وقتی بحث شروع تجارت از صفر به میان می‌آید، احتمالا همه برایتان از برندهای موفقی می‌گویند که با کمترین سرمایه آغاز شدند و کل دنیا را گرفتند! تعارف که نداریم همه‌ی ما از بطالت وقت و گشت زدن بیهوده در اینترنت ناراضی هستیم! همه‌ی ما دوست داریم کار بزرگی انجام بدهیم و زندگی خود را عوض کنیم. اما چطور می‌شود که صاحبان برندهای بزرگ از کبریت فروشی و پیش‌خدمتی و ... شروع می‌کنند و به موفقیت می‌رسند؟ بنظر شما داستان زندگی این افراد قصه و تخیل است؟ یا واقعا اتفاق افتاده؟ قطعا که اتفاق افتاده. خب چطور می‌شود که این اتفاق برای ما هم بیافتد؟

اگر به دنبال جواب این سوال هستید اولا به شما تبریک می‌گوییم که این جرقه و انگیزه‌ی موفقیت برایتان ایجاد شده. و ثانیا از شما دعوت می‌کنیم برای صحبت در مورد یک قانون جالب و مهم برای شروع تجارت از صفر با ما همراه باشید.

تو فقط شروع کن، شروع کن!

همین؟ بله دقیقا همین! باور کن بزرگترین لطفی که می‌توانی در حق خودت انجام بدهی شروع کردن است. ما همیشه این آرزو را در سر می‌پرورانیم که تجارت خود را شروع کنیم. اما موانعی مانند سرمایه کم و شک داشتن درخصوص سود‌دهی کسب و کار و... مانع ما می‌شوند. و همچنان با وجود تمام آرزو‌ها، زمان ارزشمند خود را به گشت زدن در اینترنت می‌گذرانیم!

بهتر است کمی با هم رک صحبت کنیم: وقت طلایی شما در حال از دست رفتن است و دیر یا زود باید کاری در این مورد انجام دهید. دوست من، تو باید از جایت بلند شوی و کنترل زندگی خود را به دست بگیری! پس اگر نیاز به تغییر را احساس می‌کنی و ذره‌ای جدیّت در خود می‌بینی، لطفاً به خواندن این مطلب ادامه بده. چون می‌خواهیم با یک قانون فیزیکی جالب، اهمیت شروع کردن-حتی شروع تجارت از صفر با کمترین سود و سرمایه- را به تو نشان بدهیم.

قانون زیبای فیزیکی: اثر دومینو

یکی از جالبترین قوانین فیزیکی اثر دومینو است. لورن وایتهد این اصل را در سال 1983 در مجله ی مطرح آمریکایی "فیزیک" مطرح کرد. برویم تا با هم ببینیم این قانون چه می‌گوید؟

همه‌ی ما با بازی دومینو آشنا هستیم. رازی که در این قطعه‌های بازی وجود دارد، این است که هر دومینو می‌تواند دومینو دیگری را که 1.5 برابرش باشد بیندازد. خب حالا فرض کن که تو داری با یک دومینوی 2.5 سانتی‌متری شروع می‌کنی. فقط 2.5 سانت!

  • اگر دومینوهای بعدی‌ات را 1.5 برابر کنی دومینوی 19ام تو چیزی حدود 56 متر خواهد شد. یعنی اندازه برج پیزا!
  • دومینوی 24ام تو 300 و خرده ای طول دارد! چیزی به اندازه برج ایفل!
  • و دومینوی 57ام تو به اندازه یک ساختمان از زمین تا کره ماه میشود!

باور میکنی؟ فقط با یک دومینوی 2.5 سانتی شروع کردی! پس خواهش می‌کنیم بلند شو و فقط شروع کن.

اثر دومینو

شروع تجارت از صفر

حالا مهم ترین قدم یعنی شروع کردن انجام شده و مرحله بعدی انتخاب یک تجارت درست است. اکثر فرصت‌های تجاری که با آنها روبرو می‌شوی و از کنار آنها می‌گذری، می‌توانند درآمد بسیار خوبی را برایت تضمین کنند. کافی است با پشتکار آنها را شروع کنی و ادامه دهی.

به یاد داشته باش که موفقیت در یک شب ایجاد نشده و نخواهد شد! ما همیشه تمایل داریم خوشبختی و ثروت آدم های موفق را ببینیم، ولی چیزی که فراموش می‌کنیم زمان و تلاشی است که برای موفقیت صرف شده. پس خواهش می‌کنیم دور راه و روش های پولداری در یک شب را خط بکش. دنبال کسب و کاری سالم و درست برو و به دست خودت بزرگش کن. با همان سرمایه کمی که داری زمینه‌های مختلف را بررسی کن و با جدیت وارد آن شو. ما هم برای ایده دادن، راجع به تجارت پیامکی که تخصص خودمان است برایت می‌گوییم.

تجارت پیامکی

احتمالاً تا به حال نام تجارت پیامکی را شنیده باشی. اما می‌دانی تعریف درستش چیست؟ یا می‌دانی که با کمی تلاش از این طریق چقدر درآمد خواهی داشت؟ بگذار بیشتر برایت بگویم...

در تجارت پیامکی تو به مشتریان خودت خدمات پیامکی ارائه می‌دهی و به آنها کمک می‌کنی که با پیامک به تبلیغ و خدمت‌رسانی بپردازند. مشتریان تو هم از فروشندگان معمولی تا سازمان‌های بزرگی مثل دانشگاه‌ها و مساجد را شامل می‌شوند.

تو یک پنل ارسال پیامک به مشتری می‌دهی که برایت مجانی در می‌آید. و به هر قیمتی هم که بخواهی می‌توانی آن را بفروشی. بعد از آن هم بروی هر پیامک ارسال شده توسط مشتری چند ریال سود می‌کنی. شاید این چند ریال چندان قابل توجه نباشد، اما باور کن که در تعداد بالا قضیه کاملاً فرق خواهد کرد. همان‌طور که در بالا نشان دادیم چطور یک دومینوی 2.5 سانتی می‌تواند به کره ماه برسد!

مشتریان من چه کسانی خواهند بود؟

کلید موفقیت در این تجارت اینجاست که بتوانی مشتریان بیشتر و بزرگی بدست آوری. همه می‌توانند از خدمات پیامکی تو استفاده کنند.

  • دانشگاه‌ها و مدارس از پیامک برای اطلاع‌رسانی به شاگردان و دانشجویان خود استفاده می‌کنند.
  • سازمان‌های مذهبی پیامک را به کار می‌گیرند تا با مخاطبان خود در ارتباط باشند.
  • سیاست‌مداران از آن استفاده می‌کنند تا در تبلیغات انتخاباتی خود موفقیت بیشتری داشته باشند.
  • رستوران‌ها و فست‌فودها به مشتریان خود پیشنهادهای پیامکی ویژه می‌دهند تا آنها را به سمت خود بکشانند.
  • فروشندگان تخفیف‌های خود را از طریق پیامک به مشتریان اعلام می‌کنند.
  • آژانس‌های هواپیمایی با استفاده از پیامک اطلاعات پرواز را در اختیار مشتریان قرار می‌دهند.

در واقع می‌توان گفت که پیامک برای هر تجارتی کاربرد خواهد داشت. احتمالاً حالا بهتر متوجه می‌شوی که چرا درآمد این تجارت تضمین‌ شده است. اما مزیت این تجارت فقط در درآمد بالای آن نیست.

جذابترین قسمت ماجرا: تمام امکانات لازم برای شروع در اختیارت قرار می‌گیرد!

شروع تجارت از صفر که می‌گویند همین است دیگر! یعنی وقتی که نمایندگی یک سامانۀ ارسال پیامک مثل ملی پیامک را دریافت می‌کنی:

تمام امکانات لازم برای شروع کار در اختیار تو قرار می‌گیرد. تو یک سامانه‌ی از پیش آماده خواهی داشت که می‌توانی هر طور که بخواهی آن را دستکاری کنی. وب‌سایت تو تمام امکاناتی که برای خرید و ارسال پیامک توسط مشتریان لازم است را از همان ابتدا در خود خواهد داشت.

بنابراین تمام کاری که باید انجام دهی این است که وب‌سایت خود را کمی شخصی‌سازی کنی و آن را با توجه به سلیقۀ خود تغییر دهی. بعد هم تمام قیمت‌‌ها و تعرفه‌های سایت خودت را آنطور که می‌خواهی مشخص می‌کنی. این یعنی خود تو هستی که مقدار سودت را تنظیم خواهی کرد. وقتی هم که تمام این کارها انجام شد، دیگر می‌توانی با خیال راحت به بازاریابی تجارت پیامکی خود بپردازی و کسب درآمد را شروع کنی.

با تلاش و انگیزه هر روز بهتر شو

این را به خاطر داشته باش که فروش پیامک تو را یک شبه میلیونر نخواهد کرد. اما مطمئناً می‌تواند از همان ابتدا هزینه‌های ماهیانه تو را تامین کند یا حتی تبدیل به منبع درآمد عمدۀ تو بشود. حالا دیگر همه چیز به تو بستگی دارد. اگر سخت کار کنی می‌توانی خیلی سریع در این تجارت پیشرفت کنی. این یعنی تو همیشه باید به فکر راه‌هایی باشی که خودت را از سایر رقبا متمایز کنی، و بهترین بشوی.

شروع تجارت از صفر و پیشرفت پله به پله

یک بار برای همیشه

یکبار برای همیشه تصمیم بگیر و تجارت خود را از صفر شروع کن. اگر همچنان می‌خواهی در زندگی خودت تغییر ایجاد کنی و وضعیت فعلی خود را تغییر دهی، بهتر است وقت خودت را از دست ندهی.اگر دوست داری بیشتر در این مورد بدانی، می‌توانی به سراغ مجموعه مطالب وبلاگ ما با عنوان "کسب درآمد" بروی. مطمئن باش که ما خوشحال می‌شویم بیشتر در این مورد با تو صحبت کنیم، پس می‌توانی با خیال راحت با ما تماس بگیری و سوالات خودت را مطرح کنی. 63404-021 شمارۀ ماست. منتظر تماس تو هستیم!

دست از بیکاری بکشید و تجارت خود را از صفر شروع کنید!
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید