آیا پیامک می تواند به رشد کسب و کار من کمک کند؟

آیا پیامک می تواند به رشد کسب و کار من کمک کند؟

Engagements Icon
3


در عصر نوین، محتوا یکی از ابزارهای اصلی رشد هر تجارتی به شمار می‌رود، حالا می‌خواهد به شکل مقاله‌ای طولانی باشد یا به‌صورت یک تیتر روزنامه و یا حتی یک آگهی تبلیغاتی، هرچه که باشد، اگر صاحبین مشاغل و کسب‌و‌کار نتوانند خود را با شرایط کنونی و سرعت تکنولوژی همگام سازند، نه تنها پیشرفتی در کارشان حاصل نمی‌شود بلکه به تدریج شاهد روندی نزولی در رشد کسب‌و‌کارشان نیز خواهند بود. اما آنچه که امروز قرار است راجع به آن سخن بگوییم، نقش پیامک در رشد هر تجارتی است.

به واقع می‌توان گفت در حال حاضر که گوشی موبایل به همراه درجه یک افراد تبدیل شده است، تبلیغات پیامکی به شیوه‌ای اصولی می‌تواند یک جهش بزرگ در رشد کسب‌و‌کار به‌شمار آید.

درآمد شما، منبع تغذیه کسب‌و‌کارتان محسوب می‌شود، در این مسیر روش‌های بسیاری برای پمپاژ هر چه بیشتر پول از طریق پیام‌رسانی وجود دارند؛ روش‌هایی که از آنها استفاده نمی‌کنید و شاید هرگز به ذهنتان هم خطور نکرده باشد.

هدف ما از این نوشتار، افزایش نرخ رشد هر بیزینسی، از طریق ارسال پیامک‌ تبلیغاتی است،برای شناخت بهتر در باب این موضوع تا انتها ما را همراهی کنید.

فواید استفاده از سامانه پیامکی در کسب‌و‌کاراصلا چرا بازاریابی پیامکی؟!

شما نیاز دارید برای تعامل هر چه بهتر با مشتریان خود، شیوه‌ای مناسب را در پیش بگیرید تا از طریق آن در هر زمان و شرایطی راه ارتباطی خود را با کاربرانتان حفظ کنید. از جمله این روش‌ها، می‌توان به انواع تبلیغات چه در سطح کم و چه به شکل گسترده، اشاره نمود.

برای تبلیغات در سطح کم می توان به تبلیغ با بنر، پلاکارد، تبلیغ در مجلات و انواع تبلیغات کاغذی اشاره کرد، اما تبلیغات در سطح گستره‌تر به تبلیغ در فضاهای مجازی از جمله تلگرام، اینستاگرام، لینکدین، تبلیغ از طریق سایت‌های پر بازدید، رادیو، تلوزیون و پیام کوتاه می‌باشد.

در این بین پیام کوتاه یکی از بهترین روشهایی است که در عین به‌صرفه بودن، بهینه نیز هست، چراکه حجم وسیعی از جامعه هدف را در برمیگیرد. دلایل زیر نشان می‌دهند که چرا تبلیغات پیامکی برای هر کسب‌و‌کاری مناسب است:

 • پیام کوتاه محبوب‌ترین شکل ارتباطی برای یک دهه بوده است.فواید استفاده از سامانه پیامکی در کسب‌و‌کار
 • بیش از 95درصد از پیام‌های کوتاه خوانده می‌شود.
 • ترافیک فروشگاهی بعد از تبلیغات‌ پیامکی 21درصد افزایش می‌یابد.
 • محتواهای متنی به طور عمده در کمتر از 15دقیقه بعد از دریافت روی دستگاه تلفن، خوانده می‌شوند.
 • میزان بازده تبلیغات پیامکی در بازه‌ی زمانی کم‌تری اتفاق می‌افتد.
 • از سایر روش‌های تبلیغاتی به صرفه‌تر است.
 • بازاریابی پیامکی برای هر شغل و در هر شرایطی قابل استفاده است.
 • استفاده از سامانه پیامکی برای ارسال پیامک تبلیغاتی بسیار ساده است و نسبت به سایر روش‌های تبلیغی از پیچیدگی کمتری برخوردار است.

بازاریابی پیامکی یک "فرصت" در تجارت 

تحقیقات نشان می‌دهند که در مقابل روش‌هایی همچون تبلیغ با ایمیل (16درصد) و تماس تلفنی (20درصد)، این پیام کوتاه است که با بیش از نود و پنج درصد نرخ خوانش، بیشترین میزان بازدهی را دارد.

البته این به شما بستگی داردکه از چه شیوه‌ای برای جذب مشتریان خود استفاده می‌کنید تا میزان بازدهی شما بالا رود، اما باید در نظر داشته باشید که نسبت به هزینه‌ای که در راه تبلیغات صرف می‌کنید، تبلیغات پیامکی بسیار بهینه‌تر می‌توانید انجام دهید.

فواید استفاده از سامانه پیامکی در کسب‌و‌کار

سامانه پیامکی امکان ارسال اطلاعات به گروه‌های مختلف را به سرعت و به همان شیوه ارسال ایمیل، فراهم می‌کند و آن را تبدیل به یک کانال بازاریابی الکترونیکی محبوب می‌سازد. برای اینکه بهتر درک کنیم یک متن پیامک چه فوایدی برای تجارت ما دارد، لازم است موارد زیر را مورد مطالعه قرار دهیم:

1. پیامک می‌تواند در مدت زمانی کوتاه، برند شما را معرفی کند، یعنی در فاصله انتخاب و خرید پنل اس ام اس تا فعالسازی پنل که شاید یک روز کاری هم به طول نینجامد، می‌توانید به راحتی کسب‌و‌کار خود را در بدون محدودیت و در هرسطحی که در نظر دارید، معرفی کنید و این خود یعنی صرفه‌جویی در زمان، همان چیزی که لازمه‌ی پیشرفت هر تجارتی محسوب می‌شود.

2. با ارسال اس ام اس می‌توانید ارائه خدمات برند خود را به شکل حرفه‌ای، امکان‌پذیر سازید.

تصور کنید شخصی برای دریافت اطلاعات مشخصی مثلا نحوه استفاده از فلان مدل لباسشویی وارد سایت شما می‌شود، در انتها بعد از اینکه از اطلاعات بدست آمده رضایت کافی داشت، تصمیم می‌گیرد یک حساب کاربری ایجاد کند، حال پس از ثبت نام بلافاصله پیامکی را در یافت می‌کند با این مضمون که:

«از عضویت شما در سایت تعمیرات ... بسیار خوشحالیم، رمز کاربری شما 1265 است. برای استفاده از خدمات سایت این رمز را ذخیره کنید.»

این پیام چه حسی را به مخاطب القا می‌کند؟!آیا پیامک می تواند به رشد کسب و کار من کمک کند؟

یا یک مثال بهتر از شرایطی که هر مادری با آن مواجه شده است؛ برای مادران پیش آمده وقتی برای چکاپ ماهانه فرزندان خود به مراکز بهداشتی مراجعه می‌کنند پیامی با این مضمون دریافت می‌کنند:

«آیا از عملکرد همکاران ما راضی هستید؟ برای ثبت میزان رضایت شما، یکی از گزینه‌های "خوب"، "متوسط"، یا "بد" را انتخاب کنید.»

افراد وقتی با یک چنین شرایطی مواجه می‌شوند احساس بهتری نسبت به کسب و کار شما پیدا می‌کنند و این یک خود عامل ترغیب‌کننده ای است تا افراد بیشتری جذب فعالیتهای شما شوند؛ زیرا با ارائه حرفه‌ای خدمات به مشتریان، به‌روز بودن خود را ثابت خواهید کرد.

3. با تبلیغ و پیگیری از طریق پیام کوتاه، فروش بیشتری خواهید داشت. شما می‌توانید از طریق پیام کوتاه مشتریان خاص خود را به سمت کسب و کارتان جذب کنید، این عمل نه تنها برای کسب و کارهایی که افراد به‌طور مداوم با آن سروکار دارند، بلکه برای سایر کسب و کارهایی که کمتر شناخته شده‌اند نیز، سودمند خواهد بود.

4. جامعه هدف را خودتان انتخاب می‌کنید. شاید شما یک فروشگاه لوازم اتومبیل در یک شهر با جمعیت متوسط دارید یا صاحب یک موسسه آموزشی زبان با چندین شعبه مختلف هستید. در هر صورت کسب‌وکارتان هر‌چه که باشد، چه یک بیزینس کوچک باشد و چه یک تجارت بزرگ، سامانه پیامکی این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا مخاطبین خود را بر اساس شهر، منطقه، محله، سن، جنسیت، شغل، پیش‌شماره و کدپستی مورد نظر انتخاب و متن پیام خود را فقط برای آنها ارسال کنید. این کار از هر لحاظ برای شما بهینه‌تر خواهد بود. به عنوان مثال:

یک فروشگاه لوازم اتومبیل می‌تواند اشخاص محدوده سنی بیست و پنج تا پنجاه ساله را برای ارسال پیامک تبلیغاتی انتخاب کند و آموزشگاه زبان افرادی با محدوده‌ی سنی خاص در شهرها و مناطقی که در آنها نمایندگی دارد.

در واقع یکی از ویژگی‌های بارز بازاریابی پیامکی، امکان انتخاب کاربران هدف از طریق پنل اس ام اس است.

5. از طریق پیام کوتاه می‌توانید، خدمات پشتیبانی به مشتریانتان ارائه کنید. هنگامی‌که از طریق ارسال اس ام اس با مشتریان خود تعامل می‌کنید، سبب ایجاد رابطه‌ای عمیقی خواهید شد. از این طریق هم می‌توانید به سئوالات آنان پاسخ دهید و هم در مناسبت‌های مختلف به مشتریان خود پیام دهید و یا حتی اط آنها نظرسنجی نمایید.آیا پیامک می تواند به رشد کسب و کار من کمک کند؟

"سامانه پیامکی" این امکان را فراهم می‌کند تا تعاملات به صورت دو طرفه ایجاد شود به گونه ای که هم شما می توانید برای حجم دلخواه از کاربران پیامک بفرستید هم آنان می توانند پاسخ خود را ارسال کنند.

6. با متن پیامکی رابطه خود را گسترش داده و کاربران را از فعالیت‌های مختلف فروشگاه آگاه سازید. شما می‌توانید با استفاده از متن پیامکی مشتریان خود را از انواع محصولات، تخفیفات، طرح‌های تشویقی، قرعه کشی‌ها، کوپن‌های تخفیف، کالاهای جدید و پیشنهادات ویژه‌ی خود مطلع نمایید.

7. بازاریابی پیامکی به عنوان یک روش تبلیغات ارزان شناخته می‌شود. استفاده از این روش یکی از ارزانترین روش‌های تبلیغی بشمار می‌رود و اگر کمپین تبلیغاتی شما به شیوه‌ی درست اجرای شود می‌تواند نتایج قابل توجهی در جذب مشتری و فروش محصولات شما داشته باشد.

شما با هر بودجه و هر هدفی که دارید می‌توانید، با بازاریابی پیامکی به وسیله پنل اس ام اس، کسب‌و‌کار خود را توسعه دهید. قیمت مناسب پنل‌ها،شرایطی ایجاد کرده تا با کمترین هزینه بتوانید تجارت خود را به دیگران معرفی کنید.

8. می‌توانید از طریق پیامک، نظرسنجی برگزار کنید. اکثر افراد علاقه چندانی به پر کردن فرم‌های نظرسنجی ندارند، اما نظرسنجی پیامکی برای امور مختلف در هر کسب‌و‌کاری کاربرد دارد، به صورتی‌که با استفاده از سامانه پیامکی، شما بسیار سریع، راحت و با درصد احتمال بیشتری قادر به دریافت آمار نتایج و اطلاعات کاری خود خواهید بود. آمار بدست آمده طی نظر سنجی پیامکی به شما کمک می‌کند تا کیفیت محصولات و خدمات خود را از دیدگاه مشتریان، مورد ارزیابی قرار دهید.

پیشنهاد مطالعه

با بازاریابی پیامکی دقیقاً به قلب هدف بزنید!

متن پیامک تبلیغاتی کارآمد، چه ویژگی‌هایی دارد؟

بازاریابی پیامکی روشی کارآمد و بهینه برای انواع کسب‌و‌کارها به‌شمار می‌رود. اما اگر ندانیم چگونه از همین شیوه ساده هم استفاده کنیم، ممکن است به نتایج دلخواه دست پیدا نکنیم.

متن پیامک ما باید به گونه‌ای باشد که برای مدت زیادی در ذهن مشتریان بماند. اما برای اینکه تبلیغات پیامکی ما کارایی بیشتری داشته باشد، باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد:آیا پیامک می تواند به رشد کسب و کار من کمک کند؟

 1. یک متن پیامک تبلیغاتی باید ترغیب‌کننده، ساده و قابل فهم باشد؛
 2. از نام خود شخص در متن پیامک برای جذب او استفاده کنید؛
  تحقیقات روانشناسی فروش نشان می‌دهد برای تعامل هر چه بهتر، بکار بردن نام شخص مورد نظر باعث جلب توجه بیشتر او می‌شود.
 3. مخاطب را با طرح‌های تشویقی، تخفیفی و کوپن‌ها، ترغیب به واکنش نمایید؛
 4. پیامک باید به گونه‌ای نوشته شود که در مخاطب ایجاد انگیزه کند؛
 5. حس به‌روز بودن و جدید بودن محصولات یا خدماتتان را در کاربران ایجاد کنید؛
 6. متن اس ام اس باید حس کنجکاوی خواننده را برای آشنایی با کسب‌و‌کارتان برانگیزد؛
 7. در متن پیامک از کلمات تاثیرگذار استفاده کنید، کلماتی همچون :رایگان، شگفت انگیز، خارق العاده، تخفیف، منحصر بفرد و …؛
 8. متن باید در عین کاربردی بودن، کوتاه و مختصر نیز باشد؛

چه کسانی می‌توانند از سامانه پیامکی استفاده کنند؟

فعالیت و تجارت شما به هر شکل و در هرسطحی که باشد، اگر از شیوه ی صحیح در بازاریابی پیامکی برای آن استفاده شود، می‌تواند به فرصتی برای پیشرفت در کار شما بدل گردد. در زیر به چند نمونه از فعالیتهایی که می‌توانند از پنل‌های اس ام اس در فعالیت خود بهره بگیرند اشاره کرده‌ایم:

 • موسسه‌های آموزشی دولتی و خصوصی
 • مدارس، دانشگاه‌ها، حوزه‌ها
 • شرکت‌های دولتی و خصوصی
 • موسسات مالی اعتباری و بانک‌ها
 • فروشگاه‌های بزرگ و کوچک
 • کسب‌و‌کارهای آنلاین
 • و...

آیا پیامک می تواند به رشد کسب و کار من کمک کند؟

این موارد تنها بخشی از فعالیت‌هایی بودند که با بازایابی پیامکی می‌توانند در به گسترش فعالیت‌هایشان بپردازند. اما برای اجرای صحیح بازاریابی پیامکی به یک بستر اجرایی، نیازمندیم.

این بستر را شرکت‌های ارائه دهنده سامانه‌های ارسال پیامک با خدمات خود من جمله ارائه وب‌سرویس پیامکی، برای ما فراهم می‌نمایند. بنابراین برای انجام بازاریابی پیامکی باید یک پنل پیامکی خوب، تهیه نماییم. اما یک پنل اس ام اس مناسب برای کسب و کار ما چه ویژگی هایی دارد؟!

 • امکان ارسال پیامک به صورت تکی و انبوه؛
 • امکان دریافت پیامک از طریق پنل؛
 • امکان دسته‌بندی کاربران برای ارسال هدفمند پیامک؛
 • امکان ارائه گزارش از پیامکهای ارسال، دریافت و برگشت خورده؛
 • خدمات پشتیبانی مناسب و 24/7؛
 • امکان عودت هزینه پیامک‌های ارسال نشده (برگشت خورده)؛
 • سهولت کار با محیط پنل؛
 • امکان ارسال پیامک صوتی؛

در پایان...

هدف از ارائه این مقاله آشنایی افراد با فواید و کاربردهای بازاریابی پیامکی درانواع کسب‌و‌کارها بود. بنابراین اگر توانسته‌ایم در یافتن یک راه حال ساده، زودبازده و مقرون به‌صرفه برای معرفی و تبلیغ محصولات و تجارتتان، به شما کمک کنیم؛ همین حالا با مراجعه به وبسایت "ملی پیامک" به آدرس www.melipayamak.com و یا تماس با کارشناسان تیم "ملی پیامک" با شماره 63404-021 داخلی 1، اقدام به تهیه و فعالسازی یکی از پنل‌های ارسال پیامک نمایید و از امکانات بی‌نظیر آن برای جذب مشتری و رونق کسب‌و‌کار خود بهره بگیرید.

 

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید