30% تخفیف خرید پنل پیامکی به مناسبت عید فطر، فقط تا 23 فروردین
مشاهده تخفیف‌ها
کسب درآمد (3): درآمد یک تجارت پیامکی از کجاست؟

کسب درآمد (3): درآمد یک تجارت پیامکی از کجاست؟

29

کسب درآمد از فروش پیامک

در مطالب قبلی این مجموعه توضیح دادیم که سامانۀ نمایندگی چیست و به عنوان یک تجارت چه مزایا و معایبی دارد. اما یکی دیگر از سوالاتی که در هنگام شروع یک کسب و کار به ذهن‌ خطور می‌کند این است که درآمد این کسب و کار از چه طریقی خواهد بود. زیرا پول است که یک تجارت را می‌چرخاند و آن را سر پا نگه می‌دارد. با توجه به اهمیّت این موضوع، در این قسمت از مجموعۀ "کسب درآمد" به بررسی نحوۀ کسب درآمد یک نمایندۀ می‌پردازم و توضیح می‌دهم که در این تجارت از چه روش‌هایی می‌توان پول بدست آورد. بنابراین اگر تصمیم دارید یک سامانۀ نمایندگی دریافت کنید یا حتی اگر به دنبال یک راه ساده و مطمئن برای کسب درآمد هستید، پیشنهاد می‌کنم این مطلب را به طور کامل مطالعه بفرمائید تا بیشتر با روش‌های کسب درآمد یک نماینده آشنا شوید.

اگر که به تازگی با تجارت پیامکی آشنا شده باشید، احتمالاً ذهنیت شما این است که در این تجارت شما تنها به فروش پیامک انبوه می‌پردازید و درآمد شما هم تنها از این طریق خواهد بود. اما هر چند که این هدف اصلی سامانۀ شما است و فروش پیامک انبوه به تنهایی برای کسب یک درآمد ثابت کافی است، توجه نکردن به خدمات دیگری که می‌توانید از طریق وب‌سایت خود ارائه دهید به معنی از دست دادن مقدار پول قابل توجهی است. در ادامۀ مطلب روش‌های مختلف کسب درآمد یک سامانۀ نمایندگی را عنوان می‌کنم.

فروش پنل‌های ارسال پیامک

اولین راه درآمد شما از طریق فروش پنل‌های ارسال پیامک خواهد بود. کاربر از طریق این پنل می‌تواند به ارسال و دریافت پیامک بپردازد. خدمات پیامکی شما برای همۀ کسب و کار‌ها مفید است و در بازاریابی و خدمت‌رسانی به آنها کمک خواهد کرد. بنابراین تمام شرکت‌ها و موسسأت، مدارس و دانشگاه‌ها، مدرسّان و آموزشگاه‌ها، ناشران و هنرمندان، رستوران‌ها و فسف‌فود‌ها، کافی‌شاپ‌ها، شعب بیمه، آژانس‌های هواپیمایی، فروشندگان، وب‌سایت‌های مختلف و ... همه و همه می‌توانند تبدیل به مشتریان خوب شما بشوند. خبر خوب دیگر این است که شرکت ارائه‌دهنده نمایندگی هیچ مبلغی بابت ایجاد پنل از شما دریافت نخواهد کرد. این یعنی تمام درآمد عایده از فروش این پنل‌ها متعلق به خود شما خواهد بود و بخشی از سودتان به حساب می‌آید. نکته دیگر اینکه تنظیم قیمت و امکانات هر یک از این پنل‌های کاربری کاملاً در دست شما خواهد بود. این یعنی نیاز نیست تعرفه‌های شما همچون شرکت مادر باشد، بلکه خودتان با توجه به نیاز و بازار هدف خود آنها را تعیین می‌کنید. بنابراین لازم است اهداف شما مشخص باشد و با توجه به آنها به برنامه‌ریزی بپردازید.

با کمی جستجو در اینترنت خواهید دید که چطور سامانه‌های مختلف راه‌های متفاوتی را در تنظیم پنل‌های خود پیش گرفته‌اند تا پاسخگوی نیاز بخش خاصی از بازار باشند. در این بین برخی از سامانه‌ها پنل کاربری را به صورت رایگان در اختیار کاربر قرار می‌دهند تا بتوانند سود بیشتری از ارسال پیامک کسب کنند. در نگاه اول ممکن است این یک استراتژی بسیار موفق به نظر بیاید. اما اینکار به چندین دلیل به ضرر شما خواهد بود. اول اینکه سود شما در ابتدای کار عمدتاً از طریق فروش این پنل‌ها است و ارسال پیامک سود چندانی برایتان نخواهد داشت. بنابراین ارائه رایگان پنل باعث می‌شود زمان زیادی لازم باشد تا به سوددهی برسید. نکته دوم اینکه ارائه رایگان پنل باعث می‌شود مشتری هزینه‌ای بابت پیوستن به سامانه نپردازد و در نتیجه ضرورتی برای ارسال پیامک احساس نکند. این یعنی حتی اگر ارسال داشته باشد، هر لحظه احتمال این وجود دارد که او را از دست بدهید. اما وقتی که او بابت پنل خود هزینه بدهد، نسبت به آن اهمیت بیشتری خواهد داد و استفاده بیشتر و طولانی‌تری از آن خواهد داشت. نکتۀ آخر هم که البته واضح هست اینکه شما با ارائه رایگان پنل سود قابل توجهی را از دست خواهید داد.

پیامک‌های ارسالی کاربران

طبیعتاً مشتری بعد از اینکه پنل را خریداری کرد، حساب خودش را شارژ می‌کند و شروع به ارسال پیامک می‌نماید. شما با توجه به تعرفه‌هایی که مشخص کردید، بروی هر پیامک ارسالی او چند ریال سود خواهید کرد. واضح است که در تعداد پائین ارسال، سود شما از این طریق به مبلغ قابل توجهی نخواهد رسید و حتی ممکن است خنده‌دار باشد. اما هر چقدر که پنل‌های بیشتری بفروشید، کاربران بیشتری هم خواهید داشت و در نتیجه تعداد ارسال شما نیز افزایش پیدا می‌کند. تا جایی که ناگهان به خود می‌آیید و متوجه می‌شوید که روزانه حجم زیادی از پیامک از طریق سامانه شما ارسال می‌شود. آنوقت همین سود اندک بروی هر پیامک، یک درآمد ماهیانه بالا را برای شما به ارمغان می‌آورد.

فروش خطوط اختصاصی

بخش دیگری از درآمد شما می‌تواند از طریق خطوط اختصاصی باشد. شاید بپرسید خط اختصاصی اصلاً چیست؟ در جواب باید بگویم که خط اختصاصی یک شماره تلفن است که به پیامک‌های تبلیغاتی اختصاص دارد و به دارنده اجازۀ ارسال و دریافت این پیامک‌ها را می‌دهد. هر کسب و کار با توجه به نیاز خود خط اختصاصی بخصوصی را خریداری می‌کند. اگر که با یک برند بین‌المللی و موفق طرف هستید، بهتر است که پیشنهاد خرید یک خط رند با تعداد ارقام پائین را به آنها بدهید. قیمت چنین خطوطی بالاتر از سایر خطوط است و در نتیجه سود بالاتری هم از طریق آنها عاید شما خواهد شد. اما اگر که با یک کسب و کار کوچک طرف هستید، یک خط اختصاصی ساده برای ارسال و دریافت برای آنها کافی است. ممکن است سود شما از فروش یک خط اختصاصی چندان بالا نباشد، اما کافی است در ماه چندین خط به مشتریان بفروشید تا درآمد خوبی از این طریق بدست آورید.

اهدای سامانۀ نمایندگی

فکر می‌کنم برایتان جالب باشد که یک راه دیگر کسب درآمد شما از طریق اهدای نمایندگی خواهد بود. این یعنی شما هم درست مثل ما می‌توانید به افراد دیگر نمایندگی اعطا کنید و از این طریق سود داشته باشید. با فروش یک پنل نمایندگی، شما به دو صورت درآمد خواهید داشت. یک منبع کسب درآمد شما آن مبلغی است که جهت راه‌اندازی پنل از مشتری دریافت می‌کنید. بخشی از این مبلغ صرف راه انداختن سامانه نمایندگی خواهد شد و بخشی از آن هم سود خود شما خواهد بود. طریقه دیگر کسب درآمد شما هم پیامک‌های ارسالی نماینده است. خود شما تعرفۀ پیامک خود برای نماینده را مشخص می‌کنید و در نتیجه می‌توانید میزان سود خود از ارسال‌های نماینده را تعیین کنید.

*     *     *

هر چند که یک سامانۀ ارسال پیامک از روش‌های دیگری نیز می‌تواند درآمد داشته باشد، اما مواردی که ذکر شد روش‌های اصلی کسب درآمد شما خواهند بود و عمدۀ سود شما از طریق آنها حاصل می‌شود. امیدوارم که مطلب حاضر به شما کمک کرده باشد تا درک بهتری از سامانۀ نمایندگی و نحوۀ کسب درآمد یک نماینده بدست آورید. در مطلب بعدی از مجموعۀ کسب درآمد به بررسی مشتریان یک تجارت پیامکی می‌پردازیم و می‌بینیم کدام کسب و کارها می‌توانند تبدیل به مشتری شما شوند. پس پیشنهاد می‌کنم تا آن زمان وبلاگ ما را دنبال کنید. اگر سوالی برای شما پیش آمده است یا نظری در این مورد دارید، خوشحال خواهیم شد که آن را اینجا با ما در میان بگذارید. همچنین در صورتی که به دنبال اطلاعات بیشتری در این زمینه هستید یا قصد دارید سامانۀ نمایندگی خود را راه‌اندازی کنید، می‌توانید با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن 02163404 تماس بگیرید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
7دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه

 • مرضیه

  13 فروردین 1397، 06:14

  سلام عالی بود

 • sepehr

  28 خرداد 1395، 13:15

  با عرض سلام و خسته نباشید
  می خواستم در رابطه با بازده تبلیغات پیامکی در حوزه فروش مستقیم از پیامک بیشتر بدانم
  با توجه به سابقه شما و تجربه های متعدد چند درصد از مردم از طریق پیامک دست به خرید محصول مستقیما از پبامک میزنند ؟
  با تشکر

  • پشتیبانی

   26 تیر 1395، 11:07

   سلام
   متاسفانه به دلیل استفاده نامناسب بسیاری از افراد، درصد توجه مردم به پیامک های تبلیغاتی بسیار کاهش یافته است. اما راهکار بسیار خوب در این زمینه این است که شما برای کسب و کار خود یک خبرنامه پیامکی ایجاد کنید. برای این کار می توانید شماره مشتریان خود را از آنها بگیرید و پیشنهادات و تخفیفات ویژه خود را از طریق پیامک برایشان ارسال کنید. سعی کنید برای افرادی که در خبرنامه پیامکی شما ثبت نام می کنند، مزایای ویژه ای قائل شوید. این کار سبب می شود که افراد منتظر دریافت اس ام اس های شما باشند. در وبلاگ ما مطالب بسیاری در این رابطه منتشر شده است. پیشنهاد می کنم دیگر مطالب وبلاگ ملی پیامک را مطالعه نمایید.
   با تشکر

 • امین

  10 مهر 1393، 19:59

  با سلام مطالب کسب درامد 1 2 3 5 رو مطالعه کردم بخش 4 نمیتونم پیدا کنم.میتونم خواهش کنم لینکشو برام ارسال کنید؟

  • پشتیبانی

   12 مهر 1393، 08:42

   با سلام

   امین جان شما می‌تونید از طریق لینک زیر به قسمت چهارم این مجموعه دسترسی داشته باشید:
   کسب درآمد (4)

   با تشکر

 • میلاد قادری

  23 تیر 1393، 07:55

  سلام و عرض خسته نباشید. آقا بسیار عالی بود .من در طی چند روزه آینده حتما یک پنل میخرم از شما. ممنونم

  • پشتیبانی

   29 تیر 1393، 05:05

   ممنون بابت لطفتی که دارید. اگر دوست دارید در این مورد بیشتر بدونید مطالب بعدی وبلاگ رو هم دنبال کنید.

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها 3 روز تست رایگان

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.

پنل خود را انتخاب کنید