بهترین روش بازاریابی و تبلیغات برای طلا فروشی

بهترین روش بازاریابی و تبلیغات برای طلا فروشی

Engagements Icon
32


گردنبند اسم سه‌بعدی طلا برای روز مادر
هنراستادان ایرانی
۰۲۱۹۶۶۶۸۴۶۵
https://b2n.ir/703788
۱۰ روز قبل از روز مادر، اس ام اس بالا برای من ارسال شد و توجهم را جلب کرد. روی لینک پیام کلیک کردم. وارد سایت طلافروشی زرنگار شدم، نمونه کارهای داخل سایت را نگاه کردم. در آخر صفحه وب‌سایت را دیدم.
روی لینک سایت هم کلیک کردم و وارد سایت‌شون شدم.
زمانی که به ساعت نگاه کردم، دیدم ۲ ساعت گذشته و من همچنان محو تماشای طلاهای موجود در سایت شده و خواندن نظرات مشتریان در صفحه محصول طلا فروشی زرگر هستم. داستان به همین‌جا ختم نشد.

فکر کردم چه پیام هدفمند و جالبی بود. تصمیم گرفتیم تا در وبلاگ ملی پیامک مقاله‌ای در مورد بهترین روش بازاریابی و تبلیغات برای طلا فروشی بنویسیم، تا صاحبان طلافروشی‌ها، با روش‌های درست بازاریابی و تبلیغات آشنا شده و مشتری جذب کنند.

بهترین روش های بازاریابی و تبلیغات برای طلا فروشی

راه‌های مختلفی برای تبلیغ طلا و جواهرات وجود دارد که ما در این مطلب مهم‌ترین روش‌ها را برای‌تان توضیح می‌دهیم.

فروش از طریق تبلیغات گوگل

تقریباً همه ما سوال‌های خود را از گوگل می‌پرسیم. زمانی که دنبال اطلاعات، آموزش یا آدرس خاصی هستیم، صفحه گوگل را باز کرده و سوال خود را می‌نویسیم. اصولاً جواب سوال ما در سه صفحه اولی است که گوگل نشان می‌دهد.بهترین روش بازاریابی و تبلیغات برای طلا فروشی

پس گوگل می‌تواند یکی از منابع خیلی خوب برای فروش و جذب مشتری باشد. یعنی اگر شما برای مغازه طلافروشی یا برندتان سایت دارید، می‌توانید در گوگل تبلیغ کنید. مثل بقیه جاهای که برای تبلیغ هستند (یوتیوب، بیلبورد، تلویزیون و ...)، گوگل نیز از کاربر پول دریافت می‌کند و سایت او را بالاتر از بقیه سایت‌ها نشان می‌دهد. مثلاً اگر مشتری خرید نیم‌ست طلا را جستجو کند، گوگل سایت گالری جواهرات مهر (نیم‌ست‌های طبقه‌بندی شده همراه با قیمت) را بالاتر از همه سایت‌ها به مشتری نشان می‌دهد. مخاطب روی سایت کلیک می‌کند، و به دنبال جواب سوال خود می‌گردد.

روش‌های تبلیغ آنلاین زیادی وجود دارند، که تبلیغ در گوگل یکی از روش‌ها بود.

تبلیغات در اینستاگرام

به عنوان صاحب هر کسب‌وکاری، باید در شبکه‌های اجتماعی حضور فعال داشته باشید، چرا که کاربران، بسیاری از وقت روزانه خود را در پلت‌فرم‌های مختلف می‌گذرانن، پسفروش از طریق تبلیغات گوگل شبکه‌های اجتماعی و مخصوصاً اینستاگرام، برای تبلیغ محصول مناسب است. مثلاً صفحهٔ گالری آرین در اینستاگرام ۴۱۸ کا فالوور دارد، که عکس‌ها و ویدیوهای جذاب برای مشتری طراحی می‌کند. گالری آرین با دادن اطلاعات روز (قیمت طلا، سکه، دلار، یورو و ...) و معرفی محصولات جدید (با عکس و ویدیوهایی جذاب)، در مشتریان حس سرگرمی و نیاز ایجاد کرده است و محصول می‌فروشد. گالری آرین می‌تواند با دادن پول به اینفلوئنسرها، محصولاتش را معرفی کرده و مشتری جذب کند. ولی ممکن است هزینه تبلیغات آنلاین کمی بالا باشد.

سامانه پیامکی برای طلا فروشی‌ها

تا اینجا در مورد بهترین روش‌های بازاریابی و تبلیغات برای طلا فروشی به صورت آنلاین صحبت کردیم.

حالا دوباره به پیام اول مقاله که برای من ارسال شده بود، برگردیم. من بعد از این‌که پیامک را دریافت کردم، با سایت و صفحه اینستاگرام طلافروشی زرگر آشنا شدم. نظرات مشتریان را خواندم و در نهایت برای روز مادر گردنبند طلا سفارش دادم. پنج روز بعد، سفارش را با پیک برای من فرستادن.

پس با ارسال یک پیام خلاقانه و هدفمند، شانس فروش و معرفی محصول خیلی زیاد است. سامانه پیامکی طلافروشی روشی کاربردی برای تبلیغات و بازاریابی پیامکی است. پنل پیامکی ویژگی‌های مهمی دارد، که در ادامه توضیح می‌دهیم.

ویژگی‌های مهم سامانه پیامکی برای طلافروشی

سامانه پیامکی چه ویژگی‌های برای مغازه طلافروشی دارد؟ شما به عنوان صاحب مغازه طلافروشی در سریع‌ترین زمان و با کمترین قیمت به مشتریان زیادی دسترسی دارید و پیامک تبلیغاتی، اطلاع‌رسانی، معرفی محصول جدید، تبریک اعیاد و ... را ارسال می‌کنید. در ادامه این مطلب، هر کدام از روش‌های مختلف ارسال پیام را کامل توضیح می‌دهیم.

ارسال تخفیف بر اساس بانک مشاغل و اصناف

هر کسب‌وکاری برای جذب مشتری جدید و حفظ مشتریان قدیمی تخفیف‌های ویژه‌ای در نظر می‌گیرد. طلا فروشی‌ها هم مثل همهٔ مشاغل دیگر تخفیفاتی را به مشتریان‌شان اختصاص می‌دهند. فرض کنید طلا فروشی به مناسبت روز پزشک، ۲۰ درصد تخفیف برای پزشکان در نظر گرفته است.‌ صاحب مغازه می‌تواند وارد پنل پیامکی شود و از بخش ارسال، ارسال هدفمند را انتخاب کند. سپس پیامک را نوشته و از قسمت فیلتر شماره‌ها، روی بانک تفکیک شده اصناف کشور کلیک کند. شهر ارسال پیامک به اصناف و مشاغلموردنظر را انتخاب و سپس دسته پزشکی را انتخاب کند و به این ترتیب پیامک را برای پزشکان ارسال کند.

در سامانه ملی پیامک، به بانک شماره مشاغل و اصناف به صورت دسته‌بندی و به‌روز دسترسی دارید. بانک شماره مشاغل، یکی از بهترین روش های بازاریابی و تبلیغات برای طلا فروشی است.

ارسال اطلاع‌رسانی طلای جدید برای منطقه‌ای خاص

امکان مفیدی که سامانه ملی پیامک در اختیار کاربران قرار می‌دهد، ارسال منطقه‌ای پیامک است. با ذکر مثال، ارسال منطقه‌ای را بهتر درک می‌کنید. مثلاً مغازه طلافروشی در میدان صادقیه، ستی جدید برای عروس و داماد یا ست طلای کودک را طراحی کرده است.

حلقه ست برلیان برای عروس و داماد در طلا و جواهر زیتون در لینک زیر
https://b2n.ir/002089 
صاحب مغازه می‌تواند با استفاده از امکان پیامپ سامانه ملی پیامک، به مشتریان مناطق مختلف اطراف مغازه طلا فروشی (ستارخان، ایت الله کاشانی، سازمان آب و ...) پیام بفرستد و ست جدید را به مشتریان معرفی کند.

خبرنامه پیامکی راهی برای ارتباط با مشتریان

شما می‌توانید خبرنامه پیامکی داشته باشید و با مشتریان‌تان ارتباط بگیرید. یعنی با خط اختصاصی به مشتری پیام ارسال کرده و از او بخواهید برای عضویت در خبرنامه مثلاً گزینه ۱ را ارسال کند.

سریع‌ترین روش پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوترحتما بخوانید: سریع‌ترین روش پست گذاشتن در اینستاگرام با کامپیوتر

با عضویت در خبرنامه گالری طلا و جواهر دنیز از تخفیف‌ها باخبر شوید.
برای عضویت عدد ۱ را ارسال کنید.
به این ترتیب صاحب طلا فروشی به شماره مشتریانی که در خبرنامه عضو شده‌اند، دسترسی دارد و می‌تواند برای آن‌ها اخبار و اطلاعات مختلف مربوط به تخفیف‌های مناسبتی، طلاوجواهرات جدید، سکه، دلار و ... را ارسال کند.

فروش طلای اقساطی برای کاربران همراه اول یا ایرانسل

بهترین روش بازاریابی و تبلیغات برای طلا فروشیبرخی از مشتریان توانایی خرید طلا را ندارند، گاهی هم مجبور به خرید طلا برای مناسبت‌های مختلف هستند. برخی از طلافروشی‌ها، مثل طلافروشی آنلاین دیجی زرگر اقدام جالبی کرده‌ و فروش طلای اقساطی را برای مشتریان در نظر گرفته‌ است. به این صورت که شرکتی به عنوان سرمایه‌گذار با طلافروشی همکاری می‌کند و طلافروش با کمک او به مشتریان خود طلای اقساطی می‌فروشد. مثلاً شرکت برای کاربران همراه اول وامی را درنظر گرفته است. حالا صاحب سایت طلافروشی می‌خواهد، پیامی را برای کاربران همراه اول بفرستد. با استفاده از سامانه ملی پیامک، می‌توانید به‌راحتی برای کاربران همراه اول یا کاربران ایرانسل اس ام اس ارسال کنید.

نظریات مشتریان را در مورد کسب‌وکارتان بدانید

دانستن نظرات متفاوت در مورد کسب‌وکار به بهبود کارها و رفع مشکلات احتمالی کمک می‌کند. پس برای موفقیت و جذب مشتری بیشتر، نظرات مشتریان ارزشمند است. خیلی راحت با ماژول نظرسنجی در سامانه ملی پیامک، با مشتری در ارتباط باشید و نظر آن‌ها را در مورد محصولات و خدمات‌تان بپرسید.نظرسنجی پیامکی از مشتریان

آخرین حرف در مورد روش‌های تبلیغات برای طلا فروشی

در این مطلب بهترین روش های بازاریابی و تبلیغات برای طلا فروشی را گفتیم، تا بتوانید محصولات جدید و تخفیفات را اطلاع‌رسانی کنید. تبلیغات آنلاین را توضیح دادیم، اما گاهی برای تبلیغات آنلاین باید هزینه‌های زیادی خرج کنید. چون تبلیغات هدفمند نیستند، شاید بازخورد خوبی نگیرید و فروش کمتر از حد انتظارتان را داشته باشد.

ارسال پیام با پنل پیامکی، را به هم به صورت کامل توضیح دادیم. گفتیم می‌توانید به مشاغل مختلف پیام ارسال کنید، با مشتریان ارتباط بگیرید. تخفیف را برای منطقه‌های گوناگون بفرستید. همچنین گفتیم که ارسال تبلیغ با پنل پیامکی بسیار مقرون‌به‌صرفه است.

برای خرید پنل پیامکی در سایت ملی پیامک ثبت‌نام کنید. اگر در زمینه خرید پنل اس ام اس سوالی دارید، با پشتیبانی ملی پیامک به شماره ۶۳۴۰۴-۰۲۱ تماس بگیرید. پشتیبانان هر روز و حتی در روزهای تعطیل شما را راهنمایی می‌کنند، و به سوالات‌ شما پاسخ می‌‌دهند.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
1دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه

  • Gravatar Icon

    سیامک صالح ابادی

    10 دی 1399، 18:51

    عرض سلام
    من با شما این طرح را اجرا کردم و در شرایط فعلی بسیار راضی هستم.

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید