تبلیغات واژه آشنایی است که همه شما در زندگی روزمره خودتان با آن آشنا هستید. از زمان های بسیار دور بشر با انواع مختلفی از تبلیغات در زندگی خود مواجه بوده است. به معنای عام تبلیغات یکی از راه های ارتباط با مشتری در جهت رسیدن به فروش محصول و ارائه خدمات می باشد. البته باید بگویم این ارتباط به معنای صحبت و یا دیدار دو نفره نیست. به عنوان نمونه بسته بندی محصولات، تخفیفات فصلی و غیره نیز به نوعی یکی از انواع شیوه های تبلیغ به شمار می رود. با پیشرفته‌تر شدن جوامع بشری و زندگی رو به رشد مردم انواع ابزارهای تبلیغاتی نوین هم از راه رسیدند که می توان به شبکه های اجتماعی، ایمیل مارکتینگ و غیره اشاره نمود.

هدف از نگارش این مقاله رسیدن به مفهوم تبلیغات و آشنایی با انواع ابزارها و روش های آن است تا با بررسی هر کدام، به معرفی بهترین ابزار تبلیغاتی بپردازیم. چنانچه هر سؤالی در زمینه تبلیغات و بهترین شیوه تبلیغات داشتید می توانید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا پاسخ سؤالات خودتان را بگیرید.

انواع ابزارهای تبلیغاتی را بشناسیم!

یکی از روش ها و تکنیک های مؤثر که می توانید از طریق آن اقدام به ترویج خدمات، محصولات و یا نظرات کنید، تبلیغات نامیده می شود. در عصر حاضر تبلیغات زیادی را از طرف شرکت ها در اطراف خود می بینیم که هر کدام سعی دارند تا برندشان را معرفی کنند. در واقع شما از طریق این روش ها می توانید تمامی اطلاعات مرتبط با کسب‌وکار خودتان را به دیگران نشان دهید و به نوعی از این طریق آن ها را به سمت خرید و یا استفاده از خدمات‌تان ترغیب کنید.

انواع ابزارهای تبلیغاتی

لازم است بدانید که آگهی‌ها به نوعی مکمل فروش محصولات و یا ایده های شما هستند. تبلیغات این امکان را برای شما فراهم می‌کنند تا اطلاعات واقعی مربوط به محصول و خدمات‌تان را در قالبی هیجان انگیز و وسوسه‌کننده به دیگران نشان دهید.

این روزها یکی از رموز موفقیت در انواع کسب و کارها، ارائه تبلیغات خاص و هیجان انگیز است. بسیاری از تبلیغات همانند تلویزیون، مجلات، اینترنت و غیره می توانند تأثیرات زیادی را روی افراد بگذارند و صاحبان سرمایه را به هدف اصلی‌شان یعنی فروش بیشتر و رشد کسب‌وکارشان، برساند.

C:\Users\masti\Desktop\تلویزیون-اینترنتی.jpg

افراد زیادی وجود دارد که در روند تبلیغات با هم مشارکت دارند و بر اساس تخصصی که دارند یک گروه تبلیغاتی را تشکیل می دهد. مثلاً:

 • کارشناسان در حوزه مدیریت
 • کارشناسان در حوزه تولید محتوا
 • کارشناسان در حوزه عکاسی حرفه ای
 • کارشناسان در حوزه فیلمبرداری
 • کارشناسان در حوزه ویرایش متن و . . .
 • کارشناسان در حوزه بازیگری
 • کارشناسان در حوزه جلوه ها بصری و شنیداری
 • و . . .

3 بخش‌ مختلف تبلیغاتی

تبلیغات به سه بخش گوناگون تقسیم بندی می شود:

1. تبلیغ کننده

افراد و یا سازمان هایی که مایل به تبلیغ محصولات، کالاها و یا خدمات هستند.

2. نمایندگی مجاز

شرکت‌هایی که تبلیغات جذاب و منحصربه‌فرد تولید می کنند و همواره در پی خلق ایده‌های جدید هستند.

3. رسانه

پلتفرم های ارتباطی که رسانه های مؤثر و ویژه را برای به اجرا درآمدن تبلیغات معرفی می‌کنند.C:\Users\masti\Desktop\social-media-arrow-hand.jpg

اهداف در تبلیغات

تبلیغات برای رسیدن به اهدافی صورت می گیرد که در نهایت منجر به فروش محصول و یا برند مورد نظر و یا استفاده از خدمات می شود. در این بخش از مقاله به ذکر برخی از این هدف‌ها خواهیم پرداخت. از جمله ی این اهداف شامل:

 • اطلاع رسانی به مخاطبان
 • ترغیب کردن مشتری به استفاده از خدمات و یا محصولات مورد نظر
 • یادآوری به مشتری با ذکر این مسأله که در آینده به آن احتیاج پیدا می کند.
 • یادآوری به مشتری با ذکر این مسأله که از چه مکانی بایستی این محصولات را تهیه نمایند.
 • تشویق نمودن مشتریان به خرید از محصولات مدنظر تبلیغ کننده به جای خرید از محصولات رقبا
 • حفظ و تثبیت محصول در ذهن مشتری که منجر به خرید وی از آن محصول می گردد.
 • آموزش طرز کار محصول به مشتری
 • صحبت کردن در مورد خدمات و مزایایی که محصول برای مشتری دارد.
 • تشویق و ترغیب مشتری برای بر قراری تماس با قسمت فروش محصول در شرکت مورد نظر
 • کاهش استرس و ترس و ایجاد حس اطمینان در مشتری برای خرید محصول مورد نظر
 • و ...

C:\Users\masti\Desktop\1-36.jpg

معرفی انواع ابزارهای تبلیغاتی

ابزارهای تبلیغاتی که پیش از به وجود آمدن اینترنت در اطراف ما وجود داشت بیشتر محدود به ابزارهای تبلیغاتی محیطی بود که جنبه چاپی داشتند. اما بعد از ورود اینترنت به دنیای کسب‌وکارها تبلیغات رنگ جدیدی به خود گرفته و انواع و اقسام روش‌های جدیدی به وجود آمدند. در ادامه به معرفی بهترین روش‌های تبلیغاتی می‌پردازیم.

1. تبلیغات چاپی

Image result for ‫تبلیغات چاپی‬‎

اولویت اصلی در یک تبلیغ خوب، متفاوت بودن و خاص بودن آن می باشد. گاه پیش می آید که افراد از آگهی های دیجیتالی و اینترنتی خسته شده و این قبیل آگهی ها به یک روش کسل کننده و حوصله بر تبدیل می گردد. اینجاست که متفاوت بودن حائز اهمیت می شود و استفاده از برگه های چاپی که قابل لمس می باشند بهترین گزینه به حساب می‌آیند. تبلیغات چاپی به سه نوع متفاوت تبدیل می شوند که شامل:

 • تبلیغ در انواع بروشورها و برگه های کوچک:

این نوع روش مناسب تبلیغاتی می باشد که فرد آگهی دهنده می‌خواهد اطلاعات زیادی را در مورد محصول یا خدمتش بدهد. این نوع از تبلیغ را می توان در مجلات، روزنامه ها، جزوات و غیره هم استفاده کرد. اما به دلیل اینکه در این موارد شانس دیده شدن‌‎شان کمتر است، آن ها را به طور کاملاً مجزا ارائه می کنند.

 • آگهی های دوره ای:

آگهی های دوره ای یک نمونه از تبلیغات چاپی می باشد که در غالب مجلات، روزنامه ها و غیره به صورت دوره ای و طی مدت زمان مشخص توزیع می‌شوند.

 • پست مستقیم:

آگهی های پست مستقیم نمونه ای دیگر از تبلیغات چاپی می باشد که به طور مستقیم توسط فعالان بازاریابی در اختیار افراد قرار می گیرد. اگر از روش های خلاق و نوآورانه در این نوع از تبلیغ استفاده شود می تواند مشتریان را درگیر کرده و زمینه را برای موفقیت بازاریابان فراهم می‌کند.

2. تبلیغات چریکی

سال های زیادی است که از تبلیغات چریکی به عنوان یکی از مهم‌ترین ابزار تبلیغ در بین سایر روش ها استفاده می گردد. رسانه محیطی نام دیگری است که به تبلیغات چریکی اطلاق می شود. در تبلیغات چریکی دو مورد زیر بسیار اهمیت دارند:

 • مکان
 • زمان

C:\Users\masti\Desktop\ba90adb2726ed1a83ae6fdf0ccfdcfc6_zisopmUsh4ptzxEAuQuhdS.jpg

یکی از اصلی‌ترین مواد سازنده تبلیغات چریکی ایده های خلاقانه و نوآورانه است. این نوع از تبلیغات به شما این فرصت را می‌دهد تا به طور مستقیم از طریق صحبت کردن و رسانه های اجتماعی به هدف خود که می‌تواند فروش محصولات بیشتر می باشد، دست یابید.

3. تبلیغات آنلاین

هر نوع تبلیغاتی را که اینترنت در آن دخالت داشته باشد و از طریق آن اجرا شود، تبلیغات آنلاین (تیلیغات دیجیتال) می‌گویند. شما می‌توانید در محیط‌هایی مثل اینستاگرام، تلگرام، فیس بوک، واتس آپ و غیره به مشتریان آنلاین دسترسی داشته باشید و تبلیغ کنید. حال تبلیغات آنلاین یا دیجیتال به صورت های مختلف و با ابزارهای متنوع انجام می‌شود که در ادامه به مهمترین ابزارهای تبلیغات آنلاین می‌پردازیم:

Image result for ‫تبلیغات آنلاین‬‎

1.3. تبلیغات تلفن همراه

C:\Users\masti\Desktop\Social_Media_Bootcamp_Linkedin_Snapchat_Instagram_Facebook_Twitter_Pinterest_iPhone_Mobile_Hand.jpg

تلفن‌های همراهی که قابلیت اتصال به اینترنت و نصب شبکه هایی همچون تلگرام، توییتر، اینستاگرام، فیس بوک و غیره را دارند ابزار مهمی در تبلیغات به حساب می‌آیند. این نوع از تبلیغات تلفن همراه در کنار مزایای گوناگونی که دارند، ایرادهایی را هم دارند و ممکن است نتیجه ای معکوس داشته باشند و باعث شوند تا مشتریان خودتان را از دست بدهید. به همین خاطر یکی از حساس ترین و سخت ترین روش های تبلیغاتی هستند.

2.3. تبلیغات نامشهود

تبلیغات نامشهود به آن دسته از تبلیغات گفته می شود که به طور غیر مستقیم انجام می‌شود. این نوع از تبلیغات را به صورت غیر مستقیم در فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیون و یا ماهواره ها می‌بینیم. این دسته از تبلیغات به صورت زیر پوستی و بدون اینکه متوجه چیزی شوید انجام می‌شود. به عنوان نمونه زمانی را در نظر بگیرید که مشغول تماشای یک سریال تلویزیونی هستید و نوشیدنی ها و خوراکی هایی را می بینید که مربوط به یک نوع برند خاص هستند.

3.3. بنر تبلیغاتی در وب‌سایت‌های پربازید

نصب بنرهای تبلیغاتی در وب‌سایت‌های پربازدید جز روش‌های به‌روز و جدید است که طرفداران خاص خودش را دارد. برای اینکه در وب‌سایت‌های پر بازدید اقدام به سفارش بنر تبلیغاتی کنید، لازم است تا اول یک وب‌سایت برای خودتان طراحی کنید. بعد اطلاعات خودتان را که شامل شماره تماس و نشانی سایتتان است، در بنر سفارشی وارد کنید.

نکات مهمی که باید قبل از سفارش بنر در نظر بگیرید شامل موارد زیر است:

 • پربازدیدبودن وب‌سایت
 • خلوت‌بودن صفحه ی وب‌سایت

با رعایت کردن این نکات بنر تبلیغاتی شما در معرض دید عموم قرار می‌گیرد و می‌تواند بازخورد بالایی هم داشته باشد.

4.3. تبلیغات در وب‌سایت‌های کلیکی

انجام تبلیغات و سفارش بنر تبلیغاتی در وب‌سایت‌هایی که کاربران زیادی دارد، نمونه‌ای از تبلیغات هزینه‌بر و گران است. اما تعدادی وب سایت های کلیکی وجود دارند که می توانید در آن ها  بنرهای تبلیغاتی با هزینه بسیار پایینی سفارش بدهید. هزینه در این نوع از تبلیغات در وب‌سایت‌های کلیکی به این شکل است که شما در ازای هر کلیکی که کاربران می کنند، لازم است تا هزینه‌ای را پرداخت کنید. اگر می‌خواهید تا با تبلیغات کلیکی بیشتر آشنا شوید، به صفحه تبلیغات کلیکی مراجعه کنید.

5.3. ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ یکی از روش های تبلیغاتی است که بسیار ارزان و به‌صرفه است. می توانید از این نوع روش تبلیغاتی در مناسبت های مختلف و در طی بازه زمانی مشخص و متناوب استفاده کنید. علاوه بر این می‌توانید در زمان تخفیف‌های فصلی و یا ورود جنس‌های جدید و به‌روز، با ارسال یک ایمیل به کاربران آن‌ها را مطلع کرده و فرآیند تبلیغاتی خودتان را از این طریق اجرا کنید.

C:\Users\masti\Desktop\what-is-email-marketing.jpg

شاید این سؤال برای شما پیش بیاید که چگونه می توانیم به آدرس ایمیل کاربران دسترسی پیدا کنیم؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم، که شما به دو طریق می توانید آدرس های ایمیل کاربران را داشته باشید:

 • هنگامی که کاربران به وب‌سایت شما سرمی‌زنند و یا از شما خرید می‌کنند آدرس ایمیل آن ها را بردارید.
 • مبلغی هزینه را به شرکت های خاصی برای دریافت تعداد زیادی آدرس ایمیل پرداخت کنید.

لازم به ذکر است که ایمیل‌مارکتینگ تأثیر بسیار زیادی در تبدیل مشتریان بالقوه به بالفعل دارد.

6.3. تبلیغات ویدیویی

شاید در نگاه اول فکر کنید که تبلیغات ویدئویی همان تبلیغات تلویزیونی هستند. اما باید بگوییم که این طرز فکر اشتباه است و تبلیغات ویدئویی با تبلیغات تلویزیونی کاملاً تفاوت دارد. این شیوه از بازاریابی به این صورت است که از محصولات تبلیغ شونده فیلم های کوتاهی گرفته می شود و بعد آن ها را در شبکه های اجتماعی همچون تلگرام، اینستاگرام و غیره به اشتراک می گذارند.

C:\Users\masti\Desktop\ااا.jpg

همچنین می‌توان تبلیغات ویدئویی را بین فیلم‌ها و سریال‌های پرمخاطب و یا سایت های پربازدید به اشتراک گذاشت. این شیوه از تبلیغ تأثیر به‌سزایی در جذب مخاطبان دارد. به منظور آشنایی بیشتر با نحوه تبلیغ از طریق ویدیو، به صفحه چرا و چگونه از بازاریابی ویدئویی استفاده کنیم؟ مراجعه کنید.

7.3. تبلیغات در نرم افزارهای دیگر

یکی از روش‌های تبلیغاتی جدید، تبلیغات در نرم‌افزار است. به این صورت که وقتی شما یک برنامه نرم افزاری رایگان نصب می کنید، پیام‌های تبلیغاتی زیادی را از این نرم‌افزار دریافت می‌کنید. این نوع از تبلیغات نرم‌افزاری تعداد بسیار زیادی از کاربران را پوشش می‌دهد و تأثیرگذاری خاص خودش را هم دارد.

8.3. درج آگهی در وب‌سایت‌های تخفیفی

وب‌سایت‌های تخفیفی مکانی برای جذب بیشتر مشتری است. در این شیوه تبلیغ‌کننده‌ها محصولاتی را ارائه می‌کنند که تخفیف چند‌درصدی دارند. همان‌طور که می‌دانید تعداد این نوع از وب‌سایت‌های تخفیفی روز‌به‌روز در حال افزایش است و زمینه برای تبلیغاتی از این دست بیشتر فراهم می‌شود.

9.3. تبلیغات پیامکی

یکی از روش‌های موثر در جذب مشتری و کسب درآمد بیشتر، تبلیغات پیامکی به حساب می‌آید. تبلیغات محصول و خدمات از طریق ارسال پیامک بسیار سریع و ارزان است و تاثیر شگفت‌انگیزی را روی رونق کسب و کار شما دارد. امروزه بسیاری از سایت ها با ارائه یک پنل اس ام اس قدرتمند، شما را در ارسال پیامک انبوه به مشتریان کمک می‌کنند. پنل پیامکی یکی از موثرترین روش‌ها در تبلیغ محصول و ارتباط با مشتری به شمار می‌آید که ویژگی‌های منحصر‌به‌فردی هم دارد. یکی از شرکت‌های ارائه دهنده پنل پیامک، سامانه ملی پیامک است که انواع و اقسام بسته ها را با تعرفه مناسب در اختیار شما قرار می‌دهد. به منظور آشنایی بیشتر با پنل پیامکی، پیشنهاد می کنیم به سامانه ملی پیامک مراجعه کنید.

4. استفاده از وسایل نقلیه‌ی پرتردد در سطح شهر

C:\Users\masti\Desktop\10820_478.jpg

تبلیغات با استفاده از وسایل نقلیه پرتردد همچون مترو اتومبیل و غیره در سطح کلان‌شهرها، جزء تبلیغات محیطی به حساب می‌آیند که البته بسیار هم گران هستند. تأثیر زیادی که این شیوه در فروش محصولات دارد باعث شده تا بسیاری از شرکت‌های معتبر و بزرگ این روش را ترجیح بدهند. چند نمونه از این تبلیغات را در ادامه می‌بینید:

 • نصب‌کردن برچسب‌هایی روی بدنه تاکسی‌ها که نام و برند شرکت‌ها روی آن‌ها نوشته شده
 • نصب کردن برچسب‌هایی روی اتوبوس های شهری که نام و برند شرکت‌ها روی آن‌ها نوشته شده
 • نصب کردن برچسب‌هایی روی اتوبوس‌های بین شهری که نام و برند شرکت‌ها روی آن‌ها نوشته شده
 • و ...

خصوصیات یک روش تبلیغاتی موثر

C:\Users\masti\Desktop\142730_368.jpg

روش‌ها و ابزارهای تبلیغاتی که استفاده می‌کنید باید علاوه بر حرفه ای و قدرتمند بودن خصوصیات و ویژگی‌هایی را داشته باشند که به عنوان یک مزیت رقابتی به حساب بیاید. در این بخش از مقاله بعضی از ویژگی‌های مهم روش‌های تبلیغاتی را می‌گوییم:

 • برخورداری از سرعت بالا و مناسب برای انتقال پیام به افراد گوناگون
 • استفاده از جلوه‌های بصری زیبا و خلاقانه در روش‌های تبلیغاتی
 • به‌ کار‌بردن ایده‌ها و نظرات خلاقانه و کاربردی و در عین حال به یادماندنی در تبلیغات
 • ساخت و ایجاد تبلیغ بر اساس نیازهایی که مخاطبان دارند نه صرفاً بر حسب سلیقه تبلیغ‌کننده
 • برخورداری از عنوانی جذاب و محتوایی عالی و متفاوت
 • ارائه پیشنهادهای فروش به صورت غیر مستقیم و زیر پوستی

6 قانون که باید در هنگام استفاده از روش های تبلیغاتی رعایت نمایید!

برای اینکه تبلیغ شما بیشترین تاثیر را روی مخاطب بگذارد و در نهایت بازخورد بالایی داشته باشد، نیاز است تا اصول و مواردی را در هنگام آماده‌سازی و تهیه متن و سایر جزییات آن رعایت کنید؛ مثلاً:

 • رک و راست بودن: یکی از اصول در هنگام نوشتن متن های تبلیغاتی ساده و قابل فهم بودن آن است. طوری که همه مخاطب‌ها با هر نوع میزان تحصیلاتی بتوانند مفهوم تبلیغ شما را درک کرده و آن را بفهمند. شما باید به گونه ای بنویسید که متن شما در عین سادگی و خوانایی، حسی از احمق بودن را هم به مخاطب القا نکند.
 • آوردن اصل پیام در اول متن به منظور اثرگذاری بیشتر: زمانی که می‌خواهید پیام خود را به یکی از روش‌های تبلیغاتی ارسال کنید، باید دقت کنید تا اصل پیام را در همان ابتدای کار به مخاطب برسانید. در واقع شما با این کار مخاطب را غافلگیر کرده و اصل مطلب را یک‌راست می‌گویید.

بعد از اینکه محصول یا برند خودتان را معرفی کردید، باید بلافاصله ویژگی ها و مزیت های آن را بگویید تا در ذهن مخاطب ثبت شود.

 • حاشیه نرفتن: به یاد داشته باشید که در هنگام تبلیغ محصولاتتان، به کار بردن هرگونه مطلب یا حرکت اضافی به ضرر شما است و باعث می‌شود تا از طرف مخاطب طرد بشوید.  دقیقاً به همین دلیل است که اکثر تبلیغات تلویزیونی، ماهواره ای، رادیویی و غیره بیشتر از 1 دقیقه طول نمی‌کشند؛ چراکه می‌دانند حاشیه رفتن به ضرر آن‌ها تمام می‌شود.

به خاطر داشته باشید هنگامی که استفاده از یک کلمه در تبلیغات شما مفهوم را به طور کامل به مخاطب می رساند، به کار بردن دوباره ی آن اشتباه محض است.

 • صحبت کردن با مخاطبان با روش‌های مستقیم: برخی از تبلیغ‌کننده‌ها در روش‌های تبلیغاتی خود طوری رفتار می کنند که انگار مخاطبان‌شان مجسمه هستند. این کار اشتباه است. باید مخاطب‌ها را مورد خطاب قرار بدهیم و به طور مستقیم با مشتری حرف بزنیم. انگار که هر روز با آن‌ها رو‌به‌رو می‌شویم.
 • استفاده از منطق و احساس در روش‌های تبلیغاتی: اضافه کردن چاشنی احساسات و منطق اثربخشی تبلیغات شما را بالا می‌برد. هر چند روش های منطقی در مقایسه با احساسی موثر نیستند اما استفاده از آن ها در کنار تبلیغات احساسی می تواند مفید باشد؛ به عنوان نمونه: «ببینید کودکان چگونه در کنار شما آرامش می گیرند وقتی از محصولات ما استفاده می کنید.»
 • استفاده از پاراگراف‌های کوتاه و مفهومی: در روش‌‌های تبلیغاتی که نوشتاری هستند، از پاراگراف‌های کوتاه و مفهومی استفاده کنید. استفاده از پاراگراف‌های طولانی تنها مخاطب را سردرگم می‌کند و هیچ تأثیری در روند فروش شما نخواهد داشت.

C:\Users\masti\Desktop\بازاریابی-چریکی.jpg

معرفی بهترین ابزار برای تبلیغات

یکی از بهترین ابزارها برای تبلیغات سامانه ملی پیامک است. چنانچه در زمینه بازاریابی فعالیت می‌کنید و یا صاحب کسب‌و‌کار بزرگی هستید، می‌توانید از این ابزار در جهت رسیدن به اهداف خود که فروش بیشتر محصولات‌تان است، استفاده کنید.

انواع ابزارهای تبلیغاتی به کمک پیامک

ملی‌پیامک با صدها نوع برند و شرکت همکاری کرده و تاثیرات قابل توجهی را روی کسب‌وکارهای مختلف داشته است.

شاید این سؤال در ذهن شما به وجود بیاید که ملی‌پیامک دارای چه ویژگی‌ها و امتیازاتی است که آن را نسبت به سایر ابزارهای تبلیغاتی ارجح‌تر کرده است؟ در این قسمت بعضی از این ویژگی‌ها را می‌گوییم:

 • قابل اطمینان بودن ملی پیامک نسبت به سایرین
 • صداقت در گفتار و عمل و شفاف بودن
 • اولویت اصلی ملی پیامک در گام نخست آموزش دادن به کاربران می باشد.
 • تیم پشتیبانی قوی که به صورت شبانه‎‌روزی آنلاین هستند و نظرات و سؤالات شما را جواب می‌دهند.
 • کار کردن با پنل ملی پیامک بسیار آسان و راحت است و می توانید بدون دردسر کار کردن با آن را شروع کنید.

امکانات منحصر به فرد سامانه ملی پیامک

همان‌طور که گفته شد، ارسال پیامک یکی از روش‌های موثر در تبلیغات به شمار می‌آید که پنل‌های اس‌ام‌اس به راحتی این کار را برای ما انجام می‌دهند. در میان انواع پنل‌های اس‌ام‌اس، سامانه ملی‌پیامک یکی از بهترین پنل‌های اس‌ام‌اس را دارد. در ادامه به تعدادی از امکانات سامانه ملی پیامک اشاره می‌کنیم:

 • امکان ارسال پیامک از روی نقشه
 • امکان تشکیل دفترچه تلفن مشتری به صورت گروه‌بندی
 • امکان ارسال پیامک بر اساس سن و جنسیت
 • امکان بررسی هوشمند پیامک های دریافتی
 • امکان عضویت هوشمند مشتری به دفترچه تلفن
 • امکان ارسال پیامک صوتی تکی و گروهی
 • و...

کلام آخر

تبلیغات یکی از اصول اساسی در پیشرفت و موفقیت کسب‌و‌کارها به حساب می‌آید. برای انجام تبلیغ، می توان از انواع ابزارهای تبلیغاتی سنتی و نوین استفاده کرد. امروزه با پیشرفت دنیای تکنولوژی، روش‌های آنلاین زیادی برای تبلیغ وجود دارد که می توانیم از آنها برای فروش بیشتر محصول و خدمات‌مان استفاده کنیم. هر کدام از این روش ها و ابزارهای تبلیغاتی دارای ویژگی ها و امتیازهای منحصر‌به‌فردی هستند.

در این مقاله سعی کردیم تا شما را اول با معنا و مفهوم تبلیغات آشنا کنیم. بعد از آن انواع روش های تبلیغاتی را معرفی کردیم و در انتها شما را با یکی از بهترین ابزارهای تبلیغاتی که همان پنل پیامکی است، آشنا کردیم. در صورتی که در مورد این ابزار نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید می‌توانید با شماره تلفن 63404-021 تماس بگیرید و یا اینکه با مراجعه به صفحه تعرفه‌ها بسته مورد نظر خودتان را برای ارسال پیامک تبلیغاتی انتخاب کنید.

سوالات و نظرات خودتان را در مورد این مقاله با ما در میان بگذارید.

معرفی انواع ابزارهای تبلیغاتی
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید