آموزش مرحله به مرحله ساخت جیمیل (تصویری)

آموزش مرحله به مرحله ساخت جیمیل (تصویری)

Engagements Icon
246


"لطفا ایمیل خود را وارد کنید"...جمله ای که این روزها در اکثر فرمهای ثبت نام کاغذی و آنلاین دیده میشود و متاسفانه بیشتر مردم هنوز جوابی برای آن ندارند! ولی اگر بدانند که ایجاد یک حساب کاربری ایمیل چقدر ساده است، از اینکه تا الان خود را از داشتن آن محروم کرده بودند، افسوس خواهند خورد.

برنامه‌های مختلفی مثل اینستاگرام، توییتر، لینکدین و ... از جمله اپلیکیشن‌های مورد علاقۀ ما ایرانیان هستند. برای ساخت اکانت یا همان حساب کاربری در این برنامه‌ها و خیلی از نرم‌افزارهای کاربردی دیگر روی گوشی موبایل شما احتیاج به یک حساب کاربری در گوگل دارید که شاید با مراحل ساختش آشنا نباشید.

برای آن دسته از کاربرانی که درباره ساخت ایمیل و حساب کاربری در گوگل اطلاعات کافی ندارند، ما آموزش کامل و مرحله به مرحله ساخت جیمیل را آماده کردیم، با ما همراه باشید.

آموزش مرحله به مرحله ساخت جیمیل (تصویری)جیمیل (Gmail) چیست؟ چه فرقی با ایمیل (Email) دارد؟

ایمیل در لغت به معنای پست الکترونیک است و سرویسی است که به شما امکان ارسال و دریافت پیام در بستر اینترنت را می‌دهد. به بیان دیگر، اگر ایمیل داشته باشید،  در اصل یک صندوق پستی همراهتان است که در هر نقطه‌ای از جهان و در هر ساعت از شبانه روز به آن دسترسی کامل خواهید داشت.

بستر سخت افزاری و نرم افزاری لازم برای ارائه این سرویس توسط شرکت‌ها و سازمان‌های مختلفی در دنیا ارائه می‌شود که کیفیت آن وابسته به توان مالی و فنی این سرویس دهنده‌هاست. بسیاری از این سرویس‌ها رایگان است ولی تعدادی ازآنها به دلایل متعدد از جمله امنیت مکاتبات، خدمات جانبی و سایر موارد، به صورت محدود و در قبال دریافت وجه ارائه می‌شود.

شرکت معروف گوگل، ارائه دهنده یکی از باکیفیت‌ترین سرویس‌های رایگان ایمیل در دنیاست که با نام جیمیل شناخته می‌شود. هر فردی با داشتن اطلاعات پایه کاربری اینترنت در هر نقطه از دنیا می‌تواند به سادگی (واقعا ساده است!) و در زمانی کوتاه (در حد چند دقیقه) یک یا چند آدرس ایمیل برای خود ایجاد کند. حساب‌های کاربری جیمیل که توسط شما ایجاد شود، مادام‌العمر است و تا زمان حذف توسط خودتان در مراکز داده (data center) گوگل نگهداری می‌شود (حداقل گوگل اینطور ادعا میکند!).

به صورت پیش فرض، حجم 15 گیگابایت برای ذخیره اطلاعات مربوط به مکاتبات شما اختصاص یافته است و اگر بیشتر هم بخواهید با پرداخت وجه می‌توانید آن را تا 30 ترابایت افزایش دهید.

ساختار حساب کاربری جیمیل

ساختار آدرس ایمیل در تمامی سرویس دهنده ها از قالب زیر پیروی میکند:

[دامنه اینترنتی سرویس دهنده [@ ] نام کاربری]

نشانی ایمیل شما در جیمیل نیز بصورت username@gmail.com ایجاد خواهد شد و نام کاربری هم توسط خودتان انتخاب می‌شود.

مرحله به مرحله ساخت جیمیل

با دنبال کردن مراحل زیر، حتی اگر به کامپیوتر یا زبان انگلیسی تسلط ندارید، اولین نشانی پست الکترونیک خود را در جیمیل ایجاد کنید!

شروع ساخت حساب کاربری در جیمیل و گوگل

مروگر اینترنت خود را باز کرده و نشانی زیر را در نوار آدرس آن وارد کنید:

https://www.google.com/gmail/about

در صفحه ای که باز میشود، روی عبارت Create an account کلیک کنید.

شروع ساخت حساب کاربری در جیمیل و گوگلتکمیل اطلاعات

در صفحۀ جدید، اطلاعات کادرهای موجود را به شرح زیر کامل کنید:

First Name نام کوچک به فارسی یا انگلیسی
Last Name نام خانوادگی به فارسی یا انگلیسی
Username نام کاربری فقط به انگلیسی- نشانی ایمیل شما با این نام ایجاد خواهد شد
Password رمز ورود به حساب کاربری حداقل 8 کاراکتر فارسی یا انگلیسی- با امکان درج علائم، اعداد و فاصله
Confirm تکرار رمز عبور همان رمز عبور را مجدداً تکرار کنید.

شروع ساخت حساب کاربری در جیمیل و گوگل

هنگامی که اطلاعات لازم را در تمام کادرها را وارد کردید، روی Next کلیک کنید تا به مرحله بعدی ثبت نام بروید.

تبلیغات موثر در مسجد سلیمان به کمک پنل پیامکیحتما بخوانید: تبلیغات موثر در مسجد سلیمان به کمک پنل پیامکی

تکمیل اطلاعات

ممکن است نام کاربری که بار اول وارد کردید، قبلاً توسط کاربر دیگری ایجاد شده باشد، در این صورت پیغام خطایی از گوگل دریافت خواهید کرد (مطابق تصویر فوق) که به شما می‌گوید شخص دیگری از این نام کاربری استفاده می‌کند.

در این حالت می‌توانید از گزینه‌های پیشنهادی جیمیل که به رنگ آبی در زیر کادر Username درج می‌شود استفاده کنید یا با وارد کردن نام کاربری دلخواه ادامه دهید تا جایی که با کلیک روی Next به صفحه بعدی هدایت شوید.

پذیرش نام کاربری

در صورت پذیرش نام کاربری پیشنهادی در مرحله قبل، به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که در آن اطلاعات هویتی بیشتری از شما درخواست می‌شود. این اطلاعات فقط مورد استفاده گوگل خواهد بود و به سایر کاربران نمایش داده نخواهد شد.

مهم‌ترین اطلاعات درخواستی در این مرحله، شماره موبایل شماست که جیمیل در آینده برای مقاصد امنیتی (مثل ارسال رمز عبور جدید یا کد تائید) از آن استفاده خواهد کرد. شماره همراه خود (ترجیحاً سیمکارتی که همیشه از آن استفاده خواهید کرد) را بدون صفر ابتدای آن وارد کنید و بعد کد ایران +98 را بزنید (در این حالت برچم ایران باید برایتان نمایش داده شود).

اطلاعات دیگری که در این مرحله گوگل از شما می‌خواهد، نشانی ایمیل دوم در جیمیل، هر ایمیل دیگر مثل یاهو یا ایمیل شخص معتمد است که این مورد هم برای حفظ امنیت حساب کاربری استفاده می‌شود. وارد کردن اطلاعات در این کادر، دلخواه است و در صورت تمایل می‎توانید آن را کامل نکنید.

پذیرش نام کاربری تارخ تولد شما به  صورت روز، ماه و سال میلادی در سه کادر بعدی باید وارد شود که طبیعتاً چون جیمیل به اطلاعات واقعی شما دسترسی ندارد، می‌توانید تاریخ غیرواقعی وارد کنید (ولی همیشه این تاریخ باید یادتان باشد). اگر بخواهید می‌توانید تاریخ تولد واقعی خودتان را در سایت‌های تغییر و محاسبه سن به میلادی تغییر دهید و به‌صورت واقعی وارد نمائید،

در کادر انتهایی نیز باید جنسیت را وارد کنید، که می‌توانید آن را واقعی (Male برای مذکر- Female برای مونث) بزنید یا در صورت عدم تمایل به اعلام آن، گزینه Rather not say (به معنای ترجیح میدهم نگویم) را انتخاب کنید.

حالا می‌توانید با کلیک روی Next به مرحله بعد بروید.

 تایید هویت

در این مرحله جیمیل بر اساس شماره موبایلی که وارد کردید، هویت شما را تائید خواهد کرد. برای این کار پیامکی با کد 6 رقمی گوگل برایتان ارسال می‌شود که باید آن را در کادر وارد کنید. این کد برای صحت مالکیت و اطمینان از دسترسی کاربر به شماره موبایل وارد شده است.

ابتدا شماره همراهتان را که در قسمت قبل وارد کردید، کنترل کنید و در صورت صحیح بودن شماره اگر به موبالیتان دسترسی دارید، روی Send کلیک کنید.

 تایید هویت اتصال به سایر خدمات تایید قوانین گوگل

ظرف چند ثانیه، پیامک جیمیل برایتان ارسال می‌شود که باید کد 6 رقمی را در کادر مربوطه وارد کنید و بعد روی Verify کلیک کنید.

اگر به هر دلیلی قادر یا مایل به دریافت پیامک نیستید، می‌توانید گزینه تماس تلفنی (Call instead) را انتخاب کنید و کد مذکور را ظرف چند ثانیه به صورت صوتی البته به زبان انگلیسی از ربات نرم افزاری گوگل دریافت کنید.

اتصال به سایر خدمات

در این مرحله، گوگل از شما مجوز لینک کردن گوشی به سایر سرویس‌های خود را درخواست می‌کند که چون موضوع این مقاله نیست، با کلیک روی Skip از این مرحله عبور می‌کنیم.

با استفاده از بازاریابی پیامکی فهرست خبرنامۀ ایمیل خود را گسترش دهیدحتما بخوانید: با استفاده از بازاریابی پیامکی فهرست خبرنامۀ ایمیل خود را گسترش دهید

شروع ساخت حساب کاربری در جیمیل و گوگل

تایید قوانین گوگل

حالا به مرحله‌ای رسیدید که باید موافقت خود را با قوانین و ضوابط گوگل اعلام کنید. اگر در این مرحله روی Cancel کلیک کنید، کلیه مراحل ثبت نام شما لغو خواهد شد، بنابراین به روش بسیاری از هموطنان در فضای مجازی، بدون مطالعه و چشم بسته روی I agree کلیک کرده و با گفتن یا شانس و یا اقبال، موافقت خود را با شرایط گوگل اعلام کنید.تکمیل اطلاعات

حالا به همین سادگی شما به صندوق پستی خود در جیمیل وارد خواهید شد که اولین پیام آن خوش‌آمدگویی از طرف گوگل است. به جمع کاربران Gmail خوش آمدید!

پذیرش نام کاربری

با حساب جیمیل از تمام برنامه‌ها استفاده کنید

حالا که شما هم دارای یک آدرس ایمیل معتبر شدید، می‌توانید در تمام شبکه‌های اجتماعی عضو شوید، به صورت آنلاین برای دوستان فایل و عکس بفرستید یا از آن‌ها مانند یک صندوق پستی فایل بگیرید.

حتی می‌توانید موقع خرید آنلاین آدرس ایمیلتان را وارد کنید تا انواع خبرها و تخفیف‌های آن فروشگاه برای شما هم ارسال شود. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه هم می‌توانید به سایت ملی پیامک مراجعه کنید و هم با شماره 63404-021 تماس بگیرید تا همکاران من در بخش پشتیبانی شما را در زمینه روش‌های دیجیتال مارکتینگ بیشتر راهنمایی کنند.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید