ارسال پیامک از تلفن ثابتتلفن‌های قدیمی دکمه‌ای را یادتان هست؟ همان‌هایی که یک صفحه کلید چرخان داشتند و صدای زنگشان شبیه صدای زنگ تعطیل‌شدن مدرسه بود. الان دیگر از این تلفن‌ها چیزی جز یک نوستالژی قشنگ و دکوری که در کافه‌ها استفاده می‌شود چیزی نمانده. تلفن‌ها دیگر پر از دکمه‌های کوچک و بزرگ شده‌اند و هر روز ویژگی‌های بیشتری به آن‌ها اضافه می‌شود. مثلاً الان اگر با شرکت‌ها تماس بگیرید تلفن گویا جوابتان را می‌دهد و وصلتان می‌کند به جای درست. یا اگر خدایی نکرده کارتان به بیمارستان بیافتد با یک تلفن و چند شماره می‌توانید به‌راحتی نوبت بگیرید.

اما بحث امروز مقاله ما چیز دیگریست. ارسال پیامک از طریق تلفن ثابت! بگویید ببینم، تا به حال به حروف انگلیسی روی کلیدهای تلفن دقت کرده‌اید؟ شما را نمی‌دانم، ولی من بچه که بودم خیلی تلاش می‌کردم تا با حروف روی کلیدها کاری انجام دهم، بگذریم از اینکه تلاشم‌هایم هیچ‌وقت با موفقیت همراه نبود. اصلاً آن موقع‌ها قابلیت به عنوان "ارسال پیامک با تلفن ثابت" وجود نداشت.

این قابلیت در حال حاضر برای تلفن‌های ثابت فعال است. اما چطور می‌توانیم این کار را انجام دهیم؟

برای ارسال پیامک با تلفن ثابت باید چه کار کنیم؟

برای این کار سه راه وجود دارد:

  1. استفاده از تلفن ثابت بدون نیاز به اینترنت
  2. استفاده از نرم‌افزار شرکت مخابرات با نام پیاثا
  3. استفاده از سامانه پیامک با خط 021

در ادامه این 3 مورد را با هم بررسی می‌کنیم.

ارسال SMS از تلفن ثابت (بدون اینترنت)

در این روش قبل از همه چیز تلفن ثابت شما باید قابلیت دریافت و ارسال SMS را داشته باشد. با تهیه این تلفن‌ها و واردکردن شماره 9717000 در قسمت SMS CENTER می‌توانید از سرویس ارسال پیامک تلفن ثابت استفاده کنید.

پیاثا چیست؟

پیاثا (مخفف پیامک تلفن ثابت) از نرم‌افزارهای شرکت مخابرات است. برای ارسال پیامک با استفاده از پیاثا ابتدا باید آن را از سایت www.tct.ir دانلود و روی کامپیوتر نصب کنید. با این نرم‌افزار می‌توانید از طریق مودم (حتی بدون نیاز به اینترنت) به تلفن ثابت یا همراه مخاطبانتان پیامک ارسال کنید. توجه کنید که این نرم‌افزار فقط برای ارسال پیامک غیر انبوه طراحی شده است.ارسال پیامک با تلفن ثابت

ارسال پیام با خط ثابت 021

دو مورد قبلی که بررسی کردیم به غیر از اینکه به سهولت در دسترس نیستند، بیشتر به درد ارسال پیامک در تعداد بسیار محدود می‌خورند و کارایی در کسب‌و‌کار ندارند. اما ناامید نشوید؛ روش سوم نه تنها به سهولت در دسترس است، بلکه برای ارسال هزاران پیامک انبوه هم کاربرد دارد.

مثلاً فرض کنید که یک مغازه موبایل‌فروشی دارید و می‌خواهید تخفیف‌ها و فروش ویژه مدل‌های جدید گوشی را به اطلاع مشتریان برسانید. اینجا دیگر شاید ارسال چند اس‌ام‌اس محدود جواب ندهد و بخواهید صدها پیامک ارسال کنید. این کار با استفاده از پنل پیامکی به راحتی آب‌خوردن امکان‌پذیر است. اصلاً اگر علاقه‌مند به بازاریابی باشید بد نیست کمی هم درباره بازاریابی پیامکی بدانید.

بازاریابی پیامکی یکی از ارزانترین و تاثیرگذارترین روش‌های بازاریابی است. کافیست مشترک یک سامانه پیامکی شوید و با یک برنامه بلندمدت خوب مشتری جذب کنید. توصیه می‌کنم برای آشنایی کامل با بازاریابی پیامکی و قدرت فوق‌العاده آن کتاب آموزش تبلیغات پیامکی را دانلود و مطالعه کنید. (در ضمن این کتاب رایگان است)

برای ارسال پیامک با شماره تلفن خط ثابت می‌توانید در سامانه پیامک عضو شوید و با خرید یک خط اختصاصی 8 رقمی با پیش‌شماره 021 پیامک ارسال کنید. هزینه استفاده از این روش بسیار ناچیز است پس از بابت هزینه‌ها اصلاً نگرانی نداشته باشید.

جمع‌بندی

هر سه روشی که در این مقاله برای ارسال SMS از خط ثابت عنوان کردیم بنا به نیازتان می‌تواند کارتان را راه بیندازد؛ اما اگر به دنبال راه‌حلی جدی‌تر و همیشگی هستید، روش سوم (اشتراک در سامانه پیامک) قطعاً انتخاب بهتری است، مخصوصاً اگر صاحب کسب‌وکاری باشید و بخواهید به‌صورت انبوه برای مشتریان‌تان پیامک ارسال کنید. اگر کنجکاو هستید و می‌خواهید قیمت ارسال پیامک دستتان بیاید و از امکانات سامانه پیامکی ما باخبر شوید، حتماً سری به صفحه تعرفه‌ها بزنید. اگر سوالی هم در مورد این مطلب ذهنتان را مشغول کرده کامنت بگذارید تا کارشناس‌های ملی‌پیامک جواب را برای شما ارسال کنند.

آموزش ارسال پیامک با تلفن ثابت
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید