برای همۀ کاربرانی که تازه سیمکارت همراه اول خریدند، فعالسازی اینترنت سیمکارت کمی گیج‌کننده است. شاید هنوز ندانید که کدام بسته را بخرید، از چه کد دستوری استفاده کنید و کلی سوال دیگر دربارۀ خرید بسته اینترنت همراه اول داشته باشید!! برای همین امروز در این مطلب از وبلاگ ملی پیامک، می‌خواهم به این سوال مهم جواب دهم، با من همراه شوید و اگر به جواب نرسیدید، در انتهای همین متن کامنت بگذارید.

بسته‌های اینترنت همراه اول

اگر از مشترکین همراه اول هستید، حتماً می‌دانید که این اپراتور برای رضایت و راحتی کاربرانش بسته‌های اینترنتی متفاوتی را ارائه کرده است. این بسته‌ها از طریق کددستوری، اپلیکیشن همراه من و البته سایت اصلی همراه اول قابل فعال شدن هستند و هر کدام حجم و اعتبار متفاوتی دارند.

تنوع بسته‌ها ممکن است در ابتدا کمی شما را گیج کند یا حتی ندانید که چطور آن‌ها را فعال کنید! بخاطر همین باید اول حجم بسته و مدت زمانش را مشخص کنید و بعد برای خرید اقدام کنید. بر اساس حجم و زمان اعتبار، اپراتور همراه اول انواع بسته‌های اینترنت را به شما معرفی می‌کند که هر کدام را متناسب با نیازتان می‌توانید انتخاب کنید. بعد از مدتی خودتان کم‌کم بسته‌ای که مناسب حجم کار و فعالیتتان باشد را پیدا خواهید کرد. در ادامه این پروسه فعالسازی و خرید بسته اینترنت همراه اول را مفصل توضیح دادیم.

بسته های اینترنتی نوترینو

نوترینو همان سرویس اینترنت 3G ،4G و 4.5G است که توسط همراه اول ارائه شده است. برای اینکه از این سرویس استفاده کنید، اول باید اینترنت گوشی‌تان را فعال کنید. با نگاه‌کردن به تصویر زیر کاملاً با فرایند فعال کردن اینترنت نوترینو آشنا خواهید شد تا بتوانید با سرعت هر چه تمام‌تر در دنیای نامحدود نت گشت بزنید.
درضمن یادتان باشد که اگر بسته‌های نوترینو را فعال نکنید، هزینه اینترنت مصرفی شما طبق تعرفه آزاد محاسبه می‌شود. در ادامه با انواع بسته‌های نوترینو آشنا خواهیم شد:

فعال کردن اینترنت نوترینو

بسته‌های ترکیبی دلخواه همراه اول

بسته‌های ترکیبی دلخواه همان بسته‌های جدید همراه اول هستند که علاوه‌بر اینترنت، شامل مکالمه درون‌شبکه و پیامک هم می‌شوند. چه مشترک دائمی همراه اول باشید چه اعتباری، می‌توانید از طریق سایت همراه من یا اپلیکیشن همراه من (قسمت خدمات من، بسته‌های ترکیبی) این بسته‌ها را متناسب با نیازتان فعال کنید. مدت اعتبار هر کدام هم 30 روز است.

بسته‌های اشتراکی دیتا

بسته‌های اشتراکی همراه اول ویژگی جالبی دارند، شما می‌توانید هنگام فعال‌سازی این بسته یا در طول مدت استفاده، یک یا چند نفر را به عنوان زیرمجموعه خودتان اضافه کنید تا از حجم بسته استفاده کنند. هر زمان هم که خواستید می‌توانید دسترسی آن‌ها را به اینترنت محدود کنید.

برای خرید و فعال‌سازی بسته‌های اشتراکی باید اپلیکیشن همراه من را نصب کنید و یا به سایت همراه من مراجعه کنید. در ضمن قیمت به‌روز شده بسته‌ها را در سال 1400 می‌توانید از این لینک چک کنید. طبیعیست که در پایان سال این قیمت‌ها افزایش داشته باشد و رسماً توسط مجموعه همراه اول اعلام شود.

بسته های مدار فیروزه‌ایَ

بسته‌های مدار فیروزه‌ای، بسته‌های کوتاه‌مدت (چند ساعته) و به‌صرفه‌ای هستند که می‌توانید با شماره‌گیری #121* آن‌ها را فعال کنید. یک روش دیگر هم برای خریداری و فعال‌سازی این بسته‌ها وجود دارد. می‌توانید اپلیکیشن مدار فیروزه‌ای را روی تلفن همراه‌تان وصل کنید و بسته‌های پیشنهادی را در هر ساعت دریافت کنید.

در صفحه مدارفیروزه‌ای در سایت همراه اول یک فایل پی‌دی‌اف موجود است که اگر آن را دانلود کنید، کاملاً در جریان فعال‌سازی این بسته‌ها با اپلیکیشن مدار فیروزه‌ای قرار می‌گیرید.

بسته های آلفا

برای خرید و فعال‌سازی بسته‌های آلفا می‌توانید کدهای #61*100* و #321*100* را شماره‌گیری کنید. این بسته‌ها به صورت کوتاه‌مدت، بلندمدت، نامحدود شبانه و … ارائه شده‌اند. استعلام تمام بسته‌ها با شماره‌گیری کد #10*100* انجام می‌شود. در صورتی که مایل به تمدید خودکار بسته‌های آلفا نبودید، می‌توانید با شماره‌گیری #18*100* بسته را کنسل کنید.

توجه داشته باشید که در صورت لغو، نرخ اینترنت مصرفی شما با تعرفه عادی محاسبه می‌شود. در جدول زیر نرخ تعرفه عادی همراه اول را ملاحظه می‌کنید.

نرخ تعرفه عادی همراه اولبسته های همراهی

در طرح اینترنت همراهی، همراه اول متناسب با الگوی مصرف اینترنت شما، بسته مقرون به‌صرفه‌ای را پیشنهاد می‌دهد. با شماره‌گیری #62*100* می‌توانید بسته اینترنتی مختص به خودتان را ببینید و اگر دوست داشتید آن را فعال کنید.

حرف آخر

در این مقاله نحوۀ خرید بسته اینترنت همراه اول را توضیح دادیم و راه‌های فعال‌سازی هر کدام از آن‌ها را به شما معرفی کردیم. برای لغو تمدید خودکار بسته‌ها می‌توانید شماره #8*100* را شماره‌گیری کنید. همچنین در مورد تعرفه بسته‌ها، فعالسازی و لغو هر کدام حتما به سایت اصلی همراه اول مراجعه کنید، اپلیکیشن همراه من را روی موبایلتان نصب کنید و از هیچ منبع دیگری بسته تهیه نکنید. در انتها اگر سوالی باقی مانده، حتماً در کامنت‌ها از ما بپرسید.

معرفی و آموزش خرید بسته های اینترنت همراه اول
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید