اگر از آن دسته آدم‌هایی هستید که به دنبال یک شغل دوم می‌گردید، به دنبال درآمد بیشتر هستید یا حتی قصد دارید کسب‌و‌کار خودتان را راه‌اندازی کنید، ما یک پیشنهاد جذاب برایتان داریم. پیشنهاد ما نمایندگی ملی پیامک است.

در این مقاله قصد داریم تمام جوانب دریافت نمایندگی پیامک از سامانه ملی پیامک را بررسی کنیم و مزایای آن را برایتان توضیح دهیم. در حقیقت، در این مقاله به شما خواهیم گفت که نمایندگی پیامک اصلاً چیست، چگونه می‌توانید از طریق آن کسب درآمد کنید و در نم دریافت نمایندگی از ملی پیامک چه تفاوتی با دیگر سامانه‌ها دارد.

اگر کمی صبور باشید، همه‌ی این نکات را برای شما توضیح خواهیم داد. اجازه بدهید ابتدا با مفهوم نمایندگی پیامک آشنا شویم ...

نکته‌ جالب این است که شما نماینده‌اید و در عین حال نماینده نیستید خودِ خودتان هستید با تمام چیزی که می‌خواهید باشید، تمام تنظیماتی که دلخواه شماست. هیچ ردی از نماینده بودن شما وجود ندارد در حقیقت شما نماینده نیستید. خب شاید عجیب به نظر برسد. توضیحات من مطلب را برایتان واضح می‌کند.

نمایندگی پیامک چیست؟

همانطور که می‌دانید سامانه پیام کوتاه، ابزاری برای برقراری ارتباط جمعی با دیگران و ارسال پیامک‌های تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی است. سامانه پیامک، نیازی به سخت افزار و نرم‌افزار جانبی ندارد و همه چیز به صورت آنلاین و در قالب محیط یک سایت در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. اگر تجربه ارسال، دریافت و مدیریت ایمیل (در یاهو یا Gmail) را داشته باشید، روش کار کردن با سامانه پیامک نیز برایتان آسان خواهد بود زیرا روش کار کرد آن تقریباً یکسان است!

روشِ کار سامانه پیامک به این شکل است که شما یک اکانت کاربری برای خود تعریف می‌کنید، سپس پس از ورود به سامانه می‌توانید پیامک‌های خود را ارسال کنید. روش کار در سامانه ملی پیامک نیز به همین شکل است. فرقی هم نمی‌کند نوع کاربری‌تان چیست (کاربر عادی یا نماینده)، با ورود به سامانه ملی پیامک می‌توانید پیامک خود را نوشته و به دیگران ارسال کنید.

با این حال، داستانِ نمایندگی ملی پیامک کمی متفاوت است. افرادی که "پنل نمایندگی ملی‌پیامک" را خریداری می‌کنند، به غیر از ارسال پیامک و استفاده از امکانات پنل، می‌توانند همانند ما در ملی پیامک، اقدام به فروش پنل اس‌ام‌اس نمایند. در حقیقت زمانی که که نمایندگی ملی پیامک را دریافت می‌کنید، یک پنل مشابه با پنل ملی پیامک در اختیار شما قرار داده می‌شود. به این ترتیب شما می‌توانید این پنل را به وب‌سایت و دامنه مورد نظر خود متصل کنید و کسب‌وکار خودتان را آغاز کنید!

در ادامه به شما توضیح خواهیم داد که نمایندگی ملی پیامک چه مزایایی دارد و چگونه می‌توانید از طریق آن درآمد داشته باشید.

چرا نمایندگی ملی پیامک با سایر نمایندگی‌ها تفاوت دارد؟

شاید با شنیدن نام نمایندگی، زیرمجموعه‌ای را تصور کنید که از یک مجموعه بزرگ‌تر منشعب شده و در زیرِ سایه‌ی آن برند، به نام "نماینده‌ی" آن فعالیت می کند. اما نمایندگی در پنل ملی پیامک چند تفاوت عمده دارد:

  1. نماینده‌ی ملی‌پیامک بر خلاف سایر نمایندگی‌ها، قادر است با نام و برند تجاری خود به کاربران خدمات دهد. این موضوع به این معناست که شما به عنوان نماینده می‌توانید در سایتِ شخصی خودتان و با نام تجاری و دامنه‌ی اختصاصی خود، پنل اس‌ام‌اس خود را راه‌اندازی کنید. (به عنوان مثال: www.YourName.com). در نتیجه هرکس بخواهد از شما پنل پیامک خریداری کند، تنها لوگوی شما را مشاهده می‌کند. لوگوی اختصاصی خود را در صفحات سایت‌تان (درباره ما، تماس با ما، اطلاعات حساب، قیمت خطوط اختصاصی، تعرفه پیامک، تعرفه پنل کاربری و ...) قرار دهید و سپس اقدام به فروش و بازاریابی نمایید. بدون آنکه هیچ اسمی از شرکت ملی پیامک برده شود!
  2. میزان دسترسی کاربران به بخش‌های مختلف سامانه را خودتان مشخص می‌کنید. سامانه ملی پیامک امکان ایجاد پکیج‌ها و بسته‌های مختلفی را برای نمایندگان فراهم کرده تا نمایندگان بتوانند با فعال یا غیرفعال کردن بخش‌های مختلف و ایجاد سطوح دسترسی متعدد، پنل‌های مختلفی با امکانات متنوع (مانند بسته پایه، تجاری و ...) به وجود آورده و اقدام به فروش پنل‌های کاربری کنند. همچنین، ملی پیامک در قیمت‌گذاری‌های شما هیچ دخالتی ندارد!
  3. نکته قابل‌توجه دیگر این است که ما در ملی پیامک بابت فروش پنل‌های کاربری از نمایندگان هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌کنیم. این موضوع مورد استقبال بسیاری از نمایندگان ما شده است. نماینده، تنها یک‌بار هزینه‌ی سامانه را پرداخت می‌کند و می‌تواند به تعداد نامحدود اکانت کاربری متفاوت با دسترسی‌های مختلف ایجاد کرده و به فروش برساند.
  4. برای استفاده از ملی پیامک شما تقریباً نیاز به دانلود نرم‌افزار یا نصب سخت‌افزار ندارید و همه چیز به صورت آنلاین اتفاق می‌افتد. به عنوان نماینده ملی پیامک، نیاز به هیچ مهارت خاصی نداشته و تنها کافیست یک آشنایی ساده با کامپیوتر و اینترنت داشته باشید. همچنین، در صورتی که نیاز به آموزش داشتید، کارشناسان ملی پیامک می‌توانند به سوالات شما پاسخ دهند.

نمایندگی ملی پیامک چه تفاوتی با سایر نمایندگی ها دارد؟

کسب درآمد از نمایندگی ملی پیامک

شما در چند مرحله می‌توانید از طریق نمایندگی ملی پیامک کسب درآمد کنید. ما در ادامه سعی کرده‌ایم تا تمام این مراحل را طی یک مثال برای شما عزیزان توضیح دهیم:

فروش پنل‌های کاربری به کاربران متفاوت

همانطور که در بالا توضیح دادم، ملی پیامک بابت فروش پنل‌ها هیچ هزینه‌ای از شما دریافت نمی‌کند. فرض کنیم شما صاحب امتیاز نمایندگی ملی‌پیامک شده‌اید. شما با فروش 10 اکانت در ماه حدودا 1 میلیون درآمد کسب می‌کنید (این رقم به طور میانگین و با توجه به قیمت پنل‌های ملی پیامک محاسبه شده است). پس، تا همینجا فقط از فروش اکانت‌های متفاوت درآمد دارید.

 فروش شماره‌های اختصاصی به کاربران

اگر با انواع خطوط ارسال پیامک آشنایی ندارید، بهتر است که در ابتدا مقاله‌ی تفاوت و مزایای خطوط پیامکی  را مطالعه کنید.

ملی پیامک برای نماینده‌هایی که شماره اختصاصی خریداری می‌کنند، تخفیف‌های ویژه‌ای قائل است. شما می‌‌توانید از این تخفیفات استفاده کرده و خطوط پیامکی را با قیمت پایین از ملی پیامک بخرید و با قیمت دلخواه به کاربرانتان بفروشید. برای اطلاع از قیمتِ خطوط اختصاصی برای نمایندگان و کاربران به صفحه http://www.melipayamak.com/line/ مراجعه کنید.

فروش پیامک‌

فرض کنید که قیمت هر پیامک در سامانه ملی پیامک 10 تومان باشد. شما به عنوان نماینده قیمت 11 تومان را برای کاربران‌تان در نظر می‌گیرید. به این ترتیب شما روی هر پیامک 1 تومان سود می‌کنید.

اگر کاربران شما 50000 پیامک در روز ارسال کنند. روزانه 50 هزار تومان سود خواهید داشت. یعنی در یک ماه 1/5 میلیون تومان! مطمئناً تعداد پیامک‌های ارسالی از 50 هزار عدد نیز بیشتر می‌شود زیرا برای مثال اگر بتوانید با یک آژانس هواپیمایی قرارداد ببندید، همین آژانس هواپیمایی به تنهایی ماهانه 1/5 میلیون تومان یا بیشتر به شما سودرسانی خواهد داشت.

ارائه‌ی نمایندگی مشابه

شما نیز می‌توانید دقیقاً مانند ملی پیامک به مشتریان خود پنل نمایندگی با امکاناتی مشابه ارائه کنید. به این ترتیب نه تنها از فروش پنل نمایندگی سود می‌برید، بلکه از ارسال پیامک‌های نماینده خود و کاربران زیر مجموعه‌ی ایشان نیز به شما سود می‌رسد. در مثالی که از آن حرف زدم، با ارسال 200,000 پیامک در روز با 200 هزار تومان سود روزانه، ماهیانه 6 میلیون درآمد خواهید داشت. هرچه بیشتر وقت بگذارید و بیشتر کار کنید، درآمدتان هم بالطبع بیشتر می‌شود.

 

کسب درآمد از نمایندگی ملی پیامک

نمایندگان چه نوع خطوطی را دریافت می‌کنند؟

شما به عنوان نماینده 3 خط اختصاصی هدیه می‌‌گیرید، "دو خط 5000 "- 13 رقمی و 11 رقمی - که به صورت تصادفی در داخل پنل ثبت می‌شود و "یک خط 1000" - 14 رقمی - که خود شما این خط را انتخاب می‌کنید و ما در سامانه‌ی ملی‌پیامک این خط را برای شما ثبت می‌کنیم. همینطور ملی پیامک به ازای هر یک از کاربرانی که نماینده جذب کنند یک خط اختصاصی 5000 رایگان هم به کاربر نماینده هدیه می‌دهد.

پس خطوط عمومی کدام‌ها هستند؟

از خطوط عمومی فقط در بخش ارسال منطقه‌ای (ارسال به بانک اطلاعاتی موجود در سامانه پیامک تبلیغاتی) و ارسال انبوه (ارسال به بیش از 100 شماره) می‌توان استفاده کرد، این خطوط در بین تمامی کاربران مشترک بوده و به شخص خاصی تعلق ندارد. این خطوط هزینه‌ای ندارد و به طور پیش فرض در همه پنل "کاربران"، "نمایندگان" و "کاربران نماینده" فعال می‌باشد. همچنین این شماره‌ها دائمی نیستند و فقط مدت زمانی به صورت امانت در اختیار نمایندگان و کاربرانشان قرار می‌گیرد.

شما می‌توانید علاوه بر شماره‌های رایگانی که گفتیم به تعداد دلخواه شماره اختصاصی خریداری کرده و به کاربران خود تخصیص دهید.

نحوه‌ی دریافت هزینه‌‌ی نمایندگان از کاربرانشان

احتمالاً تا اینجا برایتان این سوال پیش آمده که چگونه از کاربران‌تان هزینه‌هایشان را دریافت می‌کنید. شما می‌توانید درگاه الکترونیک اختصاصی خود را در پنل اس‌ام‌اس راه اندازی نمایید، به این ترتیب، کاربران با پرداخت الکترونیک، وجه را به صورت آنلاین و مستقیم وارد حساب "نماینده" کرده و همان لحظه شارژ می‌شوند.

شما می‌توانید بانک اطلاعاتی شماره‌ی خود را وارد پنل اس‌ام‌اس کرده و دسترسی استفاده از این بانک را به کاربران بدهید، به این ترتیب شما بانک اطلاعاتی اختصاصی خود را دارید که فقط کاربران خودتان به آن دسترسی دارند. همچنین، نمایندگان قادر خواهند بود از طریق بخش "سفارش شماره" به صورت آنلاین شماره اختصاصی خریداری کرده و از تخفیف ویژه نمایندگان بهره‌مند شوند و خطوط را با هر قیمتی که مایل هستند به کاربران خود ارائه دهند.

نحوه‌ی دریافت هزینه‌‌ی نمایندگان از کاربرانشان

انواع پنل‌هایی که نمایندگان می‌توانند ایجاد کنند؟

نمایندگان 3 نوع پنل اصلی می‌توانند ایجاد نمایند:

پنل کاربری

شما هر تعداد پنل کاربری با هر میزان دسترسی که بخواهید می‌توانید ایجاد کنید. "امکان ارائه ماژول های مختلف به کاربر"، "تعرفه پیامک" و "خطوط اختصاصی" همه با صلاحدید شما انجام می‌شوند و فروش همه‌ی این امکانات سودآور است. مدیریت کاربران، تمدید و پشتیبانی از آنها به عهده‌ی شما می‌باشد. ملی‌پیامک آموزش‌های لازم، پشتیبانی مداوم و آموزش حضوری رایگان به شما ارائه می‌دهد تا بتوانید کاربران خود را در راستای استفاده بهتر از سامانه راهنمایی کنید.

پنل نمایندگی مشابه

شما می‌توانید یک پنل نمایندگی کاملاً مشابه پنل خود ایجاد کنید، نمایندگانی به صورت مشابه ایجاد کرده و نماینده و زیرکاربرانش را مدیریت کنید. کاربران پنل شما نیز به همین صورت می‌توانند زیرکاربر ایجاد کنند. شما از کل پیامک‌های این کاربران سود می‌کنید.  از طریق امکان Redirect URL می‌توانند به جای استفاده از صفحه لاگین پیش‌فرض سامانه، سایت دلخواه خود را قرار داده و کاربرانتان بدون مشاهده صفحه لاگین پیش‌فرض مستقیماً از طریق سایت نماینده داخل پنل وارد شوند.

به طور کلی تمامی دسترسی‌ها و امکاناتی را که ملی‌پیامک به شما به عنوان نمایندگی می‌دهد، شما نیز می‌توانید به نمایندگان مشابه خود ارائه دهید.

پنل همکار

پنل همکار به شما این امکان را می‌دهد تا بخشی از کارهای مدیریتی خود را به کاربر دیگری واگذار نمایید، به عنوان مثال می‌توانید یک همکار برای واحد فروش و همکار دیگری برای مسائل مالی تعریف کرده و دسترسی های لازم را به آنها بدهید،

این بخش مناسب نمایندگانی است که می‌خواهند چندین مدیر تعریف کرده که هر یک به بخشی از پنل مدیریت سامانه پیامک تبلیغاتی دسترسی داشته باشند. مانیتورینگ پیامک‌های ارسالی نیز از جمله دسترسی‌هایی است که می‌توانید به همکار خود ارائه دهید تا پیامک‌های ارسالی از طرف کاربران و نمایندگان و زیر مجموعه‌های نماینده را مشاهده نماید.

به صورت پیش‌فرض خطوط اختصاصی نماینده بر روی همه‌ی پنل‌های همکار قرار می‌گیرد تا بتوانند ارسال‌های مورد نیاز نماینده را از همین خطوط اختصاصی ارسال و مدیریت کنند.

آبونمان سالیانه

امکان استفاده از تمامی پنل‌های ملی پیامک به مدت یک سال است و بعد از یک سال جهت تمدید شامل 40% تخفیف می‌شود. پنل نمایندگی نیز از این قانون مستثنی نیست و پس از یکسال جهت تمدید دوباره، باید 60% از مبلغ کل، پرداخت شود.

  • این هزینه‌‌ی سالیانه جهت بهبود کیفیت خدمات و پشتیبانی، به‌روز رسانی و اضافه شدن بخش‌های جدید و همچنین ارتقاء سرور دریاقت می‌گردد.
  • مشتریان محترم می‌توانند پنل نمایندگی را به صورت اقساط تهیه کنند، 50% از مبلغ پنل در هنگام عقد قرار داد و مابقی مبلغ یک ماه بعد دریافت خواهد شد.
  • این سامانه بر خلاف بسیاری از سامانه‌های دیگر به صورت هفتگی به روز می‌شود، همچنین هر ماه بخش‌های جدیدی به سامانه اضافه می‌گردد. بخشی از هزینه‌ی سالیانه صرف به‌روزرسانی و تولید بخش‌های جدید می‌گردد.
  • بخش دیگری از این هزینه صرف ارتقاء سرور جهت ارائه خدمات بهتر خواهد شد زیرا با زیادشدن تعداد کاربران و حجم پیامک‌های ارسالی، سرور رفته‌رفته کندتر شده و نیاز به ارتقاء خواهد داشت.
  • نمایندگانی فعال از آبونمان سالیانه معاف خواهند بود.

نتیجه گیری

با خرید پنل نمایندگی، بدون نیاز به تخصص خاص و سرمایه‌ به راحتی می‌توانید یک کسب و کار با درآمد بالا برای خودتان ایجاد کنید و روزبه‌روز درآمدتان را افزایش دهید. البته این عدم نیاز به تخصص به معنی این نیست که دست از تلاش و کوشش بردارید. مسلماً خیر! شما باید با تلاش، صبر و حوصله به مرور زمان کسب و کار خود را به دیگران معرفی کنید تا بتوانید مشتریان متعددی را به دست آوردید.

مطمئناً راه‌اندازی کسب و کار از پایه نیاز به صرف زمان، انرژی و سرمایه دارد، اما مطمئن باشید اگر به درستی به مشتریان خود خدمات دهید، پس از مدتی درآمد بسیار خوبی خواهید داشت!

اگر به دریافت نمایندگی ملی پیامک علاقمند شده اید پیشنهاد می‌کنم به صفحه نمایندگی وب‌سایت ملی پیامک مراجعه کنید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

***

اگر علاقه دارید یک کمپین پیامک تبلیغاتی راه اندازی نمایید، با ما تماس بگیرید. کارشناسان فنی ملی پیامک می توانند بر اساس نوع فعالیت و تجارت شما برای شما، روش و شیوه های تبلیغاتی تعیین نمایند و برای کسب درآمد بیشتر شما را یاری کنند.

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن ۰۲۱63404 تماس بگیرید.

 

نمایندگی ملی پیامک چیست؟
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید