نمایندگی ملی پیامک چیست؟

نمایندگی ملی پیامک چیست؟

Engagements Icon
14


اگر از آن دسته آدم‌هایی هستید که دنبال شغل دوم می‌گردید، به دنبال درآمد بیشتر هستید یا حتی قصد راه‌اندازی کسب‌و‌کار خودتان را دارید، ما یک پیشنهاد جذاب برایتان داریم، پیشنهاد ما نمایندگی ملی پیامک است. اما این نمایندگی چقدر سرمایه می‌خواهد و چقدر نیروی انسانی لازم دارد؟

در این مقاله قصد داریم تمام جوانب دریافت نمایندگی سامانه ملی پیامک را بررسی کنیم و مزایای آن را برایتان توضیح دهیم. در حقیقت، این مقاله به زبان ساده توضیح می‌دهد که نمایندگی چیست، چگونه به کسب درآمد می‌رسد و چه تفاوتی با دیگر سامانه‌ها دارد؟!

نمایندگی پیامک چیست؟

نمایندگی سامانه پیامکیهمانطور که می‌دانید سامانه پیام کوتاه، ابزاری برای تعامل با مشتری و ارسال پیامک‌های تبلیغاتی و اطلاع‌رسانیست. سامانه پیامکی هیچ نیازی به سخت افزار و نرم‌ افزار جانبی ندارد و همه چیز به صورت آنلاین در قالب محیط یک سایت در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. اگر تجربه ارسال ایمیل در یاهو یا Gmail را داشته باشید، روش کار کردن با سامانه پیامک هم برایتان آسان خواهد بود.

در مرحلۀ اول شما باید یک اکانت کاربری در ملی پیامک داشته باشید که برای ارسال پیامک از ان استفاده کنید، اما داستان نماینده کمی فرق دارد. افرادی که "پنل نمایندگی ملی‌پیامک" دارند، غیر از ارسال پیامک و استفاده از امکانات پنل، می‌توانند همانند ما در ملی پیامک، اقدام به فروش پنل به مشتریان دیگر کنند. در حقیقت با نمایندگی، پنل مشابه با ملی پیامک در اختیارتان قرار می‌گیرد و شما می‌توانید این پنل را به وب‌سایت و دامنه مورد نظرتان وصل کنید و شروع به فروش بسته‌های مختلف ارسال پیامک کنید.

تفاوت نمایندگی ملی پیامک با سایر نمایندگی‌ها

شاید با شنیدن نام نمایندگی، زیرمجموعه‌ای را تصور کنید که از یک مجموعه بزرگ‌تر منشعب شده و در زیرِ سایۀ آن برند، نماینده‌ فعالیت می‌کند. اما باید به چند تفاوت عمده توجه کنید:

 1. نماینده‌ ملی‌پیامک بر خلاف سایر نمایندگی‌ها با نام و برند تجاری خودش فعالیت می‌کند. این موضوع بدان معناست که شما به عنوان نماینده می‌توانید در سایتِ شخصی خودتان، با نام تجاری و دامنۀ اختصاصی، پنل اس‌ ام‌ اس داشته باشید خود را راه‌اندازی کنید. در نتیجه هرکس بخواهد از شما پنل بخرد، بدون آنکه هیچ اسمی از شرکت ملی پیامک برده شود، فقط لوگوی شما را می‌بیند.
 2. میزان دسترسی کاربران به بخش‌های مختلف سامانه را نماینده مشخص می‌کند. سامانه ملی پیامک امکان ایجاد پکیج‌ها و بسته‌های مختلفی را برای نمایندگان فراهم کرده تا آن‌ها بتوانند با فعال یا غیرفعال کردن بخش‌های مختلف و ایجاد سطوح دسترسی متعدد، پنل‌های متعددی با امکانات متنوع (مانند پایه، تجاری و ...) ایجاد کرده و اقدام به فروش پنل‌های کاربری کنند. همچنین، ملی پیامک در قیمت‌گذاری‌های شما هیچ دخالتی ندارد!
 3. نمایندگی هزینه تمدید سالانه دارد، با این تفاوت که در صورت فروش بالا و شارژ زیاد در طی سال، تخفیف بیشتری برای تمدید در نظر گرفته می‌شود. حتی ممکن است در صورت شارژ بالا، تمدید شما با هماهنگی رایگان هم انجام شود.
 4. برای استفاده ازسامانه تقریباً نیاز به دانلود نرم‌ افزار یا نصب سخت‌ افزار خاصی ندارید و همه چیز به صورت آنلاین اتفاق می‌افتد، فقط کافیست یک آشنایی ساده با کامپیوتر و اینترنت داشته باشید. همچنین، در صورتی که نیاز به آموزش داشتید، کارشناسان ملی پیامک می‌توانند به سوالات شما پاسخ دهند.

کسب درآمد از نمایندگی

شما در چند مرحله می‌توانید از طریق نمایندگی ملی پیامک کسب درآمد کنید. ما در ادامه این مسیر را برایتان توضیح دادیم:

فروش پنل‌ کاربری

نمایندگی ملی پیامکهمانطور که در بالا توضیح دادم، ملی پیامک بابت فروش پنل‌ها هیچ هزینه‌ای از شما دریافت نمی‌کند. به عنوان مثال اگر شما نماینده هستید،با فروش 11 پنل اقتصادی در ماه ( با قیمن 89 هزار تومان) حدود 1 میلیون درآمد کسب می‌کنید. البته این رقم به طور میانگین و با توجه به قیمت پنل‌های ملی پیامک محاسبه شده است، پس تا همینجا فقط از فروش اکانت‌های متفاوت درآمد داشتید.

در ضمن می‌توانید بانک شماره‌ خودتان را در سامانه ثبت کنید و دسترسی استفاده از این بانک را به کاربران هم بدهید، به این ترتیب شما بانک اطلاعاتی اختصاصی خودتان را دارید که فقط کاربرانتان به آن دسترسی دارند.

 فروش شماره‌های اختصاصی

ملی پیامک برای نماینده‌هایی که شماره اختصاصی بخرند، تخفیف‌ ویژه‌ای دارد. شما می‌‌توانید از این تخفیفات استفاده کنید، خطوط پیامکی را با قیمت پایین از ملی پیامک بخرید و بعد با قیمت دلخواه به کاربرانتان بفروشید.

مثلاً می‌توانید خطوط اختصاصی سرشماره 1000 را با تخفیف خوب بخرید. بعد با واگذاری 5 خط اختصاصی 8 رقمی با پیش‌شماره 1000، سود خالص شما 500هزارتومان (با توجه به قیمت‌ خطوط) خواهد بود.

فروش پیامک‌

فرض کنید که قیمت هر پیامک در سامانه ملی پیامک 18 تومان باشد، شما به عنوان نماینده قیمت 19 تومان را برای کاربرانتان در نظر می‌گیرید. به این ترتیب شما روی هر پیامک 1 تومان سود می‌کنید.

اگر کاربران شما 50000 پیامک در روز ارسال کنند، روزانه 50 هزار تومان سود خواهید داشت. یعنی در یک ماه 1/5 میلیون تومان! مطمئناً با کاربران زیاد، تعداد پیامک‌های ارسالی شما از 50 هزار عدد هم بیشتر می‌شود، برای مثال اگر بتوانید با یک آژانس هواپیمایی قرارداد ببندید، همین آژانس هواپیمایی به تنهایی ماهانه 1/5 میلیون تومان یا بیشتر به شما سودرسانی خواهد داشت.

ارائه نمایندگی مشابه

شما می‌توانید دقیقاً مانند ملی پیامک به مشتریان خود پنل نمایندگی با امکاناتی مشابه ارائه کنید. به این ترتیب نه تنها از فروش پنل نمایندگی سود می‌برید، بلکه از ارسال پیامک‌های نماینده خود و کاربران زیر مجموعه‌ هم به شما سود می‌رسد.

مثلاً با ارسال 200,000 پیامک در روز با 200 هزار تومان سود روزانه، ماهیانه 6 میلیون درآمد خواهید داشت. هرچه بیشتر وقت بگذارید و بیشتر کار کنید، درآمدتان هم بالطبع بیشتر می‌شود. به ازای ایجاد هر زیر نماینده، مبلغ 260 هزار تومان را به ملی پیامک پرداخت می‌کنید. البته ملی پیامک برای نماینده اول شما تخفیف ویژه‌ای در نظر گرفته است و با مبلغ 199 هزارتومان این کار را انجام می‌دهد.

نمایندگان چه نوع خطوطی را دریافت می‌کنند؟

خطوط اختصاصی و عمومی پنل نماینده ملی پیامک 2 خط اختصاصی هدیه می‌گیرد که اولی یک خط 50004 - 14 رقمی است و به صورت تصادفی در داخل پنل ثبت می‌شود. دومین خط هم 14 رقمی و از سرشمارۀ 3000 است که کاربر خودش انتهای این خط را انتخاب می‌کند و در صورتی که آزاد باشد، ما در سامانه ملی پیامک این خط را برای شما ثبت می‌کنیم.

همچنین ملی پیامک به ازای هر یک از کاربرانی که نماینده جذب کند با هماهنگی تیم پشتیبانی، یک خط اختصاصی 50004 - 14 رقمی با اعداد تصادفی رایگان هم به کاربر نماینده هدیه می‌دهد. در ضمن، نمایندگان قادرند از طریق بخش سفارش شماره به صورت آنلاین شماره اختصاصی بخرند و از تخفیف ویژه نمایندگان بهره‌مند شوند و سپس خطوط را با هر قیمتی که مایلند، به کاربرانشان ارائه دهند.

یک‌بار برای همیشه، شروع تجارت از صفر را امتحان کنید!حتما بخوانید: یک‌بار برای همیشه، شروع تجارت از صفر را امتحان کنید!

 خطوط عمومی

از خطوط عمومی فقط در بخش ارسال منطقه‌ای و انبوه با محتوای عمومی (ارسال به بیش از 100 شماره) می‌توان استفاده کرد. خطوط عمومی بین تمامی کاربران مشترک است، به حساب و برند خاصی تعلق ندارد و بدون هزینه است. این خطوط به طور پیش فرض در پنل کاربران، نمایندگان و کاربران نماینده فعال است. همچنین این شماره‌ها دائمی نیستند و فقط مدت زمانی به صورت امانت در اختیار نمایندگان و کاربرانشان قرار می‌گیرد.

شما می‌توانید علاوه بر شماره‌های رایگانی که گفتیم به تعداد دلخواه شماره اختصاصی هم بخرید و به کاربران خود اخنصاص بدهید.

دریافت هزینۀ نماینده از کاربر

احتمالاً تا اینجا برایتان سوال پیش آمده که کاربران‌ چگونه باید هزینه‌هایشان را بدهند؟!

شما می‌توانید درگاه اختصاصی خود را در پنل داشته باشید. به این ترتیب، کاربران با پرداخت الکترونیک، وجه را به صورت آنلاین پرداخته و مستقیماً وارد حسابشان می‌شوند.

همچنین شما می‌توانید اطلاعات کارت بانکی، شماره حساب یا شماره شبا را در سایت قرار دهید تا کاربران پس از واریز کارت به کارت، حساب به حساب یا واریز پایا، اطلاعات فیش پرداختی خود را در پنل کاربری‌شان درج کنند و پس از تایید شما، حساب کاربری شارژ شود.

انواع پنل‌هایی که نماینده می‌تواند ایجاد کند؟

نمایندگان 3 نوع پنل اصلی می‌توانند ایجاد کنند که اولی پنل کاربریست:

پنل کاربری

شما می‌توانید هر تعداد پنل کاربری، با هر میزان دسترسی ایجاد کنید. امکان ارائه ماژول های مختلف به کاربر، تعرفه پیامک، خطوط اختصاصی و خدمات وب‌سرویس همه با صلاحدید نماینده انجام می‌شوند و فروش همۀ این امکانات سودآور است.

مدیریت کاربران، تمدید و پشتیبانی از آنها به عهده شخص نماینده است. البته ملی‌ پیامک آموزش‌های لازم، پشتیبانی مداوم و آموزش رایگان را به شما ارائه می‌دهد تا بتوانید کاربران خود را در راستای استفاده بهتر از سامانه راهنمایی کنید.

پنل نمایندگی مشابه

شما می‌توانید یک پنل نمایندگی کاملاً مشابه پنل خود ایجاد کنید تا نمایندگانی به صورت مشابه ایجاد کرده و نماینده و زیرکاربرانش را مدیریت کنید. کاربران پنل شما نیز به همین صورت می‌توانند زیرکاربر ایجاد کنند و شما از کل پیامک‌های این کاربران سود می‌کنید.

همچنین از طریق ایجاد A Record روی آی‌پی سامانه می‌توانید به جای صفحه لاگین پیش‌فرض سامانه، آدرس ساب‌دامنۀ دلخواهتان را قرار دهید، (در این شرایط باید صاحب دامنۀ اصلی باشید). حالا کاربرانتان بدون مشاهده صفحه لاگین پیش‌فرض، مستقیماً از طریق سایت نماینده وارد پنل می‌شوند. در واقع، به طور کلی تمامی دسترسی‌ها و امکاناتی را که ملی‌پیامک به شما به عنوان نمایندگی می‌دهد، می‌توانید به نمایندگان مشابه ارائه دهید.

پنل همکار

آبونمان سالیانهپنل همکار به شما این امکان را می‌دهد تا بخشی از کارهای مدیریتی خود را به کاربر دیگری واگذار کنید. به عنوان مثال می‌توانید یک همکار برای واحد فروش و همکار دیگری برای مسائل مالی تعریف کرده و دسترسی های لازم را به آنها بدهید،

این بخش مناسب نمایندگانیست که می‌خواهند چندین مدیر داشته باشند که هر یک به بخشی از پنل مدیریت سامانه پیامک تبلیغاتی دسترسی داشته باشند. مانیتورینگ پیامک‌های ارسالی نیز از جمله دسترسی‌هاییست که می‌توانید به همکار خود ارائه دهید تا پیامک‌های ارسالی از طرف کاربران، نمایندگان و زیر مجموعه‌های نماینده را مشاهده نماید.

به صورت پیش‌فرض خطوط اختصاصی نماینده بر روی همه‌ی پنل‌های همکار قرار می‌گیرد تا بتوانند ارسال‌های مورد نیاز نماینده را از همین خطوط اختصاصی ارسال و مدیریت کنند.

آبونمان سالیانه

 امکان استفاده از تمامی پنل‌های ملی پیامک به مدت یک سال برای کاربران فعال است و بعد از یک سال تمدید شامل 40% تخفیف می‌شود. پنل نمایندگی نیز از این قانون مستثنی نیست و پس از یکسال جهت تمدید دوباره باید 60% از مبلغ کل، پرداخت شود.

 • این هزینۀ سالیانه جهت بهبود کیفیت خدمات و پشتیبانی، به‌روزرسانی و اضافه شدن بخش‌های جدید و همچنین ارتقاء سرور دریاقت می‌شود.
 • مشتریان محترم می‌توانند پنل نمایندگی را به صورت اقساط تهیه کنند. 50% از مبلغ پنل در هنگام عقد قرار داد و مابقی مبلغ یک ماه بعد دریافت خواهد شد.
 • این سامانه بر خلاف بسیاری از سامانه‌های دیگر به صورت هفتگی به‌روز شده و هر ماه بخش‌های جدیدی به سامانه اضافه می‌شود. بخشی از هزینۀ سالیانه صرف به‌روزرسانی و تولید بخش‌های جدید می‌گردد.
 • بخش دیگر هزینه هم صرف ارتقاء سرور جهت ارائه خدمات بهتر خواهد شد، زیرا با زیاد شدن تعداد کاربران و حجم پیامک‌های ارسالی، سرور رفته‌رفته کندتر شده و نیاز به ارتقاء خواهد داشت.
 • نمایندگان فعال از آبونمان سالیانه معاف خواهند بود.

نتیجه‌گیری

نماینده ملی پیامکبا خرید پنل نمایندگی بدون نیاز به تخصص خاص و سرمایه‌، به راحتی می‌توانید یک کسب‌وکار با درآمد بالا برای خودتان ایجاد کنید و روزبه‌روز درآمدتان را افزایش دهید. البته این عدم نیاز به تخصص به معنی این نیست که دست از تلاش و کوشش بردارید، بلکه باید با تلاش، صبر و حوصله به مرور زمان کسب‌وکار خود را به دیگران معرفی کنید تا بتوانید مشتریان بیشتری داشته باشید.

مطمئناً راه‌اندازی کسب‌وکار از پایه نیاز به صرف زمان، انرژی و سرمایه دارد، اما مطمئن باشید اگر به درستی به مشتریان خود خدمات دهید، پس از مدتی درآمد بسیار خوبی خواهید داشت!

کسب درآمد (4) – مشتریان شما کدام کسب و کارها هستند؟حتما بخوانید: کسب درآمد (4) – مشتریان شما کدام کسب و کارها هستند؟

اگر به دریافت نمایندگی ملی پیامک علاقمند شدید، پیشنهاد می‌کنم به صفحه نمایندگی وب‌سایت ملی پیامک مراجعه کنید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

همچنین اگر دنبال راه‌اندازی کمپین پیامک تبلیغاتی هستید، با 02163404 تماس بگیرید. کارشناسان فنی ملی پیامک می توانند بر اساس نوع فعالیت و تجارت شما، شیوه‌های تبلیغاتی متفاوتی معرفی کنند و برای کسب درآمد بیشتر شما را راهنمایی کنند. همچنین اگر سوالی دارید، می‌توانید در انتهای همین متن برایمان بنویسید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
2دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه

 • Gravatar Icon

  س.ر

  18 مهر 1396، 11:08

  مطالبتون بسیار دقیق و کارگشا بود.
  ممنونم

  • Gravatar Icon

   الینا اله‌بیگی

   20 مهر 1396، 06:50

   خواهش می‌کنم. امیدوارم استفاده کنید.

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید