بازاریابی پیامکی در برابر بازاریابی سنتی

بازاریابی پیامکی در برابر بازاریابی سنتی

Engagements Icon
1


بازاریابی پیامکی در مقابل بازاریابی سنتی

پیامک یک شکل جدید از بازاریابی است که در همین مدت کوتاه توانسته تاثیر بالای خود را به تمام دنیا نشان دهد و  نتیجه این شده است که بسیاری از شرکت‌ها و تجارت‌های مختلف شروع به استفاده از این ابزار بازاریابی در کنار دیگر شکل‌های تبلیغات کرده‌اند. اما همچنان بسیاری از افراد هستند که در مورد این شکل جدید از بازاریابی شک و تردید دارند و شکل‌های قدیمی‌تر بازاریابی را به آن ترجیح می‌دهند. البته این چندان جای تعجبی هم ندارد، زیرا هر چیز جدیدی در ابتدا به سختی قبول می‌شود. بنابراین ما قصد داریم در اینجا به مقاسه بازاریابی پیامکی با شکل‌های قدیمی‌تر از بازاریابی بپردازیم و نشان دهیم که چرا پیامک می‌تواند در بسیاری از موقعیت‌ها گزینۀ مناسب‌تری برای شما باشد. امیدواریم که این مقاله بتوانید شما را بیشتر با مزایای بازاریابی پیامکی آشنا کند.

بازاریابی پیامکی در برابر بازاریابی ایمیلی: معمولاً کسب و کارهای کوچک برای تبلیغات خود ایمیل‌ را انتخاب می‌کنند. زیرا این ابزار ارتباطی هزینۀ چندان بالایی برایشان نداشته و متناسب با بودجه‌ای است که در اختیار دارند. این شرکت‌ها تصور می‌کنند که پیامک یک روش بازاریابی پر هزینه است. این در حالی است که هر پیامک تنها چند ریال برای شما هزینه خواهد داشت و روشی کاملاً مقرون به صرفه برای تبلیغات است.

تحقیقات نشان داده که به طور متوسط فقط 30% از ایمیل‌های ارسالی شما توسط مشتریان باز خواهد شد. این یعنی از هر 100 ایمیل فرستاده شده، 70 ایمیل شما نادیده گرفته شده و دور ریخته می‌شود، به اسپم مخاطب فرستاده شده و خوانده نخواهد شد. این در حالی است که تقریباً تمام پیامک‌های ارسالی شما خوانده می‌شود و حتی بیش از 90% آنها ظرف 3 دقیقۀ اول ارسال باز می‌شوند. این سرعت بالای دریافت به این معنی است که شما می‌توانید یک ارتباط مستقیم و لحظه‌ای را با مخاطبان خود برقرار کنید.

مزیت اصلی ایمیل نسبت به پیامک این است که در ایمیل هیچ محدودیت فضایی وجود ندارد و مهم نیست متن شما چقدر طولانی باشد. در حالی که در بازاریابی پیامکی شما یک محدودیت 70 کاراکتر دارید. شاید در نگاه اول این محدودیت پیامک یک نقطه ضعف بزرگ محسوب شود. اما در این دنیای شلوغ و مدرن دیگر کسی حوصلۀ خواندن متن‌های طولانی را ندارد و هر چقدر حرف خود را کوتاه‌تر و خلاصه‌تر بزنید، مخاطبان بیشتری خواهید داشت. بنابراین شاید حتی بتوان گفت که ای محدودیت کاراکتر یک نقطۀ قوت پیامک به حساب می‌آید.

بازاریابی پیامکی در برابر کوپون‌های کاغذی: درست است که بسیاری از تجارت‌ها با ارائه تخفیف‌ها و دیگر پیشنهادات به شکل کوپون‌های کاغذی توانسته‌اند طعم موفقیت را بچشند، اما این روش تبلیغاتی معایب بسیاری نیز دارد. کوپون‌های کاغذی می‌توانند به راحتی از بین بروند، گم شوند یا حتی به دست فراموشی سپرده شوند. استفاده از این کوپون‌ها دردسر بسیار زیادی دارد و البته، برای تولید کاغذ آنها درخت قطع شده است. شما می‌توانید همین کوپون‌های تخفیف را از طریق پیامک انبوه نیز برای مشتریان خود ارسال کنید و به این ترتیب با هیچکدام از مشکلات کوپون کاغذی مواجه نشوید. با یک برنامه‌ریزی درست مشتریان مورد هدف شما، نه تنها بلافاصله پیشنهادتان را دریافت می‌کنند بلکه حتی آن را با  دیگران نیز به اشتراک می‌گذارند. زیرا پیامک را به راحتی می‌توان بازارسال کرد.

بازاریابی پیامکی در برابر تماس‌های تلفنی: حتماً تابحال متوجه شده‌اید که تماس‌های تجاری بدون پیش‌زمینه معمولاً باعث ایجاد مزاحمت برای مخاطب می‌شوند. بنابراین کاملاً واضح است که این روش چندان برای دستیابی به مشتریان مناسب نیست و آنها هیچ تمایلی برای دریافت این تماس‌های تلفنی ندارند. این در حالی است که در بازاریابی پیامکی تنها مشتریانی هدف قرار می‌گیرند که به دریافت اخبار و پیشنهادات از طرف شما علاقه‌مند هستند. این امر با استفاده از یک اشتراک پیامکی میسر می‌شود. این یعنی مشتریان شما می‌توانند به دلخواه خود به جمع مشترکان شما بپیوندند و پیامک‌های شما را دریافت کنند.

البته بازاریابی تلفنی معایب دیگری نیز دارد. در این نوع از بازاریابی، مشتری باید بلافاصله پاسخ خود را به شما اعلام کند و در نتیجه او تحت یک فشار غیر ضروری قرار می‌گیرد که باعث می‌شود در نهایت تصویر چندان مناسبی از برند شما در ذهن او بر جای نماند. همچنین اگر بد موقع با مشتری تماس بگیرید، مثلا وقتی که او خانه نیست یا اینکه نمی‌تواند تلفن خود را جواب بدهد، او را از دست داده‌اید. این در حالی است که در ارتباط پیامک هیچ فشاری بروی مشتری نیست و پیغام شما تا زمانی که مشاهده شود در گوشی او باقی خواهد ماند. و بالاخره، آخرین برتری پیامک هزینۀ بسیار پائین‌تر آن نسبت به تلفن است.

بازاریابی پیامکی در برابر ارسال‌های پستی: ارسال پستی یک روش وقت‌گیر و زمانبر برای تبلیغات است. شما باید وقت و هزینه بسیاری را صرف آماده کردن نامه‌های خود کنید و پس از آن هم مدت بسیاری طول می‌کشد تا نامه‌های شما به دست مخاطبان مورد نظر برسد. به علاوه، در نهایت چندان بازده بالایی از این طریق دریافت نخواهید کرد. این در حالی است که پیامک با هیچکدام از این مشکلات روبرو نیست و یک روش ارتباطی سریع، موثر و مستقیم است. هزینه چندان زیادی صرف پیامک نمی‌شود و مشتری بلافاصله پیامک شما را دریافت می‌کند.

مساله دیگر که بد نیست به آن اشاره کنیم، درختی است که برای ایجاد کاغذ لازم برای نامه‌های شما قطع می‌شود. برای تولید هشت هزار قطعه کاغذ اداری نیاز به یک درخت حدودا 12 متری با قطر 20 سانتی‌متر است. یک درخت متوسط! پس می‌توانید تصور کنید که استفاده از پیامک بجای نامه می‌تواند چقدر حرکت "سبز"ای به حساب آید.

مزیت‌های دیگر استفاده از بازاریابی پیامکی:

دلایل بسیار مختلفی در توضیح اینکه چرا باید از بازاریابی پیامکی استفاده کنید وجود دارد. شما با استفاده از پیامک در عوض کاغذ یا تلفن می‌توانید در پول خود صرفه‌جویی بسیاری کنید، یک پاسخ بهتر و سریع‌تر دریافت کنید، حتی بروی تناسب تبلیغات خود با محیط زیست مانور دهید. و البته یک ارتباط مستقیم، لحظه‌ای و سریع را با مشتریان خود خواهید داشت. همچنین ارسال پیامک انبوه به شما کمک می‌کند که همواره به مشتریان خود دسترسی داشته باشید. در ادامه چهار مزیت پیامک نسبت به سایر روش‌های بازاریابی را بررسی می‌کنیم.

  • از آنجایی که شما تنها هزینۀ پیامک‌هایی را می‌پردازید که ارسال می‌کنید، بازاریابی پیامکی یک روش کم‌هزینه است و نیاز به خرج پول بروی طراحی، چاپ، انتشار یا پخش ندارد، آنطور که در شکل‌های کاغذی تبلیغات لازم است.
  • اطلاعاتی که با پیامک برای مشتریان خود می‌فرستید بلافاصله بعد از ارسال توسط مخاطب دریافت می‌شوند.  این یعنی می‌توانید برای هر دو طرف مفید واقع شود. برای مثال، با یادآوری قرارهای ملاقات از طریق پیامک می‌توانید تعداد قرارهای فراموش شده و از دست رفته را تا حد زیادی کاهش دهید و این به نفع هر دو طرف است.
  • پیامک می‌تواند بسیار شخصی و صمیمانه باشد و متناسب با مشتریان مورد هدف شما نوشته شود. این باعث می‌شود که تصویر بهتری از برند شما در ذهن مخاطب باقی بماند و در نتیجه شاهد فروش و وفاداری بیشتر مشتریان باشد.
  • در بازاریابی پیامکی شما می‌توانید یک اشتراک پیامکی داشته باشید. این یعنی می‌توانید مشترکان پیامکی را دریافت کنید و تنها برای آنها ارسال انجام دهید. به این ترتیب مطمئن خواهید بود که تمام دریافت‌کنندگان پیغام شما به پیشنهادات شما علاقه‌مند هستند و پیامک‌های شما برای هیچکس مزاحمت ایجاد نخواهند کرد.

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در زمینۀ بازاریابی پیامکی نیاز دارید یا سوالاتی برایتان پیش آمده است، می‌توانید با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک تماس بگیرید و با کارشناسان ما در این مورد صحبت کنید. 

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید