تا‌به‌حال تمام شدن ناگهانی حجم بسته‌های اینترنت، حین انجام کار، شما را شوکه کرده است؟! بسته‌های اینترنتیِ اپراتورهای مختلف مثل ایرانسل با توجه به همۀ مزیت‌­هایی که برای کاربر دارند، با مشکل محدودیت حجم روبه‌رو هستند. اگر شما از مشترکین ایرانسل هستید و از بسته‌های متنوعی که این اپراتور عرضه می­‌کند، استفاده می‌­کنید؛ قطعاً تجربه کردید که ناغافل حجم بسته‌ها به اتمام می­‌رسد و کارتان بی‌نتیجه می‌­ماند. هرچند تنوع بسته‌های اینترنتی ایرانسل آنقدر زیاد است که هرکس متناسب با میزان مصرفی که دارد انتخاب می‌­کند، اما برای اینکه غافلگیر نشوید، بهتر است از وضعیت بسته‌های اینترنتی که برای خودتان فعال کردید، مطلع باشید. البته اگر سیم‌کارت ایرانسل ندارید و از مشترکین همراه اول هستید، می‌توانید مقالۀ چگونه از باقیمانده اینترنت همراه اول خودم باخبر شوم؟ را بخوانید.

روش‌های اطلاع از باقی مانده اینترنت ایرانسل

شرکت ایرانسل از طریق پیامک، رو به اتمام بودن بسته‌های اینترنتی را به تمام مشترکین دائمی و اعتباری، اطلاع‌رسانی می­‌کند، اما برای اطلاع از حجم دقیق باقیمانده، باید یکی از روش‌های زیر را استفاده کنید. لازم است تا بگویم تمام روش‌هایی که در ادامه گفته می­‌شود، هم برای مشترکین دائمی و هم اعتباری، قابل استفاده است.

روش اول: استفاده از کدهای دستوری

یکی از ساده‌ترین روش‌ها، شماره‌گیری کد دستوری #4*1*555* است که بعد از آن با سه گزینۀ اینترنت معمولی، اینترنت شرکتی و جزییات اینترنت ساعات افت مصرف رو‌به‌رو می‌شوید. شما می­‌توانید با انتخاب گزینۀ مورد نظر ( که برای اکثر کاربران اینترنت معمولی است) از مدت زمان و حجم باقیمانده بستۀ خودتان، مطلع شوید.

  • درصورتی‌که از بسته‌های افزایشی و ترکیبی اینترنت همراهِ سیم‌کارت‌های اعتباریِ ایرانسل استفاده می‌­کنید، کد دستوری #10*141* را شماره‌گیری کنید.

 روش دوم: استفاده از اپلیکیشن ایرانسل من

با مراجعه به سایت رسمی ایرانسل، اپلیکیشن ایرانسل منرا دانلود و نصب کنید. بعد از ثبت‌نام وارد برنامه شوید. یکی از گزینه‌هایی که با آن رو‌به‌رو می­شوید، اطلاع از باقیمانده اینترنت ایرانسل شماست.باقیمانده اینترنت ایرانسل

در‌صورتی‌که چند بسته را همزمان برای سیم‌کارت خودتان فعال کرده باشید، مجموع حجم آنها را بر حسب درصد مشاهده می­‌کنید. اما اگر می­‌خواهید از جزئیات هر کدام مطلع شوید، کافیست تا روی دایرۀ مربوطه کلیک کنید تا هر کدام را به‌صورت جداگانه ببینید.اطلاع از باقیمانده حجم اینترنتباقیمانده اینترنت ایرانسل

روش سوم: تلفن گویا

یک روش سریع و آسان برای اطلاع از باقیمانده اینترنت برای مشترکین ایرانسل، شماره‌گیری تلفن گویای 700 و هم چنین 09377000000 است. کافیست فقط شماره‌های گفته شده را شماره‌گیری کنید تا به‌راحتی عملیات فعال‌سازی و غیرفعال‌سازی خدمات و مدیریت حساب خودتان را انجام بدهید. برای مثال مشترکین اعتباری و دائمی پس از شماره‌گیری تلفن گویای 700، با توجه به راهنمای گویا و کیبورد موبایل خود، باید عدد 6 را شماره‌گیری کنند.

سخن آخر

اگر تا‌به‌حال بسته‌های اینترنتِ همراهِ ایرانسل نخریدید یا به‌خاطر تنوع بالای آن گیج شدید که کدام بسته به‌درد شما می‌خورد، مطلب ما را با ‌عنوان معرفی بسته‌های اینترنتی ایرانسل بخوانید. بعد از فعال‌سازی این بسته‌ها هم، می‌توانید با استفاده از روش‌هایی که در بالا گفتیم، باقیمانده اینترنت ایرانسل خودتان را متوجه شوید.

چگونه از باقیمانده اینترنت ایرانسل خود آگاه شویم؟
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید