بعضی وقت‌ها ممکن است بخواهید قسمتی از متن فایل پی دی اف موردنظرتان را جایی استفاده کنید یا بخشی از آن را ادیت کنید؛ در این زمان است که نیاز دارید تا فرمت آن را به ورد تبدیل کنید.

در مطلب زیر تمام راه‌های تبدیل پی دی اف به ورد را بررسی می‌کنیم. البته فرض بر این است که pdf شما یک نسخه استاندارد است و شامل عکس و یا عناصری غیر از متن نیست. اگر فایل شما استاندارد نباشد، مثلاً از مطالب عکس گرفته شده باشد یا رمزگذاری شده باشد، هیچ روشی صددرصد جواب نمی‌دهد.

معرفی بهترین روش تبدیل pdf به word

در این روش ابتدا فایل pdf را باز کنید و متن مورد نظر را انتخاب کنید(CTRL+A)، سپس با استفاده از کلیدهای ترکیبی CTRL+C متن را کپی کنید. در نهایت نرم افزار ورد را باز کرده و با استفاده از کلیدهای ترکیبی CTRL+V متن کپی شده را پیست کنید و از آن استفاده کنید.

اما صبر کنید فایل‌های pdf بدلیل استفاده از عکس مورد توجه هستند پس این روش به تنهایی کارساز نیست.

استفاده از نرم افزار ADOBE READER

برای استفاده از این قسمت باید از نسخۀ پولی نرم افزار استفاده کنید که قابلیت تبدیل را دارد. البته می‌توانید نسخه رایگان 30 روزه را هم استفاده کنید. اما اگر به‌طور دائم مایل به استفاده از این نرم افزار هستید نیاز به پرداخت هزینۀ نسخۀ کامل را دارید. در قسمت سمت راست گزینۀ Export را بزنید. انواع تبدیل‌ها را مشاهده می‌کنید. تبدیل به ورد را انتخاب کنید و فایل‌تان را تحویل بگیرید.

استفاده از سرویس‌های آنلاین برای تبدیل pdf

بعضی سایت‌ها هستند که می‌توانید فایل pdf را در آنها آپلود کنید و به فرمت‌های مختلفی مانند اکسل و ورد تبدیل کنید. سایت‌هایی مثل:

Online2pdf

این سایت قابلیت تبدیل pdf به ورد با قابلیت رمزگذاری و لایه‌بندی صفحات و فشرده‌سازی، تبدیل به فرمت‌های اکسل و ورد و عکس و پاور پوینت را دارد.

PDF Converter

این سایت هم قابلیت تبدیل به فرمت‌های مختلفی را دارد البته این تبدیل‌ها ممکن است کامل نباشند؛ یعنی متن‌ها کاملا با فونت مناسب تبدیل نشوند. برای تبدیل کافی است که فایل را انتخاب کرده و convert را بزنید.

PDF to doc

این یکی سایت می‌تواند چند فایل را هم‌زمان تبدیل کند. تبدیل به انواع فرمت‌ها مانند docx, jpg, txt از دیگر توانایی‌های این برنامه است که هم به‌صورت آنلاین و هم به‌صورت نصبی امکان‌پذیر است.

استفاده از مرورگر

اگر مرورگر CHROME یا MOZILA را دارید آن ‌را باز کنید، CTRL+O را زده و فایل pdf را انتخاب کنید. فایل شما به ‌شرط آنکه عکس نباشد توسط مرورگر باز می‌شود. با کمک CTRL +C می‌توانید متن را برداشته و به داخل فایل ورد با کلیدهای CTRL+V منتقل کنید.

استفاده از گوگل درایو

وارد درایو خود در گوگل شوید (از قبل باید یک اکانت ایجاد کرده باشید مانند ساخت ایمیل) سپس روی گزینۀ new کلیک کنید و فایل مورد نظرتان را آپلود کنید.

بعد روی فایل، کلیک راست کرده و google docs open with را انتخاب کنید. با کلیک روی این گزینه، فایل تبدیل شده و قابل کپی شدن در هر محیط متنی می‌شود.

تبدیل پی دی اف به ورد

استفاده از نرم افزار word

وارد محیط word شوید و دربالای صفحه گزینۀ file را انتخاب کرده و open را بزنید. فایل pdf مورد نظر را پیدا کرده و باز کنید.

تبدیل پی دی اف به ورد

کادر بالا برای تایید اینکه آیا مطمئن هستید به word تبدیل شود یا خیر ظاهر می‌شود. با تایید آن احتمالاً کادر دیگری باز می‌شود که تاکید می‌کند بعضی قسمت‌ها توسط ورد قابل تبدیل نیست. کادر دوم را هم تایید کنید تا فایل در محیط ورد باز ‌شود. در صورت نیاز آن را تغییر بدهید و با فرمت ورد دوباره ذخیره کنید.

درصورتی‌که فایل pdf شما استاندارد بوده و حفاظت شده نباشد، می‌توانید از روش‌های بالا کمک بگیرید. اما اگر فایل استاندارد نباشد احتمالاً بعد از تبدیل، متن شما بهم‌ریخته می‌شود.

حرف آخر

روش‌های تبدیل پی دی اف به ورد را در این مطلب بررسی کردیم. اگر چیزی از قلم افتاده یا جایی از متن مبهم است، حتماً کامنت بگذارید.

بهترین روش تبدیل فایل‌های pdf به word
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید