یادتان هست صبح‌های سرد زمستانی را که برای رفتن به مدرسه از خواب بیدار می‌شدیم، پرده‌ها را کنار می‌زدیم و با دیدن برف‌های نشسته در کوچه و خیابان و بامِ خانه‌ها قند در دلمان آب می‌شد؟ بعد هم فوراً تلویزیون را روشن می‌کردیم و چشم می‌دوختیم به زیرنویس‌ها تا ببینیم خبری از تعطیلی مدرسه هست یا نه! بماند که گاهی اوقات این خبر آن قدر دیر اعلام می‌شد که ترجیح می‌دادیم راه بیافتیم و  بعد از کلی معطل شدن می‌دیدیم که خبری از سرویس مدرسه نیست.

اما اخیرا دیگر امکاناتی برای مدارس ایجاد شده‌اند که اگر از آن‌ها استفاده کنند دیگر هیچ دانش آموزی به این مشکل نخواهد خورد. در ادامه این مقاله به معرفی و توضیح این روش‌ها می‌‎پردازیم.

روش موثر تبلیغات مدارس

دیگر گذشت آن زمانی که همه ما چشم به تلویزیون یا گوش به رادیو بدوزیم و منتظر خبر تعطیلی باشیم! دنیا دیگر دنیای تکنولوژی و سرعت است و مدارس هم حتما باید از این امکانات استفاده کرده و خودشان را با دنیای جدید وفق بدهند.

یک وبسایت درست کنید!

داشتن وبسایت یکی از اصلی‌ترین پیش‌نیازهای حضور در دنیای دیجیتال است! با داشتن وبسایت شما تمامی اطلاعات و اعلان‌های خودتان را در هر ساعتی از روز و هر روزی از هفته که بخواهید می‌توانید به اشتراک بگذارید. همچنین مطالب آموزشی  یا تربیتی را خیلی راحت می‌توانید در بخش وبلاگ وبسایت خودتان نوشته و فرایند آموزش و تربیت دانش آموزان را هم درم درسه و هم در خارج از مدرسه ادامه بدهید. همچنین فرم مدرن و جذاب وبسایت شما می‌تواند این کار را خیلی جذاب‌تر و موثرتر بکند.

اما دقت کنید که برای ان کار اولا باید وبسایت شما جذاب و مفید باشد و هم از لحاظ مالی مقرون به صرفه باشد. مگر می‌شود وبسایتی داشت که هر دوی این ویژگی‌ها را داشته باشد؟ اگر به سایت ساز پرتال مراجعه بکنید خواهید دید که بله می‌شود! سایت ساز پرتال با خلاقیت بی نظیرش، کار وبسایت سازی را مثل آب خوردن کرده است! شما در عرض چند ساعت می‌توانید وبسایت خودتان را با کمترین هزینه و بهترین پشتیبانی در محیطی فارسی راه بنیدازید! بدون اینکه نیاز به دانش خاصی داشته باشید!

گذشته از این‌ها، یکی از بهترین ویژگی‌های دیگر پرتال این است که در رابطه با تعرفه و قیمت، خیلی شفاف و دقیق عمل می‌کند، تا حدی که خیلی راحت می‌توانید به صفحه تعرفه‌ها رفته و قیمت همه پکیج‌ها را ببینید. در زیر قیمت این بسته‌ها، جزئیات امکانات‌شان هم برای شما آورده شده است که خیلی راحت آنالیز و بررسی کرده و تصمیم خودتان را بگیرید.

از گوگل استفاده کنید!

گوگل! گوگل چهار راهی است که تقریبا بیشتر از نصف دنیا هر روز مسیرشان به آن می‌خورد و از آن استفاده می‌کند! یعنی شلوغ‌ترین چهار راه دنیا! اگر به شما فرصتی می‌دادند که در شلوغ‌ترین چهار راه دنیا تبلیغات بکنید، قبول می‌کردید یا رد می‌کردید؟ اگر رد می‌کردید که هیچ! ولی اگر قبول بکنید، پس همین الان شروع بکنید و تبلیغات خودتان را به گوگل بدهید!

تبلیغات در گوگل همیشه یکی از بهترین و موثرترین راه‌ها برای کاهش هزینه تبلیغات و افزایش اثربخشی آن بوده است و حتی کسب و کارهای خیلی بزرگ (هم ایرانی و و هم خارجی) از آن استفاده می‌کنند. برای اینکه بیشتر با چزئیات و نحوه عملکرد تبلیغات در گوگل آشنا بشوید، می‌خواهیم یکی از مطمئن‌ترین و بهترین مجموعه ها را برای این کار معرفی کنیم. وقتش رسیده که با مجموعه نوین آشنا شوید. تبلیغات در گوگل یکی از تخصص‌های این مجموعه است که این کار را با تعرفه‌های کاملا مشخص و به‌صرفه برای شما انجام می‌دهند!

درضمن اگر سوالی در مورد تبلیغات در گوگل داشته باشید و یا به دنبال جزیئیات بیشتر هستید، توصیه می‌کنم نگاهی به مقاله گوگل ادوردز چیست بیندازید.

در اینستاگرام وارد جمع جوانان شوید!

دیگر اینستاگرام انقدر بین مردم (مخصوصا سنین دانشجو و دانش آموز) رایج شده است که حتی سر کلاس‌ها هم بعضی‌ها در اینستاگرام سیر می‌کنند و همه هم از اخبار و اطلاعاتش خبر دارند! یکی از بهترین مکان‌هایی که در دنیای دیجیتال فرصت تبلیغات و اطلاع رسانی به مدارس را می‌دهد اینستاگرام است! امکاناتی مثل پست عکس، فیلم یا استوری همه می‌توانند کمک خوبی برای مدارس باشند.

حالا برای اینکه وارد دنیای اینستاگرام بشویم و خیلی حرفه‌ای در آن کار کنیم، از چه کسی می‌توانیم کمک بگیریم؟ جواب این سوال را هم ما به شما می‌دهیم: دیدوگرام! اگر سری به این وبسایت بزنید حتما از تعرفه‌های مقرون به صرفه و در عین حال خدمات بی‌نظیرشان متعجب خواهید شد!

از سامانه پیامکی استفاده کنید!

یکی دیگر از بهترین راه‌ها برای تبلیغات مدارس استفاده از سامانه پیامکی است. سامانه پیامکی برای تبلیغات مدارس انقدر مزیت دارد که در ادامه این مقاله قصد دارم سایر مزیت‌های سامانه پیامکی را برای مدارس بگویم، پس اگر مدیر یا مسئول مدرسه‌ای هستید حتماً این مقاله را بخوانید.

مزایای استفاده از سامانه پیامکی در مدارس

حتماً خودتان می‌دانید که اطلاع‌رسانی به 100ها دانش‌آموز یا ارتباط با اولیاءِ آن‌ها، آن هم از طریق تلفن زدن کار خیلی خیلی سختی است. راه حل چیست؟ بهترین راه حل این است که از کار اطلاع رسانی و ارتباط با اولیاءِ دانش‌آموزان را به وسیلۀ پیامک انجام دهید. البته فقط همین نیست، با استفاده از سامانۀ پیامکی کارهای دیگری هم می‌توانید انجام دهید که در ادامه خواهم گفت.

اعلام تعطیلات یا کنسل شدن کلاس

فرض کنید معلمی مرخصی گرفته یا به هر دلیلی قرار است فردا کلاسی را  کنسل کنید. چه کار می‌کنید؟ آیا تلفن زدن به همۀ بچه‌ها کار ساده‌ای است؟ مسلماً نه! اما پیامک زدن چطور، خیلی ساده نیست؟ اگر برای مدرسه یک سامانه پیامکی خریداری کرده باشید، فقط کافیست تا یک بار متن مورد نظرتان را بنویسید و بعد آن را به شمارۀ تمام اولیا ارسال کنید.

اعلام تعطیلی کلاس ها از امکانات پیامک برای مدارس

 

یادآوری رویدادها

منظورم از رویداد، کارهای فوق‌برنامه‌ای مثل اجرای نمایش یا نمایشگاه‌های علمی است. از طریق سامانه پیامکی می‌توانید خانواده‌ها را در جریان چنین رویدادهایی بگذارید و مشارکت آن‌ها در امور مدرسه را افزایش دهید.

سامانه پیامکی برای مدارس

اطلاع‌رسانی غیبت‌ها

وقتی که پای غیبت دانش‌آموز در میان باشد، پیامک می‌تواند یک نقش بسیار موثر را ایفا کند. با این ابزار شما می‌توانید به راحتی والدین را از غیبت فرزند خود مطلع کنید. درست است که به احتمال زیاد خود والدین از این موضوع مطلع هستند، اما این اطلاع‌رسانی کمک می‌کند تا رابطۀ خوب میان والدین و معلمان حفظ شود و اتفاقات بدِ احتمالی پیشگیری شود.

سامانه پیامکی برای مدارس

یادآوری تاریخ امتحانات

امتحانات میان ترم، امتحانات اصلی و امتحانات ماهانه از جمله مواردی هستند که بهتر است یک هفته قبل از شروع شدن، به دانش‌آموز و اولیای او یادآوری شوند. این کار باعث می‌شود والدین نظارت بیشتری روی درس خواندن و فعالیت‌های تحصیلی فرزندشان داشته باشند.

سامانه پیامکی برای مدارس

اعلام زمان مشاهده نتایج و دریافت کارنامه

یکی از امکانات سامانه پیام کوتاه – که ملی پیامک هم از آن برخوردار است- داشتن دفترچه تلفن اختصاصی است. با استفاده از دفترچه تلفن سامانه می‌توانید شماره تلفن دانش‌آموزان را بر حسب پایۀ تحصیلی دسته‌بندی کنید، سپس در زمان دریافت کارنامه، پیامتان را برای هر پایه تحصیلی به صورت جداگانه ارسال کنید.

مثلاً اگر مدرسۀ شما دارای سه پایۀ تحصیلی هفتم، هشتم و نهم باشد، می‌توانید روزهای دریافت کارنامه برای هر پایه را در سه اس ام اس جداگانه بنویسید و بر اساس گروه‌هایی که در دفترچه تلفن سامانه پیامک تعریف کرده اید، ارسال کنید.

سامانه پیامکی برای مدارس

اعلام مهلت پرداخت شهریه و هزینه سرویس مدرسه

یکی از کارهای حوصله سر بر و وقت‌گیر در مدارس غیرانتفاعی، پیگیری برای دریافت شهریه یا پول سرویس از دانش‌آموزان است؛ اما سامانه پیامکی به شما کمک می‌کند تا به جای اینکه تک تک با دانش‌آموزان تماس بگیرید، یک پیامک یکسان را به صورت گروهی ارسال کنید و آخرین مهلت برای تسویه حساب را یادآوری کنید.

سامانه پیامکی برای مدارس

اخبار تابستانه

کلاس‌های آموزشی که برای اوقات فراغت دانش‌آموزان در تابستان در نظر گرفته‌اید، تاریخ شروع کلاس‌ها، ساعت کلاس‌ها و یا هر برنامۀ دیگری که برای تابستان دارید، همۀ این‌ها را می‌توانید به وسیلۀ اس ام اس به دانش‌آموزان اطلاع دهید و آن‌ها را برای شرکت در این کلاس‌ها ترغیب کنید.

سامانه پیامکی برای مدارس

ارتباط با والدین

ایجاد یک ارتباط خوب و موثر بین اولیاءِ دانش آموز و مربیان مدرسه، باعث می‌شود که والدین به موقع در جریان وضعیت تحصیلی و انضباطی فرزند خود قرار بگیرند و پیشرفت‌ها یا نقاط ضعف او را بهتر پیگیری کنند. با استفاده از سامانه پیامکی می‌توانید والدین را مستقیماً به جلسات اولیا و مربیان مدرسه دعوت کنید و یا اینکه از این طریق، آن‌ها را در جریان وضعیت تحصیلی و انضباطی فرزندشان قرار دهید.

سامانه پیامکی برای مدارس

نظرسنجی از دانش‌آموزان

یکی دیگر از قابلیت‌های خوبی که در سامانه ملی پیامک وجود دارد، امکان نظرسنجی است. به وسیلۀ نظرسنجی پیامکی می‌توانید نظر دانش‌آموزان را در مورد کیفیت کلاس‌های فوق برنامه، عملکرد معلمان و موارد دیگر بپرسید. قطعاً دانستن نظرات دانش‌آموزان و اولیای آن‌ها به شما کمک می‌کند تا مدرسه‌ای داشته باشید که از نظر مدیریتی در بالاترین سطح قرار دارد.

سامانه پیامکی برای مدارس

مسابقه‌های پیامکی

شما می‌توانید در مناسبت‌های مختلفی مثل عید نوروز و روز دانش‌آموز، یک مسابقه‌ی سادۀ پیامکی بین دانش‌آموزان برگزار کنید و به برندگان جایزه بدهید. مثلاً از دانش‌آموزان بخواهید به مناسب فرا رسیدن فصل بهار و عید نوروز یک جملۀ زیبا بسازند و آن را برای شما ارسال کنند، سپس به تعدادی از بهترین جملات جایزه بدهید.

سامانه پیامکی برای مدارس

مدرسه شما، از امروز 100 دانش آموز جدید خواهد داشت!

به سادگی دانش آموزان جدیدی را با ارسال پیامک هدفمند به محله و منطقه جذب کنید و با ارسال نمرات دانش آموزان به والدین، تبریک تولد، اطلاع جلسه به والدین و... دانش آموزان خود را حفظ کنید.
10% تخفیف!
MPC10
کپی کد
برای ارسال پیامک تکی و انبوه همین الان ثبت نام کنید
ثبت نام و ارسال پیامک آنی

جمع‌بندی

خب شما امروز با کاربردهای مهم سامانۀ پیامکی برای مدارس آشنا شدید و فکر می‌کنم که الان به این نتیجه رسیده باشید که داشتن یک سامانۀ پیامکی در هر مدرسه‌ای امری ضروری است. پس با انتخاب یک سامانۀ پیامکی خوب هم در وقتتان صرفه‌جویی کنید و هم راندمان کاری مدرسه و دانش‌آموزان را بالا ببرید.

برای دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ملی پیامک تماس بگیرید: 02163404

بهترین روش‌های تبلیغات مدارس
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید