در اینکه بازاریابی پیامکی یکی از بهترین ابزارها برای ارتباط با مشتریان است حرفی نداریم، اما اجازه بدهید 2 سناریو را برایتان تداعی کنیم:

1.صدای پیامک گوشی را می‌شنوید، پیام را باز می‌کنید و می‌بینید بله باز هم یک اس‌ام‌اس تبلیغاتی آبکی و فکر نشده که کفرمان را در می‌آورد و در جواب آن غرغری هم زیر لب نثار می‌کنیم!

2.مجدد پیامی به موبایلمان ارسال می‌شود، در این پیام، حس دعوت‌کنندگی و همه اجزای آن به جا چیده شده، و نکته اصلی که در وهله اول نظر ما را جلب می‌کند نام فرستنده است: به جای یک شماره ناشناس چند رقمی نام شرکت به چشم می‌خورد…

احتمالا شما هم تا حالا پیام‌هایی از این دست دریافت کرده باشید، مثلا اس‌ام‌اس های بانک، همراه اول، واتساپ و … در این مقاله می‌خواهیم همه چیز درباره‌ی ارسال پیامک با نام تجاری را توضیح بدهیم و ببینیم آیا این نوع پنل اس‌ام‌اس به درد کسب و کار شما می‌خورد یا نه؟

ارسال پیامک با نام تجاری دقیقا چیست؟

خواسته‌ی قلبی همه ما این است که از ابزار‌های در دسترس بیشترین منفعت را ببریم، حالا چطور می‌توانیم یک اس‌ام‌اس تبلیغاتی ساده را به ابزار قوی برندسازی تبدیل کنیم؟

بگذارید راجع به نتیجه‌ی یک تحقیق برایتان بگویم: آمار نشان داده وقتی مردم یک پیام متنی از یک نام دریافت می‌کنند به طور غیر ارادی اعتماد بیشتری به آن حس می‌کنند، تا دریافت همان پیام از یک شماره ناشناس

در واقع این حس در مخاطب بوجود میاید که فقط با یک سری عدد و رقم طرف نیست که از پشت سیستم ماشینی برایش ارسال شده اند.

مخاطب پیامک را دریافت میکند و به جای شماره تبلیغاتی نام شرکت را می بیند

ارسال پیامک با تجاری چه مزایایی برایمان دارد؟

اصلی‌ترین مزیت “پیامک با نام تجاری” ایجاد برندینگ است، یعنی علاوه بر اینکه پیام خود را به دست مخاطب می‌رسانید با یک تیر دو نشان می‌زنید و نام شما نیز در جایگاه فرستنده خواهد درخشید! از قضا مخاطب شما که همیشه انتظار دریافت پیام از شماره‌های سه هزار و خورده‌ای دارد توجه‌اش به نام تجاری شما جلب می‌شود و چه چیز بهتر از این!

البته این نوع پنل در کنار برندسازی، مزایای دیگری نیز دارد:

 • ارسال اس‌ام‌اس با این روش درصد open rate بالاتری دارد (یعنی شانس باز کردن و خواندن پیام بالاتر است).
 • پیام هویت‌دار است و باعث ایجاد ارتباط حسی با مخاطب میشود
 • توجه بیشتر به محتوا را همراه دارد
 • و…

معایب پیامک با نام تجاری

از من به شما نصیحت هر موقع راجع به مزایای چیزی زیاد شنیدید معایب آن را هم بپرسید! متاسفانه پنل اس‌ام‌اس تجاری در کنار ویژگی‌های خوبی که گفتیم هزینه‌ی بسیار سنگینی دارد، به حدی که فقط هزینه آبونمان آن به چندین میلیون میرسد. منطقی است که استفاده از آن بجز ارگان‌های بزرگ برای سایر شرکت‌ها توجیه ندارد.

توصیه ما هم این است که عطایش را به لقایش ببخشید و به جای آن:

 • اولا از یک پنل اس‌ام‌اس بهینه استفاده کنید.
 • ثانیا مابقی هزینه اضافی را صرف روش‌های دیگر بازاریابی کنید.

ارسال پیامک با شماره خط ثابت

حالا چه کنیم که نه سیخ بسوزد و نه کباب! یعنی از مزایای ارسال اس‌ام‌اس با نام تجاری بی بهره نمانیم و در عین حال هزینه سنگینی هم متحمل نشویم. راه حل چیزی نیست جز “ارسال پیامک با شماره خط ثابت”

شاید برای شما هم جالب باشد که یک اس‌ام‌اس با شماره ثابت دریافت کنید. تنها فرق این نوع پیامک با پیام تجاری این است که به جای نام شرکت، شماره‌ی آن نمایش داده میشود.

حالا ما علاوه بر اینکه کم و بیش از مزایای برندینگ ارسال نام تجاری استفاده می‌کنیم، امتیاز‌های مثبت زیر را هم داریم.

مزایای ارسال پیامک با شماره خط ثابت

 • پیام در مقایسه با شماره‌های مجازی 3000 و 2000 و … با شماره شرکت خودتان هویت‌دار شده و این بر اعتبار شما در نظر مخاطب می‌افزاید.
 • دیگر نیازی نیست اطلاعات تماس را دوباره در متن پیامک بیاورید و این یعنی صرفه‌جویی در کاراکترهای اس‌ام‌اس.
 • اگر مشتری خواست با شما تماس بگیرد به راحتی آب خوردن از طریق همان اس‌ام‌اس روی شماره ثابت شما گزینه call را می‌زند.
 • هزینه‌ی آن بسیار مقرون به صرفه و تقریبا برابر با پنل اس‌ام‌اس عادی است.
 • ارسال شماره تماس به مخاطبان باعث بهبود مشتری‌مداری و ایجاد اطمینان بین شما و کاربر می‌شود.

تفاوت بین پیام هایی که از شماره های مجازی تبلیغاتی ارسال میشوند و شماره خط ثابت شرکت

 روش های ارسال و نحوه فعالسازی

در حال حاضر ارسال پیامک با تلفن ثابت به سه روش:

 • استفاده از تلفن ثابت بدون نیاز به اینترنت
 • استفاده از نرم‌افزار شرکت مخابرات با نام پیاثا
 • استفاده از سامانه پیامک با خط 021

انجام میشود که مفصلا در مقاله ارسال پیامک با تلفن ثابت این روش‌ها را بررسی کردیم. نحوه فعالسازی و فرآیند درخواست این پیام هم بسیار ساده است، ارسال اس‌ام‌اس شما 24 الی 48 ساعت بعد از ثبت درخواست انجام می‌شود و کافیست قبض تلفن شماره مورد نظر را، به همراه فرم درخواستی (این فرم را از قسمت پنل میتوانید دریافت کنید) ارائه دهید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی و مشاوره میتوانید با تیم پشتیبانی ملی‌پیامک تماس بگیرید

تلفن پشتیبانی سامانه پیام: 02163404

جمع بندی

نکته نهایی اینکه گاهی یک ابزار بازاریابی مزایای خوبی دارد ولی برای کسب‌و‌کار ما، سودی که در ازای آن دریافت می‌کنیم به هزینه‌های صرف شده نمی ارزد، موفق کسی است که با کمترین هزینه بیشترین سود را دریافت کند، لذا پیشنهاد ما استفاده از شماره ثابت به جای نام شرکت است، که با همین تغییر کوچک از اتلاف هزینه جلوگیری شود و شما را به سمت یک نتیجه مطلوب هدایت کند.

چگونه یک اس ام اس تبلیغاتی ساده را به ابزار قوی برندسازی تبدیل کنیم؟
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید