شرکت ایرانسل در حال حاضر دومین اپراتور تلفن همراه در کشور شناخته می‌شود. ایرانسل در سال‌های اخیر پیشرفت‌های زیادی در زمینه اینترنت داشته است. این شرکت در سال‌های اخیر اقدام به ارائه اینترنت پر سرعت 4G به همراه مودم ثابت و همراه کرده است. با استفاده از اینترنت ایرانسل می‌توانید از سرعت بالایی برخوردار شوید. در این نوشتار به بررسی نحوه دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل در گوشی‌های اندروید و آیفون می‌پردازیم تا به کمک آن بتوانید از اینترنت ایرانسل در گوشی خود استفاده کنید.

راهنمای کامل دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل

برای تنظیم اینترنت ایرانسل، نیازی به فعال سازی اینترنت بر روی خط خود را ندارید زیرا این مورد به طور پیش فرض بر روی تمام خطوط ایرانسل فراهم شده است. برای استفاده از اینترنت پر سرعت 3Gو4G می‌توانید از سیم کارت عادی ایرانسل بهره ببرید اما برای سرعت بیشتر از این موارد باید سیم کارت ایرانسل خود را به USIM تغییر دهید. پیش از تغییر این مورد بهتر است حتما از پشتیبانی کردن گوشی خود مطمئن شوید زیرا در غیر این صورت، باید به مودم ثابت یا همراه ایرانسل مجهز شوید.

راهنمای تنظیمات اینترنت ایرانسل

برای دریافت کد تنظیمات اینترنت ایرانسل باید از روش دستی یا اتوماتیک بهره ببرید و تنظیمات اینترنت ایرانسل را با مدل گوشی هوشمند خود تطبیق دهید. برای استفاده از این مورد می‌توانید از چند روش استفاده کنید. ۱- از کد دستوری USSD استفاده کنید. ۲-تنظیمات را به صورت آنلاین دریافت کنید.۳-تنظیمات را به صورت دستی وارد کنید.

برای استفاده از هر یک از این روش‌ها، یک پیامک که شامل تنظیمات gprs ایرانسل است به گوشی شما ارسال خواهد شد. پس از آن شما باید آن را install یا save کنید. در صورتی که هنگام نصب از شما pin یا رمز بخواهد باید از رمز 1234 استفاده کنید. با استفاده از این رمز، اینترنت ایرانسل شما فعال می‌شود.

راهنمای تنظیمات اینترنت ایرانسل در اندروید و آیفون

در این نوشتار هر یک از روش‌های گفته شده در بالا و راهنمای تنظیمات اینترنت ایرانسل در اندروید و تنظیمات اینترنت ایرانسل در آیفون را برای شما توضیح خواهیم داد تا با استفاده از هر یک از روش‌های ذکر شده بتوانید اینترنت همراه ایرانسل را بر روی گوشی خود فعال کنید.

راهنمای تنظیمات اینترنت ایرانسل در اندروید و آیفون

روش اول: استفاده از کد دستوری

در روش استفاده از کد دستوری، با استفاده از کد فعال‌سازی اینترنت ایرانسل، می‌توان اینترنت را بر روی خط، فعال کرد. پس از آن برنامه شماره‌گیر یا Dialler را پر گوشی باز کرده و کد دستوری #2*4*555* را شماره گیری کنید. پس از آن، اگر کد ussd اینترنت ایرانسل اجرا شد یک پیامکconfiguration message شامل تنظیمات gprs ایرانسل به گوشی شما ارسال خواهد شد. پس از ارسا پیام آن را install یا save کنید. اگر هنگام نصب از شما pin یا رمز بخواهد، رمز 1234 را وارد کنید.

روش دوم: دریافت تنظیمات آنلاین

برای استفاده از این روش، روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه دریافت آنلاین تنظیمات اینترنت شرکت ایرانسل هدایت شوید.

دریافت آنلاین تنظیمات

سپس با استفاده از فرمی که صفحه خواهید دید اینترنت همراه ایرانسل را بر روی شماره خود تنظیم و فعال کنید. بعد از وارد شدن به صفحه مذکور، برای دریافت تنظیمات اینترنت همراه ایرانسل می‌توانید به ترتیب زیر عمل کنید.

  • ابتدا شماره همراه ایرانسل خود را وارد کرده و دکمه ارسال رمز را بزنید. یک رمز به گوشی شما پیامک می‌شود.
  • در صفحه‌ی جدید، مجددا شماره تلفن خود را به همراه رمزی که به صورت پیامک دریافت کرده‌اید،‌ وارد کنید و به سیستم وارد شوید. بعد از آن در صفحه‌ نمایش داده شده، تنظیمات اینترنت ایرانسل را تیک زده و بر روی دکمه دریافت تنظیمات کلیک کنید.
  • پس از کمی انتظار، پیامکی که شامل تنظیمات است را بر روی گوشی خود دریافت کنید و آن را Save یا Install کنید. در صورتی که جهت نصب تنظیمات از شما رمزی خواسته شد از رمز 1234 استفاده کنید.

اکنون اینترنت ایرانسل روی گوشی شما فعال شده است و می‌توانید با روشن کردن mobile data از قسمت تنظیمات Network یا Connectivity گوشی خود، به اینترنت وصل شوید. وقتی اینترنت همراه گوشی شما فعال شد و به درستی کار کرد، یک آیکون کوچک با نشان دادن نوع اینترنت و سرعت آن در بالای صفحه گوشی شما نمایش داده خواهد شد.

روش سوم: وارد کردن تنظیمات به صورت دستی

در روش دستی باید تنظیمات را با دست روی گوشی انجام دهید. استفاده از این روش در گوشی‌های مختلف یکسان نیست، برای این کار به بخش تنظیمات شبکه بروید و از طریق تنظیمات شبکه تلفن همراه با استفاده از گزینه Access Point Names یک APN جدید بر طبق تنظیمات gprs ایرانسل ایجاد کنید.

تنظیمات gprs ایرانسل در اندروید

برای دریافت تنظیمات در اندروید مشابه این تصویر به ترتیب از چپ به راست، به تنظیمات گوشی بروید و گزینه Connections را انتخاب کنید. سپس در صفحه باز شده گزینه Mobile Networks را انتخاب کرده و سپس گزینه Access Point Names را انتخاب کنید. در نهایت بر روی دکمه Add که در بالای صفحه است کلیک کنید.

راهنمای تنظیمات gprs ایرانسل در اندروید

پس از انجام این مراحل، صفحه‌ای مشابه تصویر زیر باز می‌شود که در آن تنظیمات اینترنت را طبق تصاویر زیر و بر اساس تنظیمات ایرانسل وارد می‌کنید. در تصاویر زیر تنظیمات برای هر دو زبان فارسی و انگلیسی دیده می‌شود.

در قسمت Name، عبارت Irancell-Internet را وارد کنید.

در قسمت APN نیز، عبارت mtnirancell را وارد کنید.

راهنمای تنظیمات اینترنت ایرانسل در اندروید

پس از وارد کردن این دو گزینه، اینترنت گوشی شما فعال شده و برای استفاده از داده روی گوشی خود باید گوشی را یک بار خاموش و روشن کنید.

تنظیمات gprs ایرانسل در آیفون

برای انجام تنظیمات اینترنت irancell در گوشی خود، مانند تصویر زیر اقدام کنید. ابتدا از سمت چپ به راست بر روی گزینه Cellular کلیک کنید. در صفحه جدید Cellular Data را فعال کنید و در بخش میانی صفحه بر روی گزینه cellular data network کلیک کنید. سپس در صفحه باز شده بر روی گزینه APN کلیک کرده و به صفحه مشخصات APN در گوشی آیفون بروید.

در این مرحله برای نام اینترنت خود روبروی گزینه APN مقدار mtnirancell را بنویسید. بعد از انجام این کار بر روی دکمه Home کلیک کنید و گوشی خود را خاموش و روشن کنید. اتصال به اینترنت برای گوشی آیفون شما فعال می‌شود و گزینه‌های اینترنت شامل E، G یا 3g و… بالای گوشی شما نمایش داده می‌شود.

راهنمای تنظیمات اینترنت irancell در آیفون

بر این اساس مشخص است که تنظیمات اینترنت irancell بر روی گوشی های اندروید و آیفوین به صورت جداگانه متفاوت است. با این حال نحوه تنظیم اینترنت ایرانسل بستگی به نوع روشی دارد که از آن استفاده کنید.

در صورتی که در خصوص این آموزش و نحوه فعال سازی اینترنت ایرانسل سوال یا مشکلی داشتید می‌توانید از بخش دیدگاه‌ها آن را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین در صورتی که به دنبال ارسال پیامک از طریق اینترنت هستید می‌توانید با شماره تلفن 63404-021 تماس بگیرید یا اینکه با مراجعه به صفحه تعرفه‌ها سامانه پیام کوتاه مناسب خود را انتخاب کنید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
مشاهده تعرفه‌ها 3 روز تست رایگان
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید