بیشتر ما استفاده از پنل پیامک در مشاغل مختلف را صرفاً با دریافت پیامک تبریک تولد یا ارسال کدهای تخفیف  می‌شناسیم. اما تصور کنید گروه شغلی مهمی مانند داروخانه‌ با گرفتن شماره تماس، اطلاعاتتان را وارد باشگاه مشتریان خودش کند، یعنی با استفاده از پنل اس ام اس در داروخانه علاوه‌بر موارد بالا نیازهای دارویی شما را نیز تأمین کند.

مثلاً بعد از آن دیگر نگران تمام شدن داروهای پدر یا مادرتان نیستید، چون داروخانه‌ از همین طریق در جریان تامین داروهای شماست و درست چند روز پایان دوره مصرف، با این متن روی موبایل خود مواجه می‌شوید:

همراه گرامی، زمان دوره‌ای مصرف داروی شما رو به پایان است. می‌توانید با مراجعه به داروخانه ما نسبت به تهیه آن اقدام کنید. با آرزوی سلامتی

این مورد تنها یکی از کاربردهای پنل اس ام اس در داروخانه‌ هاست. البته تمام کسب‌وکارها می‌توانند از پنل پیامکی استفاده کنند، اما صنعت داروسازی و مراکز درمانی با استفاده از پنل پیامکی می‌توانند تغییرات بزرگی در خدمات خود ایجاد کنند که در ادامه باهم بیشتر بررسی می‌کنیم.

پنل پیامکی چیست؟

بیایید قبل از آشنایی با کاربردهای پنل اس ام اس در داروخانه با پنل ارسال پیامک یا همان سامانه آشنا شویم.

پنل پیامکی یک نرم‌ افزار آنلاین است که به کمک آن می‌توانید ارسال پیامک انبوه یا تکی داشته باشید. اگر به ارسال پیامک به‌ عنوان روشی برای تبلیغات و گسترش کسب‌وکار خود نگاه کنید، نمی‌توانید آن را در حجم وسیع مثلاً ارسال هزار اس ام اس با موبایل خود انجام دهید، بلکه به یک پنل ارسال پیامک نیاز دارید که بتوانید با برنامه‌ریزی اقدام به ارسال اس ام اس کنید.

اما این پنل چه مزایا، استفاده‌ها و کاربردهایی دارد؟

کاربرد پنل اس ام اس در داروخانه‌ ها

پنل پیامکی در داروخانه‌ می‌تواند برای افزایش فروش و البته حفظ ارتباط با مراجعه کننده استفاده شود.

در جایگاه مدیر داروخانه کافیست کمی خلاق باشید تا بتوانید از پنل پیامکی برای خدمت به بیماران و البته افزایش میزان فروشتان استفاده کنید. اما چطور؟

به‌ طور کلی استفاده از پنل اس ام اس در داروخانه‌ را می‌توان به دو نوع تقسیم کرد:

  • استفاده از پنل اس ام اس در جذب مشتریان جدید
  • استفاده از پنل اس ام اس در حفظ مشتریان

پنل اس ام اس و جذب مشتریان جدید

جذب مشتریان جدیداگر با پنل اس ام اس در داروخانه دنبال افزایش صعودی فروش خود هستید، نباید از جذب مشتریان جدید غافل شوید. این می‌تواند بهترین انتخاب برای اولین افزایش فروش پس از راه‌اندازی داروخانه باشد.

مثلاً شرایطی را در نظر بگیرید که هنوز کسی داروخانه تازه تأسیس شما را در این منطقه نمی‌شناسد و اطرافتان هم درمانگاه یا بیمارستانی نیست. حالا کافیست با اطلاع‌رسانی جامع و کم‌هزینه حضور خود را به آن‌ها اطلاع دهید.

احتمالاً در ابتدای کار هنوز بودجۀ زیادی برای تبلیغات ندارید. پس توصیه می‌کنم یک پنل پیامکی تهیه کرده و حضورتان در آن منطقه را به اطلاع اهالی برسانید.

داروخانه و حفظ مشتریان قدیمی

پس از راه‌اندازی داروخانه و جذب مشتریان جدید، نیاز دارید تا رابطه خود را با آن‌ها حفظ کنید. اگر بتوانید به‌خوبی اعتماد آنها را جلب کنید، می‌توانید مطمئن شوید که آ‌نها به‌صورت دائمی از خدمات شما استفاده خواهند کرد.

یکی از روش‌های حفظ ارتباط با مشتریان، ارسال پیامک برای مشتریان قدیمی است. می‌توانید از طریق باشگاه مشتریان ارسال پیامک تبریک تولد، سررسید یادآوری خرید داروهای خاص برای برخی بیماری‌ها، اطلاع‌رسانی تامین داروهای کمیاب و … داشته باشید. اما برای این دو مورد مهم از کدام ابزارهای پنل می‌توانید استفاده کنید؟

ابزارهای پنل پیامکی برای داروخانه ها

اما پنل اس ام اس در داروخانه از کدام ابزار پیامکی می‌تواند برای تبلیغاتش استفاده کنید؟

در ادامه می‌خواهیم به این سوال مهم که هدف اصلی مقاله است، بپردازیم!

پیامک انبوه هدفمند برای داروخانه

پنل اس ام اس در داروخانهفرض کنید داروخانه‌ای در تهران می‌خواهد در منطقه‌ای خاص تبلیغات مطمئن و پربازده داشته باشد. برای این نوع تبلیغ، بعد از تهیه پنل می‌تواند وارد ابزاری به نام پیامپ (ارسال از روی نقشه) شود و منطقه مورد نظرش را انتخاب کند. البته این ابزار فعلاً برای 17 کلانشهر ایران فعال است.

بعد از انتخاب منطقه می‌تواند پیام تبلیغاتی‌اش را به تفکیک برای بانک شماره همراه اول یا ایرانسل ارسال کند.

البته برای شهرهای کوچک، ابزار دیگری برای ارسال منطقه‌ای تعریف شده است. برای این شهرستان‌ها می‌توانید از ارسال بر حسب کدپستی استفاده کنید. با این روش کد ستی منطقه‌ای که می‌خواهید را به سامانه داده تا تعداد شماره‌هایی که در آنجا ثبت شده‌ به شما نشان داده شود. حالا نوبت شماست که به هر تعداد از آن‌ها پیامک ارسال کنید.

ابزار ارسال زماندار

ابزار ارسال زمان‌دار می‌تواند برای ارسال پیامک در زمان خاص استفاده می‌شود، یعنی دقیقاً همان چیزی که می‌تواند بیماران زیادی را راضی نگه دارد!

توصیه می‌کنیم برای داروخانه خود یک دسته‌بندی از مراجع کنندگان داشته باشید و نیاز دارویی آن‌ها را همراه با اطلاعاتشان ثبت کنید تا بتوانید در زمان سررسید داروهای خاص، برای آن‌ها پیامک یادآوری بفرستید.

چند پیشنهاد مهم!

البته این که چگونه از پنل اس ام اس در داروخانه خود استفاده کنید، کاملاً بستگی به خلاقیت شما دارد. ما هم در ادامه چند نمونه از این کاربردهای مهم را برایتان آوردیم!

داروهای خاص

اطلاع‌رسانی داروهای خاصحتماً در جریانید که تعداد زیادی از داروها برای بیماران خاص است و بسیاری دیگر در بازار به این راحتی پیدا نمی‌شود. اطلاع‌رسانی تامین این داروها که مشتریان ویژه‌ای دارند و مورداستفاده عموم مردم نیستند را می‌توانید  از طریق پنل پیامکی انجام دهید. البته برای این مورد باید به اول مقاله یعنی دسته‌بندی مراجعه کنندگان در باشگاه مشتریان برگردید تا بدانید هر بیمار شما به کدام دارو نیاز دارد.

به عنوان مثال داروی بیماری‌هایی مانند سرطان، اِم اِس، افسردگی‌های شدید و اختلالات روانی که در همه مراکز دارویی پیدا نمی‌شود را می‌توانید بعد از تامین برای بیمارانتان ارسال کنید.

تبلیغ در مشاغل مرتبط

مشاغل و اصنافی که با نظام دارویی در ارتباط هستند، می‌توانند مخاطب عمدۀ داروخانه شما باشند. به عنوان مثال پزشکان، شرکت‌های پخش دارو، آزمایشگاه‌ها، فروشندگان تجهیزات آزمایشگاهی، صنف خدمات پزشکی، خدمات زیبایی و بهداشت، انجمن علوم آزمایشگاهی، جراحان، پزشکان به تفکیک تخصص می‌تواند مشتریان خاص شما باشند.

برای تبلیغ در این گروه‌های شغلی می‌توانید از پنل اس ام اس در داروخانه استفاده کنید و وارد بانک شماره مشاغل شوید تا پیامتان را به دست افراد موردنظر برسانید.

آموزش مصرف داروها

ارسال پیامک آموزشی برای مصرف انواع دارو کمک خوبی برای ارتباط و تعامل با مراجعه کنندگان است. برای این روش کاربردی، توصیه می‌کنم با گرفتن شماره موبایل بیمار، شیوه مصرف داروها را برایش پیامک کنید.

خلاقیت شما می‌تواند شامل استفاده از ابزار پاسخ‌دهی خودکار هم شود. به طور مثال مشتری با ارسال هر کد مشخص، نحوه مصرف نوع خاصی از دارو را دریافت کند.

اطلاع رسانی به هنگام موجود شدن دارو

پنل اس ام اس در داروخانهداروخانه می‌تواند با دریافت شماره تماس بیمار، در وقت موجود شدن داروی مورد نیاز اطلاع‌رسانی لازم را انجام دهد.

این روش به‌خصوص برای داروهای ویژه که کمتر در دسترس عموم قرار می‌گیرند مناسب است و از دستیابی دلالان به آن‌ها جلوگیری می‌کند.

نظرسنجی

در آخر هم خوب است که در جریان رضایت بیماران خود قرار بگیرید و حتماً از کیفیت خدمات خود مطلع شوید.

برای نظرسنجی می‌توانید از ابزاری به همین نام استفاده کنید و به راحتی از طریق ارسال پیامک هم درباره نظر مراجعه کنندگان بیشتر بدانید و هم کیفیت خدمات و سرویس‌دهی داروخانه را بهبود ببخشید.

جمع‌بندی

داروخانه و مراکز دارویی نیز مانند سایر کسب‌وکارها می‌توانند از ابزار سامانه ملی پیامک استفاده خوبی ببرند. الان هم بسیاری از داروخانه‌ها از پنل اس ام اس استفاده می‌کنند. باتوجه به رقابتی شدن تبلیغات داروخانه‌ها احتمالاً به زودی تمام داروخانه‌ها برای پیشرو شدن از این سامانه‌ها استفاده کنند.

برای تهیه سامانه ملی پیامک با امکانات متعدد برای مدیریت کسب‌وکار خود می‌توانید با شماره 02163404 تماس بگیرید. همینطور پاسخگوی کامنت های شما خوانندگان عزیز هستیم.

با یک اس ام اس داروی موردنظرتان را پیدا کنید!
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید