ثبت مکان در گوگل مپ هم از طریق موبایل قابل انجام است و هم از طریق دسکتاپ؛ گوگل مپ را شاید بتوان یکی از اپلیکیشن‌های پرطرفدار برای یافتن موقعیت و مسیریابی دقیق، دانست. امروزه با رشد تکنولوژی دست‌یابی به آدرس‌های مورد نظر از طریق گوگل مپ، کار را برای افراد آسان کرده است. مکان یابی از طریق گوگل مپ برای گردشگران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. همانطور که می‌دانید یک مکان باید در گوگل مپ ثبت شود تا بتوان آن را از طریق اپلیکیشن، دنبال کرد.

ما در اینجا شما را با ثبت مکان در گوگل مپ آشنا خواهیم کرد. در این مقاله تلاش می‌شود تا شما را با نحوه ثبت مکان در گوگل مپ از طریق موبایل و دسکتاپ آشنا کنیم. استفاده از گوگل مپ، علاوه بر اینکه سبب خواهد شد که بتوانیم کسب و کار خود را به دیگران معرفی کنیم، بلکه ما را یاری می‌کند که با داشتن آدرس و اطلاعات مربوط به مکان‌ها، راحت‌تر به مقصد مورد نظر خود برسیم.

راهنمای ثبت مکان در گوگل مپ (آموزش ثبت مغازه و رستوران در گوگل مپ)

راهنمای ثبت مکان در گوگل مپ

روش اول برای آموزش ثبت مغازه و رستوران در گوگل مپ با استفاده از موبایل هوشمند قابل انجام است. ثبت مکان‌هایی مثل شرکت‌ مغازه و فروشگاه از طریق نسخه موبایل قابل انجام است. برای ثبت مکان در نسخه موبایل، ابتدا به اپلیکیشن وارد شده و وارد حساب کاربری خود می‌شوید، سپس بر روی آیکون منو در سمت بالا و سمت چپ نمایشگر کلیک کرده و منو را باز کنید. بعد از باز شدن منو، گزینه add a missing place را انتخاب کنید و بر روی آن کلیک کنید. با کلیک بر روی آن، صفحه add a place باز می‌شود.

راهنمای ثبت مکان در گوگل مپ (آموزش ثبت مغازه و رستوران در گوگل مپ)

با باز شدن صفحه add a place یک فیلد با عنوان Name دیده می‌شود. آن فیلد را انتخاب کرده و نام مکان مورد نظرتان را به طور دقیق در آن بنویسید. دقت کنید که نام را درست بنویسید، زیرا نام مکان به همان صورتی که نوشته شود، دیده خواهد شد.

آموزش ثبت مغازه و رستوران در گوگل مپ

بعد از آن فیلد address انتخاب کرده و نام خیابانی که مکان مورد نظر در آن واقع شده است را به صورت دقیق تایپ می‌کنید. در این فیلد علاوه بر آدرس، نام استان، شهر و کد پستی را هم وارد کنید. بهتر است بدانید که هرچه اطلاعات وارد شده در این بخش کامل‌تر باشد، گوگل سریعتر مکان یابی خود را انجام می‌دهد. در این قسمت گوگل آدرس را در اختیار کسانی قرار می‌دهد که تمایل داشته باشند آن را با سایر افراد به اشتراک بگذارند.

چطور مغازه را در گوگل ثبت کنیم

در ادامه، Category بخشی به نام وجود دارد که کاربری مکان را باید در آن وارد کنید. اگر دسته‌بندی مورد نظر در این فیلد تایپ شود، موارد بیشتری نمایش داده می شود.

اگر بعد از مراحل گفته شده، گزینه add phone, hours, websites and photos را که در زیر فیلد category قرار دارد انتخاب کنید، فیلدهایی به نمایش در می‌آیند که برای ارائه اطلاعات بیشتر به کاربر، شکل گرفته‌اند. تکمیل این فیلدها اختیاری است، اما تکمیل آنها سبب می‌شود که گوگل با سرعت بیشتری پاسخگوی نیازهای کاربران باشد.

در این قسمت فیلد با عنوان Phone number قرار دارد که در صورت تمایل، می‌توانید شماره تلفن فروشگاه یا شرکت خود را وارد کنید. اگر محل کسب و کار شما، دارای وب سایت است می توانید آدرس سایت خود را در فیلد Website وارد کنید.

چطور مغازه را در گوگل ثبت کنیم

فیلدهای دیگری نیز وجود دارند که با پر کردن آنها می‌توانید اطلاعات بیشتری را به مشتریان خود بدهید. برای مثال در فیلد Hours می‌توانید ساعات کاری فروشگاه و یا شرکت خود را وارد کنید. این مورد امکاناتی دارد که در آن شما می‌توانید ساعت آغاز کار و پایان کار را در شبانه‌روز ذکر کنید. اگر کار شما شبانه‌روزی باشد آن را بر روی open 24 hours تنظیم می‌کنید.

پس از این که کار وارد کردن اطلاعات شما تمام شد و به صورت دقیق از درستی اطلاعات تایپ شده اطمینان حاصل کردید، گزینه Send را انتخاب کرده و درخواست ثبت مکان مورد نظر را برای گوگل بفرستید. بعد از آن درخواست شما ثبت شده و بعد از گذشت دو هفته، گوگل از طریق ارسال یک ایمیل به شما، نظر خود را در مورد پذیرش و یا رد درخواست مورد نظر به شما اطلاع خواهد داد.

چطور مغازه را در گوگل ثبت کنیم

ثبت مکان در نسخه دسکتاپ گوگل مپ

ثبت مکان در نسخه دسکتاپ گوگل مپ هم قابلیت انجام داشته و کار آسانی است. با یک آموزش آسان و کوتاه می‌توانید از طریق دسکتاپ نیز مکان مورد نظر خود را در اپلیکیشن گوگل مپ ثبت کنید. برای انجام این کار ابتدا وارد آدرس https://www.google.com/maps شوید و بعد از ورود به حساب کاربری خود، مکان را ثبت می‌کنید. اگر وارد حساب کاربری خود نشده بودید در قسمت بالا و سمت راست صفحه نمایش شما، فیلدی با عنوان Sign in وجود دارد که از طریق آن می‌توانید وارد حساب کاربری خود شده و کار را دنبال کنید.

برای ثبت مکان در گوگل مپ از طریق دسکتاپ، روی آیکون منو در سمت چپ و بالای صفحه نمایش اپلیکیشن، کلیک کرده و ادامه موارد را مانند ثبت مکان در نسخه موبایل که در بالا در مورد آن توضیح داده شد، دنبال کرده و اطلاعات خواسته شده را وارد کنید. در ثبت مکان در گوگل مپ از طریق نسخه دسکتاپ، اگر تمایل داشتید اطلاعات مربوط به ساعات و روزها را وارد کنید می‌توانید از گزینه Add hours استفاده کرده و ساعات مختص روزهای مختلف هفته را وارد کنید.

بعد از وارد کردن اطلاعات فروشگاه، شرکت یا مکان مورد نظر خود، اطلاعات را برای گوگل ارسال کنید. تفاوتی که در اینجا دیده می‌شود این است که برای ارسال اطلاعات ثبت مکان در گوگل مپ در نسخه موبایل، بر روی گزینه Send کلیک می‌کردیم اما برای ارسال اطلاعات ثبت مکان در گوگل مپ در نسخه دسکتاپ باید بر روی گزینه Submit کلیک کنیم تا اطلاعات برای گوگل ارسال شوند.

چطور مغازه را در گوگل ثبت کنیم

اگر پیش از درخواست شما برای ثبت مکان در گوگل مپ، کسی درخواست مشابهی در این مورد داده باشد درخواست شما رد خواهد شد. در غیر این صورت، بعد از چند هفته گوگل ایمیل موافقت با درخواست شما را ارسال خواهد کرد. بررسی درخواست شما توسط گوگل زمان بر است. اما درخواست شما هر نتیجه‌ای که داشته باشد گوگل شما را مطلع خواهد کرد.ثبت مکان در گوگل مپ از طریق موبایل، گزینه قابل دسترس‌تری برای کاربران است. بنابراین اکثر کاربران از این نسخه استفاده می‌کنند.

جمع بندی نهایی

ثبت مکان مانند رستوران و مغازه در گوگل مپ این امکان را می‌دهد تا بتوانید در جستجوی نقشه که توسط افراد برای یافتن این مکان‌ها صورت می‌گیرد درست مانند یک آهنربا آنها را به مکان تجاری خود به دلیل نزدیکی و در دسترس بودن جذب کنید. سعی کنید برای کسب و کار خود حتما این کار را انجام داده و توضیحات کاملی را در مورد مکان خود درج کنید.

قابلیت‌هایی که در ثبت مکان در نقشه گوگل به شما داده می‌شود این امکان را می‌دهد تا بتوانید به صورت کامل کسب و کارتان را برای مخاطب معرفی کنید. این موارد شامل چیزهایی مثل افزودن عکس، افزودن توضیحات و دسته بندی، افزودن اطلاعات تماس و آدرس وب سایت می‌باشد. علاوه بر این بقش پرسش و پاسخ همراه با نقد و بررسی هم وجود دارد که می‌توانید از مشتریان خود به منظور امتیاز دادن و نقد کردن کسب و کارتان درخواست کنید که دیدگاه خود را در مورد مکان مورد نظر ثبت کنند. یا اینکه هر کاربری که سوالی دارد را پاسخ دهید تا به این طریق بیشتر و بهتر دیده شوید.

در صورتی که به دنبال ارسال پیامک از روی نقشه هم باشید ملی پیامک برای شما راهکارهای مناسبی را قرار داده است. برای این منظور می‌توانید با شماره 63404-021 تماس بگیرید تا کارشناسان ملی پیامک به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند یا اینکه به صفحه تعرفه‌ها مراجعه کرده و همین حالا بهترین پنل اس‌ام‌اس مناسب برای کسب و کارتان را خریداری کنید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید