شرکت ایرانسل در حال حاضر دومین اپراتور تلفن همراه در کشور شناخته می‌شود که در سال‌های اخیر پیشرفت‌های زیادی در زمینه اینترنت داشته است؛ ارائه اینترنت پرسرعت 4G همراه با مودم، یکی از این دستاوردهاست که سرعت گشت‌و‌گذار ما را در دنیای نت بالا می‌برد. اگر شما هم سیمکارت ایرانسل دارید و می‌خواهید اینترنت گوشی خودتان را راه‌ندازی کنید، در این مطلب نحوه دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل را در گوشی‌های اندروید و آیفون برای شما توضیح دادیم تا به کمک آن بتوانید از اینترنت ایرانسل در گوشی همراه خودتان استفاده کنید.

راهنمای کامل دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل

برای تنظیم اینترنت ایرانسل، نیازی نیست تا آن را روی خط خودتان فعال کنید؛ زیرا این مورد به طور پیش فرض بر روی تمام خطوط ایرانسل فعال است. برای استفاده از اینترنت پر سرعت 3G و 4G داشتن سیم کارت عادی ایرانسل کافی است. اما برای اینکه با سرعت بیشتری در نت چرخ بزنید، باید سیم‌کارت ایرانسل خودتان را به USIM تغییر بدهید. البته بهتر است قبل از آن حتما از پشتیبانی گوشی همراهتان مطمئن شوید. در غیر این صورت، باید مودم ثابت یا همراه ایرانسل را داشته باشید.

راهنمای تنظیمات اینترنت ایرانسل

برای دریافت کد تنظیمات اینترنت ایرانسل می‌توانید از روش دستی یا اتوماتیک استفاده کنید و تنظیمات آن را با مدل گوشی هوشمند خودتان تطبیق بدهید. برای این کار یکی از روش‌های زیر را امتحان کنید:

۱- کد دستوری USSD 

۲- دریافت تنظیمات به صورت آنلاین

۳- وارد کردن تنظیمات به صورت دستی

در تمام این روش‌ها، یک پیامک که شامل تنظیمات GPRS است به گوشی شما ارسال می‌شود. بعد باید آن را install یا save کنید. اگر هنگام نصب از شما pin یا رمز خواست، از رمز 1234 استفاده کنید. با وارد کردن این رمز اینترنت شما فعال می‌شود.

راهنمای تنظیمات اینترنت ایرانسل در اندروید و آیفون

در ادامه هر کدام از روش‌های گفته شده بالا را هم برای گوشی‌های اندروید و هم برای گوشی‌های آیفون توضیح می‌دهیم تا بتوانید با هر کدام از این روش‌ها که می‌خواهید اینترنت ایرانسل را روی تلفن همراهتان فعال کنید.

راهنمای تنظیمات اینترنت ایرانسل در اندروید و آیفون

روش اول: استفاده از کد دستوری

در این روش با استفاده از کد فعال‌سازی اینترنت ایرانسل، می‌توان اینترنت را روی خط، فعال کرد. بعد از آن برنامه شماره‌گیر یا Dialler گوشی را باز کرده و کد دستوری #2*4*555* را شماره‌گیری کنید. اگر کد ussd اینترنت ایرانسل اجرا شد یک پیامک configuration message شامل تنظیمات GPRS ایرانسل به گوشی شما ارسال خواهد شد. پس از دریافت پیام آن را install یا save کنید. اگر هنگام نصب از شما pin یا رمز بخواهد، رمز 1234 را وارد کنید.

روش دوم: دریافت تنظیمات آنلاین

برای استفاده از این روش، روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه دریافت آنلاین تنظیمات اینترنت شرکت ایرانسل هدایت شوید.

دریافت آنلاین تنظیمات

سپس با استفاده از فرمی که در صفحه وجود دارد اینترنت همراه ایرانسل را روی شماره‌تان تنظیم و فعال کنید. بعد از اینکه وارد صفحه شدید، می‌توانید برای دریافت تنظیمات اینترنت به ترتیب زیر عمل کنید:

  • ابتدا شماره همراه ایرانسل خودتان را وارد کرده و دکمه ارسال رمز را بزنید. یک رمز به گوشی شما پیامک می‌شود.
  • در صفحه‌ی جدید، مجددا شماره تلفن‌تان را به همراه رمزی که به صورت پیامک دریافت کرده‌اید،‌ وارد کنید. بعد از آن در صفحه‌ نمایش داده شده، تنظیمات اینترنت ایرانسل را تیک زده و بر روی دکمه دریافت تنظیمات کلیک کنید.
  • پس از کمی انتظار، پیامکی زا که شامل تنظیمات است، دریافت می‌کنید. آن را Save یا Install کنید. در صورتی که برای نصب تنظیمات از شما رمزی خواسته شد از رمز 1234 استفاده کنید.

اکنون اینترنت ایرانسل روی گوشی شما فعال شده است و می‌توانید با روشن کردن mobile data از قسمت تنظیمات Network یا Connectivity گوشی‌تان، به اینترنت وصل شوید. وقتی اینترنت همراه گوشی شما فعال شد و به درستی کار کرد، یک آیکون کوچک با نشان دادن نوع اینترنت و سرعت آن در بالای صفحه موبایل‌تان نمایش داده می‌شود.

روش سوم: وارد کردن تنظیمات به صورت دستی

استفاده از این روش در گوشی‌های مختلف یکسان نیست، برای این کار به بخش تنظیمات شبکه بروید و با استفاده از گزینه Access Point Names یک APN جدید بر طبق تنظیمات GPRS ایرانسل ایجاد کنید.

تنظیمات GPRS ایرانسل در اندروید

برای دریافت تنظیمات در اندروید، مطابق این تصویر به ترتیب از چپ به راست، به تنظیمات گوشی بروید و گزینه Connections را انتخاب کنید. سپس در صفحه باز شده گزینه Mobile Networks را انتخاب کنید و بعد گزینه Access Point Names را بزنید. در نهایت بر روی دکمه Add که در بالای صفحه است کلیک کنید.

راهنمای تنظیمات gprs ایرانسل در اندروید

پس از انجام این مراحل، صفحه‌ای مشابه تصویر زیر باز می‌شود. طبق تصویر زیر تنظیمات را وارد کنید. تنظیمات برای هر دو زبان فارسی و انگلیسی قابل مشاهده است.

در قسمت Name، عبارت Irancell-Internet را وارد کنید.

در قسمت APN نیز، عبارت mtnirancell را وارد کنید.

راهنمای تنظیمات اینترنت ایرانسل در اندروید

پس از وارد کردن این دو گزینه، اینترنت گوشی شما فعال می‌شود؛ البته برای استفاده از داده روی گوشی‌تان باید آن را یک بار خاموش و روشن کنید.

تنظیمات GPRS ایرانسل در آیفون

برای انجام تنظیمات اینترنت irancell گوشی‌تان، طبق تصویر زیر پیش بروید. ابتدا از سمت چپ به راست بر روی گزینه Cellular کلیک کنید. در صفحه جدید Cellular Data را فعال کنید و در بخش میانی صفحه بر روی گزینه cellular data network کلیک کنید. سپس در صفحه باز شده بر روی گزینه APN کلیک کرده و به صفحه مشخصات APN در گوشی آیفون بروید.

در این مرحله برای نام اینترنت خود روبروی گزینه APN مقدار mtnirancell را بنویسید. بعد از انجام این کار بر روی دکمه Home کلیک کنید و گوشی خود را یک بار خاموش و روشن کنید. حالا اینترنت برای گوشی آیفون شما فعال شده است و گزینه‌های اینترنت شامل E، G یا 3g و… بالای گوشی شما نمایش داده می‌شود.

راهنمای تنظیمات اینترنت irancell در آیفون

همانطور که دیدیم، تنظیمات اینترنت irancell روی گوشی های اندروید و آیفوین با هم متفاوت است. با این حال نحوه تنظیم اینترنت ایرانسل بستگی به نوع روشی دارد که از آن استفاده کنید.

در صورتی که در خصوص این آموزش و نحوه فعال سازی اینترنت ایرانسل سوال یا مشکلی داشتید، می‌توانید از بخش دیدگاه‌ها آن را با ما در میان بگذارید. در صورتی که به دنبال ارسال پیامک از طریق اینترنت هستید می‌توانید با شماره تلفن 63404-021 تماس بگیرید یا با مراجعه به صفحه تعرفه‌ها سامانه پیام کوتاه مناسب خودتان را انتخاب کنید.

راهنمای تنظیمات اینترنت ایرانسل
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید