قشر میانسال بیشترین رشد را در استفاده از موبایل داشته است!

قشر میانسال بیشترین رشد را در استفاده از موبایل داشته است!

Engagements Icon
0


پیامک برای قشر میانسال

تحقیق جدیدی که توسط شرکت نیلسون (Nielson) انجام شده نشان می‌دهد که سریع‌ترین رشد در استفاده از مویال در میان افرادی بوده است که بین 45 تا 64 سال سن دارند. شاید این آمار در صنعتی که جوانان پادشاه آن محسوب می‌شوند کمی غیر منطقی به نظر آید، اما بازاریابان موبایل اگر بخواهند یک جمعیت بزرگ را مخاطب خود قرار دهند، باید نسبت به این مخاطبان میانسال آگاهی داشته باشند.

این گزارش همچنین مشخص کرد که همین افراد با سرعتی حتی بیشتر از این به سمت شبکه‌های اجتماعی روی می‌آورند. یافته‌های تحقیق نیلسون همان نتایج تحقیق گلوبال وب ایندکس (Global Web Index) را تائید می‌کند که بروی هزاران مصرف‌کننده در تمام دنیا انجام شده بود. این یعنی افراد پر سن و سال‌تر دلیل اصلی رشد شبکه‌های اجتماعی مثل فیسبوک، گوگل پلاس و توئیتر بوده‌اند.

البته، رشد بالای استفاده از پیامک در بین میانسالان چندان هم غافلگیرکننده نیست. اکنون دو دهه است که پیامک به صورت گسترده در جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد، بنابراین طبیعی است که حتی سخت‌ترین مخالفان این فناوری نیز تا حد زیادی به نقش آن در زندگی روزمرۀ خود عادت کرده‌اند و در نتیجه شروع به استفادۀ مستمر از آن در طول روز خود کرده‌اند.

با وجود به این جمعیت زیاد که از پیامک و شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، دسترسی وسیع به مصرف‌کنندگان هیچوقت تا این حد ساده نبوده است. اما آگاهی داشتن نسبت به آماری که در تحقیقات مختلف راجع به این مخاطبان جمع‌آوری می‌شود به شما کمک خواهد کرد که استفادۀ موثرتری از این پل‌های ارتباطی داشته باشید. برای این منظور می‌توانید پیشنهادات مختلفی را ارائه دهید که گروه‌های مختلف را هدف قرار دهد. شما می‌توانید کاربران میانسال را هدف کپون‌ پیامکی، تخفیف ویژه، پیشنهاد و ... قرار دهید و محتوایی مناسب با نیاز آنها ایجاد کنید. حتی می‌توانید کمی فراتر بروید و آنچه برای نوۀ آنها جذاب است را ارائه بدهید، برای مثال تخفیف بلیط باغ‌وحش یا شهربازی.

این پیشنهادها می‌توانند ترافیک سایت شما را افزایش دهند و مشتری‌های بیشتری را به سمتتان جذب کنند. مزیت پیامک و دیگر روش‌های بازاریابی این است که می‌توانید استراتژی‌های مختلفی را برای گروه‌های مختلف بچینید. بنابراین خوب است اگر شماره‌های خود را بر اساس سن و دیگر اطلاعات طبقه‌بندی کنید، پیشنهاد‌هایی مناسب هر کدام ایجاد کنید و به این ترتیب بازخورد بسیار بهتری نسبت به یک پیشنهاد معمولی و همگانی داشته باشید. همچنین این نکته را نیز در ذهن خود داشته باشید که وقتی بحث بر سر میانسالان است، پای پول بیشتری برای خرج کردن نیز در میان است – و البته احتمال تبدیل شدن آنها به مشتریان وفادار و طولانی‌مدت شما بسیار بیشتر است.

اگر خواهان اطلاعات بیشتری در مورد پیامک و مزیت‌های آن هستید با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک تماس حاصل کنید و سوالات خود را با تیم ما مطرح نمائید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
بدون دیدگاه
دیدگاه ها بسته شده است.

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید