دلیل شما برای تهیه پنل پیامکی هر چیزی که باشد مهم نیست. خواه معرفی محصول جدید باشد یا جمع آوری و پردازش اطلاعات مشتریان، فرقی نمی‌کند! شما نیاز به یک اپراتور دارید که با استفاده از آن بتوانید پیام خودتان را فارغ از محتوایش به دست مخاطب برسانید. در کشور ما شرکت‌های مختلفی هستند که این خدمات را ارائه می‌دهند. برای باز‍‌‌شدن موضوع بهتر است گوشی‌تان را بردارید و وارد اینباکس آن شوید و پیش‌شماره‌هایی را که برای شما پیام های تبلیغاتی ارسال کردند، بررسی کنید. بعضی از آنها با ۱۰۰۰ شروع می‌شوند بعضی با ۲۰۰۰، تعدادی دیگر با ۳۰۰۰ و بقیه هم با ۵۰۰۰؛ اما این شماره‌ها واقعاً بیانگر چه چیزی هستند؟ آن‌ها درواقع نشانه و نماد شرکت‌هایی هستند که آن‌ها را پشتیبانی می‌کند. امروز ما در این مقاله قصد داریم که یکی از قدیمی‌ترین و با‌سابقه‌ترین اپراتورها را کنار هم بررسی کنیم.

همه‌چیز درباره پیش شماره ۲۰۰۰

همه چیز درباره خط 2000ممکن است برایتان سوال پیش بیاید که پیش‌شماره‌هایی که در بالا گفتم چه فرقی با هم دارند؟ پاسخ کوتاه به این سوال این است که تمام این‎ سرشماره‌ها اپراتورهایی هستند که کار مشابه و یکسانی را انجام می دهند. درست مانند زمانی که شما از بین اپراتور‌های تلفن همراه (همراه اول، رایتل، ایرانسل) یکی را برای خرید سیم‌کارت و استفاده از خدمات آن انتخاب می‌کنید. همان‌طور که می‌دانید کمابیش تمام آن‌ها به یک شیوه کار می‌کنند و تنها در بعضی سیاست‌های کاری‌شان تفاوت جزئی دارند.

پشت پیش شماره ۲۰۰۰ چه کسانی هستند؟

شرکت آتیه‌پرداز در سال ۱۳۸۱ فعالیت خودش را آغاز کرده است و یکی از ۲۵۰ شرکت برتر کشور می‌باشد. این شرکت علاوه‌بر حوزه اس‌ام‌اس در حوزه‌های بانکداری الکترونیکی و همچنین طراحی اپلیکیشن هم فعالیت دارد. یکی از اپلیکیشن‌های این شرکت که احتمالاً از آن استفاده کرده‌اید، اپلیکیشن برنامه نود است.

ویژگی‌های متمایز‌کننده شرکت آتیه داده پرداز

  • این شرکت پرترافیک‌ترین شرکت ارائه‌دهنده خدمات پیامکی است. همین موضوع نشان می‌دهد که در طول این سال‌ها با توجه به کیفیت خود توانسته است که اعتماد بخش عظیمی از بازار را به خودش اختصاص بدهد.
  • این شرکت اولین شرکت دانش‌بنیان صنعت کشور است که این امر نشان‌دهنده تمایل این شرکت به توسعه پایدار و رو به جلو در سال‌های آینده می‌باشد.
  • این شرکت در سال ۱۳۹۵ موفق شد که اولین شرکتی باشد که در حوزه خدمات پیام کوتاه، سهامش را در فرابورس عرضه کند. این موضوع نشان‌دهنده سلامت ، شفافیت مالی و ثبات این شرکت است.

چه چیزی پیش شماره ۲۰۰۰ را از دیگر رقبا متمایز می‌کند؟

مزیت خط 2000اگر با پیش شماره‌های ارسال پیامک انبوه کار کرده باشید متوجه شدید که تمام آن‌ها در کلیت کارکرد کاملاً با هم یکسان هستند و تنها در جزئیات کوچکی با هم متفاوتند. فرق پیش شماره ۲۰۰۰ با دیگر پیش‌شماره‌ها این است که این اپراتور هزینه تمام اس‌ام‌اس‌هایی را که به هر دلیلی به مقصدشان نرسیده باشد، به شما پس می‌دهد؛ پس شما با خیال راحت می‌توانید به هر تعدادی که خواستید، پیامک بفرستید و مطمئن باشید که اگر پیامکتان به دستشان نرسید، حتی یک ریال از سرمایه‌تان را از دست نخواهید داد.

بقیۀ اپراتورها فقط هزینۀ پیامک‌های ارسال شده به لیست سیاه مخابرات را به شما برمی‌گردانند؛ اما اگر مخاطب مورد نظر شما خاموش باشد و یا در دسترس نباشد، هزینه‌ای که کرده‌اید بر باد رفته است. این اپراتور تمام تلاشش را می‌کند تا وظایف محوله را به‌صورت تمام و کمال انجام دهد و خواسته‌های شما را جامه عمل بپوشاند. آن جاهایی هم که در این کار موفق نمی‌شود، هزینه‌اش را در اولین فرصت (معمولا کمتر از ۴۸ ساعت) به شما مرجوع می‌کند. این بزرگترین تفاوت اپراتور 2000 با دیگر اپراتورهاست.

از آنجایی که در این جهان هیچ‌چیزی خالی از ایراد نیست، پیش شماره ۲۰۰۰ هم از این قاعده مستثنا نیست. تمام نکات مثبت این پیش‌شماره را با هم بررسی کردیم و نوبتی هم که باشد نوبت می‌رسد به نقاط ضعف این اپراتور:

  • شاید بتوان گفت مهمترین نقطه ضعف این اپراتور هزینۀ بالایی است که برای خطوط اختصاصی می‌گیرد. سرعت ارسال اس‌ام‌اس‌ها و کیفیت آن‌ها بسیار بسیار رضایت‌بخش است اما هزینه‌ای که باید نسبت به رقبا برای آن بپردازید بالاتر است و شاید در بلندمدت برای شما آزاردهنده باشد.
  • اگر مورد اولی را بتوانید تحمل کنید احتمالاً با مورد دوم به مشکل بیشتری برخواهید خورد و آن هم هزینۀ تمدید سالیانه‌ای است که باید برای گرفتن این خدمات به شرکت بپردازید. البته که تمام هزینه‌هایی که می‌کنید از نظر کیفی واقعاً ارزشش را دارد و جای هیچ نگرانی نیست؛ اما اگر تجارت شما هنوز در ابتدای راه است و به‌شدت در مضیقه مالی هستید؛ بهتر است قبل از هر انتخابی بین اپراتورها، هزینه‌ها را برآورد کنید و در برنامه‌ریزی‌تان لحاظ کنید تا در درازمدت به مشکل پیش‌بینی نشده‌ای برخورد نکنید.

نتیجه گیری

سخن آخر اینکه اگر هزینه تمدید سالیانه و قیمت بالای خطوط اختصاصی این شرکت برای شما قابل پرداخت است، با توجه به اینکه شرکت پشت این اپراتور یعنی شرکت آتیه داده پرداز قدمتی ۱۵ ساله دارد و در میدان عمل بارها و بارها خودش را اثبات کرده است؛ می‌توانید به آن اعتماد کنید و خیالتان از بابت کیفیت کاملاً راحت باشد. همچنین این نکته متمایز‌کننده که این اپراتور برخلاف دیگر رقبایش هزینۀ همه اس‌ام‌اس‌های ناموفق را به شما بازمی‌گرداند؛ می‌تواند آرامش خیالی را برایتان فراهم کند. البته اگر با هزینه بالای خطوط اختصاصی این شرکت و یا هزینۀ تمدید سالیانه آن مشکلی دارید، می‌توانید از دیگر اپراتورهای موجود استفاده کنید. در آخر اگر دوست داشتید، نظرات و تجربیات خودتان را در زمینۀ استفاده از این پیش‌شماره‌ها، با ما در میان بگذارید.

اگر نیازی به اطلاعات بیشتر درباره دیگر اپراتورهای کشور دارید، می‌توانید مقالۀ تفاوت و مزایای خطوط ۱۰۰۰ ، ۲۰۰۰ ، ۳۰۰۰ ، ۵۰۰۰ با یکدیگر را بخوانید یا با شماره 02163404 تماس بگیرید.

همه‌چیز درباره‌ خط 2000 اپراتور آتیه داده پرداز
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید