افزونه تبریک زادروز کاربران ووکامرس نوین + افزونه تبریک تولد
دانلود افزونه

راهنمای استفاده از ماژول

ابتدا افزونه تبریک زادروز نوین را از توسعه‌دهنده آن یعنی وب سایت ژاکت تهیه و دانلود کنید و سپس داخل سایت وردپرسی خود نصب و مطابق راهنمای گفته شده استفاده بفرمایید.

اطلاعیه مهم

پیش نیاز استفاده از پلاگین تبریک زادروز کاربران ووکامرس نوین، داشتن افزونه پیامک ووکامرس است. بنابراین حتما ابتدا پلاگین پیامک ووکامرس که رایگان است را نصب کنید.

افزونه تبریک زادروز کاربران ووکامرس نوین + افزونه تبریک تولد

یکی از بهترین راه‌ها برای ایجاد یک ارتباط قوی و محکم میان شما و مشتریان، ارسال پیامک تبریک تولد است. با این کار کاربران سایت می‌فهمند برای شما مهم هستند. برای این کار هم لازم نیست هر روز یک دفتر بزرگ بردارید و چک کنید ببینید تولد کدام مشتری امروز است و باید برایش پیامک بفرستید. بلکه فقط کافی است افزونه تبریک زادروز کاربران ووکامرس را نصب کنید و ببینید چگونه به ارتباط بهتر و مشتری‌مداری‌تان کمک می‌کند.
در این مطلب قرار است نحوه تنظیمات پیامکی پلاگین تبریک تولد را برایتان توضیح دهیم. همچنین امکاناتی که این افزونه به شما ارائه می‌کند را هم بررسی خواهیم کرد. در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

افزونه تبریک زادروز چه امکاناتی در اختیار شما قرار می‌دهد؟

همان‌طور که از نام این افزونه مشخص است، برای تبریک تولد مشتریان و کاربران به کار می‌رود. اما امکانات آن چیست و چه توقعی می‌توان از پلاگین تبریک تولد ووکامرس داشت؟
  • دارای تقویم شمسی برای فیلد دریافت تاریخ تولد
  • ایجاد کد تخفیف خودکار برای هر پیامک
  • دو نوع کد تخفیف درصدی و ثابت
  • تنظیمات دقیق ساعت و تاریخ برای ارسال پیامک
  • دارای شورتکدهای اختصاصی پیامک و ایمیل
  • امکان شخصی‌سازی فیلد تاریخ تولد

مراحل راه‌اندازی افزونه تبریک زادروز

حالا که کمی با این پلاگین کاربردی آشنا شدیم، وقت آن رسیده که به سراغ تنظیمات این افزونه برویم. اما نصب و استفاده از پلاگین تبریک زادروز کاربران دو پیش‌نیاز مهم دارد. برای استفاده از این افزونه باید ابتدا یک پنل اقتصادی به بالا از ملی پیامک داشته باشید. همچنین باید از قبل افزونه پیامک ووکامرس را هم نصب داشته باشید. خوشبختانه این افزونه رایگان است و نصب و تنظیمات ساده‌ای دارد.

تنظیمات افزونه پیامک ووکامرس

پس از اینکه افزونه پیامک ووکامرس را از مخزن وردپرس دانلود کردید، می‌توانید کارهای نصب آن را شروع کنید. برای این کار باید از منوی سمت راست روی «ووکامرس» کلیک کنید. حالا گزینه «پیکربندی» را انتخاب کنید. پس از اینکه روی گزینه پیکربندی کلیک کردید، یک صفحه مطابق تصویر زیر برایتان باز می‌شود که از آن‌جا باید روی آخرین گزینه، یعنی «پیامک ووکامرس» کلیک کنید.

تنظیمات افزونه پیامک ووکامرس

وب سرویس پیامک

در این بخش باید نوع وب سرویس ارسال پیامک خود را انتخاب کنید. هنگام تنظیم این بخش، باید آن را حتما روی ملی پیامک خدماتی که با عنوان «خدماتی melipayamak.com» مشخص شده است، قرار دهید.

وب سرویس پیامک

نام کاربری وب سرویس

در این بخش باید نام کاربری‌ای که با آن وارد پنل ملی پیامک می‌شوید را وارد کنید. این نام کاربری پس از ثبت‌نام در ملی پیامک برایتان ارسال شده است.

کلمه عبور وب سرویس

درست مانند نام کاربری، کلمه عبور ملی پیامک خود را هم باید در این بخش وارد کنید. اگر دوست دارید امنیت بیشتری داشته باشید و یا دوست ندارید رمز عبور خود را به همکاران یا ادمین سایت بدهید، می‌توانید از کلید API استفاده کنید.

برای دریافت API Key باید وارد پنل کاربری ملی پیامک شوید. از منوی سمت راست تنظیمات را انتخاب کنید. دوباره روی زیر منوی تنظیمات کلیک کنید و سپس از این صفحه، کلید API را کپی کنید.

شماره ارسال کننده پیامک

در این قیمت باید یکی از خطوط اختصاصی فعال خود که می‌خواهید پیامک تبریک از سمت افزونه تبریک زادروز کاربران با آن ارسال شود را وارد کنید. برای دیدن لیست شماره‌های اختصاصی می‌توانید از همان منوی تنظیمات در پنل ملی پیامک، وارد قسمت شماره‌ها شوید و شماره‌های اختصاصی خود را مشاهده کنید.

پس از اینکه تمام این مراحل را طی کردید، روی گزینه «ذخیره تنظیمات» کلیک کنید تا پنل به افزونه پیامک ووکامرس فارسی وصل شود.

افزونه پیامک ووکامرس

تنظیمات افزونه تبریک زادروز کاربران ووکامرس

پس از اینکه پیامک ووکامرس را با موفقیت تنظیم کردید، بیایید به سراغ افزونه تبریک زادروز کاربران در ووکامرس برویم. پس از نصب افزونه، یک گزینه به نام «تبریک زادروز کاربران» در منوی سمت راست وردپرس ایجاد می‌شود. روی آن کلیک کنید و وارد تنظیمات افزونه شوید.

تنظیمات افزونه تبریک زادروز کاربران ووکامرس

ساعت ارسال

در این قسمت باید تنظیمات مربوط به ساعت را وراد کنید. فیلد اول ساعت دقیق ارسال پیامک را مشخص می‌کند. مثلا می‌توانید آن را روی 11:00 تنظیم کنید. سعی کنید ساعتی را انتخاب کنید که مزاحمتی برای کاربران ایجاد نمی‌کند.

توضیحات سه گزینه بعدی که باید آن‌ها را تیک بزنید، دقیقا جلوی تیک آن‌ها نوشته شده است. اگر مایلید هر کدام از این موارد در سایت شما فعال باشند، آن‌ها را علامت‌دار کنید.

در آخر اولویت یا موقعیت فیلد تاریخ تولد کاربر را در صفحه تسویه حساب، وارد کنید.

تنظیمات ساعت ارسال در افزونه تبریک زادروز

متن پیامک تبریک تولد

در این قسمت می‌توانید متن پیامک خود را تنظیم کنید. قبل از هر چیز باید تیک مربوط به ارسال پیامک را بزنید. برای تنظیم متن پیامک یا می‌توانید از شورت کدهای موجود در افزونه استفاده کنید و پیامک را تنظیم کنید و یا از ارسال پترن یا الگو از وب سرویس خدماتی ملی پیامک استفاده کنید. در ادامه هر دو مورد را توضیح خواهیم داد.

تنظیم متن پیامک با استفاده از شورت کد

در خود افزونه تبریک زادروز کاربران، یک سری شورتکدهایی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. برای استفاده از کدهای کوتاه فقط کافی است روی لینک داخل افزونه، مطابق تصویر زیر کلیک کنید. سپس متن دلخواه خود را تنظیم کنید.

تنظیم متن پیامک با استفاده از شورت کد

تنظیم متن پیامک با استفاده از وب سرویس خدماتی

برای استفاده از وب سرویس خدماتی یا ارسال پیامک از وب سرویس پترن باید ابتدا وارد پنل کاربری خود شوید. از منوی سمت راست روی «ابزار ویژه» بزنید و حالا «وب سرویس خدماتی (الگو)» را انتخاب کنید. سپس روی دکمه سبز رنگ بالا سمت چپ، یعنی «درج متن جدید» کلیک کنید.

استفاده از وب سرویس خدماتی در افزونه تبریک زادروز

وقتی روی این دکمه کلیک کنید، یک صفحه pop-up برایتان باز می‌شود. در این قسمت باید قوانین را مطالعه کنید و تیک مربوط به پذیرش قوانین را بزنید. حالا روی دکمه «مرحله بعد» کلیک کنید.

ارسال پیامک با پترن از ملی پیامک

حالا یک عنوان انتخاب کنید و سپس متن پیامک را بنویسید. دقت کنید که متغیرهای شما باید {0} شروع شوند و حتما داخل کروشه باشند. به ترتیب متغیرهای خود را از {0}، {1} و {2} جای‌گذاری کنید. آدرس سایت خود را هم حتما باید در متن پیامک وارد کنید تا متن شما تایید شود.

سپس صبر کنید تا متن شما تایید شود. پس از تایید، یک کد متن به شما داده می‌شود که باید آن را طبق الگوی زیر، بنویسید تا پیامک‌های شما به دست همه افراد، حتی کسانی که دریافت پیامک تبلیغاتی را روی سیم‌کارت خود مسدود کرده‌اند، هم برسد.

تنظیم متن پیامک با الگو در افزونه تبریک زادروز کاربران

الگوی کد متن

کد متن و متغیرهای خود را با الگوی زیر، بنویسید یا جای‌گذاری کنید.

@bodyId@shortcode1;shortcode2;shortcode3##shared

bodyId همان کد متنی است که در قسمت وبسرویس خدماتی برایتان ایجاد شده است.

shortcode هم متغیرهایی است که برای متن پیامک در نظر گرفته‌اید.

حالا این کد را در قسمت متن پیامک افزونه تبریک زادروز کاربران جای‌گذاری کنید.

جای‌گذاری الگو پیامک در افزونه تبریک زادروز

ساخت کد تخفیف

آخرین قسمت «ساخت کد تخفیف» است. در این قسمت می‌توانید ساخت کد تخفیف را «فعال‌سازی» کنید. برای این کار مثل تصویر زیر، «فعال‌سازی» را تیک بزنید. پس از فعال کردن ساخت کد تخفیف، مشخص کنید می‌خواهید تخفیف شما به صورت درصدی باشد یا یک عدد ثابت. همچنین مقدار تخفیف را هم مشخص کنید.

سپس مدت اعتبار کد تخفیف را وارد کنید. مثلا یک یا دو روز. در نهایت دو گزینه برای شرایط تخفیف وجود دارد، در صورت لزوم آن‌ها را تیک بزنید.

ساخت کد تخفیف در افزونه تبریک زادروز

برای ذخیره تنظیمات افزونه روی دکمه «ذخیره تغییرات» کلیک کنید.

سخن آخر درباره افزونه تبریک زادروز کاربران ووکامرس

در این مطلب درباره تنظیمات پیامکی افزونه تبریک زادروز کاربران ووکامرس صحبت کردیم. امیدواریم با استفاده از این مقاله بتوانید به آسانی تنظیمات این پلاگین را انجام دهید. در نهایت اگر سوالی راجع‌به افزونه تبریک تولد دارید، از طریق گزینه پشتیبانی در پنل ملی پیامک برایمان تیکت بفرستید. همچنین می‌توانید سوالات خود را با شماره‌گیری 02163404 بپرسید.

بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید

دانلود افزونه مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی