چگونه از طریق وبسایت، پیامک ارسال کنیم؟!

چگونه از طریق وبسایت، پیامک ارسال کنیم؟!

Engagements Icon
1


پنل اس ام اس یکی از ابزارهای موثر بازاریابی و ارتباط با کاربران و مشتریان است که در تمام کسب‌و‌کارها مورد استفاده قرار می‌گیرد. شرکت گوگل را در نظر بگیرید، گوگل برای ارسال کد فعال‌سازی از پیامک استفاده می‌کند.
همچنین حدود 1/5 میلیون نفر در جهان دارای تلفن همراه هستند و طبق آمارهای جهانی درصد باز شدن پیامک 98‌درصد است که حدود 90 درصد از این پیامک‌ها در همان 3 دقیقه اول خوانده می‌شوند. این یعنی اینکه استفاده از سامانه پیامکی برای بازاریابی، روشی زودبازده و مناسب برای دیده شدن تبلیغ ما است.

مزایای استفاده از وب‌سرویس ملی پیامک

وب‌سرویس پیامک به شما این امکان را می‌دهد تا وب‌سایت یا نرم افزار خود را با استفاده از چند خط کدنویسی به سامانۀ پیامکی متصل کرده و در زمان‌های مورد نظر، اقدام به ارسال، دریافت و مدیریت پیامک‌های خود نمایید.

اگر از سرویس‌های آنلاین درخواست ماشین یا سفارش غذا استفاده کرده باشید، متوجه شده‌اید که بعد از عضویت در سایت یا اپلیکیشن آنها، برای شما پیامک‌ ثبت‌نام، پیامک پیگیری سفارش، کد تخفیف و...  ارسال می‌شود. در واقع، این شرکت‌ها از ابزار وب‌سرویس پیامک برای ارسال این پیامک‌ها استفاده می‌کنند.

همینطور اگر یک فروشگاه اینترنتی دارید، می‌توانید با استفاده از وب‌سرویس پیامک، برای مشتریان خود کد تخفیف ارسال کنید، تخفیف‌های مناسبتی بفرستید و یا حتی با بازاریابی پیامکی، مشتریان جدید بدست آورید.

از آنجا که وب‌سرویس پیامک از امکانات سامانه پیامکی است و به شما این امکان را می‌دهد تا از طریق سایت، پیامک‌های مورد نظرتان را برای کاربران و مشتریان‌تان ارسال نمایید، دارای سرویس‌‌ها و مزایای بسیاری است. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر با وب‌سرویس پیامک آشنا شوید و بهترین وب‌سرویس پیامکی را برای اتصال به سایت و نرم افزار خود انتخاب و از مزایای آن بهره بگیرید.

وب‌سرویس پیامک چیست؟

اکثر برنامه‌ها و اپلیکیشن‌هایی که در گوشی تلفن همراه‌تان دارید، نسخه تحت وب نیز دارند. وب‌سرویس پیامکی نیز برنامه تحت وب ارسال پیامک است. وب‌سرویس پیامکی به سایت یا نرم افزار شما متصل می‌شود و با استفاده از کدهای مشخص، شروع ارسال و دریافت پیامک می‌کند.

کاربردهای وب‌سرویس ملی پیامکبا استفاده از وب‌سرویس پیامک، می‌توانید با اضافه کردن نام مشتری، پیامک‌های ارسالی را شخصی‌سازی کرده و یک ارتباط دو طرفه ایجاد کنید. با این کار شرکت و سایت فروشگاهی‌تان را از دیگر شرکت‌ها متمایز می‌کنید.

اگر تصمیم به استفاده از وب‌سرویس پیامک برای وبسایت و نرم افزار خود گرفته‌اید، باید بین شرکت‌های ارائه دهنده وب‌سرویس، بهترین آنها را انتخاب کنید. از میان وب‌سرویس‌های مطرح در بازار به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما وب‌سرویس ملی پیامک را مورد بررسی قرار دهید.

با وب‌سرویس ملی پیامک شما می‌توانید به راحتی به تمامی امور خود از جمله ارسال پیامک، ارسال پیامک زماندار، ارسال پیامک صوتی، ارسال پیامک از طریق وب‌سرویس خدماتی، دریافت وضعیت تحویل پیامک (دلیوری)، دریافت و یا تغییر موجودی حساب، حذف پیامک، مشاهده پیام‌های ارسالی و دریافتی (صندوق دریافت)، دسترسی به امور تیکت سامانه، اضافه کردن کاربر (زیرکاربر و یا کاربر در پنل‌های نمایندگی) و عملیات کاربری، ایجاد شاخه و کار با عملیات مربوط به آن و... دسترسی داشته باشید.

چرا وب‌سرویس ملی پیامک؟!

وب‌سرویس ملی پیامک به شما این امکان را می‌دهد تا با کاربران و مشتریان وب‌سایت یا نرم افزار خود ارتباطی هوشمند و دو طرفه برقرار کنید. به این ترتیب، سیستم شما بر اساس نیازتان می‌تواند از طریق سامانه پیامکی، اقدام به ارسال پیامک نماید، پیامک‌های دریافتی را از سامانه تحویل گرفته و نمایش دهد، آنها را تحلیل کند یا حتی به مدیریت پیامک‌های قبلی بپردازد. این کار از هدررفت زمان کاری شما جلوگیری می‌کند و سامانۀ پیامک را بهتر در دسترس شما قرار می‌دهد.

امکانات اصلی

مزایای استفاده از وب‌سرویس ملی پیامک

 • تعرفه پایین

ملی پیامک یک تعرفه بسیار مناسب برای SMS، پیام صوتی و همینطور پیامک‌هایی که از بلک لیست عبور می‌کنند را به شما ارائه می‌دهد.

 • 99.99% آپ تایم

ملی پیامک بیش از 5 سال است که سرویس‌ وب‌سرویس خود را ارائه می‌دهد و در این مدت نشان داده‌ که می‌تواند خدمات پیامکی مطمئن و تثبیت شده‌ای ارائه دهد.

 • ایجاد وب‌سرویس درخواستی

اگر شما یک وب‌سرویس مشخص نیاز داشته باشید و تیم فنی برای نوشتن آن نداشته باشید، متخصصان و برنامه‌نویسان ملی پیامک به شما کمک می‌کنند.

 • بازگشت هزینه پیامک‌های نرسیده

اگر اس ام اس شما به دست مشتری نرسد، ملی پیامک هزینه آن را عودت داده و راه‌های دیگری برای ارسال پیامک به شما پیشنهاد خواهد داد.

 • پشتیبانی 24 ساعته / 7 روز هفته

ملی پیامک در تمام روزهای هفته، پاسخگوی سئوالات و مشکلات مشتریان خود از طریق تلفن تماس و تیکت می‌باشد.

 • 30 روز ضمانت بازگشت وجه

با خرید یکی از پنل های اس ام اس ملی پیامک، شما فرصت دارید تا 30 روز پنل خود را به صورت رایگان تست کنید. عدم رضایت شما به معنی بازگشت وجه می‌باشد.

کاربردهای وب‌سرویس ملی پیامک

استفاده از وب سرویس مزایا و کاربردهای بسیاری دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

 • اطلاع رسانی

اطلاعیه‌ها، اخبار، جدیدترین رویداد‌ها، ثبت سفارش و تمامی مواردی که کاربران شما باید از آنها مطلع شوند، از طریق پیامک به مخاطبان ارسال می‌شوند.

 • یادآوری

سیستم به صورت خودکار موارد مختلفی را به مشتریان یادآوری می‌کند. به این ترتیب مشتریان شما، قرارهای ملاقات، موعدهای پرداخت هزینۀ سالیانه سرویس‌ها، قراردادها و ... را فراموش نخواهد کرد.

 • مسابقه و قرعه‌کشی

یکی از کاربردهای وب‌سرویس، برگزاری و مدیریت یک مسابقه یا قرعه‌کشی است. این سیستم به صورت اتوماتیک تمام کارها را انجام می‌دهد و شما نیازی ندارید هیچ کاری را به صورت دستی انجام دهید.

 • تائید حساب کاربری

امنیت بالا یکی دیگر از مزایای وب‌سرویس ملی پیامک است. تنها با نوشتن چند خط کد، می‌توانید راه حلی را اتخاذ نمایید که صحت وجود یک حساب کاربری از طریق پیامک تایید شود. این ویژگی، امنیت سیستم شما را بیشتر خواهد کرد.

 • حسابداری

امکان دیگر وب‌سرویس، اطلاع‌رسانی امور مالی از طریق ارسال پیامک است. شما می‌توانید با نوشتن چند خط کد، ترتیبی دهید که همۀ کارهای حسابداری با پیامک به اطلاع کارمندان برسد.

 • ارسال و دریافت پیامک از وب‌سایت شخصی

یکی دیگر از مهم‌ترین کاربردهای وب‌سرویس، قابلیت ارسال و دریافت پیامک از وب‌سایت شخصی می‌باشد. به گونه ای که هر اتفاقی که در وب‌سایت شخصی شما رخ دهد، به شما و سایر کاربران اس ام اس ارسال می‌شود. همچنین وب‌سایت شما می‌تواند جهت تایید مدارک و... پیام نیز دریافت نماید.

سایر امکانات و دسترسی‌ها

امکانات وب‌سرویس ملی پیامک

وب‌سرویس ملی پیامک امکانات بسیار زیادی را در اختیار شما می‌گذارد، از ساده‌ترین امکان وب‌سرویس یعنی ارسال پیامک تا مدیریت کاربران پنل نمایندگی را می‌توانید با استفاده از وب‌سرویس ملی پیامک به همراه نمونه کدهای موجود، مدیریت کنید. برخی امکانات وب‌سرویس ملی پیامک عبارتند از:

امکانات اصلی

 • ارسال، دریافت و مدیریت پیامک

شما با استفاده از وب‌سرویس سامانه ملی پیامک می‌توانید پیامک بفرستید، پیامک دریافت کنید و پیامک‌های خود را مدیریت کنید.

 • ارسال پیامک صوتی

علاوه بر امکان بارگزاری فایل صوتی، می‌توانید متن خود را بنویسید (+ ارسال متن از وب‌سرویس) تا سامانه ملی پیامک متن شما را به صورت خودکار به گفتار سلیس (صوت) تبدیل کند.

سایر امکانات و دسترسی‌ها

 • وب‌سرویس ارسال

 • وب‌سرویس دریافت

 • وب‌سرویس ارسال انبوه/منطقه‌ای

 • وب‌سرویس دفترچه تلفن

 • وب‌سرویس زمان‌بندی

 • وب‌سرویس پیامک صوتی

 • وب‌سرویس کاربران (نمایندگی)

 • وب‌سرویس تیکت (نمایندگی)

زبان‌های برنامه‌نویسی وب‌سرویس ملی پیامک

با استفاده از مستندات آنلاین وب‌سرویس و API و نمونه کد‌های ملی پیامک که برای بیش از 14 زبان برنامه‌نویسی شده‌اند، به سادگی می‌توانید نرم افزار یا وب‌سایت خود را به سامانه ملی پیامک متصل و در زمان‌های دلخواه، پیامک‌های هدفمند ارسال نمایید.

مزایای استفاده از وب‌سرویس ملی پیامک
وب سرویس ملی پیامک این امکان را به شما می‌دهد تا به دو روش SOAP و REST به سامانۀ پیامکی متصل شوید. برای انجام این کار شما می‌توانید از نمونه کد های زبان های برنامه نویسی زیر استفاده کنید:

 • نمونه کد C#
 • نمونه کد PHP
 • نمونه کد Delphi
 • نمونه کد net
 • نمونه کد VB6
 • نمونه کد Linuxshell

وب‌سرویس‌ها با دو روش SOAP و REST کار می‌کنند که شما بعد از خرید وب‌سرویس پیامکی، می‌توانید یکی از دو روش SOAP و REST، را انتخاب کنید. اما با تهیه وب‌سرویس پیامکی ملی پیامک شما یک سامانه جامع در اختیار خواهید داشت که هر دو روش را در اختیار شما قرار می‌دهد. در ادامه با روش‌های SOAP و REST بیشتر اشنا خواهید شد.

 • SOAP : SOAP یک پروتکل است که بین دو برنامه، ارتباط برقرار می‌کند. در واقع SOAP انتقال داده را امکان‌پذیر می‌نماید. این پروتکل از XML استفاده می‌کند و به پلتفرم و زبان برنامه‌نویسی خاصی وابسته نیست.
 • REST : روش REST نسبت به SOAP پیچیدگی بیشتری دارد، اما در مقابل انعطاف پذیرتر می‌باشد. اگر وبسایت شما مشتریان و یا کاربران زیادی دارد، وب‌سرویس REST انتخاب مناسب‌تری است. در این روش، به منابع کمتری احتیاج پیدا می‌کنید و پهنای باند زیادی نیز مصرف نخواهد شد.

ارسال پیامک با وب‌سرویس ملی پیامک

بعد از ثبت‌نام در وبسایت ملی پیامک و خرید سامانه پیامکی، با استفاده از چند خط کدنویسی می‌توانید وب‌سرویس را به نرم افزار یا وب‌سایت خود متصل کنید. برای هر کدام از مراحل ارسال و دریافت، ارسال منطقه ای و انبوه، دفترچه تلفن، پیامک صوتی، ارسال زمان‌دار و...، مستندات و کدها در سایت ملی پیامک موجود است و نیازی نیست شما برنامه‌نویسی خاصی انجام دهید. فقط کافیست کدهای موجود در هر بخش را در سایت‌تان استفاده کنید. در این بخش، مراحل ارسال یک پیامک را باهم مرور می‌کنیم.

برای اینکه بخواهید ارسال پیامک را شروع کنید، باید به کمک آدرس‌های موجود در مستندات، برنامه خود را به وب‌سرویس ملی پیامک متصل کنید. در هرکدام از این مستندات، روش‌های مختلفی وجود دارد که هریک از این روش‌ها نیز عملیات گوناگونی را دنبال می‌کنند.

کاربردهای وب‌سرویس ملی پیامک

 • برای ارسال پیامک از روش SendSimpleSMS2 استفاده می‌شود. برای ارسال پیامک انبوه، باید روش SendSimpleSMS را انتخاب کنید.
 • در این مرحله، پارامترهای ورودی را مشخص می‌کنید.
  username و password اطلاعات ورودی شما به سایت، to شماره گیرنده، from شماره فرستنده، و text متن پیامک است. پارامتر isflash نیز در مورد ارسال فلش پیامک است. معمولا این پارامتر را false در نظر می‌گیرند.

شایان ذکر است استفاده از وب‌سرویس پیامک در هیچ برنامه و ابزاری برای طراح محدودیت ایجاد نمی‌کند، به این معنی که هر برنامه‌‍‌نویس کامپیوتری، با هر زبان برنامه‌نویسی می‌تواند از وب‌سرویس استفاده نماید.

کلام آخر اینکه...

حال که دانستید به کمک وب‌سرویس پیامک می‌توانید وبسایت سازمان و یا کسب‌و‌کار اینترنتی خود به سامانه پیامکی مجهز و به مشتریان، مشترکین، کارمندان و اعضای سایت، پیامک ارسال نمایید، آنها را از تخفیف‌های مناسبتی مطلع کنید، رمز عبور و نام کاربری اعضای جدید را برای آنها پیامک نمایید، پیگیری خرید مشتریان را برایشان ارسال نمایید و به طور خلاصه، یک رابطه دو طرفه و هوشمندانه با مشتریان خود داشته باشید؛ باید بدانید که حتی می‌توانید با دریافت نمایندگی پنل اس ام اس از "ملی پیامک" در کنار بازاریابی پیامکی، درآمدی نیز از فروش سامانه پیامکی به سایر کسب‌و‌کارها، داشته باشید.

پس تعلل نکنید و همین حالا با مراجعه به وبسایت ملی پیامک به آدرس www.melipayamak.com و یا تماس با شماره 63404-021 داخلی 1، با خرید وب‌سرویس و دریافت نمایندگی پنل اس ام اس، کسب‌و‌کار خو را رونق دهید.

 

 

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید