دیگر گذشت آن زمان که راه می‌افتادیم و این همه راه می‌رفتیم بانک تا مثلاً فقط یک قبض تلفن را پرداخت کنیم. الان با روش‌های تلفنی و آنلاین (به لطف موبایل‌های هوشمند) پایمان را روی آن یکی پایمان می‌گذاریم و خیلی راحت از منزل قبض تلفن را پرداخت می‌کنیم.

اگر شما هنوز به این مرحله از عرفان نرسیدید، غم به دلتان راه ندهید؛ چراکه امروز در وبلاگ ملی‌پیامک همۀ راه‌های پرداخت قبض تلفن ثابت را کنار هم بررسی می‌کنیم.

پرداخت قبض تلفن با سایت مخابرات

وارد سایت مخابرات شوید. در منوی تلفن ثابت، گزینۀ پرداخت قبض را انتخاب کنید. صفحۀ زیر باز می‌شود.پرداخت قبض تلفن ثابت

با واردکردن اطلاعات (شماره منزل‌تان) می‌توانید مبلغ پرداختی قبض را ببینید. پرداخت قبض تلفن

با زدن دکمه پرداخت وارد درگاه برای واریز پول می‌شوید. در این مرحله اگر هنوز رمز پویا ندارید می‌توانید با خواندن مطلب چگونه رمز پویا بگیرم؟ از مراجعه به بانک خلاص شوید.

پرداخت قبض تلفن با سایت آسان پرداخت

صفحۀ اصلی سایت که باز شد، از منوی پرداخت، قبض تلفن ثابت را انتخاب کنید. تصویر زیر پیش چشمتان ظاهر می‌شود.پرداخت قبض تلفن آنلاین

شمارۀ تلفن‌تان را وارد کنید و یکی از حالت‌های میان‌دوره یا پایان‌دوره را انتخاب کنید تا با زدن گزینۀ استعلام مبلغ پرداختی را به شما نشان بدهد.پرداخت قبض تلفن آنلاین

از همین طریق می‌توانید قبض خودتان را هم پرداخت کنید.

پرداخت قبض تلفن با شمارۀ 2000

گوشی را بردارید و 2000 را شماره‌گیری کنید. عدد یک را که بزنید، شمارۀ تلفن شما را اعلام می‌کند و از شما می‌خواهد که برای تایید کلید یک را فشار بدهید. برای اطلاع از مبلغ قبض پایان دوره مجدداً باید کلید یک را بزنید. مبلغ را که اعلام کرد می‌توانید در صورت داشتن رمز دوم، آن را با کارت بانکی‌تان پرداخت کنید.

پرداخت قبض تلفن با کد ussd

دوتا کد دستوری وجود دارند که شما می‌توانید با شماره‌گیری آن‌ها از طریق گوشی ‌همراه‌تان قبض تلفن ثابت را پرداخت کنید.

کد دستوری #۷۸۰*

  • این کد را شماره‌گیری کنید
  • عدد 3 را که مربوط به پرداخت قبض است وارد کنید
  • حالا عدد 5 را وارد کنید و send را بزنید
  • شمارۀ تلفن ثابت منزل‌تان را با پیش‌شماره وارد کنید
  • اینجا قبض پایان دوره یا میان‌دوره را انتخاب و پرداخت کنید

کد دستوری #1*

  • این کد را شماره‌گیری کنید
  • عدد 2 را که مربوط به پرداخت قبض است وارد کنید
  • حالا عدد 4 را وارد کنید و send را بزنید
  • شمارۀ تلفن خودتان را همراه با کد شهر وارد کنید
  • در نهایت با استفاده از رمز دوم پویا می‌توانید قبض تلفن را پرداخت کنید

پرداخت قبض تلفن با اپلیکیشن

از آنجایی‌که تلفن‌های هوشمند از پس هر کاری برمی‌آیند، پرداخت قبض تلفن ثابت که دیگر کاری برایشان ندارد. با نصب اپلیکیشن‌های زیر روی گوشی موبایل‌تان می‌توانید در عرض چند دقیقه و با چند کلیک ناقابل قبض تلفن ثابت را پرداخت کنید.

اپلیکیشن آپ

با اپلیکیشن آپ می‌توانید هم پول موبایل‌تان را بدهید و هم قبض تلفن ثابت منزل را پرداخت کنید. از آن‌جایی‌که کم‌کم قبض‌های کاغذی منقرض می‌شوند، پیشنهاد می‌کنم این اپ را روی تلفن همراه‌تان نصب کنید تا بتوانید اطلاعات مربوط به صورت‌حساب قبوض را دریافت کنید و از همین طریق عملیات پرداخت را انجام بدهید.

اپلیکیشن قبضینو

یکی دیگر از راه‌های پرداخت قبض تلفن ثابت نصب و استفاده از اپ قبضینو روی موبایل‌تان است. شما می‌توانید از این طریق تمام قبض‌هایتان را بدون نیاز به شناسۀ قبض وشناسۀ پرداخت، استعلام و پرداخت کنید. در واقع با نسخه موبایلی قبضینو می‌توانید با واردکردن شمارۀ تلفن ثابت، قبض‌ منزل‌تان را پرداخت کنید.

حرف آخر

با پرداخت قبض تلفن ثابت از طریق هر کدام از روش‌های بالا، ممکن است 48 ساعت طول بکشد تا تلفن منزل‌تان وصل شود. اگر مایل هستید تا این کار هرچه سریع‌تر انجام شود، باید به امور مشترکین تلفن ثابت منطقۀ خودتان زنگ بزنید و کد پیگیری پرداخت را برایشان بخوانید تا تلفن شما به‌سرعت وصل شود.

روش‌های پرداخت قبض تلفن ثابت
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید