راهنمای کامل استفاده از پنل پیامکی حسابداری

راهنمای کامل استفاده از پنل پیامکی حسابداری

Engagements Icon
56


حتماً می‌دانید که نیاز اصلی هر شرکتی برای محاسبات و گردش‌های مالی استفاده از یک سیستم حسابداری و حسابدارانی حرفه‌ای و قابل اعتماد است. بررسی محاسبات و گردش‌های مالی، دریافتی‌ها و پرداختی‌ها، واریز مالیات و حقوق کارمندان تنها بخشی از فعالیت کاری تیم مالی است و برای همین استفاده از پنل پیامکی حسابداری یکی از دغدغه‌های مدیران است

حالا به این هم فکر کردید که اگر برای این محاسبات مالی از نرم افزار استفاده کنید، چقدر کارها سریع‌تر می‌شود؟ و اگر اطلاعات حساب و گردش‌ها از طریق نرم افزار برای تیم مالی و مدیران اس ام اس بشود، چقدر در روند مثبت کار تاثیر دارد؟

ما در وبلاگ ملی پیامک قبلاً دربارۀ اتصال نرم افزار حسابداری هلو به پنل پیامکی صحبت کردیم. اینبار می‌خواهیم دربارۀ پنل پیامکی حسابداری صحبت کنیم تا علاوه‌بر هلو از هر نرم افزار دیگری هم که استفاده می‌کنید، بتوانید جزئیات مالی و برخی اطلاع‌رسانی‌ها مانند فاکتور و ... را از طریق پیام کوتاه ارسال کنید. پس با ما همراه باشید.

پنل پیامکی حسابداری چیست؟

اول بیایید درباره پنل پیامکی صحبت کنیم. حتماٌ تابه‌حال در بعضی از اپلیکیشن‌ها و نرم افزارها عضو شدید و برای شما پیام عضویت، پیام شارژ حساب و موارد مشابه ارسال شده است! از خود پرسیدید که این اس ام اس‌ها چگونه برایتان فرستاده می‌شود؟

همه این اس ام اس‌ها توسط پنل پیامکی که به نرم افزار وصل شده، ارسال می‌شود. البته ما اصلاٌ نمی‌خواهیم درباره این نکات تخصصی صحبت کنیم، بلکه قصدمان اشاره به این نکته مهم است که اگر صاحب شرکت یا سازمان بزرگی هستید برای پردازش، ثبت گردش‌های مالی، تهیه گزارش‌ و اطلاعات حساب در کوتاه‌ترین زمان می‌توانید از نرم پنل پیامکی حسابداریافزارهای حسابداری استفاده کنید و خلاصه این اطلاعات را به صورت پیامک روی موبایل داشته باشید.

انواع نرم افزارهای حسابداری

خیلی نمی‌خواهیم بحثمان را تخصصی کنیم یا دربارۀ انواع نرم‌افزارها صحبت کنیم، قصدمان اشاره به چند مورد کوتاه است.

اول از همه یادتان باشد که ابزارهای نرم‌ افزارهای حسابداری با توجه به نیاز هر موسسه متفاوت است.

گروه اول نرم افزارهای مخصوص کسب‌وکارهای بزرگ است که چرخه مالی بسیار بالا و دقیقی دارند.

دسته دوم کارهای متوسط، توان مالی و حجم کار معمولی اما رو به رشد است، دسته سوم هم بیزینس‌های کوچک با توان مالی و حجم کار محدود است. هر سه گروه بنا به نیازشان می‌توانند از نرم افزارهای حسابداری استفاده کنند، درخواست پنل پیامکی بدهند و از این طریق برخی اطلاعات ضروری یا محرمانه را به صورت اس ام اس ارسال کنند.

در ضمن این هم یادتان باشد، زمانی که نرم ‌افزاری را برای کارهای مالی شرکت انتخاب می‌کنید، درحال سرمایه‌گذاری و هدف‌گذاری روی مهم‌ترین اطلاعات مالی سازمانتان هستید. پس باید تصمیم درستی بگیرید و از روی تجربۀ متخصصین و همکارانتان نرم افزاری را انتخاب کنید که بر اساس حجم کاری‌تان برای گردش‌های ملی مناسب باشد و خدایی نکرده متضرر نشوید.

اما به موضوع اصلی مقاله برگردیم، یعنی پنل پیامکی و قابلیتی که این سامانه برای انواع نرم‌افزارهای حسابداری دارد.

کابرد سامانه پیامکی در امور مالی و حسابداری

خب حالا می‌خواهیم دربارۀ کاربرد مهم پنل پیامکی برای امور مالی صحبت کنیم. اول از همه یادتان باشد که اگر هنوز پنل ندارید، می‌توانید از صفحه اصلی ملی پیامک برای دریافت پنل درخواست بدهید و بعد خط اختصاصی بگیرید. با سفارش خص اختصاصی هم می‌توانید برای تیم مورد نظرتان پیام بفرستید و هم جوابشان را دریافت کنید.

وقتی پنل و خط اختصاصی شما آماده شد، می‌توانید از کاربردهایی که در ادامه می‌گویم، استفاده کنید:

یادآوری پرداخت اقساط و فاکتورها

پنل پیامکی حسابداریاگر در کارتان با فاکتور سروکار دارید، باید برای یادآوری مشتری چیزی را ارسال کنید یا با او تماس بگیرید، سررسید پرداخت دارید و خلاصه باید پولی وارد سیستم شود، بیخیال روش قدیمی تلفن زدن بشوید.

پنل پیامکی حسابداری قابلیت این را دارد تا پس از اتصال به نرم افزاری که از آن استفاده می‌کنید تمامی جزئیات مربوط به پرداخت فاکتور، باقیمانده اقساط یا پرداخت دوره‌ای را که محاسبه کرده به صورت پیامک برای کسی که می‌خواهید، ارسال کند. شما فقط باید لیستی از مشتریان را در پنل آپلود کنید و البته سامانه را برای ارسال زماندار تنظیم کنید.

کاربرد پنل پیامک دفاتر پیشخوان دولتحتما بخوانید: کاربرد پنل پیامک دفاتر پیشخوان دولت

از این طریق، پیام کوتاه برای تاریخ موعد پرداخت بعدی، اطلاعات پرداخت پیش فاکتور صادر شده، اطلاعات موعد پرداخت چک و ... از طریق اس ام اس به اطلاع مشتری خواهد رسید.

ارسال زماندار هوشمند برای واریز حقوق

اس ام اس واریز حقوق یکی از بهترین پیامک‌های دریافتی هر کسی می‌تواند باشد. این کار را بعد از اتصال نرم افزار حسابداری به پنل می‌توانید با ارسال زماندار هوشمند انجام دهید. فقط یادتان باشد که لیست کارمندان را مطابق فایل نمونه به صورت اکسل یا متنی در سایت بارگذاری کنید و بعد پنل را تنظیم کنید.

نرم افزار مورد استفاده شما بعد از محاسبۀ حقوق، پیامکی را که شامل نام پرسنل، شماره پرسنلی و میزان حقوق دریافتی باشد، برای او ارسال می‌کند.

اطلاعات مربوط به چک

برای شرکت‌های بزرگ اطلاعات مربوط به واریزی‌ها و دریافتی‌ها اهمیّت بالایی دارد و شما می‌توانید اطلاعات مربوطه به چک، موعد پاس شدن چک و اطلاعات مربوطه را هر زمانی که خواستید به صورت پامک برای هیئت مدیره ارسال کنید.

برای این کار فقط کافیست تا در قسمت دفترچه تلفن پنل، گروه هیئت مدیره را مشخص کنید تا هر زمان نرم افزار محاسبات یا یادآوری چک‌ها را از طریق دفترچه تلفن پنل فقط برای همین گروه ارسال کند.

راهنمای انتخاب بهترین سامانه اس ام اس

البته سامانه پیامکی خیلی بیشتر از این موارد می‌تواند به تیم مالی و حسابداری کمک کند که ما تنها به چند مورد جزئی اشاره کردیم.

موضوع بعدی مهمی که در انتخاب پنل پیامکی حسابداری حتماً باید به آن توجه کنید، انتخاب پنل مناسب است. اگر نظر من را بخواهید، ملی پیامک را بهترین سامانه پیامکی حسابداری می‌دانم و برای این پیشنهادم از شما می‌خواهم تا به معیارهای زیر توجه کنید:

حفظ اطلاعات

پنل پیامکی حسابداریپنل پیامکی حسابداری اطلاعات بانکی و مالی شما را از طریق اس ام اس برای خودتان و هیئت مدیره  ارسال می‌کند، از طرف دیگر فیش حقوقی کارمندان را به اطلاعشان می‌رساند. پس شما باید سیستمی را انتخاب کنید که بتواند از این داده‌ها به خوبی محافظت کند.

ملی پیامک بیش از ده سال است که در حوزه پنل های ارسال اس ام اس فعال است، پس به جرئت می‌توانم بگویم هیچ سیستمی به این اندازه از اطلاعات شما محافظت نمی‌کند.

وب‌سرویس پیامکی

شاید بعضی از کسب‌وکارها خیلی نیازی به وب‌سرویس پیامکی نداشته باشند، ولی کار شما نیازمند وب‌سرویس است.

تیم پشتیبانی وب‌سرویس ملی پیامک عامل اصلی موفقیت شما در اتصال نرم افزار حسابداری به پنل است تا هر پیام و هر فاکتوری را به راحتی از طریق برنامه‌های حسابداری بتوانید برای مشتری بفرستید. هر زمانی هم که نیاز به پیگیری و راهنمایی بیشتر داشتید فقط کافیست تا به پشتیبانی وب‌سرویس ملی پیام درخواست بدهید، تیم پشتیبان با شما تماس می‌گیرد و مشکلتان را پیگیری می‌کند.

تعرفه مناسب

حالا که بحث حسابداری و امور مالی شد، شاید دربارۀ تعرفه‌ها بپرسید یا نگران هزینه ارسال پیام باشید. خوشبختانه تعرفه‌های ملی پیامک مناسب و مقرون‌به‌صرفه است. برای ارسال جزئیات مالی و برخی یادآوری‌های دوره‌ای از طریق پیامک هزینۀ زیادی به شرکت شما وارد نمی‌شود، از طرف دیگر همین اطلاع‌رسانی اگر بخواهد با نامه یا تلفن باشد به مراتب بودجۀ بیشتری لازم خواهد داشت.

خالا در کنار مواردی که گفتیم، قابلیت‌هایی چون ارسال اس ام اس برای لیست سیاه ( افرادی که دریافت پیام‌های تبلیغاتی را مسدود کردند)،ارسال پیامک در زمان صدور فاکتورهای خرید و فروش، اطلاع صدور و اصلاحات پرداخت‌ سفارش، پیامک ماندۀ حساب و موجودی انبار را اضافه کنید. حالا خودتان بیشتر با قابلیت‌های ملی پیامک و پنل پیامکی حسابداری برای آسان‌تر شدن کارتان آشنا می‎‌شوید.

مزایای استفاده از پنل پیامکی حسابداری برای امور مالی

اما بعد از قابلیت‌های ملی پیامک، بیایید کمی هم دربارۀ مزایای پنل پیامکی حسابداری هم صحبت کنیم تا با اطمینان بیشتری برای دریافت پنل درخواست بدهید و بتوانید کار را شروع کنید.

ارتباط موثر با مشتری

ارسال اس‌ام اس علاوه‎بر مزایایی که برای تیم حسابداری دارد، در ارتباط موثر با مشتریان هم پرکاربرد است. اگر کسب‌وکارتان در ارتباط مستقیم با مشتری، خرید و فروش، پرداختی‌های روزانه و ... است، می‌توانید به صورت خودکار از طریق نرم افزار برای مشتری پیامک ارسال کنید.

کاربردهای سامانه ارسال پیامک برای مساجد، مراکز مذهبی و بسیجحتما بخوانید: کاربردهای سامانه ارسال پیامک برای مساجد، مراکز مذهبی و بسیج

موعد پرداخت سفارش، تائید چک، تسویه حساب، فاکتورهای وصول و .... همگی از جمله امور مالی هستند که در نرم افزارهای حسابداری محاسبه می‌شوند و جزئیاتشان را می‌توانید با پیام کوتاه برای مشتری ارسال کنید.

پیام‌های مناسبتی

تبریک تولد، تبریک اعیاد و تسلیت برخی مناسبت‌ها به ارتباط بهتر و موثرتری با مشتری منجر می‌شود. خیلی هم کار سختی نیست، فقط باید شماره مشتریان خاص را در قسمت دفترچه تلفن پنل بارگزاری کنید و بعد سامانه را تنظیم کنید تا در اعیاد، مناسبت‌‌ها، سالگردها و البته تولد پیامک مناسبتی برای مشتری ارسال کند.

صحبت آخر در مورد پنل پیامکی حسابداری

قابلیت پنل پیامکی ملی پیامک برای حسابدارانتا اینجا با لزوم اتصال نرم افزار حسابداری و پنل پیامکی برای برخی اطلاع‌رسانی‌های مهم صحبت کردیم. به اهمیِت حفظ اطلاعات اشاره کردیم و البته گفتیم که باید پنل مناسبی را انتخاب کنید تا هم از داده‌هایتان محافظت کنید و هم ارتباط موثری با مشتری داشته باشید.

اگر برای سهولت کارهای مالی شرکت و اطلاع‌رسانی‌هایتان، می‌خواهید درباره پنل بیشتر بدانید یا پنل اختصاصی داشته باشید، در صفحه اول پلی پیامک ثبت‌نام کنید. همچنین برای راهنمایی بیشتر در این زمینه می‌توانید با تیم پشتیبانی 02163404 صحبت کنید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
4دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه

 • Gravatar Icon

  شبنم

  18 دی 1399، 11:57

  سپاس از مقاله شما

 • Gravatar Icon

  مهیار

  18 دی 1399، 11:47

  برای سایر نرم افزارهای حسابداری هم این راه جواب میده؟

  • Gravatar Icon

   نیلوفر اکبریان

   20 دی 1399، 09:45

   بله، اپلیکیشن‌ها قابلیت اتصال به پنل پیامکی رو دارن

 • Gravatar Icon

  مونا هادی

  18 دی 1399، 11:45

  جامع و کاربردی بود با تشکر از تیم تولید محتوای ملی پیامک

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید