کاربردهای پیامک برای مدرّسان خصوصی

کاربردهای پیامک برای مدرّسان خصوصی

Engagements Icon
2


جای هیچ شکی نیست که شغل شما به عنوان یک معلم برای جامعه مفید و حیاتی است. اما هر چقدر هم که این شغل را دوست داشته باشید و از تاثیر مثبت خود بروی زندگی مردم احساس رضایت کنید، باز هم نمی‌توانید جنبۀ مالی این کار را نادیده بگیرید، چرا که همۀ ما برای ادامۀ زندگی به کسب درآمد نیاز داریم. حال اگر در یک مدرسه یا موسسه کار کنید، نیازی نیست که نگران جمع‌آوری شاگرد باشید و تمرکز شما بروی تدریس خواهد بود. اما اگر به عنوان یک مدرس خصوصی فعالیت داشته باشید، علاوه بر تدریس باید بروی جذب شاگردان نیز تمرکز کنید. پیامک می‌تواند برای این منظور کمک شایانی به شما کرده و اجازه دهد با شاگردان خود  یک ارتباط صمیمی داشته باشید.

اما چه چیزی پیامک را تبدیل به یک ابزار بازاریابی مناسب برای مدرّسان می‌کند؟ اولین مزیت بزرگ پیامک که آن را تبدیل به بهترین انتخاب برای مدرسّان خصوصی می‌کند، هزینۀ پائین آن نسبت به سایر روش‌های تبلیغاتی است. لازم نیست مبلغ زیادی را صرف تبلیغات خود کنید، ولی می‌توانید در مورد بازدهی آن مطمئن باشید. فقط یک پیامک ساده برای مخاطبان ارسال کنید و خود را به آنها معرفی کنید. با توجه به اینکه اکثر پیامک‌ها ظرف چند دقیقه خوانده می‌شوند، حتی این نگرانی را نیز نخواهید داشت که تبلیغ شما نادیده گرفته شود. به علاوه، پیامک یک ابزار ارتباطی سریع و کارآمد است و امروزه آنقدر همه‌گیر شده است که می‌توانید تقریباً با همۀ افراد جامعه از طریق آن ارتباط داشته باشید. در ادامه به بررسی کاربردهای پیامک برای مدرسّان خصوصی می‌پردازیم.

با استفاده از پیامک، شاگردان جدیدی را به دست آورید. کافی است یک پیامک تبلیغاتی به منطقۀ کاری خود ارسال کنید، خود را به مشتریان معرفی کنید و از آنها بخواهید با شما تماس بگیرند. مطمئن باشید که افراد علاقه‌مند این فرصت را از دست نخواهند داد و سعی می‌کنند اطلاعات بیشتری در این زمینه پیدا کنند. و البته، کسانی که با شما تماس می‌گیرند در منطقۀ کاری شما هستند و بنابراین همۀ آنها مشتری بالقوۀ شما محسوب می‌شوند. درست است که پیامک یک روش بازاریابی کم هزینه است، اما در عین حال یکی از موثرترین و کارآمدترین روش‌های تبلیغ نیز محسوب می‌شود، بخصوص برای شغل شما.

با استفاده از پیامک، به شاگردان خود اطلاع‌رسانی کنید. مطمئناً مواقع بسیاری وجود دارد که لازم باشد یک مساله را به شاگردان خود اطلاع دهید و احتمالاً به دنبال یک روش سریع برای انجام اینکار نیز هستید. پیامک بهترین ابزار برای این منظور است زیرا بلافاصله توسط مخاطب دریافت می‌شود و البته، افراد همیشه گوشی موبایل خود را همراهشان دارند. پس وقتی که می‌خواهید کلاس‌های خود را در یک روز کنسل کنید، از شاگردان بخواهید هزینۀ کلاس‌ها را واریز کنند و ... می‌توانید پیامک را بکار گیرید و مطمئن باشید همۀ مخاطبان پیامک شما را به موقع دریافت کرده و در مقابل آن واکنش نشان می‌دهند.

با استفاده از پیامک، شاگردان خود را بیشتر درگیر درس کنید. اینکه شاگردان در طول روز با موضوع درسی شما درگیر باشند، بسیار مفید خواهد بود. این موضوع از طرفی کمک می‌کند که آنها بهتر و عمیق‌تر درس را فرا بگیرند و از طرف دیگر باعث ایجاد یک رابطۀ مداوم‌تر میان شما و آنها می‌شود. به این ترتیب هم تاثیر مثبتی بروی میزان یادگیری آنها خواهید داشت و هم کاری می‌کنید که آنها بیشتر به شما اعتماد نمایند. پس سعی کنید نکات آموزندۀ درسی را برای شاگردان ارسال کنید و اخبار جدید را به اطلاع آنها برسانید تا علاقۀ خود را به درس از دست ندهند.

با استفاده از پیامک، تخفیف‌ها و پیشنهادات مختلفی را بدهید. اگر که در شروع کار خود هستید و نیاز دارید برای شروع کار تعدادی شاگرد به دست آورید، می‌توانید از طریق پیامک یک پیشنهاد خوب و جذاب به مخاطبان ارائه دهید. برای مثال به آنها بگویید که با نشان دادن پیامک شما می‌توانند جلسه اول را با 50% تخفیف یا حتی به صورت کاملاً رایگان با شما بگذرانند. به این ترتیب افراد بیشتر تشویق می‌شوند تا به سراغ شما بیایند و همراه شما موضوع مورد علاقۀ خود را دنبال کنند.

با استفاده از پیامک، نکات مختلف را به شاگردان گوشزد کنید. فرض کنید که به زودی قرار است شاگرد شما یک امتحان مهم داشته باشد. برای مثال هفتۀ دیگر در کنکور شرکت خواهد کرد. اکنون وقت آن است که نتیجۀ تمام زحمات خود را ببینید. در اینگونه مواقع می‌توانید با فرستادن پیامک‌ به شاگردان و گوشزد نکات مختلف به آنها، حمایت خود از آنها را نشان دهید و حتی قبل از امتحان با یک پیامک برای آنها آرزوی موفقیت نمائید. بگذارید آنها بدانند که شما همراهشان خواهید بود.

*     *      *

البته این موارد تنها چند نمونه از کاربردهای پیامک بودند و علاوه بر آنها، کارهای بسیار مخلتف دیگری نیز می‌توان با پیامک انجام داد. اما نکتۀ مهم اینجاست که شما با استفاده از پیامک می‌توانید کار خود را به عنوان یک مدرّس خصوصی شروع کرده و به مرور زمان شاگردان بیشتری را بدست آورید. پس از آن نیز با پیامک‌های خود وفاداری شاگردان را کسب خواهید کرد و مطمئن می‌شوید که از کلاس‌های درس شما رضایت دارند.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوالات خود با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک تماس حاصل فرمائید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید