ضرورت استفاده از سامانه ارسال اس ام اس کنسرت برای شرکت‌های موسیقی

ضرورت استفاده از سامانه ارسال اس ام اس کنسرت برای شرکت‌های موسیقی

Engagements Icon
29


اگر در کنسرت‌ها و جشنواره‌های موسیقی شرکت کرده باشید، حتماً بعد از خرید بلیط این پیامک را گرفتید:

خرید شما تائید شد. صندلی شماره 14، ردیف 5

ساعت شروع برنامه 17، لطفاً سی دقیقه قبل از اجرا در محل حضور داشته باشید

ارسال این نوع پیام‌ها باعث شده تا برخلاف چند سال قبل هم استفاده از تراکت برای تبلیغ برنامه‌های موسیقی کمتر شود و هم ارائه بلیط کاغذی به مرور جمع شود. حالا شاید این سوال برایتان پیش آمده که این پیامک‌ها چگونه فرستاده می‌شود و شرکت‌های اجرای موسیقی از چه سرویسی برای این اطلاع‌رسانی استفاده می‌کند.
دو سرویس مهم یعنی پنل پیامکی و وب سرویس پیامکی برای شرکت‌های موسیقی و اجرای کنسرت تقریباً ضروری است و ما در این مورد می‌خواهیم بیشتر صحبت کنیم.

ارسال اس ام اس کنسرت

پنل پیامکی چیست؟

پنل پیامک نرم‌افزاری تحت وب و آنلاین است که برای ارسال پیامک به صورت انبوه برای شماره‌های همراه اول و ایرانسل استفاده می‌شود. شما بعد از دریافت سامانه می‌توانید با لپتاپ، کامپیوتر، تبلت و گوشی موبایل به پنل اس ام اس وصل شوید و با استفاده از ابزارهای مختلف برای مشتریان و مخاطبان پیامک تبلیغاتی یا خدماتی ارسال کنید.

بسیاری از کسب‌وکارها، موسسات آموزشی، شرکت‌های خصوصی، اماکن و ادارات دولتی، فروشگاه‌های آنلاین و حتی استارتاپ‌ها از پنل ارسال پیامک برای جذب و حفظ مشتری استفاده می‌کنند.

اما شاید به این فکر نکردید که اجرای کنسرت هم پنل پیامکی لازم دارد و شرکت‌های برگزارکنندۀ این برنامه‌ها با استفاده از سامانه می‌توانند در این مورد اطلاع‌رسانی کنند و در تعامل بهتری با مخاطب باشند. البته این فقط بخش کوچکی از ماجراست چون وبسایت موسیقی شما علاوه بر پنل، وب سرویس هم لازم دارد.

وب‌سرویس سایت‌های موسیقی

بخش مهمی از کار سایت‌های موسیقی معرفی برنامه‌ و فروش بلیط است، برای همین علاوه‌بر سامانه ارسال اس ام اس کنسرت باید حتماً وب‌سرویس هم داشته باشید. بیایید به زبان ساده این مورد را بیشتر توضیح دهیم.

شما به عنوان کاربر برای خرید بلیط هر کنسرت و برنامه باید اول در سایت ثبت‌نام کنید که همراه با درج شماره و اطلاعات شخصی است تا کد تائیدیه ثبت‌نام برای شما اس ام اس ‌شود. این مورد با وب‌سرویس خدماتی انجام می‌شود، زیرا بسیاری از کاربران دریافت هرنوع پیام تبلیغاتی را ممنوع کردند ولی نیاز به دریافت این پیامک‌ها دارند. حالا وب‌سرویس خدماتی این امکان را ببرای پنل فراهم کرده است تا لیست سیاه مخابرات هم این پیام‌های خدماتی مانند کد تائید ورود و ... را دریافت کنند.

در حال حاضر ارسال کد تائید بعد هر خرید، ارسال تائیدیه برای بازیابی رمز عبور و مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد با وب‌سرویس خدماتی برای کاربر ارسال می‌شود تا مخاطب تائیدیه‌ها را دریافت کند و اعتماد بیشتری به مجموعه داشته باشد.

مزایای استفاده از سامانه ارسال اس ام اس کنسرت

گفتیم که سامانه ارسال اس ام اس کنسرت برای شرکت‌های برگزارکننده برنامه‌ها تقریباً لازم است و بخشی از بازاریابی پیامکی آن ها محسوب می‌شود. اما این سیستم چه ویژگی‌های مثبت دیگری دارد که استفاده آن تقریباً ضروری است؟

ارسال تائیدیه رزرو

ارسال لینک رزرو را باید مهم‌ترین مزیت پنل ارسال اس ام اس کنسرت بدانیم. وقتی برای خرید بلیط به سایت مراجعه کنید، پیش از پرداخت وجه بلیط سایت از شما می‌خواهد تا اطلاعات شخصی مانند نام و نام‌خانوادگی را همراه با شماره موبایل در فرم مربوطه وارد کنید.

معمولاً نام و نام‌خانوادگی روی بلیط چاپ می‌شود ولی تائیدیۀ رزرو بعد از پرداخت وجه برایتان پیامک می‌شود. تائیدیه رزرو با وب‌سرویس پنل پیامکی کنسرت برای مخاطب ارسال می‌شود تا خیال او از بابت رزرو صندلی مطمئن باشد و بتواند بلیطش را دانلود کند.

لینک دانلود بلیط

مزایای ارسال اس ام اس کنسرتپیام زیر را ببینید:

خرید شما تائید شد، بلیط خود را از لینک زیر دانلود کنید و هنگام ورود به سالن به مسئول مربوطه نشان دهید
همه چیز درباره خط 50004 اپراتور ارمغان راه طلاییحتما بخوانید: همه چیز درباره خط 50004 اپراتور ارمغان راه طلایی

همین سیستم بعد از ارسال تائیدیه به صورت پیامک از مخاطب می‌خواهد تا صحت رزرو را اعلام کند تا لینک دانلود برایش ارسال شود. این تائید دومرحله‌ای برای اطمینان بیشتر از روند صدور بلیط است و حتی در سایت‌های خرید بلیط هواپیما و قطار هم استفاده می‌شود.

با این سیستم دیگر نیازی هم به ارائۀ پرینت کاغذی بلیط هم نیست و با کلیک روی لینک می‌توانید بلیط را دانلود کنید و در بدو ورد به سالن محل اجرا به مسئول مربوطه نشان دهید.

اطلاع‌رسانی به مخاطب با خبرنامه پیامکی

تخفیف ویژه بلیط ردیف دوم تا دهم جشنواره موسیقی فجر مخصوص اعضای سایت با کد تخفیف fajr10

خرید بلیط و تائیدیه رزرو بخش کوچکی از مزیت‌های استفاده از پنل است و بعد از آن باید به سراغ خبرنامه پیامکی و ارسال اخبار جدید برای اعضا بروید، اما به چه صورت؟

معمولاً وقتی مخاطب به صورت آنلاین بلیط کنسرت و یا جشنواره‌هایی مانند جشنواره موسیقی فجر و جشنواره سالانه موسیقی را می‌خرد، شماره موبایل و اطلاعاتش را هم وارد می‌کند. در این مرحله می‌توانید از او بخواهید در صورت تمایل برای دریافت تخفیف و اخبار جدید عضو پنل پیامکی شود.

حالا کاربر به عنوان یکی از اعضای خبرنامه برای دریافت کد تخفیف برنامه‌ها، آخرین اخبار حوزۀ موسیقی، برنامه‌های هنرمندان، اطلاع‌رسانی شروع بلیط فروشی و .. در الویت است. از طرفی هم اگر نظرش عوض شد، می‌تواند در صورت تمایل با ارسال عددی مشخص یا کلمه off از خبرنامه خارج شود.

کنسرت آنلاین برای روزهای کرونا

مزایای ارسال اس ام اس کنسرتروزهای بیماری کورونا-کووید 19 با تاثیر منفی روی جامعه، بسیاری از کسب‌وکارها مانند باشگاه‌های ورزشی، کنسرت‌های موسیقی، تئاتر و نمایشگاه‌هایی مثل گالری نقاشی را تعطیل کرده است.

برای همین بسیاری از هنرمندان در سطح جهان شروع به برگزاری کنسرت‌های آنلاین کردند تا هم از فشار روانی کرونا در بین مردم کاسته شود و هم کسانی که تا حالا کنسرت نرفتند، شانس تماشای برنامه زنده را داشته باشند. اما اینجا نقش پنل اس ام اس چیست؟

شرکت‌های برگزارکنندۀ کنسرت و جشنوارۀ موسیقی می‌توانند با پنل اس ام اس لینک برگزاری کنسرت‌های آنلاین را برای کسانی که بلیط تهیه کردند، ارسال ‌کنند تا مخاطب فقط با یک کلیک بتواند از اجرای زنده لذت ببرد. حتی برخی از برگزارکننده‌ها می‌توانند لینک چند مورد از اجراهای زنده را برای اعضای خبرنامه پیامکی به صورت رایگان بفرستند و بازخورد مثبت آن را در بازاریابی پیامکی ببینند.

خرید بلیط هدیه

آخرین موردی هم که به عنوان مزایای پنل اس اس اس کنسرت باید به آن اشاره داشت، خرید بلیط هدیه است. در صورتی که بخواهید هر کدام از دوستان و آشنایان را به اجرای موسیقی و کنسرت آنلاین دعوت کنید، می‌توانید در قسمت بلیط هدیه شماره موبایل آن‌ها را وارد کنید تا لینک تماشای آنلاین کنسرت با دانلود بلیط برای برنامه‌های حضوری برایشان اس ام اس شود.

حالا که درباره مزیت‌های مثبت استفاده از سامانه ارسال اس ام اس کنسرت می‌دانید، می‌خواهیم به ابزارهای کاربردی پنل برای این کسب‌وکار اشاره کنیم.

ابزارهای ارسال اس ام اس کنسرت

ابزارهای زیادی در پنل طراحی شدند که شرکت‌های اجرای موسیقی، سایت‌های فروش بلیط و مجموعه‌های هنری می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. ما در ادامه سه مورد از مهم‌ترین ماژول‌ها را معرفی کردیم، البته شما بعد از دریافت سامانه دربارۀ همۀ ابزارها اموزش می‌بینید تا بتوانید بر مبنای هدف و نیازی که از ارسال پیامک دارید، از سامانه استفاده کنید.

ابزار ارسال انبوه برای اطلاع‌رسانی

برای اطلاع‌رسانی دربارۀ زمان کنسرت‌ها، اجراهای آنلاین و موارد مشابه ماژول ارسال انبوه برای مخاطبانی که عضو خبرنامه پیامکی نیستند، انتخاب خوبی است. با ابزار ارسال انبوه صاحب پنل می‌تواند با هر فیلتری که می‌خواهید به تفکیک ایرانسل و همراه اول پیامک اطلاع‌رسانی ارسال کنید.

نظرسنجی

ابزارهای سامانه ارسال اس ام اسمعمولاً کنسرت و برنامه‌های هنری همراه با نظرسنجی است و مدیر برنامه بعد اجرا می‌خواهد از میزان رضایت شهروندان درباره کنسرت بداند، زیرا این نظرها برای برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری‌های بعدی به شرکت اجرای موسیقی بیشتر کمک می‌کند.

برای همین نیاز، ما ماژولی به نام نظرسنجی طراحی کردیم تا شما بتوانید بعد از اجرای برنامه از بینندگان درباره نقاط قوت و ضعف برنامه بپرسید. البته برای استفاده از این ابزار باید شماره مخاطبان را داشته باشید و نظرخواهی را برایشان ارسال کنید. برای همین توصیه می‌شود تا بعد از اجرای برنامه برای کسانی که بلیط همان شب را داشتند، پیامک نظرسنجی ارسال شود.

با نوین جایگاه خود را در دنیای دیجیتال تثبیت کنیدحتما بخوانید: با نوین جایگاه خود را در دنیای دیجیتال تثبیت کنید

کارت‌ویزیت الکترونیک

یکی دیگر از کاربردهای مهم پنل برای بسیاری از شرکت‌هایی که کنسرت، برنامه موسیقی، نمایشگاه و همایش برگزار می کنند، ارائه کارت‌ویزیت الکترونیکی به مراجعان است.

این روزها استقاده از کارت‌ویزیت مقوایی هم باعث هدر رفتن کاغذ می‌شود، هم ممکن آن را دور بریزند، به زباله تبدیل شود یا حتی گم شود. برای همین توصیه می‌شود تا از کارت ویزیت الکترونیک استفاده کنید. اما چگونه؟

کارت‌ویزیت الکترونیک با پنل پیامکی برای مراجعان  قابل ارسال است. فقط کافیست قبل یا بعد برنامه سرشماره خودتان را  به مخاطب بدهید، مثلاً روی بورد شماره را بزنید یا در برنامه اعلام کنید تا اگر کسی تمایل داشت، با ارسال عددی مشخص به سرشماره crm اختصاصی‌تان کارت ویزیت الکترونیک را دریافت کند.

مثلاً نمونۀ زیر را ببینید:

شرکت ایران کنسرت، فروش آنلاین بلیط برنامه‌های موسیقی سنتی، تلفیقی و پاپ

وبسایت : https://www.iranconcert.com  تلفن: 982120001007+

این مورد نمونه‌ای از یک کارت‌ویزیت الکترونیک است که برای تمام مراجعان کنسرت در صورت تمایل ارسال می‌شود.

خاتمۀ بحث ارسال اس ام اس کنسرت

نتیجه سامانه ارسل اس ام اس کنسرتپنل پیامکی با همه کاربردهایی که در بالا گفتیم و دیگر مزیت‌ها و ویژگی‌های مثبت، برای شرکت‌های برنامه‌ریز کنسرت و جشنواره، تئاتر و هر گالری هنری دیگری ضرورت دارد تا هم به طیف وسیعی از مردم اطلاع‌رسانی کند و هم با ارسال کد تخفیف مشتری بیشتری جذب کند. از طرف دیگر بعد از خرید بلیط، ارسال لینک دانلود و تائیدیه رزرو به شماره شخصی مشتری، حس اعتماد بیشتری در آن‌ها ایجاد می‌کند.

شرکت ملی پیامک با بیش از ده سال سابقه در زمینه ارائۀ سامانه‌ ارسال اس ام اس، پنلی را برای کسب‌وکار شما طراحی کرده که به راحتی بتوانید همۀ موارد گفته شده را پوشش دهید و برای مشتریان وفادار کد تخفیف بفرستید و یا تولد آن‌ها را تبریک بگویید.

برای خرید این پنل یا هرگونه سوال دیگر در این زمینه می‌توانید با شماره 02163404 تماس بگیرید و با کارشناسان فنی ما درباره خرید و استفاده از سامانه ارسال اس ام اس کنسرت صحبت کنید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
1دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه

  • Gravatar Icon

    مونا هادی

    28 آبان 1399، 11:27

    فوق العاده بود

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید