معرفی افزونه صبا؛ ارائه تخفیف و ایجاد وفاداری در مشتریان ووکامرس
  • نسخه افزونه 1.1.17
  • تاریخ انتشار
  • آخرین بروزرسانی
  • تعداد دانلود 161
دانلود افزونه

راهنمای استفاده از ماژول

ابتدا افزونه را از توسعه دهنده تهیه و دانلود کنید و سپس داخل سایت وردپرسی خود نصب و مطابق راهنمای استفاده بفرمایید.

اطلاعیه مهم

پیش نیاز استفاده از افزونه صبا، داشتن افزونه پیامک ووکامرس است. بنابراین حتما ابتدا پیامک ووکامرس که رایگان است را نصب کنید.

معرفی افزونه صبا؛ ارائه تخفیف و ایجاد وفاداری در مشتریان ووکامرس

همیشه نگهداری مشتریان قدیمی مهم‌تر است. درواقع برای وفادار کردن مشتری باید رابطه‌ای مثبت و مداوم بین او و کسب‌وکار به وجود آید. این رابطه و تجربه مثبت همان چیزی است که باعث می‌شود مشتری تحریک شود خریدهای قبلی را تکرار کند و برای خریدهای دیگر هم باز به سراغتان بیاید. این باعث می‌شود مشتری به جای شرکت رقیب، در طول زمان شما را انتخاب کند. یکی از راه‌هایی که می‌توانید باعث وفاداری مشتری شوید، استفاده از افزونه صبا برای ارائه و ارسال کد تخفیف از طریق پیامک است.

با استفاده از پلاگین صبا می‌توانید پس از گذشت مدت زمانی به مشتریانی که قبلا از شما خرید کرده‌اند، پیامک بفرستید و به آنان یک کد تخفیف بدهید. با ارسال این پیامک مشتریان قدیمی ترغیب می‌شوند دوباره از شما خرید کنند. برای مشاهده تنظیمات افزونه صبا، ویدئو زیر را مشاهده کنید.

افزونه صبا چه امکاناتی در اختیار شما قرار می‌دهد؟

پلاگین مشتریان وفادار صبا امکانات ویژه‌ای را در اختیار شما می‌گذارد. برخی قابلیت ارسال از این ویژگی‌ها عبارتند از:

  • قابلیت ارسال اس ام اس کد تخفیف یکتا برای مشتریان
  • ارسال خودکار پیامک و ایمیل به مشتریان وفادار ووکامرس
  • قابلیت تعریف بازه زمانی مشخص برای ارسال پیامک (امکان ارسال پیامک زماندار)
  • هماهنگی کامل با افزونه پیامک ووکامرس

راه‌اندازی افزونه تخفیف مشتریان وفادار صبا

حالا که کمی با افزونه ارسال پیامک تخفیف صبا آشنا شدیم و از مزایای آن با خبر شدیم، وقت آن رسیده که آن را روی سایت وردپرسی خود نصب و از آن استفاده کنیم. برای آموزش نحوه اتصال افزونه صبا به پنل اس ام اس، در این مطلب با ما همراه باشید.

پیش نیاز استفاده از افزونه صبا

قبل از اینکه بتوانید از افزونه تخفیف مشتریان قدیمی صبا استفاده کنید، باید ابتدا یک پنل اقتصادی به بالا از ملی پیامک داشته باشید. برای مشاهده ویژگی های پنل‌های پیامکی، به صفحه تعرفه‌های پنل اس ام اس مراجعه کنید.

در گام دوم قبل از نصب پلاگین صبا، باید افزونه پیامک ووکامرس را نصب کرده و تنظیمات آن را انجام دهید. از آن‌جا که این افزونه رایگان است و مراحل تنظیمات چندان سختی ندارد، جای نگرانی نیست.

تنظیمات مربوط به افزونه پیامک ووکامرس

برای انجام تنظیمات پلاگین پیامک ووکامرس، پس از نصب افزونه از منوی سمت راست روی «ووکامرس» کلیک کنید. حالا روی «پیکربندی» بزنید. پس از اینکه روی گزینه پیکربندی کلیک کنید، یک صفحه مطابق تصویر زیر برایتان باز می‌شود که از آن‌جا باید روی آخرین گزینه، یعنی «پیامک ووکامرس» کلیک کنید.

تنظیمات مربوط به افزونه پیامک ووکامرس

وب سرویس پیامک

پس از ورود به پیامک ووکامرس، وارد تنظیمات این بخش خواهید شد. اولین گزینه، انتخاب «وب سرویس پیامک» است. هنگام تنظیم این بخش، باید آن را حتما روی ملی پیامک خدماتی که با عنوان «خدماتی melipayamak.com» مشخص شده است، قرار دهیم.

وب سرویس پیامک

نام کاربری وبسرویس

در این قسمت باید نام کاربری پنل پیامکی خود را وارد کنید. این نام کاربری قبلا برایتان پیامک شده است.

کلمه عبور وبسرویس

در این قسمت می‌توانید کلمه عبورتان که با آن وارد پنل ملی یپامک می‌شوید را وارد کنید. البته گزینه بهتر و امن‌تر، استفاده از API Key است. با استفاده از کلید API لازم نیست رمز عبور خود را در اختیار همکاران قرار دهید و امنیت پنل شما به خطر نمی‌افتد.

برای دریافت API Key باید وارد پنل کاربری ملی پیامک شوید. از منوی سمت راست تنظیمات را انتخاب کنید. دوباره روی زیر منوی تنظیمات کلیک کنید و سپس از این صفحه کلید API را کپی کنید.

اگر به اطلاعات بیشتری درباره API Key نیاز دارید، لطفا به مقاله ارسال پیامک از طریق API Key مراجعه کنید.

شماره ارسال کننده پیامک

یکی از خطوط اختصاصی فعال خود که می‌خواهید پیامک تخفیف به مشتریان وفادار از سمت افزونه صبا با آن ارسال شود را در این قسمت وارد کنید.

برای دیدن لیست شماره‌های اختصاصی می‌توانید از همان منوی تنظیمات، وارد قسمت شماره‌ها شوید و شماره‌های اختصاصی خود را مشاهده کنید.

پس از اینکه تمام این مراحل را طی کردید، روی گزینه «ذخیره تنظیمات» کلیک کنید تا پنل به افزونه پیامک ووکامرس فارسی وصل شود.

تنظیمات مربوط به افزونه پیامک ووکامرس

تنظیمات مربوط به افزونه صبا یا همان مشتریان وفادار

پس از اینکه افزونه صبا را سایت وردپرسی خود نصب کردید، یک گزینه در منوی سمت راست به نام «مشتریان وفادار» به وجود می‌آید. برای انجام تنظیمات مربوط به افزونه تخفیف به مشتریان، روی همین گزینه «مشتریان وفادار» کلیک کنید.

زمان بندی افزونه مشتریان وفادار

در ابتدا باید زمان بندی ارسال پیامک تخفیف و بازه‌های زمانی مربوط به آن را مشخص کنید.

ساعت ارسال

باید ساعت ارسال را روی یک زمان متعارف بگذارید.

تعداد ماه‌ها

در این قسمت باید مشخص کنید افزونه صبا چند ماه را برای تعداد سفارش‌های کاربر بررسی کند.

تعداد پیامک

باید مشخص کنید چه تعداد پیامکی در روز ارسال شود. دقت کنید که این تعداد فقط به یک نفر نیست؛ بلکه ممکن است تعداد مشتریان زیاد باشند و بخواهید به مثلا ده نفر از آنان در روز پیامک تخفیف بفرستید.

تعداد سفارش‌های کاربر

با وارد کردن یک عدد در این فیلد مشخص می‌کنید حداقل سفارش‌های کاربر در بازه زمانی مشخص شده، چه تعداد باشد تا پیامک برایش ارسال شود. مثلا اگر کاربری در یک دوره سه ماهه، دو بار از شما خرید کرده باشد، برایش یک پیامک تخفیف از طرف افزونه صبا ارسال شود.

اتصال به افزونه دکان

چنانچه افزونه دکان را دارید، می‌توانید این گزینه را فعال کنید. فعالسازی این گزینه به شما این امکان را می‌دهد که این بازه خرید و سفارش‌ها را نه فقط برای فروشگاه خودتان، بلکه فروشند‌هایتان را هم در نظر بگیرد.

اتصال به افزونه دکان

ارسال پیامک

حالا به قسمت اصلی داستان، یعنی ارسال پیامک کد تخفیف به مشتریان وفادار می‌رسیم.

در این قسمت باید متن مورد نظر خود را با شورت کدهای درج شده در قسمت بالا، بنویسید. این شورت کدها شامل: نام، نام خانوادگی و کد تخفیف می‌شوند.

البته دقت کنید که برای ارسال پیامک از طریق افزون صبا، دو راه وجود دارد. ارسال با خط اختصاصی خودتان و ارسال پیامک از طریق پترن یا الگو. ما در این مقاله ابتدا نحوه ارسال با خط اختصاصی را برایتان توضیح می‌دهیم و سپس به سراغ ارسال پیامک با استفاده از پترن و الگو می‌رویم.

ارسال ایمیل

چنانچه دوست دارید برای مشتریان خود ایمیل کد تخفیف هم بفرستید، می‌توانید از این بخش، تنظیمات لازم را انجام دهید.

فعالسازی سیستم کوپن

در صورتی که بخواهید کوپن‌های تخفیف توسط افزونه صبا تولید شوند، کافی است این گزینه را تیک زده و فعال نمائید. همچنین اگر قصد داشته باشید که کوپن‌های تخفیفی که خودتان ایجاد کرده‌اید، توسط افزونه صبا از طریق پیامک ارسال گردد، نیازی به فعال کردن و تیک زدن این بخش نیست.

مقدار تخفیف

میزانی که می‌خواهید به مشتریان وفادار خود تخفیف دهید را در این قسمت وارد کنید.

نوع کد تخفیف

در این قسمت مشخص کنید کد تخفیف به صورت درصدی باشد یا یک قیمت ثابت. مثلا می‌توانید کد تخفیف ده درصدی بفرستید یا 400 هزار تومان تخفیف برای مشتریان وفادار خود بگذارید.

مدت اعتبار

یکی از کارهایی که اغلب فروشگاه‌ها انجام می‌دهند، قرار دادن یک بازه زمانی محدود برای استفاده از تخفیف‌ها است. شما هم می‌توانید در افزونه صبا، یک بازه زمانی محدود برای استفاده از کد تخفیف در فروشگاه‌تان قرار دهید.

حداکثر تخفیف

در این قسمت هم می‌توانید مشخص کنید حداکثر میزانی که افراد می‌توانند از شما خرید کرده و کد تخفیف روی خریدهای آنان اعمال شود چقدر است.

حداقل تخفیف

دقیقا برعکس موردی که بالا توضیح دادیم، با پر کردن این فیلد در پلاگین پیامکی صبا یک محدودیتی در حداقل خرید برای استفاده از کد تخفیف ایجاد خواهید کرد.

ارسال رایگان

با زدن تیک این گزینه می‌توانید علاوه‌بر تخفیف، به مشتریان خود یک حمل و نقل رایگان هم هدیه کنید.

تلفیق کدهای تخفیف

در انتهای تنظیمات افزونه صبا، دو گزینه وجود دارد که با این دو می‌توانید کنترل کنید مشتریان نتوانند از تخفیف‌های هم‌زمان استفاده کنند.

با زدن تیک گزینه اول، اجازه اعمال کد تخفیف روی محصولات تخفیف خورده به افراد داده نمی‌شود و با زدن تیک دوم، اجازه استفاده از چند کد تخفیف به افراد داده نمی‌شود.

در نهایت پس از انجام تمام تغییرات، روی گزینه «ذخیره تنظیمات» کلیک کنید.

تنظیمات افزونه صبا

ارسال پیامک خدماتی از طریق پترن و الگو

برای ارسال پیامک تخفیف مشتریان وفادار افزونه صبا از طریق پترن، باید قبل از هر چیزی متن پیامک خود را کپی کنید.

وب سرویس خدماتی یا وب سرویس پترن

حالا برای ارسال پیامک با وبسرویس خدماتی یا پترن باید وارد پنل کاربری خود در ملی پیامک شوید. حالا از منوی سمت راست، روی گزینه «ابزار ویژه» کلیک کنید. سپس از منوی باز شده، «وب سرویس خدماتی (الگو)» را انتخاب کنید. حالا، مطابق تصویر، روی دکمه سبز رنگ «درج متن جدید» سمت چپ کلیک کنید.

وب سرویس خدماتی یا الگو

وقتی روی این دکمه کلیک کنید، یک صفحه pop-up برایتان باز می‌شود. در این قسمت باید قوانین را مطالعه کنید و تیک مربوط به پذیرش قوانین را بزنید. حالا روی دکمه «مرحله بعد» کلیک کنید.

قوانین مربوط به ارسال پیامک خدماتی از الگو ملی پیامک

عنوان

در صفحه جدید، باید یک عنوان برای پیامک‌های خود تعیین کنید. این عنوان فقط برای خودتان قابل مشاهده است و برای تفکیک ارسال‌های مختلف از یکدیگر تعیین می‌شود.

متن پبامک

متنی که قبلا در افزونه صبا نوشته بودید و گفتیم آن را کپی کنید را در این قسمت جای گذاری کنید. حالا باید به جای شورتکدهای نوشته شده در افزونه، متغیرها را قرار دهید. دقت کنید که تمام متغیرها باید از {0} شروع شوند و حتما داخل کروشه باشند. به ترتیب متغیرهای خود را از {0}، {1} و {2} جای‌گذاری کنید. آدرس سایت خود را هم حتما باید در متن پیامک وارد کنید تا متن شما تایید شود.

حالا روی دکمه «تایید» کلیک کنید و صبر کنید تا متن شما تایید شود. پس از تایید، باید کد متن را کپی کنید.

نوشتن متن پیامک و تایید کد متن

وارد کردن کد متن در افزونه صبا

پس از اینکه متن شما تایید شد، باید کد متن را کپی کنید و آن را در افزونه صبا وارد کنید. برای این کار یک الگوی خاصی وجود دارد که ما آن الگو را برایتان قرار داده‌ایم و فقط کافی است کد متن و شورتکدهای خود را در قسمت مشخص شده بگذارید.

@bodyId@shortcode1;shortcode2;shortcode3##shared

bodyId همان کد متنی است که در قسمت وبسرویس خدماتی برایتان ایجاد شده است.

shortcode هم متغیرهایی است که برای متن پیامک در نظر گرفته‌اید.

حالا این کد را که با متغیرها و کد متن خودتان تغییر داده‌اید، در متن پیامک افزونه صبا، مطابق تصویر زیر، جای‌گذاری کنید. سپس مانند قبل روی دکمه «ذخیره تغییرات» کلیک کنید.

وارد کردن کد متن در افزونه صبا

وفادار کردن مشتریان با افزونه صبا

در این مطلب نحوه اتصال افزونه صبا به پنل ملی پیامک را برایتان توضیح دادیم. امیدواریم بتوانید با خواندن این مقاله به آسانی افزونه خود را تنظیم و از آن برای وفادار کردن مشتریان قدیمی استفاده کنید. اگر برای تنظیمات افزونه و اتصال آن به ملی پیامک با مشکلی مواجه شدید، از طریق پشتیبانی برایمان تیکت بفرستید یا با شماره 02163404 تماس بگیرید.

بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید

دانلود افزونه مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی