امروزه تبدیل متن به صوت با وب سرویس یکی از گزینه‌هایی است که طرفداران بسیاری پیدا کرده است. شاید دلیل استقبال از صوت به جای متن، این است که یک فایل صوتی را بهتر می‌توان گوش داد و به ذهن سپرد. یا اینکه به دلیل بالا رفتن حجم اسپم پیامک‌های تبلیغاتی، بیشتر مشترکین دریافت پیامک را به صورت کامل بسته‌اند که در این صورت نیاز به ارسال پیامک از خطوط خدماتی خواهید داشت.

خواندن و مطالعه یک متن نیاز به تمرکز و وقت بیشتری دارد اما گوش دادن به صوت و به ذهن سپردن آن را می‌توان در حین انجام دادن کارهای جسمی دیگر نیز انجام داد. یکی دیگر از دلایلی که سبب می‌شود از تبدیل متن به صوت با وب سرویس استقبال شود، این است که علاوه بر جمعیت جوان، جمعیت میانسال از این مقوله استفاده و لذت بیشتری خواهند برد زیرا گوش دادن به فایل صوتی را از خواندن متن برای خود، آسان‌تر می‌دانند. از طرفی یک متن ممکن است از چشم دور بماند اما یک صوت در اسرع وقت گوش داده خواهد شد.

ارسال پیامک صوتی با تبدیل خودکار متن به صوت +وب سرویس

تبدیل متن به صوت به این مفهوم است که سیستم بتواند هر گونه متن نوشتاری را تبدیل به گفتار کند. در این مقوله تشخیص دادن نوشتار و به زبان آوردن آن در قالب گفتار مهم‌ترین وظیفه کامپیوتر محسوب می‌شود. تبدیل متن به صوت از طریق وب سرویس یکی از مقوله‌هایی است که می‌تواند موارد استفاده متفاوت داشته باشد.

تبدیل متن به صوت با وب سرویس می‌تواند به صورت یک تکنولوژی در اختیار افراد قرار گیرد که وقتی می‌خواهند متنی را تایپ کنند متن برای آنها در قالب صوت خوانده شود تا با حس بهتری بتوانند آن را به ذهن سپرده و انتقال دهند. علاوه بر این، تبدیل متن به گفتار می‌تواند دلیلی برای کاهش دادن سوانح رانندگی و یا راهی برای یادگیری زبان باشد.

ارسال پیامک صوتی با تبدیل خودکار متن به صوت +وب سرویس

وب سرویس چیست؟

وب سرویس برنامه کدهایی است که تحت وب قابلیت دسترسی دارند. وب سرویس از طریق پروتکل‌های استاندارد مثل Http دیتاهای خود را به دیگر برنامه‌های کاربردی انتقال می‌دهند. پایه کار در وب سرویس بر طبق دریافت و تولید پیام بنیان گذاشته شده است. وب سرویس به کلاینت‌ها وصل شده به درخواست کلاینت‌ها به آنها پاسخ داده می‌شود.

وب سرویس بر روی سیستم عامل با هر زبان برنامه نویسی قابل استفاده است. زمانی که یک برنامه تحت یک وب سرویس قرار می‌گیرد با فرمتXml ارسال شده و پاسخ آن در قالب چنین فایلی دریافت می‌شود. از مزایای وب سرویس، آسان کردن قابلیت انتقال اطلاعات بین برنامه‌ها است.

وب سرویس ملی پیامک

وب سرویس ملی پیامک این امکان را به افراد استفاده کننده می‌دهد که نرم‌افزار یا وب سایت خود را با استفاده از کدنویسی به سامانه ملی پیامک وصل کنند و در زمان‌های دلخواه خود، پیام‌های صوتی مورد نظر خود را ارسال و مدیریت کنند.

به عنوان مثال با استفاده از وب سرویس صوتی ملی پیامک شما می‌توانید برنامه تحت وب خود را به این صورت برنامه نویسی کنید. از آنجایی که برخی شماره های پیامک، پیامک تبلیغاتی خود را ر بسته‌اند، یا اینکه اصلا در آن لحظه قادر به دریافت پیامک نیستند، وب سرویس این امکان را می‌دهد که مثلا یک کد تایید که به منظور فعال سازی اکانت ارسال خواهد شد، به جای پیامک متنی، از طریق وب سرویس صوتی ملی پیامک خوانده و پردازش شود. سپس همان کد از حالت متنی به صورت تبدیل شده و از طریق تماس با مشترک برای وی ارسال شود.

نمونه این کار را حتما در ورود به اکانت جیمیل، ورود به اکانت تلگرام یا فعال کردن حساب کاربری سایت‌های مختلف دیده‌اید که به جای ارسال کد از طریق پیامک، می‌توانید کد مربوطه را از طریق تماس تلفنی دریافت کنید. این کار دقیقا به این شکل صورت می‌گیرد که کد متنی شما توسط پنل اس‌ام‌اس به صورت تبدیل و سپس ارسال می‌شود.

طریقه تبدیل متن به صوت به صورت خودکار با وب سرویس

برای استفاده از نرم‌افزار تبدیل متن به صوت با وب سرویس، به پنل ارسال پیام صوتی خود رفته و متن را تایپ کرده آن را به صورت صوتی شنیده و ارسال کنید. یعنی پیامک با وب سرویس به طور خودکار تبدیل به صوت می‌شود. ممکن است مواردی پیش آید که فرد بخواهد موضوعی را به اطلاع کاربر برساند اما متن هر کاربر ممکن است متغیر باشد در این صورت یک فرد نمی تواند برای 100 نفر یک متن صوتی ضبط کند. یا اگر بخواهیم در هر پیام صوتی نام فرد برده شود در این صورت بهترین راه استفاده از تبدیل متن به صوت با وب سرویس است که می‌تواند متن نوشتاری شما را به صورت خودکار به گفتار تبدیل کند و با فرد مورد نظر تماس گرفته و صوت را برای وی پخش کند.

در برخی موارد دیده شده که بسیاری از شماره‌های پیامکی، پیامک‌های تبلیغاتی خود را بسته‌اند، از طریق وب سرویس این امکان فراهم می‌شود که اگر افراد نیازمند کد تایید باشند به جای پیامک متنی، برای آنها پیامک صوتی جهت تایید کد، ارسال می‌شود.

تبدیل متن به صوت برای پیامک

تبدیل متن به صوت با وب سرویس قابل انجام است. این مقوله در بسیاری از نرم‌افزارهای موجود در گوشی‌های موبایل کاربرد دارد. برای مثال وقتی یک نرم‌افزار را نصب می‌کنیم ابتدا پیامک تایید آن را دریافت می‌کنیم و سپس این تایید را به صورت پیام صوتی نیز دریافت می‌کنیم. تبدیل متن به صوت با وب سرویس قادر به خواندن تمامی کاراکترهای متن است. در این برنامه الگوریتم خاصی استفاده شده است تا بتواند تمامی کلمات یک زبان را ذخیره کند. تغییرات فرنکانس‌های صوتی، آهنگ و شدت و ضعف تلفظ واژه‌ها در این سیستم در نظر گرفته شده تا تولید صوت به شیوه صحیحی انجام شود.

در سیستم پیامکی مثل پنل پیامک که امکان نوشتن متن فراهم است، فرد می‌تواند برای مخاطبان خود پیام مورد نظر را به صورت صوت ارسال کند. در پنل پیامک، امکان ارسال پیام صوتی از طریق لیست شماره‌های فرد یا بانک شماره‌ای امکان‌پذیر است. کسانی که علاقمند هستند پیامک‌های خود را به صورت صوت در آورند می‌توانند اشتراک پنل‌های پیامکی را دریافت کرده و علاوه بر امکانات پیام کوتاه، از ویژگی تبدیل متن به صوت استفاده کنند.

تبدیل متن به صوت با وب سرویس چه امکاناتی دارد؟

تبدیل متن به صوت با وب سرویس برای خواندن متون فارسی و انگلیسی کاربرد دارد. این نرم‌افزار قابلیت خواندن هر دو متن به صورت انگلیسی و فارسی به طور ترکیبی را نیز دارد. علاوه بر آنچه گفته شد تبدیل متن به صوت با وب سرویس امکان تهیه فایل صوتی با فرمتWAV را نیز دارد. در تبدیل متن به صوت با وب سرویس، این امکان برای شما فراهم است که جنسیت گوینده را انتخاب کنید. طبق سلیقه شما می‌توانید انتخاب کنید که گوینده متن صوتی شما یک مرد باشد یا یک زن. علاوه بر این فردی که به دنبال تبدیل متن به صوت با وب سرویس است این امکان را دارد که آن را به صورت کاملا رایگان تست کند.

موارد کاربرد تبدیل متن به صوت با وب سرویس در پیامک

استفاده از تبدیل متن به صوت با وب سرویس موارد متعدد و متنوعی دارد. ارسال پیامک صوتی برای تبلیغات یکی از مهم‌ترین مواردی است که در این زمینه استفاده می‌شود. بسیار پیش آمده است که پیام‌های صوتی تبلیغاتی برای افتتاح نمایشگاه‌های مختلف را از طریق گوشی تلفن خود دریافت کرده‌ایم که نوعی از پیام صوتی تبدیل متن به صوت با وب سرویس در جهت تبلیغات محسوب می‌شود. پیام‌های صوتی برای اطلاع‌رسانی از دیگر نمونه‌های این نوع از پیامک است.

به طور کلی می‌توان گفت تبدیل متن به صوت با وب سرویس بیشترین کاربرد را در بخش تجارت به خود اختصاص داده است. آمار نشان می‌دهد که بیشترین پیامک‌های صوتی در جهت تبلیغات برای جذب مشتری به کار می‌رود. موارد دیگری که در این زمینه دیده می‌شود مربوط به فایل‌هایی است که به صورت وسیع و گسترده در اختیار دانشجویان قرار داده می‌شود تا یک فایل نوشتاری را تبدیل به صوت کنند که این مقوله جدا از بحث مربوط به پیامک صوتی است.

در صورتی که شما هم به دنبال پیاده سازی قابلیت وریفای کردن و ارسال کد فعال سازی از طریق تماس صوتی برای مشترکین خود هستید، همین حالا با شماره تلفن 63404-021 تماس بگیرید تا کارشناسان ملی پیامک شما را راهنمایی کنند. یا اینکه به صفحه تعرفه‌ها مراجعه کرده و پنل اس‌ام‌اس با قابلیت وب‌سرویس را همین حالا خریداری کرده و آن را به برنامه خود متصل کنید.

تبدیل متن به صوت با وب سرویس پیامکی
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید