تعمیرکار موبایل هستید یا لوازم خانگی؟ ماشین تعمیر می‌کنید؟ یا در کار تعمیر وسایل گرمایشی و سرمایشی هستید؟ خب فرقی نمی‌کند، تعمیرکار هر وسیله‌ای که باشید در مقالۀ امروز ملی پیامک یاد می‌گیرید که چگونه کسب و کارتان را رونق دهید و سود بیشتری به دست آورید. در این مقاله 4 راهکار تبلیغاتی برای تعمیرکاران را می‌خوانید و با یک برنامۀ 4 مرحله‌ای بازاریابی پیامکی به منظور جذب مشتری و افزایش فروش آشنا می‌شوید.

راهکار اول: ساختن سایت

شاید بپرسید که سایت چه کمکی به تبلیغات یک تعمیرکار می‌کند؟ اگر مقالات قبلی ما را خوانده باشید، حتماً می‌دانید که بارها و بارها از ضرورت داشتن سایت برای هر کسب و کاری صحبت کرده و گفته‌ایم که کسب و کارهایی که سایت نداشته باشند کم‌کم باید از دنیای کسب و کارها خداحافظی کنند. علاوه‌بر اینکه تکنولوژی و اینترنت زندگی انسان امروز را احاطه کرده است و این موضوع ساختن سایت را به یک ضرورت تبدیل کرده، سایت دارای ظرفیت‌های فوق‌العاده‌ای نیز هست که اگر از آن‌ها استفاده کنید می‌توانید یک برنامه بازاریابی عالی داشته باشید.

سایت Pinwork یک نمونۀ فوق‌العاده از سایت‌هایی است که خدمات تعمیر لوازم مختلف را ارائه می‌کند. این سایت را ببینید و با بخش‌های مختلف آن آشنا شوید. در ادامه به چند مورد از مزایای داشتن سایت اشاره می‌کنم؛ اما قبل از آن بیایید با یک روش ساده و کم‌هزینه برای راه‌اندازی سایت آشنا شوید.

استفاده از سایتساز برای راه‌اندازی سایت

سایتساز ابزاری است که با آن می‌توانید به راحتی و بدون نیاز به دانش و مهارت برنامه‌نویسی سایت دلخواه خودتان را فقط با چند کلیک و ویرایش متن‌ها بسازید. سایت ساز پرتال یکی از سایت‌سازهای ایرانی حرفه‌ای است که با استفاده از آن می‌توانید، هر نوع سایتی از معمولی گرفته تا پیشرفته را بسازید. پیشنهاد می‌کنم خودتان به سایت پرتال سر بزنید و با استفاده از 7 روز تست رایگان، راه اندازی سایت با پرتال را محک بزنید.

راهکار دوم: بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا، یکی از همان مزایای سایت است که در بخش قبلی به آن اشاره کردم. بازاریابی محتوا چیست؟ به تولید هر نوع محتوایی (گرافیکی، متنی و ویدئویی) که در راستای تحقق اهداف بازاریابی یک برند، شرکت یا فرد انجام می‌شود بازاریابی محتوا می‌گویند. بگذارید ساده‌تر بگویم.

فرض کنید که شما یک تعمیرکار موبایل هستید و در سایتتان مقالاتی دربارۀ نحوۀ ابتدایی تعمیر گوشی موبایل می‌نویسید. در واقع شما دارید چه کار می‌کنید؟ تولید محتوا! حالا اگر این تولید کاربران به سمت تماس گرفتن با شما و سفارش تعمیر گوشی هدایت کند، شما در راستای تحقق هدفتان (یعنی تبدیل کاربر به مشتری) بازاریابی محتوا انجام داده‌اید. پیشنهاد می‌کنم داستان جذاب مارکوس شریدان را در وبلاگ نوین بخوانید تا با جادوی بازاریابی محتوا بیشتر آشنا شوید.

راهکار سوم: استفاده از تبلیغات گوگل یا همان گوگل ادوردز

تبلیغات گوگل، همان تبلیغاتی است که گاهی اوقات هنگام جستجو کردن در صفحه نتایج گوگل با آن‌ها روبرو می‌شویم. اگر دقت کرده باشید در کنار برخی نتایج کلمه سبز رنگ Ad قرار گرفته که نشان ‌دهندۀ تبلیغاتی بودن آن‌ها است. در تصویر زیر چند نمونه از تبلیغات گوگل ادوردز را می‌بینید.

برای استفاده از تبلیغات گوگل حتماً باید سایت داشته باشید و سایتتان استاندارهای لازم را داشته باشد. اگر دوست داشتید با نحوه استفاده از گوگل ادوردز و قوانین آن آشنا شوید مطلب «تبلیغات گوگل یا ادورز چیست؟» را بخوانید.

راهکار چهارم: بازاریابی پیامکی

بازاریابی پیامکی راهکار خوب دیگری برای معرفی خدمات تعمیرکاران و فرصت‌های ویژۀ آن‌هاست. در این بخش یک برنامۀ چند مرحله‌ای را برای بازاریابی پیامکی پیشنهاد می‌کنیم. توجه کنید که این برنامه در بازاریابی ایمیلی نیز قابل اجراست، اما با توجه به اینکه طبق آمارهای موجو بازاریابی پیامکی و تبلیغات از طریق پیام کوتاه روش پربازده‌تری است ما فعلاً به بازاریابی پیامکی می‌پردازیم اما توصیه می‌کنیم اگر کسب و کارتان طوری است که ایمیل تعداد زیادی از مشتریان را دارید از بازاریابی ایمیلی نیز استفاده کنید.

مرحلۀ اول: پیامک انبوه ارسال کنید

پیامک-تبلیغاتی-برای-تعمیرگاه

پیامک انبوه به پیامکی گفته می‌شود که برای تعداد زیادی از مخاطبان فرستاده می‌شود. حالا اگر شما یک سامانه پیامکی حرفه‌ای و قدرتمند انتخاب کرده باشید می‌توانید تصمیم بگیرید که پیامک شما برای چه تعداد مخاطب، با چه جنسیتی، با چه شغلی، با چه سنی و سایر ویژگی‌ها فرستاده شود. حالا فایده این کار چیست؟ فایده ارسال پیامک انبوه این است که پیامک تبلیغاتی شما به دست تعداد زیادی از مخاطبان که ممکن است به خدمات شما نیاز داشته باشند می‌رسد.

توجه کنید که ارسال پیامک انبوه اصول خاص خودش را دارد و نباید وقت و بی‌وقت برای مشتریانتان پیامک بفرستید. برای استفادۀ بهینه و هوشمندانه از امکان ارسال پیامک انبوهِ سامانه‌های پیامکی مقالۀ «چگونه پیامک تبلیغاتی انبوه ارسال کنیم؟» را بخوانید.

مرحلۀ دوم: خبرنامۀ پیامکی خود را گسترش دهید

تبلیغات-تعمیرگاه

خبرنامۀ پیامکی چیست؟ احتمالاً شما هم بارها با این عبارت که "اگر قصد دریافت آخرین خبرها، تخفیفات، جشنواره‌ها و ... را دارید عدد 1 را به شماره پیامک 30002145 یا هر شماره دیگری ارسال کنید." مواجه شده‌اید. با ارسال عدد یا عبارت گفته شده به این شماره پیامک‌ها، شما دارید عضو خبرنامۀ پیامکی آن‌ها می‌شوید و هر از چندگاهی پیامک‌هایی را از آن‌ها دریافت می‌کنید.

خبرنامۀ پیامکی به درد تعمیرکاران عزیز هم می‌خورد. اگر سایت داشته باشید، در همان صفحۀ اول سایت یا در زمان ثبت نام می‌توانید گزینه‌ای مبنی بر دریافت پیامک قرار دهید و کاربران را مشترک خبرنامۀ پیامکی خود کنید. با گسترش لیست اعضای خبرنامۀ پیامکی شانس این را دارید که پیامک‌های تبلیغاتی‌تان بیشتر خوانده شوند، کاربران بیشتر نسبت به پیامکتان واکنش نشان دهند و لیستی از مشتریان بالقوه داشته باشید. توصیه می‌کنم مقالۀ «چگونه خبرنامۀ پیامکی خود را گسترش دهیم؟» را بخوانید تا با راه‌های افزایش مشترکین خبرنامۀ پیامکی آشنا شوید.

مرحلۀ سوم: تخفیفات آخر فصل را با پیامک اطلاع‌رسانی کنید

تبلیغات-پیامکی-تعمیرکاران

آخر هر فصل بهترین موقع برای سرویس کردن و چکاپ اتومبیل، وسایل سرمایشی و گرمایشی، لوازم صنعتی و ... است. اگر در حوزۀ تعمیر و سرویس موارد این چنینی فعالیت دارید با ارسال یک پیام کوتاه مختصر و مفید به اطلاع مشتریان برسانید که می‌توانند کار سرویس و تعمیر لوازمشان را با 20% تخفیف آخر فصل به شما  بسپارند. این کار سه حسن دارد:

  • برخی از مخاطبان پیامکی شما کدهای تخفیف را با هم به اشتراک می‌گذارند و ضمن جذب مشتری‌های جدید بیشتر شناخته می‌شوید.
  • مشتری‌های همیشگی خود را خوشحال کرده و آن‌ها را به خود وفادار می‌کنید
  • سود بیشتری عایدتان می‌شود

مرحلۀ چهارم: مشتری را در جریان کارها بگذارید

بازاریابی-پیامکی-برای-تعمیرکاران

اگر سفارشی در سایتتان ثبت شده است و یا از طریق تماس تلفنی قرار کاری گذاشته‌اید، بهتر است که مشتری را در جریان روند انجام کارها قرار دهید. مثلاً اگر قرار است به محل مورد نظر تعمیرکار اعزام کنید توسط یک پیام کوتاه اطلاع دهید که کارشناس مورد نظر برای بازدید و سرویس کولر گازی به آدرس ستارخان، تهران ویلا اعزام شد.

انجام چنین کارهایی به مشتری نشان می‌دهد که برای او اهمیت قائلید و هدف شما جلب رضایت مشتری و انجام کارها به بهترین شکل است. حتماً می‌دانید که حتی اگر تبلیغات میلیاردی هم داشته باشید ولی خدمات و محصولات شما تعریفی نداشته باشد پولتان را دور ریخته‌اید؛ پس اصل تعامل و مشتری‌مداری را جدی بگیرید و به مشتریانتان این احساس را منتقل کنید که برای شما ارزش دارند.

مرحلۀ پنجم: نظرسنجی کنید

بازاریابی-پیامکی-برای-تعمیرکاران

بعد از اینکه مدتی از شروع کارهایتان گذشت و برنامه‌های مختلف بازاریابی را پیاده کردید، وقت آن است که نتایج را بررسی کنید و ببینید که تا چه حد موفق بوده‌اید. برای این کار می‌توانید از طریق ارسال SMS برای افرادی که از خدماتتان استفاده کرده‌اند اقدام کنید. از مشتری بخواهید که نظرش را به شما بگوید، به کارتان امتیاز بدهد و چنانچه انتقاد یا پیشنهادی دارد آن را برای شما ارسال کنید. فراموش نکنید که بدون وجود مشتری کسب و کار شما هم وجود نخواهد داشت، پس قطعاً نظرات مشتریان مهم و تعیین‌کننده است.

تعمیرگاه شما، از امروز مشتریان ویژه ای دارد!

ارسال پیامک هدفمند بر اساس محله و منطقه به شما کمک می کند مشتریان جدیدی را در منطقه خود داشته باشید و با یادآوری زمان روغن و سرویس، تبریک تولد، ارزیابی خدمات ارائه شده و... از آن ها نگهداری کنید.
10% تخفیف!
MPC10
کپی کد
برای ارسال پیامک تکی و انبوه همین الان ثبت نام کنید
ثبت نام و ارسال پیامک آنی

جمع‌بندی

خب، با توجه به مطالبی که خواندید پیشنهاد شما چیست؟ شما در جایگاه کسی که به خدماتی مثل تعمیرکار یخچال، کولر، ماشین، موبایل و... احتیاج دارد چه پیشنهادی برای این برنامۀ بازاریابی دارید؟ فکر می‌کنید که یک تعمیرکار یا یک سایت تعمیر لوازم چگونه و با چه تبلیغی می‌تواند نظر شما را جلب کند؟

اگر هم جزو تعمیرکاران عزیز هستید خوشحال می‌شویم تجربه و نظر خود را با ما در میان بگذارید.

راهکارهای تبلیغاتی برای افزایش فروش و جذب مشتری تعمیرکاران
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید