راهنمای ارسال پیامک با urlمعمولا بیشتر افراد، به دلیل برقراری ارتباط بهتر با مشتریان‌شان است که پنل پیامکی می‌خرند؛ اما ممکن است اشخاصی هم باشند که مثلاً برای هماهنگی مراسم خانوادگی‌شان بخواهند به‌صورت انبوه پیامک ارسال کنند. در این‌جور وقت‌ها شاید شما خیلی تمایل نداشته باشید تا صرفاً برای یک‌بار استفاده از امکان ارسال اس ام اس انبوه، یک پنل پیامکی بخرید. در واقع اصلاً ضرورتی هم برای اینکار وجود ندارد؛ چراکه خیلی راحت می‌توانید از طریق url اینکار را انجام بدهید.

جالب شد، نه؟! اگر کنجکاو هستید تا بدانید که چطور همچین چیزی امکان دارد، ادامه مطلب را بخوانید تا بفهمید قضیه از چه قرار است.

چطور از طریق url و آدرس اینترنتی پیامک ارسال کنم؟

بیایید کمی حرفه‌ای‌تر به بحث ارسال اس ام اس انبوه نگاه کنیم. در زمان فرستادن پیامک برای گروهی از مشتریان، پارامتر زمان، اهمیت خیلی زیادی دارد. چطور؟ اجازه بدهید با یک مثال توضیح بدهم؛ مثلاً فرض کنید قرار است مشتریان شما رمز ورود به پنل کاربری خودشان را از طریق پیامک دریافت کنند. اینجاست که زمان‌بندی حرف اول را می‌زند. درخواست‌های دریافت‌شده و پردازش‌شده، در صف ارسال در سامانه پیامکی قرار می‌گیرند و طبق نوبت‌بندی سیستمی، در کنار سایر سفارش‌های دریافت‌شده در سرور مادر، بسته به ترافیک شبکه در صف ارسال قرار می گیرند. بهتر است بدانید که ممکن است در زمان‌ها و رویدادهای خاص، این زمان بیش از یک یا حتی چند دقیقه طول بکشد.

اگر قرار باشد هر مشتری برای دریافت رمز عبور ورود به سایت، چند دقیقه منتظر بماند، مطمئناً صدایش درمی‌آید و حسابی شاکی می‌شود!

ارسال پیامک با لینک اینترنتیدر این موارد اگر بتوانید پیامک‌ها را به جای قرار دادن در صف ارسال سامانه، مستقیماً از طریق دستورات نرم‌افزار کاربردی خود، به اپراتور شبکه همراه بفرستید؛ سرعت ارسال به نحو چشمگیری افزایش پیدا می‌کند.

برای این کار، باید پیامک‌ها را به‌طور مستقیم و از طریق URL (لینک اینترنتی) ارسال کنیم. اگر شما لینک اینترنتی را در متن یک نرم افزار قرار بدهید، عملیات ارسال پیامک بدون گذر از مسیر پنل سامانه، به‌طور مستقیم انجام می‌شود.

توجه کنید که اگر شما عضویت معتبری از یک سامانه ارسال پیامک (مانند ملی‌پیامک) داشته باشید، می‌توانید به‌سرعت و تنها در یک مرحله، با وارد‌کردن اطلاعات ارسال پیامک در نوار آدرس مرورگر خودتان، با بیشترین سرعت ممکن، سفارش پیامکی‌تان را ارسال کنید. درصورتی که کد‌نویس و توسعه‌دهنده نرم‌افزار نیستید و صرفاً می‌خواهید تجربه‌ای از ارسال آنی پیامک داشته باشید، مراحل زیر را دنبال کنید.

قبل از هر چیز با دفتر فروش ملی‌پیامک به شماره 02163404 تماس بگیرید و یا در یکی از طرح‌های سامانه ثبت نام کنید. بعد از اینکه نام کاربری و رمز عبور دریافت کردید؛ آدرس زیر را در نوار مرورگر سیستم‌تان وارد کنید:

http://api.payamak-panel.com

/post/sendsms.ashx?

username=YourUsername&password=YourPassword

&to=Number

&from=1000…

&text=Message

توجه کنید که تمام بخش‌های آدرس بالا باید در یک خط و بدون فاصله در نوار آدرس مرورگر وارد شود. درج آدرس در چند خط، در اینجا تنها برای سادگی خواندن آن انجام شده است.

حالا قسمتهایی را که زیر آنها خط کشیده شده و حروف‌‌شان به‌صورت بولد است، به شرح زیر با اطلاعات مورد نیاز، جایگزین کنید:

نام کاربری پنل پیامکی YourUsername
رمز عبور پنل پیامکی YourPassword
شماره موبایل گیرنده پیام Number
شماره خط پیامکی که به شما اختصاص داده شده است 1000
متن پیام مورد نظر برای ارسال Message

حرف آخر

امیدواریم که با استفاده از این آموزش بتوانید از طریق آدرس اینترنتی اس‌ام‌اس‌هایتان را ارسال کنید. در صورتی که در بین راه سوال یا مشکلی برایتان پیش آمد، کافی است تا در بخش نظرات آن را با ما به اشتراک بگذارید تا کارشناسان ملی‌پیامک در کوتاه‌ترین زمان پاسخگوی شما باشند. اگر قصد دارید تا برای کسب‌وکارتان یک سامانه پیام کوتاه بخرید، نگاهی به صفحه تعرفه‌ها بیندازید و بسته مورد نظر خودتان را انتخاب کنید.

راهنمای ارسال پیامک از طریق url
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید