چگونه بیشترین بهره را از کپون‌های پیامکی ببرید؟

چگونه بیشترین بهره را از کپون‌های پیامکی ببرید؟

Engagements Icon
2


کپون تخفیف با پیامکتمام افراد دوست دارند که خرید خود را با تخفیف و مزایای ویژه انجام دهند. بنابراین طبیعی است که این یک روش تبلیغاتی مناسب برای تجارت‎ها به حساب آید. در گذشته این کار با استفاده از کپون‌های کاغذی میسر می‌شد که از طرق مختلف در اختیار مشتریان قرار می‌گرفت. اما حقیقت تلخ در مورد این کپون‌ها این بود که بسیاری از آنها بلااستفاده می‌ماند و حتی اگر مشتری تصمیم به استفاده از آنها داشت، باز هم احتمال گم یا پاره شدن این برگه‌های تخفیف وجود داشت. اکنون به تدریج این کپون‌های کاغذی جای خود را به روش‌های جدیدی می‌دهند. یکی از این روش‌ها ارسال یک کپون پیامکی است که مشتری می‌تواند با نشان دادن آن تخفیف خود را از شما دریافت نماید. بنابراین اگر قصد دارید از این شکل بازاریابی برای گسترش تجارت خود استفاده کنید (که حتما هم باید اینکار را بکنید)، ما در اینجا چندین توصیه برای شما داریم تا بیشترین بازدهی را از کپون‌های پیامکی خود داشته باشید.

کپون‌ پیامکی چیست؟

بد نیست قبل از هر چیز یک توضیح اجمالی در مورد کپون‌های پیامکی بدهیم. کپون پیامکی یک کپون دیجیتال به حساب می‌آید که از طریق پیامک برای مشتری فرستاده می‌شود. شما یک کد تخفیف برای مشتری ارسال می‌کنید یا اینکه از او می‌خواهید هنگام خرید پیامک شما را نشان دهد تا بتواند تخفیف یا مزایای دیگری را از شما دریافت نماید. به این ترتیب مخاطب ترغیب خواهد شد تا هر چه زودتر به سراغ شما بیاید. هر چه باشد هیچکس دوست ندارد یک پیشنهاد خوب را از دست بدهد.

چگونه می‌توانید از کپون پیامکی استفاده کنید؟

یک کپون پیامکی می‌تواند کاربردهای بسیار گوناگونی برای شما داشته باشد و فضای بسیار زیادی برای خلاقیت در اختیارتان قرار دهد. شما می‌توانید از طریق پیامک به مشتریان تخفیف ارائه دهید، یک هدیه برای آنها در نظر بگیرید، در کنار خرید اصلی به آنها اشانتیون بدهید یا ... ما در اینجا چندین سناریو را می‌چینیم که کپون پیامکی به کمک تجارت شما می‌آید:

 • شما یک کسب و کار نوپا را مدیریت می‌کنید یا اینکه به تازگی شروع به ارسال پیامک کرده‌اید. بنابراین هیچ شماره تلفنی از مشتریان ندارید و بهتر است یک دفترچه تلفن از مشتریان جمع‌آوری کنید. برای این منظور تخفیفی بروی یکی از محصولات محبوب خود در نظر می‌گیرید. مشتریان می‌توانند با ارسال یک کلمۀ کلیدی به خط شما از این تخفیف بهره‌مند شوند. سپس این پیشنهاد خود را همه‌جا تبلیغ کرده و آن را به وسیلۀ پیامک به بانک‌های شماره ارسال می‌نمایید. به این ترتیب نه تنها شما یک لیست از شمارۀ مشتریان را برای آینده جمع کرده‌اید، بلکه یک سود قابل توجه هم از این طریق بدست آورده‌اید.
 • شما در حال حاضر یک دفترچه تلفن از مشتریان خود دارید و قصد دارید فروش خود را افزایش دهید. بنابراین تصمیم می‌گیرید یک تخفیف ویژه برای محصولات خود در نظر بگیرید (ا شاید برای یک محصول محبوب خود تخفیفی در نظر بگیرید تا مشتری را جذب شما کند. سپس این تخفیف را از طریق پیامک در اختیار مشتریان قرار می‌دهید.
 • کسب و کار شما در ساعاتی از روز خلوت است و افراد چندانی به سراغ شما نمی‌آیند. لازم است هر چه زودتر فکری در این مورد بکنید. تصمیم شما این می‌شود که برای این ساعات خلوت یک تخفیف برای مشتریان در نظر بگیرید و این تخفیف را از طریق پیامک به آنها اطلاع دهید. به این ترتیب به مشتریان خود دلیلی دادید که حتی وسط ظهر هم به سراغ شما بیایند.
 • شما می‌خواهید که افراد بیشتری با کسب و کار شما آشنا شوند و شبکه گسترده‌تری از مشتریان را داشته بشاید. برای این منظور یک کپون پیامکی به مشتریان فعلی خود ارسال می‌کنید و یک پیشنهاد ویژه به آنها می‌دهید. البته این پیشنهاد ویژه شامل دوستان آنها نیز می‌شود و به این ترتیب آنها ترغیب می‌شوند تا کسان دیگری را نیز همراه خود نزد شما بیاورند.

 

کپون‌های پیامکی مشتریان را خوشحال می‌کنند!

در یک تحقیق جالب مشخص شده است که وقتی افراد کپون تخفیف پیامکی دریافت می‌کنند، میزان خوشحالی آنها مستقیماً تحت تاثیر قرار می‌گیرد. البته نیازی هم به تحقیق نبوده است، چرا که واضح است که همۀ ما دوست داریم خریدهای خود را با تخفیف انجام دهیم و وقتی یک پیشنهاد خوب دریافت می‌کنیم از آن خوشحال می‌شویم. اما نکته اصلی در تاثیر این حس بروی ما است. ما این احساس خوشحالی را به تجارتی نسبت می‌دهیم که برای ما کپون پیامکی را ارسال کرده است. این یعنی نسبت به این تجارت احساس خوبی خواهیم داشت و به احتمال بسیار زیاد به آنها وفادار خواهیم ماند. بنابراین با استفاده از کپون پیامکی، نه تنها میزان فروش شما افزایش می‌یابد و مشتریان بیشتری به سراغ شما می‌آیند، بلکه این مشتریان احساس وفاداری بیشتری نیز نسبت به تجارت شما خواهند داشت. پس برای یکبار هم که شده کپون پیامکی را امتحان کنید. مگر چه چیزی برای از دست دادن دارید؟

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
2دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه

 • Gravatar Icon

  علی

  19 مهر 1393، 15:53

  عالی بود

  • Gravatar Icon

   پشتیبانی

   20 مهر 1393، 08:19

   از لطف شما ممنونیم علی جان

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید