قالیشویی بانو
30 درصد تخفیف شستشو ‌‌وضدباکتری فرش و مبل
تلفن: 1443

همهٔ ما روزانه تعدادی پیامک شبیه به پیام بالا را دریافت می‌کنیم، جدا از محتوای متن، اس ام اس‌ها از شماره‌های متفاوتی ارسال می‌شوند. تا به حال به این فکر کردید، که این پیامک‌ها چطور ارسال می‌شوند؟ شماره موبایل افراد را از کجا می‌توان تهیه کرد؟

به‌طور معمول، همهٔ ما برای ارسال پیامک از گوشی موبایل استفاده می‌کنیم، ولی برای ارسال پیامک‌های تبلیغاتی یا اطلاع‌رسانی، آن هم به شکل انبوه، استفاده از موبایل ممکن نیست و باید از سامانه پیامکی استفاده کنید.

سامانه پنل پیامکی

پنل پیامکی، نرم‌افزار تحت وبی است، که با نام‌کاربری و رمزعبور در هر زمان و مکانی با اینترنت می‌توانید پیامک‌های خود را با چند کلیک به سراسر ایران، به تعداد بالا ارسال و در وقت خود صرفه‌جویی کنید. با استفاده از سامانه پیامکی، می‌توانید هم به لیست مخاطبین پیام ارسال کنید و هم از بانک شماره‌های پنل که به صورت منطقه‌ای، اصناف و مشاغل، کد پستی ایرانسل و همراه اول تفکیک شده‌ وجود دارند، استفاده کنید.

همه‌ چیز درباره‌ٔ خط ۵۰۰۰۲ و ۵۰۰۰۵

چند اپراتور پیامکی وجود دارند، که با استفاده از پنل‌ پیامکی می‌توان از اپراتورهای ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۳۰۰۰ و ۵۰۰۰ یا خط ثابت به عنوان شمارهٔ ارسال‌کننده پیام، انتخاب و پیامک‌های خود را از این شماره‌ها ارسال کنید. در این مقاله قصد داریم شما را با خطوط 50002 و 50005 آشنا کنیم.

خط 50002 و 50005تفاوت اپراتورها در چیست؟

تفاوت اپراتورها چیزی شبیه به تفاوت بین ایرانسل، همراه اول و رایتل است. به‌طور کلی، همهٔ اپراتورها وظیفه مشخصی یعنی ارسال پیامک دارند، همراه با کمی تفاوت‌های جزئی مانند تعرفه پیامک، سرعت ارسال یا هزینه خط، که این جزئیات را به‌طور کامل در مقاله تفاوت و مزایای خطوط ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۳۰۰۰ و ۵۰۰۰ با یکدیگر توضیح دادیم، با این وجود، به دلیل آن‌که در این‌ مطلب 50002 و 50005 از خانواده 5000 هستند، برای یادآوری توضیح می‌دهیم.

مزایای خطوط 50002

خطوط 5000 مزایای بسیاری دارند؛ از جمله:

  • سرعت ارسال بالا

سرعت ارسال بالا برای بسیاری از شرکت‌ها نکته‌ای مهم است، که کاربران سامانه پیامکی ملی پیامک، با استفاده از خط ۵۰۰۰،‌ اس ام اس‌ها را با سرعتی بالا می‌فرستند.

  • تعرفه ارسال پایین

تعرفه پایین، مهم‌ترین ویژگی خط 5000 است، که توجه کاربران را به خود جلب کرده و باعث شده که بسیاری از مخاطبان، خط ۵۰۰۰ را به عنوان ارسال‌کننده پیام انتخاب کنند، اما هزینه خرید اپراتور ٥٠٠٠٢ و ٥٠٠٠٥  نسبت به اپراتور ٥٠٠٠١،٥٠٠٠٩ و ٥٠٠٠٤ بالاتر است.

  • امکان دریافت گزارش دقیق از پیامک‌های ارسالی و دریافتی

برای اطلاع از پیام‌های ارسال شده و رسیده به دست مشتری نیاز به فایل گزارش دارید. سامانه ملی پیامک این امکان را به کاربران می‌دهد تا گزارشی بعد از ارسال پیامک تهیه کنند. در فایل اکسلی که سامانه در اختیار کاربران قرار می‌دهد، تعداد پیام‌های ارسال شده، پیام‌های دریافت شده و اس ام اس‌های دریافت نشده را می‌توانید ببینید.

  • امکان انتخاب خطوط اختصاصی به صورت سفارشی

بعد از ثبت‌نام در سامانه ملی پیامک، یک خط اختصاصی با پیش‌شماره 50001، به‌صورت هدیه دریافت می‌کنید، البته سفارش خط به‌صورت سفارشی و با اعداد و تعداد ارقام موردنظر استعلام می‌شود، در صورت آزاد بودن، می‌توان تهیه کرد.

  • خط 50002 و 50005بازگشت هزینه پیامک‌های نرسیده به مخابرات

با توجه به افزایش استفاده کاربران از پنل‌های پیامکی، ارسال اس‌ ام اس تبلیغاتی و به دنبال شکایت بسیاری از کاربران مبنی بر عدم دریافت پیامک‌های تبلیغاتی، اپراتورها امکانی فراهم کرده تا پیامک‌های تبلیغاتی فیلتر شوند و ارسال پیامک قطع شود. به کاربرانی که شماره تلفن خود را مسدود کرده، اصطلاحاً لیست سیاه مخابرات می‌گویند (لیست سیاه یا همان بلک لیست، کاربرانی هستند که پیامک‌های تبلیغاتی خود را مسدود کردند).

  • خدماتی کردن خطوط

بسیاری از کاربران پیام‌های تبلیغاتی خود را بستند، ولی پیام‌های برداشت و واریز از حساب بانکی یا کد احراز هویت در هنگام ثبت‌نام در سایت‌ها و فروشگاه‌های مختلف باید برای مخاطبان ارسال شود. اپراتور سیار یا همان همراه اول برای این مورد هم میانبری داشته و آن را با شرایط و قوانین خاص در اختیار کاربران قرار داده است. یکی از قوانین متن پیامک‌ها این است، که پیام باید جنبه اطلاع‌رسانی داشته و تبلیغاتی نباشد و در صورت زیرپا گذاشتن قوانین، خطوط خدماتی از حالت خدماتی خارج می‌شوند. به صورت کلی، خطوط خدماتی، خطوطی هستند که از فیلتر لیست سیاه مخابرات عبور می‌کنند.

  • عدم دریافت هزینه تمدید سالیانه

بعد از اختصاص خط 5000 به کاربر، خط برای همیشه به نام فرد ثبت می‌شود، امکان انتقال خط وجود نداشته و هزینه تمدید سالانه را هم ندارد. البته این موارد تا زمانی‌ست که اپراتور هزینه‌ای دریافت نکند. (در بین خطوط فقط خط 2000 در حال حاضر تمدید سالیانه دارد.)

خط 50002 و 50005اپراتور 50002 و 50005 اپراتور راهکارهای سرزمین هوشمند

اپراتور سرزمین هوشمند یکی دیگر از انواع ارائه‌کنندگان خطوط اختصاصی است که از سال 84 فعالیت‌های خود را آغاز کرده و از طرف همراه اول اقدام به ارائه خطوط اختصاصی با سرشماره‌های 50002 و 50005 به‌صورت سفارشی کرده است. این اپراتور به کاربران خود امکان سفارش خط دلخواه تا 14 رقم را می‌دهد و کاربران می‌توانند از این خطوط برای ارسال پیامک‌های خود با ویژگی‌های منحصربه‌فرد استفاده کرده و در انتها گزارش دقیقی دریافت کنند.

با استفاده از خط 50002 و 50005 پیامک هدفمند ارسال کنید

خط 50002 و 50005تا اینجای کار با خانواده 5000 آشنا شدیم. در صورتی که به دنبال استفاده از شماره 50002 و 50005 برای ارسال پیامک از طریق اینترنت هستید، می‌توانید با مراجعه به صفحه تعرفه‌ها سامانه ملی پیامک، پنل مناسب برای کسب و کار خود را انتخاب کرده و یک خط هدیه به‌صورت 14 رقمی از 50001 برای ارسال و دریافت پیامک دریافت کنید، یا اینکه با شماره 02163404 تماس بگیرید تا کارشناسان ملی پیامک شما را راهنمایی کنند.

همه ‌چیز درباره‌ خط 50002 و 50005
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید