همانطور که احتمالاً در جریان هستید طرح خوب و ملی قبض سبز از مهرماه 98 رونمایی شد. از آنجایی که در این طرح قرار است تا دیگر قبض‌های کاغذی چاپ نشوند، ممکن است این سوال پیش بیاید که ما چطور قبض‌هایمان را بگیریم؟

یکی از راحت‌ترین روش‌ها، دیدن صورتحساب از طریق پیامک است. در این مطلب می‌خواهیم یاد بگیریم که چطور از طریق پیامک و روش‌های دیگر، قبض برق‌مان را ببینیم. با ما همراه باشید.

قدرت پیامک تبلیغاتی را دست کم نگیرید!

اگر به دنبال افزایش درآمد و گسترش کسب و کار خود هستید، با ثبت نام در ملی پیامک و ارسال پیامک تکی و انبوه، مشتریان جدیدی جذب و از آن ها نگهداری کنید و رابطه و تعاملی طولانی ایجاد کنید.
10% تخفیف!
MPC10
کپی کد
برای ارسال پیامک تکی و انبوه همین الان ثبت نام کنید
ثبت نام و ارسال پیامک آنی

انواع روش های دریافت قبض برق

روش‌های مختلفی برای دریافت قبض برق الکترونیک وجود دارد که ما در ادامه به‌صورت کامل هر کدام را تک‌به‌تک توضیح می‌دهیم:

روش اول، قبض برق با پیامک

قبض برق پیامکیبرای دریافت قبض برق با پیامک اول باید شمارۀ همراه کسی را که معمولاً قبض برق را پرداخت می‌کند، در سیستم ثبت کنید. این شخص می‌تواند مدیر ساختمان، پدر خانواده یا مالک (برای مستاجران) باشد.

برای ثبت شماره همراه‌ در سیستم اداره برق دو راه دارید:

  • وارد سایت اداره برق استان خودتان شوید و شماره تلفن‌تان را برای حذف قبض کاغذی و دریافت آن به‌صورت پیامک ثبت کنید
  • شناسه قبض واحد که روی قبض برق کاغذی نوشته شده را برای شماره 10001521 ارسال کنید

ارسال شناسه قبض

همانطور که در عکس می‌بینید، پیامی برایتان ارسال می‌شود که نشان‌دهندۀ ثبت شماره همراه شما در سیستم است. توجه داشته باشید که شماره قبض را با خط کسی ارسال کنید که قرار است پول برق را پرداخت کند.ارسال شناسه قبض

اگر هم زمانی محل زندگیتان را عوض کردید، اول باید شناسه قبض محل قبلی را به صورت زیر به شماره 10001521 بفرستید تا شماره موبایل شما از سیستم حذف شود. بعد از اینکه پیام زیر را دریافت کردید، مانند قبل باید شناسه قبض محل جدید را همراه با کد 1* ارسال کنید تا شماره موبایلتان برای آدرس جدید در سیستم ثبت شود.وارد کردن شناسه قبض جدید

روش دوم، دریافت قبض برق با شماره ثابت 1521

راه دیگر دریافت قبض این است که با شماره 1521 تماس بگیرید و شناسۀ قبضتان را همراه با کلید مربع وارد کنید تا مبلغ قابل پرداخت را به شما اعلام کنند. در‌صورتی که تمایل داشتید، می‌توانید از طریق این تلفن گویا و با استفاده از رمز دوم کارت بانکی‌ صورتحساب را پرداخت کنید.

روش سوم: دریافت قبض برق از سایت اداره برق استان خودتان

وارد سایت اداره برق استان شوید و گزینۀ پرداخت اینترنتی قبض را انتخاب کنید. به‌طور مثال عکس زیر را که مربوط به سایت اداره برق استان تهران است، در نظر بگیرید:

در قسمتی که علامت زدم شناسه قبض را وارد کنید تا سیستم قبض شما را نمایش دهد. از همین صفحه می‌توانید اگر خواستید، قبض برق‌تان را پرینت بگیرید.پرداخت اینترنتی قبض برق

دریافت قبض با اپلیکیشن همراه برق

دریافت قبض برق با اپلیکیشن همراه برقاپلیکیشن همراه برق را می‌توانید از سایت اداره برق استان خودتان دانلود کنید. متاسفانه فعلاً فقط نسخه اندرویدی این اپلیکیشن در دسترس است. بعد از اینکه اپ رانصب کردید وارد بخش پرداخت قبوض شوید و شناسه قبض را وارد کنید تا مبلغ پرداختی نمایش داده شود. با استفاده از همین اپلیکیشن می‌توانید قبض برق‌تان را پرداخت کنید.

درضمن، شما می‌توانید با استفاده از روش‌هایی که قبلاً گفتم شماره موبایل‌تان را برای چند شناسه قبض متفاوت در سیستم اداره برق ثبت کنید و تمام قبوض را مشاهده و پرداخت کنید.

حرف آخر

تا اینجا روش‌های مختلف دریافت قبض برق را کنار هم بررسی کردیم. در آخر امیدوارم که دریافت قبض برق الکترونیک قدم موثری برای حفظ منابع ارزشمند محیط زیست باشد. راستی اگر هنوز در این مورد سوالی دارید، حتماً در انتهای متن برایمان بنویسید.

روش‌های دریافت قبض برق با پیامک
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید