استفاده کنندگان عمومی پنل های پیامکی، معمولا برای برقراری ارتباط بیشتر با مشتریان خود از این ابزار استفاده می کنند. ممکن است حتی شما برای هماهنگی مراسم خانوادگی نیز از یک پنل پیامکی استفاده کنید. در این موارد و سایر موارد مشابه، به احتمال زیاد ضرورتی به ارسال فوری و آنی پیامک نیست و تاخیر در ارسال پیامک‌های سفارش شده در حد چند دقیقه از زمان تعریف سفارش تا رسیدن به دست مخاطبان آسیبی به کلیت این روند و اثربخشی آن وارد نخواهد کرد. گاها پیش می‌آید که دسترسی به سامانه پیامک برای ما به هر دلیل فراهم نیست، در این مواقع به نظر شما چطور می‌شود اقدام به ارسال پیامک کرد؟ چاره کار اینجاست!

کلیه سامانه‌های پیام کوتاه دارای API هستند که یکی از ویژگی‌های آن امکان ارسال پیامک از طریق url و آدرس اینترنتی است. یعنی شما می‌توانید با وارد کردن فرمت خاصی در آدرس مرورگر متن پیامک، شماره ارسال کننده، مخاطبین دریافت کننده، نام کاربری و رمز عبور پنل پیامک را وارد کرده و پس از اینکه به آدرس مورد نظر مراجعه کردید پیامک شما ارسال شود.

راهنمای ارسال پیامک از طریق url و آدرس اینترنتی چگونه است؟

اگر وارد کاربردهای حرفه ای تر برای ارسال انبوه و سفارشی پیامک شویم، پارامتر زمان، اهمیت بیشتری پیدا می کند. بطور مثال فرض کنید قرار است مشتریان شما رمز ورود به پنل کاربری خود در وب سایت فروشگاه اینترنتی را از طریق پیامک دریافت کنند. اینجاست که مساله زمان، اهمیت بالایی پیدا می کند. در حالتی که تنها از ابزار پنل پیامکی استفاده می کنید، درخواستهای دریافت شده و پردازش شده، در صف ارسال در سامانه قرار می گیرند و طبق نوبت بندی سیستمی و در کنار سایر سفارشهای دریافت شده در سرور مادر، بسته به ترافیک شبکه در صف ارسال قرار می گیرند که ممکن است در زمانها و رویدادهای خاص، این زمان بیش از یک یا چند دقیقه طول بکشد.

اگر قرار باشد هر مشتری برای دریافت رمز عبور ورود به سایت، چند دقیقه منتظر بماند، کم کم انگیزه خود را به دلیل عدم رضایتمندی از این روش از دست می دهد. اما با ارسال آن رمز در حد زیر یک دقیقه، انتظار کاربر از کارایی سیستم حفظ خواهد شد.

راهنمای ارسال پیامک از طریق url و آدرس اینترنتی چگونه است؟

در این موارد، معمولا شما از کدهای نرم افزاری برای پردازش درخواستها استفاده می کنید. اگر بتوانید ارسال پیامک را نیز به جای قرار دادن در صف ارسال سامانه، مستقیما و از طریق دستورات نرم افزار کاربردی خود، به اپراتور شبکه همراه بفرستید، سرعت ارسال پیامک برای مخاطبان به نحو چشمگیری افزایش پیدا می کند و در واقع در حداکثر سرعت ممکن برای پردازش قرار می گیرد.

راه میانبر برای این کار، ارسال مستقیم پیامک از طریق URL (لینک اینترنتی) است که در صورت قرار گرفتن این لینک در متن یک نرم افزار، عملیات ارسال پیامک بدون گذر از مسیر پنل سامانه، و بطور مستقیم انجام می شود.

همچنین چنانچه شما عضویت معتبری از یک سامانه ارسال پیامک (مانند ملی پیامک) را داشته باشید، میتوانید به سرعت و تنها در یک مرحله و آن هم با ورود اطلاعات ارسال پیامک یا پیامکهای موردنظر در نوار آدرس مرورگر خود، با بیشترین سرعت ممکن، سفارش پیامکی خود را ارسال کنید. درصورتی که کد نویس و توسعه دهنده نرم افزار نیستید و صرفا میخواهید تجربه ای از ارسال آنی پیامک داشته باشید، مراحل زیر را دنبال کنید.

ابتدا با تماس با دفتر فروش ملی پیامک و یا از طریق ثبت نام در سایت، در یکی از طرحهای سامانه ثبت نام و نام کاربری و رمز عبور دریافت کنید. سپس آدرس زیر را در نوار آدرس مرورگر خود وارد کنید:

http://api.payamak-panel.com

/post/sendsms.ashx?

username=YourUsername&password=YourPassword

&to=Number

&from=1000...

&text=Message

(توجه کنید که تمام بخش‌های آدرس فوق باید در یک خط و بدون فاصله در نوار آدرس مرورگر وارد شود. درج آدرس در چند خط، در اینجا تنها برای سادگی خواندن آن انجام شده است)

حال قسمتهایی را که زیر آنها خط کشیده و با حروف بولد نشان داده شده را به شرح زیر با اطلاعات مورد نیاز، جایگزین کنید:

نام کاربری پنل پیامکیYourUsername
رمز عبور پنل پیامکیYourPassword
شماره موبایل گیرنده پیامNumber
شماره خط پیامکی که از در ملی پیامک به شما اختصاص داده شده است1000…
متن پیام مورد نظر برای ارسالMessage

امیدواریم که این آموزش هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته و با استفاده از آن بتوانید اقدام به ارسال اس ام اس از طریق آدرس اینترنتی بکنید. در صورتی که سوال یا مشکلی در خصوص این قابلیت دارید، کافی است از بخش نظرات آن را با ما به اشتراک بگذارید تا کارشناسان ملی پیامک پاسخگوی شما باشند. همچنین می‌توانید با شماره 63404-021 تماس بگیرید. برای خرید سامانه پیام کوتاه نیز می‌توانید با مراجعه به صفحه تعرفه‌ها بسته مناسب برای پنل اس‌ام‌اس را خریداری کنید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید