در این مقاله قرار است به یکی از قدرتمند ترین ابزارهای نوبت دهی که می‌توانید برای رزرو وقت های ملاقات و سرویس دهی خود استفاده کنید را معرفی کنیم. این ابزار افزونه پیامک بوکلی نام دارد.

به احتمال زیاد با اصطلاح رزرو آنلاین آشنا هستید؛ امروزه به خاطر شیوع ویروس‌های واگیرداری مانند کرونا که خطرناک هستند نوبت دهی به صورت آنلاین پیشرفت چشمگیری داشته که بسیاری از کسب و کارها برای جلوگیری از تجمع و شلوغی بیش از حد از این روش استفاده می‌کنند.

اصولا کسب و کارهایی مانند پزشکان، دندان‌پزشکان و شرکت های حمل و نقل بیشتر از رزرو آنلاین برای نوبت‌دهی به مشتریان خود استفاده می‌کنند.

افزونه پیامک بوکلی یک پلاگین قدرتمند است که با کمک آن مشتریان شما می‌توانند وارد سایت شما شوند و به صورت آنلاین هر زمانی که مایل باشند وقت خود را با استفاده از افزونه پیامک نوبت‌دهی رزرو کنند.

افزونه پیامک بوکلی (نوبت‌دهی وردپرس) چیست:

افزونه پیامک نوبت‌دهی یک پلاگین رزرو وقت وردپرسی می‌باشد که قابلیت رزرواسیون آنلاین را بر روی سایت شما فراهم می‌کند.

البته افزونه های دیگری هم در این حوزه وجود دارد ولی قدرتمندترین آن‌ها در زمینه نوبت‌دهی افزونه پیامک بوکلی است که در مدیریت وقت‌های مشتریان کمک شایانی به شما می‌کند.

در افزونه پیامک بوکلی پرو یک ویژگی حائز اهمیت وجود دارد که استفاده از تاریخ شمسی و میلادی می‌باشد و شما می‌توانید به نسبت نیازی که دارید این قابلیت را برای خود سفارشی‌سازی کنید.

به همین دلیل است که این پلاگین به افزونه بوکلی فارسی هم شناخته می‌شود. یکی از قابلیت هایی که این پلاگین دارد ارسال پیامک رزرو وقت به مشتری و مدیر است که کمک قابل توجهی برای هر دو طرف می‌باشد تا زمان رزرو وقت خود را فراموش نکنند.

این موارد تنها بخش کوچکی از کارایی‌های افزونه بوکلی فارسی می‌باشد که در ادامه بخش‌های بیشتری از مزایای این افزونه برای شما مشخص می‌شود.

قابلیت های افزونه پیامک بوکلی

 • سفارشی سازی تقویم (تقویم شمسی و میلادی)
 • ارسال پیامک اطلاع‌رسانی به مشتری و مدیر‌سایت
 • واکنشگرا بودن
 • سازگاری کامل با افزونه ووکامرس
 • امکان اتصال به درگاه پرداخت های بانک‌ها و درگاه‌های واسط
 • میزکار کاملا فارسی و ساده
 • امکان رزرو نوبت بدون نیاز به ثبت نام در سایت
 • امکان سفارشی سازی نوبت‌ها
 • امکان لغو نوبت توسط مشتری و مدیر سایت
 • امکان گزارش‌گیری (ساعتی، روزانه، ماهانه، سالیانه)

چرا باید از افزونه پیامکی bookly استفاده کنیم؟

اگر بخواهیم با یک مثال کارایی افزونه پیامک نوبت‌دهی وردپرس برای یک کسب و کار را توضیح دهیم می‌توانیم به یک آرایشگاه اشاره کنیم. تصور کنید شما یک آرایشگاه دارید و نوبت‌‌دهی مشتریان شما از طریق سایت صورت می‌گیرد.

مراجعه کنندگان بدون نیاز به مراجعه حضوری و یا تماس تلفنی، به آسانی وارد سایت شما می‌شوند و می‌توانند وقت‌های آزاد شما را بررسی و یک وقت مناسب برای خود انتخاب کنند.

حتی مشتری‌های شما می‌توانند نوع خدماتی که شما ارائه می‌دهید را از لیستی که از قبل آماده کرده‌اید انتخاب و حتی به نسبت خدماتی که انتخاب کردند بعد از رزرو وقت وارد درگاه شده و هزینه آن را به صورت آنلاین پرداخت کنند.

اگر بخواهید از زاویه دیگری به این موضوع نگاه کنیم با پیاده‌سازی رزرو آنلاین در هرینه‌ها نیز صرفه‌جویی صورت می‌گیرد، مانند خرید چند خط تلفن و حتی هزینه داشتن چند منشی برای رزرو وقت به مشتریان که همین دو مورد می‌تواند سودآوری زیادی برای شما داشته باشد.

کسب و کار هایی مانند استخرها، سینما، اتاق‌فرار، تعمیرگاه‌های برزگ، کارواش‌ها، رستوران و ... همگی قابلیت استفاده از این افزونه را دارا می‌باشند.

این افزونه از سایت ژاکت قابل تهیه و خریداری می‌باشد.

ارسال پیامک اطلاع‌رسانی رزرو وقت در افزونه پیامکی فارسی بوکلی

ارسال پیامک در افزونه بوکلی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این پلاگین می‌باشد.

به دلیل این که مشتری از روند کار خود مطمئن شود باید یک متن پیامک حاوی مشخصات رزرو انجام شده که شامل ساعت، تاریخ، روز، نوع خدمتی که باید انجام شود برای مشتری و مدیر‌سایت ارسال گردد تا از نوبت گرفته شده اطلاع پیدا کنند.

همین مورد می‌تواند حجم بزرگی از تماس‌های شما بابت اطمینان از نحوه رزرو و فراموشی نوبت را کاهش دهد.

شاید شما فکر کنید افزونه پیامک بوکلی طبق چه روشی ارسال پیامک‌های خود را انجام می‌دهد، تمام این روش‌ها از طریق یک سامانه پیامکی انجام می‌شود. شما می‌توانید با داشتن یک سامانه پیامکی و یک خط ارسال کننده پیامک بدون هیچ مشکلی ارسال پیامک‌های خود را انجام دهید.

افزونه بوکلی می‌تواند به راحتی با سامانه های پیامکی ارتباط برقرار کرده و ارسال پیامک‌های شما را در عرض چند ثانیه انجام دهد که در ادامه به شما توضیح می‌دهیم که چگونه می‌توانید افزونه پیامک بوکلی پرو را به سامانه پیامکی اتصال دهید.

صفحه اعلان پیامکی

شکل 1 - تنظیمات اعلان پیامک افزونه بوکلی

 

فعالسازی افزونه پبامکی بوکلی

مشکلی که اکثر کاربران در استفاده از سامانه پیامکی با آن مواجه هستند ارسال نشدن پیامک به کسانی است که دریافت پیامک تبلیغاتی خود را مسدود کرده‌اند یا به عبارتی شماره‌ی آن‌ها در لیست سیاه مخابرات قرار دارد.

راهکاری که برای رفع این مشکل وجود دارد ارسال پیامک از طریق الگو می‌باشد.

مدیران سایت با استفاده از خط خدماتی اشتراکی و روش ارسال پیامک بر اساس پترن به راحتی رزرو‌های نوبت خود را از طریق پیامک ارسال می‌کنند.

در ادامه توضیح کوتاهی در رابطه با فعالسازی پیامک افزونه بوکلی به شما داده می‌شود.

تنظیمات وب سرویس در افزونه بوکلی

شکل 2 - تنظیمات وب‌سرویس در افزونه بوکلی

تنظیمات فعالسازی پیامک افزونه بوکلی

بعد از نصب و فعالسازی افزونه بوکلی در سایت خود برای این که بتوانید سامانه ملی پیامک را به افزونه خود متصل کنید باید طبق راهنمایی کوتاهی که برای شما توضیح می‌دهیم پیش‌روی کنید:

پس از نصب پلاگین بوکلی، در زیر منوی افزونه تبی وجود دارد با نام تنظیمات، در این بخش سامانه‌های مختلفی برای شما تعریف شده است که شما می‌توانید با فعال کردن اتصال ملی‌ پیامک وارد بخش پیکربندی سامانه ملی‌ پیامک شوید.

در این بخش دو نوع وب‌سرویس برای شما تعریف شده است که به صورت جداگانه هر یک را در ادامه برای شما توضیح می‌دهیم:

 • وب‌سرویس ملی‌ پیامک
 • ارسال پیامک بر اساس پترن (پیامک خدماتی اشتراکی)

فعالسازی وب‌سرویس ملی‌ پیامک

در این نوع ارسال افزونه بوکلی فقط از خط اختصاصی شما استفاده می‌نماید. در صورتی که شما خط خدماتی داشته باشید می‌توانید این سرویس را برای خود فعال نمایید.

نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر خط شما تبلیغاتی باشد و از این نوع سرویس استفاده نمایید ارسال پیامک به کسانی که پیامک‌های تبلیغاتی خود را مسدود کرده اند انجام نمی‌شود.

در این بخش از شما سه پارامتر دریافت می‌شود:

1-  شماره پنل که همان خط اختصاصی شما می‌باشد. در تمام پنل‌هایی که ملی‌ پیامک به کاربرانش ارائه می‌کند یک خط اختصاصی به صورت رایگان ارائه می‌شود.

2- نام کاربری و رمز عبور که همان مشخصات ورود به پنل ملی پیامک می‌باشد که بعد از خرید پنل برای شما پیامک می‌شود.

صفحه ارسال پیامک

شکل 3 - ماژول ارسال پیامک در سامانه ملی‌ پیامک

فعالسازی پیامک خدماتی اشتراکی (ارسال پیامک از طریق الگو)

در این نوع ارسال افزونه بوکلی ارسال پیامک‌های شما از طریق سرویس ارسال از طریق پترن ملی‌ پیامک انجام می‌شود.

برای فعالسازی، پارمترها را مانند قبل کامل کنید و بعد از آن باید الگوهایی که مایل هستید بعد از ثبت رزرو وقت برای مشتری و برای مدیر‌ سایت ارسال شود را در ملی‌ پیامک ثبت نمایید.

بعد از انجام دادن تمام موارد و درج متن‌ها وارد بخش بوکلی کلاد شوید و گزینه SMS Notifications را فعال کنید تا امکان سفارشی سازی متن‌ها برای شما فعال شود.

سفارشی سازی پیامک افزونه بوکلی

شکل 4 - صفحه اعلان پیامک بوکلی

نحوه درج پترن در سامانه ملی پیامک

بعد از فعالسازی بخش پیامک افزونه بوکلی، شما باید متنی که در بخش وب‌سرویس خدماتی سامانه ملی‌ پیامک درج کرده‌اید را برای افزونه خود فعال کنید.

به طور مثال یک درج متن برای وضعیت ارسال (اعلان به مشتری درباره قرار ملاقات تایید شده) در سامانه ملی‌ پیامک درج کرده‌اید و این متن بر روی وضعیت تایید شده می‌باشد و شما قصد دارید در این وضعیت یک اطلاع‌رسانی پیامکی برای مشتری خود ارسال نمایید.

به صورت پیش‌فرض تمام اعلان‌های پیامکی در افزونه پیامکی بوکلی فعال می‌باشد و در صورتی که شما مایل نباشید اعلان پیامکی برای مشتری یا مدیر انجام نشود آن را غیرفعال کنید.

در ابتدای کار شما باید بر روی گزینه ویرایش کلیک کنید تا بخش سفارشی سازی اعلان مورد نظر به شما نمایش داده شود؛ در صفحه روبرو یک متن به صورت پیش‌فرض برای شما ثبت شده است که شما می‌توانید از همین متن پیش‌فرض برای ارسال از طریق خط اختصاصی و یا ارسال از طریق پترن استفاده نمایید.

در غیراین صورت می‌توانید هر متنی که تمایل داشته باشید را در این صفحه درج کنید. در آخر صفحه ویرایش اعلان از شما یک (کد پترن سامانه پیامکی) درخواست شده است که شما می‌توانید کدی که قصد دارید ارسال شود را در این قسمت جایگزاری نمایید.

صفحه وبسرویس خدماتی

شکل 5 - صفحه وب‌سرویس خدماتی در سامانه ملی‌ پیامک

بعد از جایگزاری کد متن در بخش (کد پترن سامانه پیامکی) حال باید متغیرها به الگو از قبل تعریف شده معرفی شود.

باید دقت داشته باشید که متغیرها باید از یکدیگر جدا شوند که این کار با علامت (;) انجام می‌شود.

در زیر یک نمونه متن به طور کامل برای شما تعریف شده است که شما بتوانید راحت‌تر این موضوع را متوجه شوید.

فعالسازی وبسرویس خدماتی در بوکلی

شکل 6 - ویرایش اعلان پیامک در افزونه بوکلی

حرف آخر

سیستم رزرو وقت آنلاین می‌تواند در کاهش هزینه مجموعه‌هایی که مشتری باید از قبل بلیط و یا رزرو وقت انجام دهد نقش پر رنگی داشته باشد.

پیشنهاد ما به شما راه‌اندازی یک سایت و پیاده سازی پلاگین فارسی بوکلی است تا بتواید با یک سیستم رزرواسیون حرفه‌ایی خدمات بهتری به مشتریان خود ارائه دهید.

افزونه پیامک بوکلی- رزرو وقت آنلاین
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید