30% تخفیف بهاره خرید پنل پیامکی، فقط تا 31 فروردین
مشاهده تخفیف‌ها
فریب این اس ام اس ها را نخورید!

فریب این اس ام اس ها را نخورید!

390

ما عشایریم، مقداری جنس پیدا کردیم، شماره‌ شما رو استخاره کردم، پیام برات نوشتم، اعتماد کردم به قرآن، اگر می‌تونی این وسایل را برامان بفروش، نصف شما، نصف ما، قرآن وکیل راسته، کاری از دستت برمیاد جواب بده

شاید فکر کنید این اس‌ ام ‌اس‌ها خیلی قدیمی شدند و این روزها کسی پیدا نمی‌شود که گول این پیام‌ها را بخورد، ولی متاسفانه باید بگوییم کلاهبرداری پیامکی هنوز شاکیان زیادی را به اداره‌ آگاهی می‌فرستد.

همانطور که علم و تکنولوژی هر روز پیشرفت می‌کند (برای تصدیق همین الان اخبار را روشن کنید تا گزارشی از کشف فلان دارو و آخرین مدل ربات و ... را بشنوید)، مغز این دوستان کلاهبردار هم هر روز پیشرفته‌تر می‌شود و ممکن است با ایده‌های دزدی جدید غافلگیرتان کنند. این شد که تصمیم گرفتیم، مقاله‌ای برای اطلاع‌رسانی دربارۀ انواع کلاهبرداری پیامکی بنویسیم و راهکارهای در امان ماندن از این حقه‌ها را توضیح دهیم.

اس ‌ام‌ اس‌هایی از طرف چوپان دروغگو!

سلام برادر من سیدرسول هستم، چوپانم تو روستایمان. داشتم زمین شخم می‌زدم، مقداری سکه با مجسمه پیدا شد، استخاره گرفتم، به ابالفظل شماره شما خوب آمد، پیام دادم کمک کنی، بفروشی، اباالفظلی هرچه بردن، نصف نصف، تو را به فاطمه زهرا کمک کن، به کسی نگو، اگر پلیسی بگو.

احتمالاً شما هم تا امروز از این دست پیام‌ها دیده باشید که ظاهراً از طرف یک روستایی کم‌سواد و مظلوم ارسال شده، درحالی که اگر پیگیر ماجرا شوید، پشت پردۀ داستان به قاچاقچیان آثار تاریخی می‌رسد.

از مدت‌ها قبل، چنین پیامک‌هایی به عنوان پیدا کردن آثار عتیقه، به تعدادی شماره فرستاده می‌شود، تا از یک‌سو فروشنده شناسایی نشود و هم انگ قاچاقچی به این افراد بخورد.

کلاهبرداری پیامکی

نظر کارشناسان آثار فرهنگی تاریخی چیست؟

طبق توضیح کارشناسان، این پیامک‌ها یک نمونه از صد پیامی هستند که با داستان سکه و عتیقه مردم ناآگاه را طعمه قرار می‌دهند. به این صورت که اس ‌ام‌ اس به شماره‌های مختلف (و بیشتر رُند) فرستاده می‌شود، و کسانی که به داشتن آثار تاریخی علاقه‌مندند، به خریدن آن‌ها تمایل پیدا می‌کنند و این تازه اول ماجراست.

در ادامه معمولاً یک شخص روستایی و ساده‌لوح را برای صحبت با خریدار جلو می‌فرستند و آثار تقلبی را به نام اثر اصلی جا می‌زنند و متأسفانه از بین چندین مورد یک مورد گول می‌خورد. با اطلاع از کلاهبرداری، قربانی هیچ نشانه‌ای از طمع‌کار اصلی ندارد و میلیون‌ها تومان پول خود را به‌راحتی از دست می‌دهد. (حالت بدتر این است که حتی آثار تقلبی هم به قربانی نمی‌دهند و فقط در محل قرار با ضرب و شتم پولی که آن بخت برگشته برای معامله آورده را از او می‌گیرند.)

شما برنده یک سکه تمام بهار شدید!

نوع رایج دیگری از پیامک‌های کلاهبرداری، اس ‌ام‌ اس‌های برنده شدن پول نقد و سکه و لوازم خانگی و ... است. در واقع، این حقه تا حدی منطقی‌تر از ترفند چوپان دروغگو است.

پلان این کلاهبرداری به این صورت است که با کلی عرض تبریک و تهنیت، برنده شدن شما در قرعه‌کشی را به اطلاع‌تان می‌رسانند. در ادامه با ترفندهایی خاص، اطلاعات کارت بانکی‌تان را به بهانۀ واریز جایزه نقدی یا به بهانۀ گرفتن هزینۀ ارسال کالا، می‌گیرند. همانطور که حدس می‌زنید بعد از گرفتن اطلاعات، حساب‌تان خالی می‌شود.

 اصل «طعمه و قلاب» از قانون کلاهبرداری پیامکی!

سناریوی بالا کلی بود و براساس خلاقیت کلاهبرداران، این روزها داستان‌های جدید هم پیدا می‌شود. قانون شمارۀ یک کلاهبرداری پیامکی با یک پیشنهاد وسوسه‌انگیز قلاب را به سمت شما پرت می‌کنند، حالا شما با لحظه‌ای غفلت به سمت قلاب می‌روید و نوبت کلاهبردار است که با مهارت قلاب را بالا می‌کشد. این مهارت ترکیبی است از:

 • قابل باور بودن داستان
 • چرب‌زبانی کلاهبردار
 • برانگیختن احساسات طعمه (طوری که فرصت فکر و تصمیم‌گیری به او داده نشود)

فیشینگ

ماجراهای کلاهبرداری پیامکی

برای اینکه شما هم خیلی راحت گول نخورید، در ادامه نمونه‌هایی از داستان‌های رایج را که برای بسیاری از کاربران پیش آمده، باهم می‌خوانیم:

داستان اول

مشتری عزیز! شما برندۀ یک دستگاه تبلت شدید، برای ارسال جایزه لطفاً وارد سایت شوید و آدرستان را وارد کنید.

با این سناریو، کلاهبردار شما را به سایت‌ موردنظر هدایت می‌کند و می‌خواهد تا هزینه ارسال کالا را واریز کنید. شما هم که می‌بینید، هزینه ناچیز است، وارد درگاه پرداخت می‌شوید و اطلاعات کارت و رمز دوم و ... را می‌نویسید.

پنل اس ام اس مادام العمر چه مزایا و معایبی دارد؟حتما بخوانید: پنل اس ام اس مادام العمر چه مزایا و معایبی دارد؟

داستان دوم

کلاهبرداری پیامکیکلاهبردار، پیامک برنده شدن جایزه نقدی را ارسال می‌کنند و بعد برای تاثیر‌گذاریِ بیشتر، وانمود می‌کنند که نماینده شرکت‌های بزرگ و ایرانسل و همراه اول و ... است. بعد از جلب اعتماد، شما را پای عابر بانک می‌کشانند تا جایزه را به حسابتان واریز کنند. به بهانۀ اینکه حساب ارزی است، از شما می‌خواهند زبان ATM را به انگلیسی تغییر بدهید. کلاهبردار با استفاده از عدم آشناییِ احتمالی شما به زبان انگلیسی، بعد از وارد کردن مبلغ می‌گوید عدد چند رقمی را تحت عنوان کد اضافه کنید، به این صورت مثلاً مبلغ 10.000 تومان تبدیل به 10.000.873 تومان می‌شود، سپس درخواست می‌کنند تا 8 ثانیه دست خود را روی دکمۀ تایید نگه دارید. (تا شما متوجه دو مرحله‌ی تایید عابر بانک نشوید و مبلغ سریعاً انتقال پیدا کند.)

داستان سوم

در داستان سوم قلب شما را هدف می‌گیرند، یعنی با توضیحاتی درباره‌ی خیریه، از احساسات افراد سوءاستفاده می‌کنند. مبالغی را از کاربر دریافت می‌کنند، که یک ریال از آن هم صرف خیریه نمی‌شود. برای جلوگیری از این کلاهبرداری، توجه داشته باشید، که کمک‌های خیریه خود را تنها از طریق نهاد‌های مطمئن به دست نیازمندان برسانید.

برای امنیت چه کنیم؟

جان کلام این است که هیچ توجهی به این مدل پیامک‌ها نداشته باشید و حتی از روی کنجکاوی هم که شده ارتباطی با کلاهبرداران برقرار نکنید. همین‌طور نکات زیر را به خاطر بسپارید:

 • یادتان باشد شرکت‌های بزرگ و معتبر قبل از ارسال جایزه از شما اخاذی نمی‌کنند!
 • برای انتقال پول به حساب هیچ نیازی به حضور شما در کنار دستگاه عابر بانک نیست!
 • رمز اول و دوم کارت‌های اعتباری، کد CVV2 و ... اطلاعات امنیتی هویتی شما هستند و نباید در اختیار افراد ناشناس قرار بگیرند.
 • رمزهای بانکی خود را به‌صورت دوره‌ای تغییر بدهید، و از اعدادی مثل شماره شناسنامه، سال تولد و سایر اعدادی که قابل حدس زدن هستند، استفاده نکنید.

نتیجه اس ام اس‌های فریب دهنده

کلاهبرداری پیامکیهمانطور که گفتیم کلاهبرداری پیامکی روزیه‌روز بیشتر می‌شود و کلاهبرداران با پیامک‌های متفاوت سعی در فریب کاربران دارند. در مواجه با پیامک‌های فریبنده، هرگز احساسی رفتار نکنید و راه‌کارهای بالا بردن امنیت را برای حفظ اطلاعات شخصی‌تان استفاده کنید. حالا که با خواندن این مقاله در این خصوص آگاهی کسب کردید، اطرافیان خود را هم در این مورد مطلع کنید. همچنین در صورت مواجه‌شدن با چنین کلاهبردارهای پیامکی مراتب را به اطلاع پلیس فتا برسانید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
84دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه

 • ابوالفضل

  09 فروردین 1403، 18:33

  سلام من یه پسر 14ساله هستم ساکن استان مازندران
  امروز 1403,1,9
  من داشتم با گوشیم بازی میکردم که یهو یکی بهم پیام داد و شمارش این بود👈🏻09031285832
  نوشته بود:سلام اقا مهندس نهیم افغان هستم پسرعموی عبداله که پیش شما کارمیکرد درحال کنده کاری بودم 511سکه طلا قدیمی پیدا کردم به خدای یکتا حقیقت هسته برکسی صوحبت نکن زنگ بزن.
  بعد چند دیقه بهم زنگ زد گوشیرو دادم ب پدرم یه خانومی بود با لحجه افغانستانی میگفت من زن آقا نهیم هستم تورو ب خدای یگانه به کسی چیزی نگو من از خمین اراک هستم
  از اونجایی ک پدرم یه کارگر به اسم عبدلا داشت کاملن باورمون شده بود
  پدرم گفت به همون آقا عبدلا بگو بهمون زنگ بزنه
  به گوشی پدرم زنگ زد با شماره:09422038265
  اولین بار که دیدیم زنگ زد جواب ندادیم ولی دومین بار جواب دادیم و هیچ صدایی از گوشی پدرم نمیومد بعدش که پدرم تلفنشو قطع کرد شماره هارو بلاک کردیم
  اومدم تو گوگل سرچ کردم که به این سایت رسیدم و شوکه شدم
  پدرم چند روز دیگه میخاد بره آگاهی ببینه چه خبره
  واقعن متاسفم که توی مملکتمون باید یک سری افغانستانی کلاهبردار زندگی کنن
  از همتون خواهش میکنم که وقتی این پیامارو دیدید جواب ندید و سریع به پلیس گزارش بدید

  • زهره تاجیک

   14 فروردین 1403، 13:08

   درود بر شما،
   البته که کلاهبرداری که نژاد و ملیت افراد ربطی نداره و افراد سوءاستفاده‌گر از هر فرصتی برای این کار استفاده می‌کنند.
   بله شما باید سریع این پیام‌ها رو پاک و بلاک کنید و درصورتی که می‌تونید با پلیس فتا تماس بگیرید.

 • امیر

  05 اسفند 1402، 13:17

  متاسفانه تو مملکت ما هر روز یک روش جدید کلاه برداری ابداع میشه این روش ها که مال خیلی سال پیش هستند.من واقعا تعجب میکنم از اینکه چرا بعضی از دوستان اینقدر راحت اجازه میدن کلاه سرشون بره .اما تعجب بیشترم از اینکه چرا پلیس فتا بساط این افراد رو یکبار برای همیشه جمع نمیکنه . شرکت مخابرات با کسب اجازه از مقام قضایی خیلی راحت میتونه با یک برنامه ساده تمام پیامکهایی اینچنین رو فیلتر کنه و شماره هایی که این گونه پیامها رو ارسال میکنند جهت بررسی و دستگیری افراد به پلیس فتا تحویل بده اما متاسفانه اینکار رو نمیکنند.الان روش جدید کلاه برداری این نرم افزارهای رسید ساز هست که میتونه رسید جعلی درست کنه.فروشنده های عزیز و مغازه دارها خیلی دقت کنند کلاه بردار میاد داخل مغازه کلی جنس میخره از شما بعد میگه کارت ندارم میشه کارت به کارت کنم؟ شما هم صد در صد قبول کنید اسم و فامیل رو میپرسه و مبلغ رو براتون میزنه اما پیامک واریز براتون نمیاد.کلاهبردار با نرم افزار رسبد ساز تو گوشیش یک رسید جعلی واریز نشون شما میده که همه چیز درست هست اسم و فامیل شما حتی ساعت و دقیقه و مبلغ … کلاه بردار میگه من عجله دارم حتما مشکل از بانک هست و تا چند دقیقه دیگه براتون پیامکش میاد و شما هم که رسید رو میبینید حرفش رو قبول میکنید و کلاه بردار خیلی راحت کلاه شما رو برداشته.

 • علی یا

  27 بهمن 1402، 19:33

  از این شماره هم میفرستن 09030268615
  سلام مندس جان نظیر افغان هستم پسر عموی عبدولا کارگریتان مقداری سکه طلا پیدا کردوم برمن فروشان کن نصف شوما نصف برمن تانستی تماس بگیر

 • علی ایرانی

  27 بهمن 1402، 01:59

  سلام دوستان من همون اول متوجه شدم اینها یک مشت کلاهبرداریه مضحکانه هست واسه همین فوری متن پیام رو توی اینترنت سرچ کردم و با این وبسایت مواجه شدم
  ضمن تشکر از اطلاع رسانیتون چطوری باید به پلیس فتا اطلاعش بدیم؟ ممنون میشم اطلاع رسانی کنید

  • سمیه جابری

   28 بهمن 1402، 13:16

   سلام وقت شما به خیر
   میتونید با پلیس تماس بگیرید و شماره رو گزارش کنید
   برای جزئیات باید با خود پلیس تماس بگیرید

   • علی

    29 فروردین 1403، 23:44

    ولی اینجوری خیلی طول می کشه و اونا گوشیشونو خاموش میکنن من میخوام به پولم برسم اینا چند نفرن اگه بشه دوباره بایکیشون قرار بذارم با هماهنگی پلیس هم به پولم میرسم هم اونا رو تحویل دادگاه میدم

 • مجید

  23 بهمن 1402، 11:30

  سلام خسته نباشد چندروز پیش یه پیام واسم اومد از همین گلمحمد و عبدالله الان زنگ زدم میگه بیا الیگودرز وخمین تا نمونه سکه بهت بدم خیلی ممنون از سایتتون که متوجه شدم کلاهبرداریه

  • زهره تاجیک

   23 بهمن 1402، 15:01

   درود بر شما،
   اصلا به این جور پیامک‌ها توجه نکنید و به اطرافیانتون هم هشدار بدید. نه تنها مال شما، بلکه جانتون هم در خطر میفته!

 • سید مرتضی

  13 دی 1402، 04:48

  سلام و خداقوت به این آگاهی صادقانه شما
  واقعا لطف خدا بود که امشب این مطالب را خواندم
  ۲روز پیش نوشته بود خلاصه میگم آغامندس من حکیم افغانم پسرعموشیرممدپیشتان کارمکرد و ۷۳۱ سکه یافتم ازچاه و….
  وااااای باور کنید قرار گذاشتم با همچین کلاهبرداری که با تماس تصویری و مشخصاتم خلاصه منم باور کردم و بهش گفتم حتما آخر هفته میام شهری که گفته بود خمین در استان اراک ..!!! واقعا خدا بهم رحم کرد چون ۲۵۰ میلیون رو با فروش طلاهای همسرم آماده کردم که صبح پنج شنبه با ماشینم برم خمین بعد بخوام یک شبه میلیادر بشم و برگردم بیام دوبرابر برای همسرم طلا بخرم مثلا 😐🤭
  حالا جواب همسرم رو چی بدم طلاهاش رو دیروز فروختیم با کلی ضرر ؟!؟! به هرحال بازم خدایاشکرت
  ازتون سپاسگذارم به موقع بیدارم کردید متاسفانه گاهی بدجور فریب میخوریم..مراقب باشید عزیزان..

  • سمیه جابری

   13 دی 1402، 16:48

   سلام دوست عزیز
   خوشحالیم زودتر متوجه شدید و مشکلی براتون پیش نیومده
   بیشتر مراقب اس ام اس های کلاهبرداری باشید

  • علی ایرانی

   27 بهمن 1402، 01:56

   باز خدا رو شکر که اگاه شدید دوست عزیز
   واقعا گول این افراد رو نخورید هیچ گربه ای در راه رضای خدا موش نمیگیره

 • سعید

  12 دی 1402، 00:42

  سلام امروز ۱۴۰۲/۱۰/۱۰ این پیام به من فرستاده شد 👇👇
  اسم و فامیلی و حتی شغل منو میدونست
  با این خط +98 904 410 4467

  سلام گلمحمدافغانی هستم پسرعموی عبداله که پیش شما کارمیکرد درحقیقت من کنده کاری کردم یک مقداری سکه 511تا پیداکردم اگر میتوانی بفروشی نصف برامن نصف هم براشما اما تورا به قرآن برکسی صوحبت نکن زنگبزن

  • زهره تاجیک

   12 دی 1402، 09:07

   سلام دوست عزیز،
   لطفا برای امنیت خودتون این شماره رو بلاک کنید، اصلا باهاش ارتباط برقرار نکنید و در نهیات به پلیس فتا اطلاع بدید.

 • ..

  03 آذر 1402، 13:38

  سلام ممنون از سایت خوبتون برای منم با شماره ۰۹۰۱۴۶۶۳۵۱۸ پیام اومده بود .
  سلام ارباب جمعه هستم پسرعموی عبدالله افغان پیش شماکارمکرد مقداری سکه با2دانه مجسمه پیدا کردوم بین مان قرآن باشه به کسی نگو بفروش نصف

  • زهره تاجیک

   06 آذر 1402، 16:25

   سلام دوست عزیز؛
   اصلا به این جور پیامک‌ها توجه نکنید. جدیدا هم یه پیامکی درباره سهام عدالت می‌فرستن اگر چنین اس ام اسی اومد هم سریعا از گوشی حذف کنید.

 • مصطفی

  19 شهریور 1402، 13:21

  سلام واسه منم پیام اومد از شماره 09017126407 نوشته بود سلام اقاکوهیار من لطیف بچه عموی عبدلا هستم که پیش شماکار میکردمقدار512سکه زیرخاکی پیداکردوم بین ماقرآن بفروش نصف برمن نصف برشمازنگ بزن ، رفتم گوگل سرچ کردم سایت شما برخوردم ممنون از راهنمایی تان

  • سمیه جابری

   15 آبان 1402، 17:10

   سلام دوست عزیز
   خوشحالیم این مطلب تونست به شما کمک کنه

 • نصری

  06 خرداد 1402، 16:01

  سلام این پیامک هم امروز برای من اومد. باهاش تماس گرفتم و جالب بود که تمام مشخصات و حتی شغل و آدرسم رو میدونست!!

  سلام اقا………….. من شریف بچه افعانستان هستم که امدم پیش شما که حقیش کندکاری کردم مقداری اجناس قدیمی پیداکردیم 560سکه هست ولی تورابه خدای محمدبین خودمان باشد دگرازروی اشنایت به شما گپ زدم اگر میتانی کاری برایمان بکن بفروش نصف برای شما نصف برای ما من از اشنایت ب شما گفتم تورا ب قران ب کسی نگو دگر بجه خودمان درجریان نباشند تورابه الله مشکل نباشد اقا اگرکسی پیش شمانیست زنگ بزن.

  • سمیه جابری

   15 آبان 1402، 17:09

   سلام و وقت به خیر
   متاسفانه روش های کلاهبرداری جدیدی به وجود اومده که اگر حواسمون نباشه، ممکنه خیلی راحت کلاهبرداری کنن
   مراقب باشید

 • س

  28 بهمن 1401، 21:31

  سلام به پیام با این شماره09393271299 برای ما اومد گفت جمال افغان هستم اراک هستم خمین که سکه پیدا کردم کلاهبردار های خواستم بگم دزدی بیش نبودن

  • سمیه جابری

   15 آبان 1402، 17:07

   سلام دوست عزیز
   بله متاسفانه با این مضمون پیام های زیادی برای افراد جهت کلاهبرداری ارسال شده
   مراقب باشید

 • ناشناس

  28 دی 1401، 00:58

  27/10/1401پیامکی ازشماره09332215762 با این متن دریافت کردم
  سلام اقا مهندس من گلمحمدافغان کاکا عبدالله هستیم که پیش شما کار میکردحقیقت3کیلوسکه قدیم با یک مجسمه پیدا کردم اگر میتانی فروشان کنی نصف برشمانصف برمن زنگبزن بزن منطزرم اول شوکه شدم زنگش زدم عکسشو بفرست گفت پخش میشه باتماس تصویری عکسشو گرفتم
  پرسیدم کیلوی چنده جواب داد300میلیون تومان وبایدب خوزستان شهر اندیمشک بیایی از عکس و قیمت پایین فهمیدم نقشه ای توسرش هست با دوستام مشورت کردم گفتند خیلی مالباخته دراین ماجراداریم و پلیس دنبالش هست وازسایت شما بسیار تشکر میکنم که مردم را آگاه می سازید

  • سمیه جابری

   15 آبان 1402، 17:06

   سلام دوست عزیز
   خوشحالیم تجربه خودتون رو با ما به اشتراک گذاشتید و مطلب ما براتون مفید بود

 • احمدرضا

  24 دی 1401، 11:33

  سلام الان تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ هست که این پیام همین الان واسم اومده واستون copy pase میکنم البته قبلا هم اینطور پیامی شبیه به این اومده بود که نسبت بهش بی اعتنایی کردم .
  سلام جمه افغان هستوم پسرعموی عبدلا 512سکه با 2تندیس پیداکردم بین ما قرآن برایمان بفروش نصف بخدا یکتاحقیقت داردزنگبزن

  • سمیه جابری

   15 آبان 1402، 17:05

   سلام و وقت به خیر
   بله پیام های مشابه این برای بیشتر کاربرها ارسال شده
   مراقب باشید

 • ابراهیم

  15 آذر 1401، 02:47

  سلام وقت بخیر من هم دیشب این پیامک را دریافت کردم از شماره ی ۰۹۳۳۷۹۵۰۳۷۶ در تاریخ 1401/09/13
  متن پیامک سلام اقاابراهیم فلاح من نظیرافغان پسرعموی عبدلاکه درپیش شوماکارمیکردمن مقداری اتیغه پیداکردوم قران بین مابرکسی نگواگرمیتانی بفروشی زنگبزن، متاسفانه اولش باور کردم و وسوسه شدم و میخواستم به محمود آباد اراک برم چون یه نفر به اسم عبدالله پیشم کار کرده بود ولی شکر خدا با مشورت کردن با چند نفر متوجه شدم که کلاهبرداریه

 • احمد

  22 آبان 1401، 23:36

  سلام دوستان برای من هم همین پیام اومد و باش صحبت کردم لهجه افغانی داشت

  سلام من گلممدافغان هستوم پسرعموی عبدالا پیش شماکار میکرد مقدار512سکه 2تا مجسمه زیر خاکی پیداکردوم بین ما قرآن بفروش نصف برا شمازنگبزن

  • سمیه جابری

   15 آبان 1402، 17:04

   سلام و درود
   ممنون که تجربه خودتون رو با ما و سایر کاربرها به اشتراک گذاشتید دوست عزیز

 • احمد

  14 مرداد 1401، 14:51

  سلام ۱۴۰۰۱/۵/۱۲ در الیگودرز ۱۰۰ میلون تومان ار من کلاهبرادری کردند همین افعان پسر عموی عبدالله اسمش را نظیر افعان معرفی کرد راحت رفتم با دست خودم ۱۰۰ ت دادم آمدم حالا کسی میتونه کمک کنه یا شکایتی کرده خبرش را بده؟با ماشین پژو سفید رنگ بودند ؟با شماره تلفن ۰۹۱۶۲۰۲۷۰۲۶ پیام دادند

  • زهره تاجیک

   12 مهر 1402، 16:24

   دوست عزیز متاسفم از اتفاقی که براتون افتاده. حتما به پلیس فتا مراجعه کنید

 • اویس

  12 مرداد 1401، 23:22

  امروز یعنی در تاریخ ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ پیامکی به شماره بنده ارسال شد از شماره ۰۹۹۳۱۷۴۱۱۰۴ با مضمون 👇👇👇
  «سلام مهندس گل محمدافغانی هستم پسرعموعبداله که پیش شماکارمیکرد511تاسکه قدیم طلا عکس پادشا دارن پیداکردم میتانی برام بفروشی نسف تورا برقران به کسی چیزی نگو زنگ بزن»
  دوستان مراقب این کلاهبردان و شیادان باشید..

  • سمیه جابری

   15 آبان 1402، 17:03

   سلام وقت شما به خیر
   ممنون که تجربه خودتون رو با ما به اشتراک گذاشتید

 • فرشاد

  07 مرداد 1401، 16:59

  دقیقا همین پیام هاهم برای من آمده. کارگردان بدوم و سکه پیدا کردم اینا…
  حتی می‌خواستیم بریم که سرچ کردم به این مطالب رسیدم.
  واقعا ممنونم ازتون

  • سمیه جابری

   15 آبان 1402، 17:02

   درود بر شما
   خوشحالیم مطلب ما تونست بهتون کمک کنه

 • زینب موسوی

  04 مرداد 1401، 14:59

  سلام.واقعا ممنون .خدا خیرتون بده بابت اطلاع رسانیتون.فقط مطالب اینجا تونست همسرم رو منصرف کنه از رفتن.پیامی که برای همسرم اومده بود دقیقا همین جوری بود با اسم های گلممد و عبداله.ولی اسم و فامیل همسرم رو گفته بود و این باعث اعتماد بیشتر ایشون شده بود.پس برای بقیه هم تجربه باشه که اسم و مشخصات رو هم میگن .حالا ازکجا خدا می دونه.

  • سمیه جابری

   15 آبان 1402، 17:02

   سلام دوست عزیز
   خوشحالیم زودتر آگاه شدید و مشکلی پیش نیومد براتون

 • زینب موسوی

  04 مرداد 1401، 14:52

  سلام.خدا خیرتون بده که پیام‌ها رو گذاشتید و باعث آگاهی ما شدید.برای همسرم هم پیام اومد .در تاریخ ۱۴۰۱/۵/۳.همسرم قرار بود بره.و من نتونستم به هیچ طریقی منصرفش کنم.لحظه ی آخری خدا خواست و به دلم انداخت وارد این سایت شدم و آگاه شدم.پیامی که برای همسر من اومد همین جور بود ولی با این تفاوت که اسم و فامیل همسرم رو هم گفته بودند و این بیشتر باعث اطمینانش شده بود.پس این هم به عنوان یک تجربه برای بقیه باشه که اگر اسم و فامیلتون رو هم گفتند اعتماد نکنید .

  • سمیه جابری

   15 آبان 1402، 17:01

   سلام وقت شما به خیر دوست عزیز
   خوشحالیم مطلب براتون مفید بوده و مشکلی براتون پیش نیومده

 • فاطمه

  15 تیر 1401، 00:22

  سلام . ممنون از اطلاع رسانیتون . برادر من هم پیامکی با همین مضمون دریافت کرده بود (کارگر چاه کن افغان و …) و بخاطر سن کمش تا حدی باور کرده بود خداروشکر با یک جستجوی ساده به این مطلب رسیده و‌تونستم بهش اثبات کنم کلاهبرداری هست. بازهم تشکر میکنم امیدوارم کسی گرفتار این کلاه بردارها نشه.

  • سمیه جابری

   15 آبان 1402، 17:00

   سلام دوست عزیز
   خوشحالیم این مطلب براتون مفید بوده

 • ادریس

  13 تیر 1401، 20:49

  بچه ها برای بستگان تون این پیام هارو بفرستین کسی ب فنا نره شماره ک پیام داد09198236432هستش خیلی مراقب باشین برای بستگان تون حتما اسکرین بفرستین ک زندگی ها نابود نشه امروز 13تیر 401هستش با تمون عنوان سید گلمحمد اغنان پیام میدن

  • زهره تاجیک

   07 آذر 1402، 16:11

   سلام دوست عزیز،
   ممنونم از اینکه با ما این پیامک کلاهبرداری رو به اشتراک گذاشتید. متاسفانه این موارد زیاد هستند و باید از طریق پلیس فتا پیگیری بشه.

 • فرزانه

  02 اردیبهشت 1401، 16:23

  امروز 1401/2/2 یک پیامک به این مضمون به خط موبایل همسرم ارسال شد👇

  سلام آقا من محمد افغان هستم پسرعموی عبدلا که پیش شما کار میکرد حقیقت چند روز پیش مقداری اجناس زیرخاکی700 عدد سکه پیدا کردم اگر در توان داری برامون فروش کن نصف بر شما نصف بر من اگه کسی پیشت نیست زنگ بزن.
  از خط
  092XXXXXX91
  ما خودمون ساکن شمال هستیم خط 0911….
  پنج سال پیش هم یه پیامک این چنینی به خط خودم ارسال شده بود البته با این تفاوت که اون طرف باغ سبزی داشته و بیسواد بوده و…
  منم اومدم از گوگل سرچ کردم و مطمئن شدم کلاهبرداریه.
  ممنون از اینکه اطلاع رسانی کردین شما هم.
  خدا خیرتون بده خودمون باید هوای همدیگر رو داشته باشیم تو این مملکت که اقتصاد آشفته ای داره.

  • ایمان عمادی

   05 اردیبهشت 1401، 12:12

   درود بر شما
   بله مراقب باشید. سپاسگزاریم از نظر مثبت‌تون!

  • سمیه رحیمی

   21 مرداد 1401، 10:06

   این دقیقا همین چند روز پیش برای پدر من اومد😂

   • سمیه جابری

    15 آبان 1402، 17:04

    سلام وقت شما به خیر
    بله متاسفانه تجربه های مشابهی برای کاربرهای مختلف وجود داشته
    مراقب باشید

 • دنیا علی پور

  25 فروردین 1401، 10:26

  برای من هم همین امروز چند دقیقه پیش اومد گفت
  سلام ارباب گلممدافغان هستوم پسرعموی عبدلا که ب کت شوماکارمکرد گوفتم دگربرشوماپیغام فرستادم حقیقت یک مقدارسکه طلا پیداکردم عکس یک پادشا روشون هست ودوتامجسمه تاجدار است نوشته برجان خود دارند گوفتم ببینم متانی برمه فروشانشان کنی هرچه باشد نسف برشوما باشدنسف برمه باشد

  ممنون از سایتتون

  • سمیه جابری

   15 آبان 1402، 17:12

   درود بر شما
   ممنون ازتون
   روش های کلاهبرداری جدیدی متاسفانه راه افتاده
   مراقب باشید

 • محمد زماني

  05 اسفند 1400، 04:31

  لطفا شماره هاشونو بزاريد
  با تشكر

  • سمیه جابری

   15 آبان 1402، 16:59

   سلام دوست عزیز
   برای ارتباط با ما میتونید با شماره 021-63404 تماس بگیرید

 • محمد پارسا

  05 بهمن 1400، 15:20

  سلام
  خداخیرتون بده
  پدر منم همین الان پیامِ نظیر افغان، پسر عموی عبدالله رو گرفته بود. الان 5 بهمنه و این باند هنوز فعال هستند.
  با شماره ی 09981283015
  باز هم ممنون بابت اطلاع رسانیتون.

  • سمیه جابری

   15 آبان 1402، 17:11

   سلام دوست عزیز
   ممنون از شما که تجربه خودتون برای ما گفتید

 • مهران محمدی

  24 دی 1400، 23:35

  سلام دوستان این هم پیامکی که امروز ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ برای بنده فرستادن،خواهشا گول این اراجیف رو نخورید، 👇👇👇👇
  لام اقامهران بخیرباشی عبدلا هستم بچه ها افغانستان که پیش شما کارمیکرد کنده کاری کردم یک مقدار اجناس قدیمی پیداکردم 611 سکه طلا اگرمیتوانی بفروشی نصف برای شما نصف برای ما خدایکتا بین ما باشد ترو به خدای محمد پیش کسی نگومشکل نباشد تماس بگیر.
  سپاس از سایت خوبتون و اطلاع رسانی
  دوستان عزیز🙏

  • ایمان عمادی

   25 دی 1400، 11:17

   سلام دوست عزیز. ممنون از شما. بله کاملا درسته. موارد مشابه زیادی بوده که این پیامک ها ارسال شده و بعضی افراد هم در دام افتاده‌اند. گول این پیامک ها و پیامک هایی که اغلب لینک پرداخت دارند و از شما اطلاعات حساب می‌خواهند رو نخورید. سپاسگزاریم

 • علیخانی از چهارمحال

  10 آذر 1400، 00:20

  سلام خدمت دوستان
  اینم امشب ب ا من اومد..۱۴۰۰٫۹٫۹
  سلام گلمحمد هستوم پسرعموی عبدالله افغان پیش شما کارمیکرد 511سکه طلا زیرخاکی پیدا کردم بفروش برام یک سومش براخودت به کسی نگوزنگ بزن
  اتفاقا زنگش زدم و قرار هم گذاشتیم
  اصلا هم خبر ازین کلاهبرداریا نداشتم.از یکی از دوستان سراغ گرفتم گفت الکیه و سرکاری
  بازم اومدم سرچ کردم که به این صفحه رسیدم و فهمیدم چه بلایی ممکن بود سرم بیاد
  مننون از مقاله و اطلاع رسانیتون

 • محمد

  03 آبان 1400، 15:23

  سلام امروز ۳ آبان برای منم این ارسال شد
  سلام گلمحمد هستم پسرعموعبدالله پیش شماکارمیکردافغانی هستیم برای شماپیام فرستادم 510سکه پیداکردم عکس پادشاه روشون هست بایک مجسمه میتوانی برام بفروش هرچه باشه نصف برای شمانصف برای مابه امام حسین حقیقت دارد زنگ بزن

  • ایمان عمادی

   25 دی 1400، 11:24

   سلام همراه گرامی. لطفا مراقب این نوع پیامک‌ها باشید. این پیامک‌ها فقط به قصد کلاهبرداری ارسال می‌شن. در صورت امکان، این موارد را به پلیس فتا اطلاع بدید تا جلوشون گرفته بشه. ممنون از شما

 • رسول حسن پور

  09 مهر 1400، 16:21

  اینم امروز ۹مهر ماه ۱۴۰۰ برای من ارسال شد.
  سلام گلممد افغان هستوم پسرعموی عبدلا که درپیش شماکارمیکرددرحقیقت من درکندکاری یک کوزه پرازسکه طلاودوتا مجسمه پیداکردوم اگرمیتوانی بفروش نسف برای من نسف شما تورابه قران برکسی نگی زنگبزن

 • مهرداد یارمحمدی

  30 مرداد 1400، 15:42

  سلام آقا مندس گلمحمدافغان هستوم پسر عموی عبدالله که در پیش شوما کارمیکرد من درحفاری چاه یک مقدار 612 عدد سکه طلا داخیل کوزه پیدا کردوم به کسی گفتن نکن به الله بزرگ حقیقت داره کمک کن فروشان کنم نیسف بر شوما نیسف بر من

 • ابراهیم حسنی

  20 تیر 1400، 23:08

  سلام آقا مندس حال شوما خوبس بخیروسلامت باشی من عبدالله افغان هستوم سه چهار سال پیش بر پیش شوماکارکردوم کارمن کندکاری چاه هست در حقیقت من در کندکاری یک کوزه پیدا کردوم پر از سکه طلا قدیمی باستانی من درایران آشنا نداشتوم پیغام بر شوما دادوم اگر بر شوما برادری هست از پیش من کمک کن بفروش نسف برمن نسف بر شوما بر من زنگ بزن مندس…….امروز ۲۰ تیرماه ۱۴۰۰ برا من فرستادن مواظب باشید هنوز فعال هستند

 • محمد نعمتیان

  20 خرداد 1400، 01:43

  سلام
  پدر من هم اس ام اس این چنینی دریافت کرد از پیش شماره 0916 و بعد بهش زنگ زد اون طرف مقابل که لهجه افغانی داشت و هزار قسم و آیه که به کسی نگو ، پدر من هم ساده فکر میکرد واقعیه و اون افغانی بهش گفته بود بیا شهر خمین بهم زنگ بزن که بیام سکه هارو بدم بهت که بری بفروشی و نصف نصف کنیم ،چندروز به پدر من زنگ میزد و میگفت چرا نمیایی کم کم پدر من داشت به رفتن به شهر خمین فکر میکرد که من کامنت های این صفحه رو نشونش دادم و این مطلب سایت رو خوندم براش تا متوجه کلاهبرداری این موضوع بشه ، دوستان عزیزم ( نابرده رنج ، گنج میسر نمیشود) ساده نباشید
  این داستان پیدا کردن گنج و کوزه پراز سکه چاه کنو گل ممدو عبدالله دروغی بیش نیست پس دلتون رو صابون نزنید . امیدوارم کمکی کرده باشم با گفتن این جریان \جیبتون پرپول باشه و برکت به زندگیتون جاری شه ،تمام
  به تاریخ ۲۰ خرداد ۱۴۰۰

 • محمد نعمتیان

  20 خرداد 1400، 01:42

  سلام
  پدر من هم اس ام اس این چنینی دریافت کرد از پیش شماره 0916 و بعد بهش زنگ زد اون طرف مقابل که لهجه افغانی داشت و هزار قسم و آیه که به کسی نگو ، پدر من هم ساده فکر میکرد واقعیه و اون افغانی بهش گفته بود بیا شهر خمین بهم زنگ بزن که بیام سکه هارو بدم بهت که بری بفروشی و نصف نصف کنیم ،چندروز به پدر من زنگ میزد و میگفت چرا نمیایی کم کم پدر من داشت به رفتن به شهر خمین فکر میکرد که من کامنت های این صفحه رو نشونش دادم و این مطلب سایت رو خوندم براش تا متوجه کلاهبرداری این موضوع بشه ، دوستان عزیزم ( نابرده رنج ، گنج میسر نمیشود) ساده نباشید
  این داستان پیدا کردن گنج و کوزه پراز سکه چاه کنو گل ممدو عبدالله دروغی بیش نیست پس دلتون رو صابون نزنید . امیدوارم کمکی کرده باشم با گفتن این جریان \جیبتون پرپول باشه و برکت به زندگیتون جاری شه ،تمام

 • داود سلیمی

  10 خرداد 1400، 20:26

  سلام واقعا مطلبتون مفید بود چون برای منم اتفاق افتاد با شماره۰۹۱۶۴۶۸۹۹۴۶ من دوسممد هستم برادر کاکو عبداله و بقیه داستان که همه تعریف کردن فقط نقطه جالبش برای من این بود که یه نگهبانی داشتم که افغانی و اسمش عبداله بود برای همین شک کردم زنگ زدم یه پیغام هم دادم فقط الان فکر کنم توی عصر اینترنت و اطلاعات هستیم با سرچ کردن میشه اطلاعات گرفت امیدوارم که واقعا یه فکری برای این نوع کلاهبرداری ها بکنن

 • آرزو مجیدی

  14 اردیبهشت 1400، 21:39

  سلام آرزو هستم
  منم چند دقیقه پیش چنین پیامی دریافت کردم:
  سلام گلمحمد افغانی هستم پسرعموی عبدالله پیش شماکارمیکرد برای شما پیام فرستادم داشتیم چاه می کندیم 911 تا سکه پیداکردم عکس پادشاه روشون هست بادوتامجسمه میتوانی برام بفروشی هرچه باشه نصف برای شما نصف برای ما به امام حسین حقیقت دارد به کسی نگو زنگ بزن
  من که اصلا باور نکردم چون شنیده بودم یه سری پیام ها از سمت کلاهبردارها پیامک میشه نباید توجه کنیم،ومنم اومدم و سرچ کردم و اینجا کلی مثل خودم دیدم و مطمئن تر شدم،ازتون میخوام فریب ای پیام ها و متن ها رو نخورید .

  • زینب موسوی

   04 مرداد 1401، 14:50

   سلام.خدا خیرتون بده که پیام‌ها رو گذاشتید و باعث آگاهی ما شدید.برای همسرم هم پیام اومد .در تاریخ ۱۴۰۱/۵/۳.همسرم قرار بود بره.و من نتونستم به هیچ طریقی منصرفش کنم.لحظه ی آخری خدا خواست و به دلم انداخت وارد این سایت شدم و آگاه شدم.پیامی که برای همسر من اومد همین جور بود ولی با این تفاوت که اسم و فامیل همسرم رو هم گفته بودند و این بیشتر باعث اطمینانش شده بود.پس این هم به عنوان یک تجربه برای بقیه باشه که اگر اسم و فامیلتون رو هم گفتند اعتماد نکنید .

   • زهره تاجیک

    12 مهر 1402، 16:23

    یکی از ترفندهای کلاهبرداران فضای مجازی اینه که اول اطلاعات شخص رو از ایمیل یا جاهای دیگه پیدا می‌کنن و پیامک رو باورپذیر می‌کنند. به هیچ‌وجه به این گونه پیامک‌ها اعتماد نکنید.

 • محمود

  05 اردیبهشت 1400، 17:35

  محمود هستم
  اين هم پيامكي است كه ديروز با شماره ٠٩١٦٦٤٧٥٠٤٥ دريافت كردم
  سلام من گلمحمد افغاني هستم پسر عموي عبدالله كه پيش شما كار ميكرد حقيقتش داشتم چاه ميكندم ٩١١ تا سكه پيدا كردم عكس پادشاه روشون هست با دو تا مجسمه ميتواني برام بفروشي هر چه باشه نصف براي شما نصف براي ما به امام حسين حقيقت دارد به كسي نگو زنگ بزن
  من امروز صبح باهاش تماس گرفتم و باهاش قرار گذاشتم براي فردا ، ايشان لهجه كاملا افغاني داشت و گفت فقط من و برادر و همسرم ميدانيم و خيلي اصرار ميكرد به كسي نگو ، بهم گفت بيا روستاي نمك كور اراك كنار كارخانه پودر شيمي.
  خدا بركت بده به آقا رضا كه كامنت گذاشته ، چون دقيقا همين پيامي بود كه پارسال به رضا داده بود ، حالا فرض كنيد من رفته بودم چه اتفاقي برايم ميافتاد؟
  اگر پليس بصورت فعال با اين افراد كلاهبردار برخورد ميكرد شاهد اتفاقات ناگوار نبوديم.

  • گول نخورید

   11 اسفند 1401، 11:55

   سلام
   همین پیام جعلی و کلاهبرداری در روز ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ رو از شماره ۰۹۳۳۵۷۶۲۳۷۲
   برای من پیامک کردن
   خواهشا گول این افراد دزد شیاد رو نخورید و به فتا خبر بدید

   متن پیامکی که فرستادن

   سلام اقا
   گلمحمد هستم پسر عموی عبدالله پیش شما کار میکرد برای شما پیام فرستادم 512 سکه پیدا کردم عکس پادشاه روشون هست با دو تا مجسمه میتوانی برام بفروشی هر چه باشه نصف برای شما نصف برای ما به امام حسین حقیقت دارد

   • سمیه جابری

    15 آبان 1402، 17:08

    سلام دوست عزیز
    ممنون که از تجربه خودتون برای ما گفتید

 • محمدی

  17 بهمن 1399، 03:23

  دمتون گرم من ۱ ساعت پیش پیامک گنج و مجسمه رو دریافت کردم باور که نکرده بودم ولی فکرمو درگیر کرده بود و اومدم یه سرچ زدم و با مطالب شما روبرو شدم خدا خیرتون بده

 • احمد

  22 آبان 1399، 17:28

  سلام
  دقیقا مشابه پیامک پیدا کردن سکه و مجسمه برای بنده هم اومد
  و من متوجه شدم که یه کاسه ای زیر نیم کاسه هست
  سرچ که کردم، با مقاله شما رو به رو شدم
  البته من تماسی با این افراد نگرفتم، فقط کنجکاو شدم که ببینم داستان از چه قراره
  ممنون از شما که اطلاع رسانی کردید
  و متاسفا برای اینکه دولت پیگیری نمیکنه
  چه بسا در این شرایط بد اقتصادی چه افرادی که متضرر شدنند و چه زندگی ها که از هم پاشیده

 • رضا

  25 تیر 1399، 16:13

  اینم یک نمونه دیگر از کلاهبرداری که از شماره 09163564887 ارسال شده:
  سلام ارباب گلممدافغان هستوم پسرعموی عبدلا که پیشت کارمیکرد گوفتم حقیقت یک مقدارسکه طلا پیداکردم عکس یک پادشا روشون هست ودوتامجسمه تاجدار است نوشته برجان خود دارند گوفتم ببینم متانی برام بفروشون هرچه باشد مثل دوتا برادر نسف قران سرکاری نیست زنگ بزن منطزم.

  • علی

   29 خرداد 1401، 19:31

   بله درسته یک شخص با همین پیامک به من هم پیام داد همین امروز ممنون از اطلاع رسانی های همه و شما

   • سمیه جابری

    15 آبان 1402، 17:13

    درود بر شما
    بله روش های جدیدی برای کلاهبرداری در نظر گرفتن
    با اطلاع رسانی باید جلوی این کار رو گرفت

 • رضا

  12 اسفند 1398، 16:33

  ممنون از اطلاع رسانیتون برای دوستم هم این پیام اومد ک طرف اسمش سید مراد بود و چوپان بود توی این پیام نوشته بود ک تعداد زیادی سکه و مجسمه پیدا کرده ما هم بعد دو روز بهش زنگ زدیم و برای 4روز دیگه باهاش قرار گذاشته بودم البته اون میگفت حشم داره و نمیتونه بیاد جایی ما باید می رفتیم خمین خیلی با خودمون کلنجار رفتیم و چون موضوع کوچکی نبود با یکی دیگه از دوستامون در میان گذاشتیم سرتون رو درد نیارم استخاره گرفتیم و تصمیم داشتیم بریم تا دیشب ک از طریق گوگل ک همه چی توش پیدا میشه خدا بهمون حال داد و با این پیام ها روبرو شدیم چیزی واسه از دست دادن نداشتیم فکر میکردیم این یه شانس بزرگه ولی از همه ی دوستان خواهش میکنم یخورده بیشتر تحقیق کنن اگه می رفتیم معلوم نبود چی میشه هنوز تا روز قرار مهلت داریم از اونجایی ک دیدم پلیس هم کاری نمی کنه میخوایم اذیتش کنیم و حالشو بگیریم بازم ممنون

 • امیرحسین

  05 بهمن 1397، 21:54

  باسلام .البته حدود چهارسال پیش پیامکی به همین مضمون اومد که البته طرف ساکن اراک بود و خودشو رمضون معرفی کرد و گفت که یه کوزه زیر خاکی پیداکردیم و توش پراز سکه طلاس دوروز بعد همین پیامک واسه دوستم اومد ما باهاشون تماس گرفتیم که ادرس های مشکوک میداد البته ما دستشون انداختیم .ولی ماجرا زمانی جالب و مشکوک شد که واسه دوست سومم هم این پیامک اومد که طرف خرم ابادیه و میخواد کلی سکه های عتیقه رو بفروشه چون همزمان این پیامک واسه ما سه نفر اومد احتمال سرکاری بودن توسط دوستان رو میدادیم ولی غافل از اینکه اینا شماره رو شانسی میگیرن حالا از شانس بد طرفشون بیخبر از ماجرا باشه و به دامشون بیفته.البته ما فرض رو بر قاچاقچی بودن نذاشتیم فرض رو به سارق و ادم ربا گذاشتیم وبلافاصله موضوع رو توسط یکی از دوستانم با حفاظت اطلاعات ناجا درمیون گذاشتیم این مورد گذشت.واقعا حای تاسف داره که بعد از چهارسال چند روز پیش شبکه خبر اقدام به میزگرد گذاشتن در مورد این قضیه کرد .ممنون از خانم حسین پور عزیز که اطلاع رسانی کردن

  • الهه حسین‌پور

   06 بهمن 1397، 11:30

   با سلام
   ممنون از اینکه تجربه تون رو در میان گذاشتید.
   بله متاسفانه اطلاع رسانی در این زمینه کم هست.
   برای افراد آگاه تر و باسواد جامعه این مسئله ممکنه خنده دار بیاد
   ولی واقعا هستن کسانی که آگاهی و اطلاعات کمتری دارند و ممکنه تحت تاثیر این پیام ها مورد سوءاستفاده قرار بگیرند.
   با آرزوی موفقیت برای شما

 • مسعود

  06 آذر 1397، 20:15

  سلام به همه
  دقیقا همین پیامک برای من هم 15دقیق پیش اومد و چون همیشه کارم پروژه ای هست هیچ وقت تلوزیون نگاه نمیکنم و کلا چون به اخبار ایرانی هم اعتقادی ندارم و همشون هدفدار اعلام میشوند ، برای همین به هیچ وجه خبر نداشتم ، اما محض اطمینان سرچ اینترنتی الان نجاتم داده و بعد از خواندن نظرات دیگر دوستان عرض میکنم از اونجایی که تو مملکت ما اگر یک موشی تو یک سوراخی قایم شده باشه (حتما همونایی که باید) 100% اطلاعات و آمارشو دارند ، تقریبا مطمئنم که از جا و مکان کل این حرومزاده ها هم خبر دارند، میگویید نه؟!
  این شماره ایست که به من پیامک داده و تو سایت ناجا هم همین اطلاعات رو دادم
  09168670059 با همون مضمون و بهش زنگ هم زدم و اظهار کمک بهش هم کردم و قراره تا پس فردا که مهلت گرفتم بهش بگم خریدار پیدا کرده ام یا نه
  ولی به گقته خیلیها که میپرسند چرا جمعشون نمیکنند؟
  پر واضحه که گربه محض رضای خدا موش نمیگیره پس امثال ماها که از جمع نکردنشون درصد نمیگیریم یا سودی نمیبریم و …
  پس یا کاهنه کاریه یا احمال یا …
  شایدم اینقدر دنبال کسانی که میلیارد دلاری کلاهبرداری کردند هستند و با شین، عین، کاف، … معرفیشون میکنند که وقت به این خورده ها نمیرسه
  خلاصه که
  تو مملکت ما تا بوده همین بوده و الکی دلمون رو به امید برخورد کردن با این خودی ها ببخشید نوخودی ها خوش نکنیم
  فقط میتوانم بگم متاسفم

  • الهه حسین‌پور

   19 دی 1397، 14:38

   سلام؛
   خوشحالیم که قبل از متحمل شدن ضرر، تحقیق و بررسی انجام دادین.
   بله متاسفانه آموزش و اطلاع رسانی در این زمینه کم هست و فعلا در این شرایط خودمون باید حواسمون رو جمع کنیم و به هم کمک کنیم
   موفق باشید

 • انا

  15 اسفند 1396، 07:56

  سلام یکی پیام داده وگفته در قرعه کشی قبول شدید ادرس منطقه اشم نوشته بهم بگید راسته یا دروغ.تهران ستارخان چهارراه خسرو مجتمع پردیسان واحد6 ادرسشه

  • الهه حسین‌پور

   19 دی 1397، 14:33

   سلام
   بررسی کنید که آیا تا به امروز ارتباطی با این شرکت داشتید؟ ازشون خرید کردین یا خدماتی دریافت کردین؟
   و در ادامه همونطوری که توی مقاله توضیح دادیم، اگه واقعا همچین چیزی صحت داشت باشه اون شرکت از شما درخواست نمیکنه اطلاعات کارتتون رو بهشون بدین
   یا اینکه پای عابر بانک برید، و یا اینکه هزینه ی خاصی بهشون پرداخت کنید…
   موفق باشید

  • ادریس

   13 تیر 1401، 21:02

   شماره جدیدشون 09198236432هستش فقط میگه سید گلمحمد اغنان هستم برای بستگان تون اسکرین بفرستین حتما

   • زهره تاجیک

    07 آذر 1402، 16:13

    سلام دوست عزیز،
    بله متاسفانه این موارد خیلی زیاد شدن. جدیدا هم یه پیامکی می‌فرستن با عنوان سهام عدالت. به هیچ وجه روی لینک کلیک نکنید.

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.

پنل خود را انتخاب کنید