وقتی که مدل زندگی عوض شد و برج‌های بلند، جای خونه‌های قدیمی و ویلاهای باصفا و حیاط‌د‌ار توی کوچه پس‌کوچه‌های شهر را گرفت، کلمه‌هایی وارد زندگی شهری شدند که تا حالا نشنیده بودیم. هیئت مدیرۀ برج، مدیر ساختمان، هزینه شارژ و کلی کلمۀ دیگر که وارد دنیای جدید شد و نشان داد که دیگر شهر شبیه قدیم نیست که همسایه‌ها با هم سلام و احوالپرسی کنند و هر روز همدیگر را ببینند. حالا به قدری همسایه‌ها درگیر کار و مشغله هستند که باید بهترین و کم‌هزینه‌ترین روش را پیدا کنند تا خبرها را به گوش همدیگر برسانند.

مدیر ساختمان هم مفهوم جدیدی از زندگی در ساختمان‌های بلند است که باید هزینه‌های شارژ را از ساکنان واحدهای مختلف بگیرد و در صورت لزوم جلسه‌هایی را برای هماهنگی بیشتر برگزار کند. از طرفی اگر ساختمان سرایدار داشته باشد، حقوق سرایدار و تعیین وظایف او بر عهده مدیر ساختمان و هیئت مدیره است که این مورد معمولاً در برج‌های بلند اتفاق می‌افتد.

حالا تصور کنید با این همه دغدغه و کار، هماهنگی بین واحدهای یک برج‌ بلند که گاهی از 50 واحد هم بیشتر می‌شود چقدر نیاز به زمان و هزینه دارد. باید چه کرد؟ چگونه می‌توانیم جلسات ساختمان، هزینه شارژ و موارد دیگر را به اطلاع همسایگان برسانیم که از مدیر ساختمانی که مشغولیت‌های خودش را دارد، وقت و هزینه زیادی نگیرد؟ کاربرد پنل پیامک مجتمع های مسکونی

 چارۀ کار، پنل پیامک مجتمع‌ های مسکونی

چند وقت پیش منزل یکی از دوستانمان شام مهمان بودیم که اتفاقاً در برج مرتفع و پرجمعیتی هم ساکن هستند. گرم صحبت از کار روزانه و قیمت‌های بازار بودیم که برای دوستم پیام آمد:

زمان موعد پرداخت شارژ ساختمان فرا رسیده است. تا آخر هفته نسبت به پرداخت هزینه اقدام کنید

کلی تعجب کردم و گفتم چقدر باحال! مدیر ساختمان از خط خودش با هزینۀ شخصی به همۀ واحدها پیام می‌فرستد؟ دوستم گفت نه ! برای این همه واحد که نمی‌شود پیامک دستی فرستاد. هیئت مدیره چند وقتی هست که از پنل ارسال اس ام اس مجتمع مسکونی استفاده می‌کند تا زمان یادآوری شارژ، زمان جلسه، تبریک عید و کلی پیام‌های مختلف را با کم‌ترین هزینه و زمان ارسال کند.

بله! برای مدیریت راحت‌تر و منظم واحدهای یک ساختمان مسکونی و اطلاع‌رسانی‌های لازم، پنل ارسال اس ام اس مدیریت ساختمان لازم است.

مزایای پنل ارسال اس ام اس مدیریت ساختمان

با ثبت‌نام و دریافت پنل پیامک مجتمع های مسکونی از شرکتی شبیه ملی پیامک می‌توان شمارۀ موبایل‌های ساکنان را وارد پنل کرد و پیامک‌های اطلاع رسانی و یادآوری را با قیمتی بسیار مناسب برایشان فرستاد. اما علاوه‌بر اطلاع‌رسانی‌های ساده، این پنل چه ویژگی‌ها و مزایای مهم دیگری دارد که به مدیریت بهتر ساختمان و یا برج کمک کند؟ ما در ادامه دربارۀ مهم‌ترین مزایای پنل پیامک مدیریت ساختمان صحبت خواهیم کرد!

ارسال پیامک‌های متفاوت برای هر واحد

با دریافت پنل، یکی از بهترین ابزارهایی که به مدیر ساختمان کمک خواهد کرد، ارسال پیامک‌های نظیر به نظیر است. ابزار یا ماژول ارسال پیامک متناظر یعنی مدیر ساختمان بتواند برای هر کدام از واحدها پیام مخصوصی را با متن متفاوت بفرستد. این پیام‌ها همگی در یک زمان از یک پنل ارسال شده و نیازی به داشتن چند پنل مختلف نیست.

مثلاً مدیر ساختمان در اسفند ماه و با پایان سال می‌خواهد بدهی و معوقه‌های شارژ ساختمان را برای واحدهای مختلف بفرستد و هر واحد بدهی متفاوتی دارد که با همسایه‌اش یکسان نیست. مدیر  می‌تواند نام، مبلغ بدهی شارژ و متن اختصاصی هر واحد را مانند مثال زیر، با ترتیبی مشخص در فایل متنی یا در اکسل ذخیره کند و برای ارسال در سیستم آپلود کند:

واحد شماره 5 سرکار خانم محمودی معوقه شارژ شما صد هزار ریال است
واحد شماره 13 سرکار خانم علیپور معوقه شارژ شما پنجاه هزار ریال است
واحد شماره 24 جناب آقای عبادی معوقه شارژ شما صد و بیست هزار ریال است

با پنل پیامک و ابزار ارسال متناظر، این اطلاع‌رسانی به راحتی انجام شده و دیگر نیازی به اعلام در بورد ساختمان نیست. پس از بارگذاری فایل متنی یا اکسل در پنل، پیامک در زمانی معین ارسال می‌شود و گزارش آن برای مدیریت در دسترس است.

نظرسنجی دیگر زمانبر نیست

شاید یکی از کاربردی‌ترین ابزارهایی که مدیر هر ساختمان به آن نیاز دارد را بتوان ماژولی دانست که به راحتی از ساکنین نظرسنجی کند. به این فکر کنید که هر چقدر یک برج بزرگ‌تر باشد، هماهنگی جلسات آن چقدر سخت‌تر است. تا همین چند سال پیش، زمان برگزاری جلسات از طریق بورد ساختمان به اطلاع ساکنان می‌رسید و بعضی از همسایگان به دلیل مشغله کاری نمی‌توانستند در جلسات شرکت کنند. حالا اما به راحتی مدیر ساختمان پنل اس ام اس مجتمع مسکونی را از ملی پیامک می‌گیرد و دربارۀ زمان برگزاری جلسات از ساکنان نظرسنجی می‌کند.

مثلاً برج‌های آ اس پ تهران در اتوبان کردستان را در نظر بگیرید. این مجتمع سه برج A و B و C دارد، که هر کدام تعداد زیادی واحد مسکونی دارند. مدیر ساختمان به راحتی می‌تواند بعد از ورود به پنل با ابزار ویژه نظرسنجی پیامک زیر را برای همسایگان ارسال کند:

همسایگان محترم:

اگر موافق برگزاری جلسه در ساعت 16 چهارشنبه 10 مهر ماه هستید عدد 1 را ارسال کنید و برای برگزاری جلسه در ساعت 18 چهارشنبه 10 مهر ماه، عدد 2 را ارسال کنید

این پیام برای تمامی واحدها ارسال می‌شود تا ساکنان نظر خود را بفرستند و گزارش آن در پنل مدیریت قرار بگیرد. حالا مدیر ساختمان با هزینه‌ای پایین و در کمترین زمان ممکن از تمام همسایه‌ها نظرسنجی کرده و بنا به نظر اکثریت زمان جلسه رامشخص می‌کند.نظرسنجی پنل پیامکی برای مدیریت ساختمان

خبرها و اطلاع‌رسانی در ساختمان

نظرسنجی کمک کرد تا بتوانیم برای زمان جلسه تصمیم بگیریم، حالا باید تاریخ جلسه را به اطلاع همسایه‌ها برسانیم. این بار ابزار پیامک ارسال انبوه به مدیر ساختمان کمک می‌کند تا پیام :

همسایگان محترم برای جلسه ساختمان روز چهارشنبه ساعت 16 عصر 10 مهر ماه در لابی مجتمع حتما حضور داشته باشید

برای همه ارسال شود. با این روش ساکنان در جریان جلسه قرار خواهند گرفت و اصلاً دیگر نیازی به مصرف کاغذ و یا اعلام در بورد مجموعه نیست.

علاوه‌بر جلسات، بعضی وقت‌ها آسانسور نیاز به تعمیر و چک فنی دارد یا حتی ممکن است آب ساختمان به دلایلی چند ساعت قطع باشد. همۀ این موارد نیاز به اطلاع‌رسانی دارد که با پنل پیامک مجتمع مسکونی در زمان کم و با هزینۀ پایین برای همسایگان ارسال می‌شود. با توجه به اینکه بسیاری از ساکنان به دلیل مشغله کاری بورد را نگاه نمی‌کنند ولی گوشی موبایل مکرر در طول روز چک می‌شود، پنل اس ام اس مجتمع مسکونی را باید از ضروری‌ترین نیازهای مدیران ساختمان به‌ویژه در برج‌های پرجمعیتی مانند برج آ اس پ یا برج تهران دانست.

بهترین راه‌حل برای یادآوری‌های مهم

یادآوری با پنل پیامک مجتمع های مسکونییادآوری برخی هزینه‌ها، پرداخت شارژ، پرداخت قبوض و … یکی از وقت‌گیرترین وظائف مدیر ساختمان است. همانطور که می‌دانید برج‌ها و مجتمع‌های بزرگ هزینه‌های زیادی دارند. حقوق سرایدار، هزینه نظافت، چک فنی آسانسور و بسیاری موارد دیگر همگی از هزینه‌های مجتمع‌های مسکونی، تجاری یا اداری است که باید توسط مدیریت و هیئت مدیره برنامه‌ریزی شود. ساکنان و همسایگان مجتمع‌های بزرگ باید در زمان مقرر مبلغ شارژ و یا قبوض را واریز کنند اما با توجه به مشغله کاری عجیب نیست که زمان پرداخت‌های ضروری ساختمان فراموش شود. حالا چاره چیست؟

پنل ارسال اس ام اس مدیریت ساختمان برای حل این مشکل ماژول ارسال پیامک زماندار را طراحی کرده است تا در بازۀ زمانی مشخص بتواند به‌صورت هفتگی، ماهانه و سالانه موارد مهم را به ساکنان یادآوری کند.

مدیر ساختمان بعد از دریافت پنل اس ام اس مجتمع مسکونی می‌تواند در قسمت ابزار ارسال پیام زماندار شماره ساکنان را به‌صورت دفترچه تلفن، فایل اکسل و یا فایل متنی وارد کند، سپس تنها کافیست که زمان ارسال پیام را مشخص کند تا پیامک یادآوری برای همه ارسال شود.

مثلا در پایان هر ماه مدیریت می‌تواند پیام:

همسایگان محترم نسبت به پرداخت شارژ این ماه تا آخر هفته اقدام نمایید

را برای ساکنان بفرستد.

تذکراتی که هر ساختمان به آن نیاز دارد

مجتمع‌های بزرگ معمولاً همراه با سروصدای بسیار زیادی است، به‌خصوص که در سال‌های اخیر در بسیاری از برج‌ها، کافی‌شاپ و رستوران هم دایر شده است. بسیاری از ساکنین از سروصدای آزاردهندۀ محیط مخصوصاً آخر هفته‌ها راضی نیستند و تا پیش از این هم از مدیریت می‌خواستند، تذکر کتبی بدهد. اما حالا با پنل پیامک مجتمع‌ های مسکونی دیگر نیازی به حضور مدیر ساختمان و تذکر برخی نکات نیست، تنها کافیست تا مدیر با ارسال اس ام اس نکاتی را از سوی هیئت مدیره اطلاع یا تذکر دهد.

مثلاً مجتمعی مانند اکباتان تهران را در نظر بگیرید، که علاوه‌بر قسمت مسکونی شامل واحدهای تجاری با تعداد زیادی رستوران و کافی شاپ هم می‌شود. بعضی وقت‌ها سروصدا یا حتی زباله‌های انبوه این مجموعه چقدر می‌تواند آسایش را از همسایگان بگیرد. در اینگونه موارد مدیر با پنل ارسال اس ام اس مدیریت ساختمان می‌تواند پیام هایی مانند:

مغازه‌داران محترم از رفت و آمد و سر و صدای بی‌مورد بعد از نیمه شب بپرهیزید
لطفا آشغال های خود را قبل از ساعت 10 و زمان جمع آوری زباله درب منزل بگذارید

را برای ساکنان ارسال کند. 

اطلاع‌رسانی با پنل پیامک مجتمع های مسکونی

پیامک‌های مناسبتی

پنل ارسال اس ام اس مدیریت ساختمان این امکان را دارد تا مدیریت و هیئت مدیره بتوانند برخی مناسبت‌ها از جمله اعیاد، سال نو‌ و مناسبت‌های ویژه را به ساکنین تبریک و یا ایام سوگواری را تسلیت بگویند. همچنین اگر متاسفانه کسی از ساکنین فوت کرد، پیامک تسلیت از طرف همه ساکنین و مدیریت برای فرد عزادار فرستاده می‌شود.

نکات آپارتمان‌نشینی

شاید خیلی از شما خاطره خوبی از بعضی همسایه‌ها نداشته باشید. سروصدای زیاد بعد از نیمه شب، پخش موزیک بلندی که در کل ساختمان بپیچد و یا مهمانی‌های پشت سر هم همگی از مواردی هستند که همۀ ما را آزار می‌دهند.

در اینگونه موارد گاهی اوقات مدیر ساختمان به‌صورت شخصی به برخی واحدها تذکر می‌دهد، اما در بسیاری مواقع نیاز به یادآوری پیام‌ها و نکاتی به‌عنوان فرهنگ آپارتمان‌نشینی است. مثلاً ارسال پیام‌هایی با متن:

لطفاً مهمانی‌های شخصی تا پیش از نیمه شب تمام شود
لطفاً در راهروها که مشاع ساختمان است، از سر و صدای زیاد که موجب آزار دیگر واحدها می‌شود بپرهیزید
لطفاً در راهرو سیگار نکشید

به‌عنوان نکات مهم فرهنگ آپارتمان‌نشینی برای همه به‌صورت انبوه از طریق پنل ارسال اس ام اس مدیریت ساختمان فرستاده می‌شود و تنها چند دقیقه وقت مدیر مجموعه را می‌گیرد.

به وقت دورهمی!

علی رغم مدرنیته و زندگی جدیدی که این روزها در آپارتمان‌نشینی شهرهای بزرگ و کوچک به چشم می‌خورد، هنوز بسیاری از مجتمع‌های مسکونی روحیه قدیمی را حفظ کردند و همیشه زمانی برای دورهمی دارند. روف‌گاردن آپارتمان‌های بزرگ و آلاچیق‌های مجموعه بهترین بهانه برای دورهمی‌های عصرانه و آخر هفته است. اطلاع‌رسانی این دورهمی‌ها و قرار و مدار عصرانه به راحتی با پنل پیامک برای همۀ واحدها ارسال می‌شود و دیگر نیازی به تلفن زدن مکرر و یا اعلام در بورد نیست.

راهنمای خرید بهترین پنل پیامک مجتمع های مسکونی

حالا که با فواید و امکانات متفاوت و کاربردی پنل پیامک مدیریت ساختمان آشنا شدید، بهتر است که پنل اختصاصی ساختمان‌ خودتان را داشته باشید. بعد از ثبت‌نام برای دریافت پنل پیامک، مدیر مجموعه میز کاری مجازی دارد که با آن می‌تواند با ابزارهای مختلف به هر تعداد از همسایگان که می‌خواهد پیامک ارسال کند. تمام قسمت‌های پنل توسط کارشناسان آموزش داده می‌شود و فایل راهنما هم قابل دانلود است. البته یادتان باشد که برای استفاده از سامانه، باید شماره موبایل همۀ ساکنین را داشته باشید و آن را به‌صورت دفترچه تلفن، فایل اکسل یا فایل متنی وارد کنید. از طرفی، بسیاری از همسایگان نگران هزینۀ ارسال پیامک هستند و حتی بعضی از آنها با افزایش هزینه شارژ هر واحد نیز مخالفت دارند.

حالا سوال اینجاست که چه پنلی را انتخاب کنیم که از نظر هزینه پیامک مناسب باشد؟

البته برای انتخاب بهترین پنل پیامکی به‌غیراز قیمت فاکتورهای دیگری هم اهمیت دارد مثل پشتیبانی و امکان تست که در ادامه در موردشان بیشتر توضیح می‌دهیم.

پشتیبانی، رمز موفقیت

پشتیبان فنی پنل پیامک مجتمع های مسکونیپیش از خرید پنل پیامک برای مدیران ساختمان همیشه و همیشه یادتان باشد که پنل انتخابی باید حتماً پشتیبانی خوبی با بهترین کارشناسان فنی داشته باشد تا اگر مشکلی پیش آمد یا برای انتخاب ماژول‌های کاربردی نیاز به مشاوره بیشتر داشتید، تیم به خوبی بتواند شما را راهنمایی کند. ملی پیامک با تیمی از بهترین کارشناسان فنی نه تنها در طول هفته بلکه در روزهای تعطیل و آخر هفته هم برای راهنمایی و مشاوره آماده است.

امکان تست پیامک‌های ارسالی

در آخر هم یادتان باشد که یک پنل خوب به شما امکان تست ارسال اس ام اس را می‌دهد. یعنی با انتخاب هر نوع پنلی این حق را دارید که اول یک پیامک تست ارسال کنید تا با خیال راحت خرید خودتان را انجام دهید. اگر که می‌خواهید دربارۀ همۀ فاکتورهای انتخاب یک پنل مناسب بیشتر بدانید، پیشنهاد میکنم مقالۀ راهنمای خرید بهترین پنل اس ام اس را بخوانید.

ساختمان را به روش مدرن مدیریت کنید

انتخاب بهترین پنل پیامک مجتمع های مسکونیحتماً تا اینجا به این نتیجه رسیدید که در حال حاضر چقدر هزینه و زمان برای اطلاع‌رسانی، آن هم به شیوۀ سنتی از دست می‌رود، اما جای نگرانی نیست! همین حالا و در کمتر از 5 دقیقه می‌توانید در ملی پیامک ثبت‌نام کنید و ابزار مورد نظر خودتان را برای ارسال اس ام اس انتخاب کنید. پنل پیامک مجتمع‌های مسکونی ملی پیامک شرایطی را فراهم کرده است تا بتوانید برای هر متن پیامی، از یک ماژول اختصاصی استفاده کنید.

اگر باز هم نیاز به مشاوره و یا اطلاعات بیشتر دارید با شماره 02163404 تماس بگیرید و با کارشناسان فنی ملی‌پیامک صحبت کنید تا با استفاده از راهنمایی‌شان زودتر به هدف خودتان برسید.

پنل پیامکی، مدیریت ساختمان را ساده و راحت می‌کند!
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید