تا 30% تخفیف خرید پنل پیامکی تا آخر هفته
مشاهده تعرفه ها
مشکل بزرگ وصل نشدن وای فای در گوشی اندروید!

مشکل بزرگ وصل نشدن وای فای در گوشی اندروید!

1834

چند دقیقه گذشته، ولی صدای هیچ نوتیفیکیشنی از موبایل‌ به گوش نمی‌رسد. به‌خاطر همین موضوع کنجکاو می‌شوید و سری به گوشی‌تان می‌زنید تا در کمال تاسف و تاثر متوجه می‌شوید که مشکل جدیدی به نام وصل نشدن وای فای دارید!

اگر بگویم که مشکل نداشتن اینترنت و قطع شدن وای فای برای بسیاری از ما کم از فاجعه نیست، دروغ نگفتم! این اتفاق معمولاً در بدترین زمان ممکن هم می‌افتد، مثلاً وقتی منتظر پیغام مهمی هستیم یا باید ایمیل مهمی را دریافت یا ارسال کنیم. البته جای امیدواریست که می‌توانیم این مشکل را با دانستن چند نکته کلیدی حل کنیم، پس به اعصاب خودتان مسلط باشید و موارد زیر را چک کنید.

قدرت پیامک تبلیغاتی را دست کم نگیرید!

اگر به دنبال افزایش درآمد و گسترش کسب و کار خود هستید، با ثبت نام در ملی پیامک و ارسال پیامک تکی و انبوه، مشتریان جدیدی جذب و از آن ها نگهداری کنید و رابطه و تعاملی طولانی ایجاد کنید.
10% تخفیف!
MPC10
کپی کد
برای ارسال پیامک تکی و انبوه همین الان ثبت نام کنید
ثبت نام و ارسال پیامک آنی

دکمه وای فای گوشی را روشن کنید!

اولین قدم برای حل مشکل وصل نشدن وای فای، بررسی روشن بودن اینترنت وای فای گوشی اندروید است. شما را به فراموش‌کاری متهم نمی‌کنم، اما شاید اشتباهی دست‌تان خورده و وای فای خاموش شده باشد. پس لطفاً این مورد را چک کنید. برای این کار کافی است منوی کشویی بالای صفحه را باز کنید و ببینید که آیا آیکون وای فای روشن است یا نه.روشن نبودن وای فای

می‌توانید این کار را با سر زدن به صفحۀ تنظیمات گوشی هم انجام دهید. بعد از ورود به صفحۀ تنظیمات گوشی وارد بخش وای فای شوید و اتصال را چک کنید.چک کردن وای فای گوشیروشن نبودن وای فای گوشی

حالت پرواز را چک کنید!

شاید متوجه شده باشید که وقتی وای فای گوشی روشن می‌شود و شما حالت پرواز را روشن می‌کنید، وای فای هم قطع می‌شود. در صورتی‌که می‌خواهید در حالت پرواز از وای فای استفاده کنید باید مجددا وای فای را روشن کنید.چک کردن حالت پرواز

حالت ذخیره نیرو را چک کنید!

حالت ذخیره نیرو وقتی فعال می‌شود که شارژ باتری گوشی شما از حد مشخصی کمتر می‌شود، گاهی در حالت ذخیره نیرو، گوشی به‌طور خودکار وای فای را خاموش می‌کند. پس چک کنید که علت وصل نشدن وای فای گوشی به‌خاطر حالت ذخیره نیرو نباشد. این گزینه هم در نوار کشویی بالای صفحه و هم در تنظیمات گوشی، قرار دارد.حالت ذخیره نیروچک کردن حالت ذخیره نیرو

بلوتوث را خاموش کنید!

گاهی روشن بودن بلوتوث باعث وصل نشدن وای فای می‌شود. برای همین پیشنهاد می‌کنم اگر بلوتوث گوشی روشن است آن را خاموش کنید و دوباره اتصال به وای فای را چک کنید.

پسورد شبکه وای فای را دوباره وارد کنید!

پسورد شبکه وای فای از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بنابراین در صورت وارد کردن پسورد اشتباهی، نمی توانید به اینترنت وای فای متصل شوید. بعد از تمامی مراحل بالا اگر هنوز با مشکل وصل نشدن وای فای مواجه هستید، حتماً پسوردی را که وارد کردید چک کنید. دقت کنید حروف بزرگ و کوچک اهمیت زیادی دارند. حتی می‌توانید محض اطمینان گزینۀ فراموشی رمز عبور را بزنید و مجدد رمز را با دقت بیشتری وارد کنید.

چک کنید که به مودم درست متصل شده باشید!

برای حل وصل نشدن وای فای حتماً نام مودم را چک کنید تا مطمئن شوید به مودم خودتان وصل شدید. اگر لازم شد گزینۀ فراموشی را بزنید و از نو به مودم وصل شوید. علاوه‌براین، بخشی در تنظیمات گوشی اندروید وجود دارد که کل تنظیمات وای فای گوشی را ریست می‌کند. با ریست کردن این تنظیمات، لازم است تا دوباره به وای فای متصل شوید. فقط دقت کنید که برای وارد کردن رمز عبور حروف بزرگ و کوچک را رعایت کنید.چک کردن رمز وای فایبررسی رمز وای فای

شاید مشکل وصل نشدن وای فای گوشی از مودم باشد!

وصل نشدن وای فای همیشه تقصیر گوشی نیست، گاهی مشکل از مودم است. اگر هنوز وای فای وصل نشده، سراغ مودمتان بروید و آن را چک کنید. آیا همه چراغ‌های مودم روشن است؟ چراغ وای فای مودم را چک کنید و از روشن بودن آن هم مطمئن شوید. اما گاهی پیش می‌آید که مشکل از مودم است و باید تا برای رفع مشکل وصل نشدن وای فای گوشی اندروید، مودم را تعمیر یا تعویض کنید.

گوشی و مودم را ریبوت کنید!

گاهی مشکل وصل نشدن وای فای به‌سادگی و تنها با خاموش و روشن کردن گوشی یا مودم برطرف می‌شود. اول مودم را خاموش و روشن کنید. سپس سراغ گوشی بروید و گزینه راه‌اندازی مجدد را بزنید تا گوشی کاملاً خاموش و دوباره روشن شود. دقت کنید خاموش و روشن کردن گوشی به این معنی نیست که صفحه گوشی را به حالت ذخیره نیرو ببرید و دوباره برگردانید. باید کل سیستم گوشی خاموش و مجدد روشن شود. برای این کار دکمه خاموش گوشی را نگه دارید و سپس گزینه راه اندازی مجدد را انتخاب کنید.

غیر فعالسازی گزینۀ Smart Network Switch

بعضی از گوشی‌ها قابلیتی به نام Smart Network Switch یا Wi-Fi assistant دارند که در صورت ضعیف بودن وای فای، گوشی به‌طور خودکار به داده تلفن همراه متصل شده و از اینترنت سیم کارت استفاده می‌کند. در این حالت اینترنت وای فای خودکار قطع می شود. اگر ترجیح می‌دهید همیشه از وای فای استفاده کنید کافیست این گزینه را غیر فعال کنید. کافیست در تنظیمات گوشی به بخش وای فای بروید و در بخش تنظیمات بیشتر این گزینه را در حالت Off قرار دهید.تنظیمات وای فای

سیستم عامل گوشی را به‌روز کنید!

اگر سیستم عامل گوشی شما به‌طور منظم به‌روز شود عملکرد آن بهتر خواهد شد و حتی گاهی باگ‌های نرم افزاری که در عملکرد گوشی مشکلاتی به وجود می‌آورند، در نسخه های به‌روزشده برطرف می‌شوند.

برای به‌روزرسانی به بخش تنظیمات گوشی بروید و در گزینه About Device ، گزینۀ Check for Updates یا Download Updates manually را انتخاب کنید. اگر نسخۀ جدیدتری از سیستم عامل برای گوشی شما آمده باشد، در این بخش به شما اطلاع داده خواهد شد. ممکن است با به‌روزشدن گوشی مشکل اتصال وای فای هم برطرف شود.

بررسی اپلیکیشن‌های نصب شده

بعضی از اپلیکیشن‌های نصب شده روی گوشی می‌توانند باعث وصل نشدن وای فای و قطعی اینترنت شوند. بنابراین اپلیکیشن‌هایی را که از زمان مواجه شدن با این مشکل روی گوشی خودتان نصب کردید، بررسی کنید. شاید آنها مانع اتصال هستند.

چگونه با بازاریابی پیامکی مشتری را درگیر نگه داریم؟حتما بخوانید: چگونه با بازاریابی پیامکی مشتری را درگیر نگه داریم؟

در بدترین حالت گوشی را به تنظیمات کارخانه برگردانید!

توصیۀ دردناکی است، چون در این حالت لازم است از تمام اطلاعات گوشی بک‌آپ بگیرید و بعد اقدام کنید. معمولاً با برگرداندن گوشی به حالت کارخانه بسیاری از مشکلات گوشی برطرف می‌شود.بازگرداندن به تنظیمات کارخانهبازگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه

باز هم نشد؟ به تعمیرات موبایل مراجعه کنید!

شاید الان بگویید خب چرا از اول این توصیه را نکردم؟ خب احتمالاً چون به فکر جیب‌تان بودم. ولی اگر واقعاً مشکل‌ حل نشد، گوشی را برای مشکل سخت‌افزاری مستقیماً به تعمیرات ببرید.

کلام پایانی

وقتی گوشی اندروید به وای فای وصل نمی‌شود، این حس را دارید که ارتباط‌تان با کل دنیا قطع شده است و این اصلاً خوب نیست. هرچند که داده‌های گوشی همراه وجود دارد، ولی مصرف داده‌ها کمی گران تمام می‌شود. بدون اینترنت هم بسیاری از برنامه‌های گوشی‌های هوشمند کار نمی‌کنند و این وسیله باارزش و گران‌قیمت، مثل پاره آجری روی دست‌تان باد می‌کند. پس لازم است مشکل وصل نشدن وای فای گوشی اندروید را خیلی زود حل کنید.

خوش‌بختانه برای حل این مشکل راه‌های زیادی وجود دارد که در این مطلب آن‌ها را بررسی کردیم. اگر هنوز سوالی در این مورد دارید، می‌توانید در انتهای مطلب برایمان بنویسید تا تجربه‌تان را در این مورد با ما و دیگر کاربران ملی پیامک در میان بگذارید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
34دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه

 • مهدی

  17 مرداد 1402، 05:01

  سلام خسته نباشید به وای فای وصل میشم بعدش میزنه ورود به سیستم ویا ورود به شبکه باید چکارکنم .تشکر

  • سمیه جابری

   04 دی 1402، 11:53

   سلام وقت شما به خیر
   برای رفع مشکل اینترنت خودتون لطفا با سازمانی و یا اپراتوری که ازش خرید کردید تماس بگیرید و مشکل رو با اون ها مطرح کنید.
   امیدواریم به زودی مشکل شما رفع بشه

 • H.K.N

  17 دی 1401، 19:57

  با سلام
  وقتی با لبتاپ به وای فای وصل میشوم بقیه دستگاه ها نمی تونند از وای فای استفاده کنند یعنی وصل میشند ولی بدون اینترنت
  راهی برای حل این مشکل هست؟

  • پشتیبانی

   18 دی 1401، 09:44

   سلام
   میتونید از قسمت تنظیمات وای فای گوشی خودتون، dns و ip اتصال برای وای فای را دستی تغییر بدین. dns های پیشنهادی 8.8.8.8 و 8.8.4.4 و 1.1.1.1 هست.

 • احسان

  04 اردیبهشت 1401، 17:47

  سلام بعد از اینکه گوشیم خاموش روشن کردم گوشیم دیگه وصل وای فای نمیشه میشه لطفا راهنماییم کنید ممنون

  • ایمان عمادی

   05 اردیبهشت 1401، 12:05

   سلام وقتتون بخیر
   مدل گوشیتون چی هست؟

 • علیرضا بهرامی

  08 دی 1400، 20:07

  اقا سلام وای فای منو میزنه آدرس IPیافت نشد چیکارش کنم وصل نمیشه

 • کماندو

  21 مرداد 1400، 20:28

  سلام باتشکر از همه راه حل های بسیار با ارزشتون ولی تو کاربران یکی به نام بهزاد محمودی یه راه کار ارائه داده که هیچ احتیاجی به بازگرداندن تنظیمات کارخونه نیست، وم هم تنها در عرض دو دقیقه این مشکل بالا نیاوردن مودم خودمو حل کنم،به زبون ساده باید برید تو تنظیمات مودم ویه کانال دیگه انتخاب کنید،اینجوری اگه همه وصل میشن ولی تنها گوشی شما وای فا رو نمیتونه پیدا کنه مشکلش حتما حل میشه،با تشکر فراوان

 • M.j

  20 مرداد 1400، 22:52

  سلام.
  امروز برقمون رفت بعد که اومد دیگه گوشیم (poco x3) به وای فای وصل نشد، همه راه هایی که گفتید انجام دادم اما انگار نمیشه.
  همه اعضای خانواده وصل میشن به غیر از‌ من.
  شب قبلش وصل بود اما صبح بعد اومدن برق همین شد.
  چند روز گذشته ام که برق میرفت همین مشکلم بود ولی بعد ۳ ساعت خوب میشد الان تقریبا ۱۰ ساعته وصل نمیشه.
  میشه راهنمایی کنید؟؟؟!

 • محمد

  19 مرداد 1400، 02:52

  سلام من از وقتی گوشی رو بروزرسانی کردم اینطوری شد وصل میشه ولی زده بدون اینترنت ولی بر همه تو خونه درستع مشکلش چیه؟؟

  • مونا هادی

   19 مرداد 1400، 12:44

   سلام دوست عزیز، تنظیمات wifi گوشیتون رو ریست کردین؟ مدل گوشیتون چیه؟!

 • فرشته سمنگویی

  18 مرداد 1400، 18:44

  سلام تشکر فراوان . من چون دو تا گوشی دارم ، متوجه شدم با گوشی قدیمی م وای فای قطع و وصل میشه . دو سه روزی هست که این اتفاق میفته . تنها برنامه ی هم که قابل استفاده دارم روی این گوشی chrome هست واسه دیدن فیلم .

  • مونا هادی

   19 مرداد 1400، 12:49

   سلام شما گوشی‌تون رُ آپدیت کنید، احتمال فراوان مشکل برطرف میشه!

 • Nazi

  18 تیر 1400، 22:49

  سلام خسته نباشین. من گوشیم شیائومی نوت 9 اس. و به مودم وصل نمیشه. در حالیکه همه اعضای خانواده وصل میشه که سامسونگ دارند تحقیق کردم میگن بعضی از نوت 9 اس ها این مشکل را دارند. ولی فقط به مودم خودم وصل نمیشه به بقیه مودم ها وصل میشه. من این مشکل را از اول داشتم و با تغییر منطقه حل شده.اما اونم دیگه جواب نمیده به طرز عجیبی وقتی برق خونه میره وای فای هم قطع میشه و وقتی برق میاد نمیتونه مودم را پیدا کنه تا دوباره برق بره و بیاد واقعا مشکل چیه؟ الان اگه مشکل از گوشیه چرا به بقیه مودم ها وصل میشه؟ و اگه مشکل مودم چرا فقط من این مشکل را دارم و بقیه وصل میشن؟لطفا کمک کنین

 • سارا لیما

  15 تیر 1400، 01:02

  سلام من گوشیم به همه وای فای ها وصل میشه جز وای فای خونمون! یعنی مشکل از مودمه؟ آخه بقیه میتونن بهش وصل شن که

  • مونا هادی

   24 مرداد 1400، 10:26

   سلام، مودم‌تون رُ یکبار ریست کنید و تنظیمات‌ش رُ از ابتدا انجام بدید، به احتمال خیلی زیاد، مشکل برطرف میشه!

 • Matin._.2005

  08 تیر 1400، 18:49

  سلام خدمت ادمین سایت.
  من گوشیم رو تازه خریدم وقتی وای فا گوشی رو روشن میکنم تمامی شبکه های اطراف رو جست و جو میکنه و پیدا میکنه ولی مودم خودمون رو پیدا نمیکنه یک بار با استفاده از پشتیبانی گوگل وصل شد بعد از یک روز باز قطع شده الا هم اصلا مودممون رو پیدا نمیکنه.

  هم مودم رو ریاستارت کردم هم گوشی رو. خیلی اعصابم داغونه گوشی رو تازه خریدم ولی مودم خودمون رو پیدا نمیکنه.

  • مونا هادی

   24 مرداد 1400، 10:27

   سلام دوست عزیز، تنظیمات اتصال به وای فای رُ به صورت دستی انجام بدین! یعنی خودتون اضافه کنید.

 • علی

  08 تیر 1400، 00:42

  من همه این کار ها رو انجام دادم ولی وقتی میخوام به وای فای وصل شم میزنه اتصال تایید نشد

 • محمدجواد

  06 تیر 1400، 23:34

  دوستان گاهی وقت ها باید ساعت و تاریخ گوشی رو تنظیم کنید، من این مشکل رو داشتم و هرکاری می کردم درست نمی شد ساعت و تاریخ گوشی رو تنظیم کردم و مشکل حل شد

 • زهرا

  10 خرداد 1400، 14:34

  سلام.گوشیم خاموش روشن کردم درست شد

 • نوید کامی پور

  19 اردیبهشت 1400، 12:12

  من گوشیم وای فای روشن نمیشه چکار کنم؟؟؟؟

 • ثمر محمدی

  28 فروردین 1400، 13:10

  سلام من هر کاری می کنم وای فای برای گوشیم وصل نمی شه یه بار وصل شد اما دوباره رفت قبلا هم این اتفاق افتاده بود ما برای خانواده ام هیچ کدوم نمی تونستن وصل شن فقط من بودم که وصل بودم دلیلش چیه به پشتیبانی مودم زنگ زدیم مشکلی نبود

  • نیلوفر اکبریان

   27 اردیبهشت 1400، 11:52

   اگر از سالم بودن گوشی مطمئن هستید، یا رمز رو مجدد چک کنید یا مشکلی از طرف مودم پیش اومده که باید حتماً بررسی بشه

 • Mohamad.malek

  21 اسفند 1399، 21:33

  سلام وقت بخیر
  مشکل من فقط وقتیه که از مودم دورم .مثلا تو اتاق باشم به مودم وصل نمیشه باید برم نزدیک مودم بعد باز بیام تو اتاق
  ولی چون کنسولم هم تو اتاقه خیلی سخت وصل میشه

 • بهزاد محمودی

  27 بهمن 1399، 20:41

  سلام یک روش دیگه خدمتتون عرض میکنم به ( advanced wierless) مودم رفته و یک( access point ) دیگر را انتخاب کنید و اپلای کنید و گوشیتون رو یک بار دیگه برای این( access point ) جدید امتحان کنید . احتمال بسیار زیاد گوشیتون مودم را شناسایی خواهد کرد و متصل خواهید شد. حالا یک بار دیگرخارج شده و گوشیتون رو برای یافتن مودم جدید ( نام اصلی مودم تون )سرچ کنید مطمین باشید به مودم وصل خواهید شد . حالا تنظیمات مودم را به حالت قبلی برگردونید (access point) را از حالت انتخاب خارج کنید این کار رو یک بار انجام بدید کافیه و دیگه برای دفعات بعد احتیاج به این کار نیست

  • هادی

   21 تیر 1400، 20:49

   ممنونم ازآقابهزاد واقعآ راه حلش کارساز بود دمت گرم

 • Sina milani

  25 دی 1399، 13:37

  سلام خوبین من وای فای رو که روشن میکنم همه چراغاش روشن میشه شروع به کار کردن میکنه ولی وقتی میخام با گوشی وصل به وای فای بشم گوشیم وصل نمیشه و علامت تعجب میاد و وای فای رو چک کردم مشکلی نداره ولی گوشیم وصل میشه اما ب اینترنت کار نمیکنه علامت تعجب میاد روش این مشکلش چیه؟

  • نیلوفر اکبریان

   17 فروردین 1400، 15:28

   دوست عزیز چک کنید که رمز عبور رُ درست وارد کرده باشید

  • ریحانه سلطانی

   02 خرداد 1400، 21:48

   سلام مشکل گوشی شما درست شد؟منم گوشیم اینطوری شده نمیدونم چیکار کنم

  • بدون نام

   20 خرداد 1400، 13:59

   چنل وای فای رو عوض کنید

  • فاطمه

   30 خرداد 1402، 01:23

   سلام نتتون تموم شده

 • zahra

  04 دی 1399، 14:08

  سلام مشکل من از گوشیم نیست از مودممه چطور درستش کنم؟
  وقتی وارد تنظیمات مودم میشم بصورت کاربر عادیه و نمیشه چیزی رو ویرایش کرد

  • نیلوفر اکبریان

   10 دی 1399، 12:24

   دوست عزیز برای دسترسی باید با پشتیبانی شرکتی صحبت کنین که اینترنت و مودم رو ازشون خریدید!

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها 3 روز تست رایگان

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.

پنل خود را انتخاب کنید