نمی‌دانم شما تا چه حد آدم صبوری هستید ولی انتظار برای من از کار در معدن سخت‌تر است! اگر شما هم مثل من از صف‌های وقت‌تلف‌کن در مطب‌ها و بانک‌ها و ادارات فراری هستید باید بگویم که تکنولوژی قربانش بروم باز هم به کمکمان آمده!

نوبت دهی هوشمند دقیقا برای حل همین مشکل ایجاد شده. که در این مقاله با دو نوع آن، یعنی نوبت دهی پیامکی و نوبت دهی تلفنی به همراه کابردهایشان آشنا می‌شویم.

نوبت دهی پیامکی چطور عمل می‌کند؟

این روزها با پیشرفت تکنولوژی همه دوست دارند از مزایای آن در زندگی استفاده کنند و برای صرفه جویی در زمان و هزینه از امکانات جدید کمک بگیرند. از خرید آنلاین بگیرید تا انواع رزرواسیون...

یکی از بهترین انواع نوبت دهی هوشمند، نوبت دهی پیامکی است. امروزه هر کسی یک گوشی موبایل دارد دیگر درست است؟ این فراگیر بودن گوشی‌های موبایل کمک می‌کند سیستم نوبت دهی پیامکی در ساده‌ترین و کوتاه‌ترین نوع ممکن انجام شود.

بخصوص اگر شما صاحب خدماتی (مثل بیمارستانها و مطب ها، بانک ها، آرایشگاه ها و ...) هستید که نیاز به رزرو قبلی دارند، این ابزار می‌تواند برایتان بسیار مفید باشد. و به راحتی از طریق اس ام اس به مخاطبان خود نوبت بدهید.

مزایای نوبت دهی پیامکی

همان‌طور که اشاره کردیم مزیت اصلی نوبت دهی پیامکی در دسترس بودن آن است. ابزاری مانند ایمیل ممکن است توسط هر مخاطبی چک نشود. ولی پیامک روی شخصی‌ترین وسیله هر آدمی یعنی موبایلش قابل رویت است.

علاوه بر این با نوبت دهی پیامکی هم در زمان شما و هم زمان مخاطبانتان صرفه‌جویی ایجاد می‌شود و از اتلاف هزینه و ایجاد بی‌نظمی‌ جلوگیری می‌شود. با این دستیار هوشمند خیالتان راحت باشد و در آرامش، خدمات را به بهترین نحو انجام بدهید. کی دلش می‌خواهد اطرافش همیشه پر از ازدحام و بی‌نظمی باشد؟

کار با نوبت دهی پیامکی چطور است؟

این سرویس امکانات مختلف و قابل تنظیمی دارد که در اینجا با برخی از آن‌ها آشنا می‌شویم. به طور کلی برای استفاده از این پنل پس از ایجاد یک نوبت دهی جدید و تنظیم آن، بر روی آیتم روزها کلیک کرده و روزها و ساعات مورد نظر را تنظیم نمائید. سپس مخاطب با ارسال کلیدواژه‌های "نوبت" می تواند نوبت‌های خالی را رزرو نمائید. و شما هم برای مشاهده نوبت های رزرو شده روی آیتم نوبت‌ها کلیک نمائید.

راهنمای استفاده از نوبت دهی پیامکی

 1. ابتدا بر روی درج جدید کلیک نمائید.
 2. عنوان: در این بخش می‌توانید عنوان انتخاب نمائید.
 3. گیرنده: شماره اختصاصی پنل شما می باشد که قابلیت دریافت پیامک را دارد.
 4. فرستنده: شماره اختصاصی پنل شما می‌باشد که با آن متن پیامک را برای مخاطب ارسال می‌نمائید.
 5. کلیدواژه دریافت نوبت: وفتی کاربر این کلیدواژه را ارسال نماید، نوبت برایش ارسال می شود.
 6. وقت‌ها به صورت تصادفی انتخاب شود: در صورتی که تصادفی بودن علامت‌دار باشد، اولین نوبت در یک روز به صورت تصادفی انتخاب خواهد شد.
 7. نیاز به تائید نوبت باشد: در صورتی که مایل هستید نوبت انتخابی مخاطب را تائید نمایید، کلیدواژه تائید نوبت را در این بخش تعیین کنید.
 8. متن اعلام نوبت: متنی می باشد که در هنگام تائید نوبت به مخاطب ارسال می شود.
 9. متن نوبت تکراری: در صورت تکراری بودن نوبت، این متن به مخاطب ارسال می شود.
 10. متن عدم وجود وقت آزاد: در صورت آزاد نبودن نوبت، این متن به مخاطب ارسال می شود.
 11. محدود کردن به اعضای دفترچه تلفن: در صورتی که بخواهید فقط اعضای دفترچه تلفن فادر به دریافت نوبت باشند می توانید نوبت دهی را به دفترچه تلفن محدود نمائید.
 12. اعمال بازه زمانی: زمان فعال بودن ماژول نوبت دهی را می توانید مشخص نمائید.
 13. روزها: برای هر روز زمان های ارائه ی خدمات را تعیین نمائید، زمان مورد نیاز برای ویزیت هر فرد را نیز تعیین نمائید.دقت کنید که در صورتی که در یک روز می خواهید چند بازه زمانی تعریف کنید بازه ها نباید همپوشانی داشته باشند.
 14. نوبت ها: در این بخش افرادی که نوبت دریافت نمودند را می توانید ملاحظه نمائید، و همچنین به صورت دستی می توانید خودتان نوبت برای افراد ایجاد نمائید و با فعال نمودن گزینه پیامک اطلاع رسانی یک نوبت به شماره موبایل درج شده ارسال می شود.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه ی مربوط به نوبت دهی پیامکی در ملی پیامک مراجعه کنید.

نوبت دهی پیامکی

سرویس نوبت دهی تلفنی با نوبت تل

علاوه بر نوبت دهی پیامکی یک روش دیگر برای رزرو هوشمند، نوبت دهی تلفنی است. این سرویس را با یک نمونه برایتان توضیح میدهیم. یکی از نرم افزارهای نوبت دهی هوشمند داخلی نوبت تل است. این سرویس از طرف نوین ویپ با ایده بهبود خدمات پزشکی و راحتی حال بیماران در مراکز درمانی ایجاد شد. علاوه بر مراکز خدماتی شما میتوانید برای دفتر،سازمان و شرکت خود نیز نوبت دهی تلفنی راه اندازی کنید تا مراجعانتان با یک تماس به طور خودکار وقت حضور تنظیم کنند.

مزایای نوبت دهی تلفنی با نوبت تل

 • ساماندهی و تسهیل در فرآیند اخذ نوبت به صورت شبانه روزی
 • جلوگیری از اتلاف وقت مراجعین و کاهش ترافیک شهری
 • ایجاد کامل پروفایل مراجعه کننده
 • امکان ایجاد پرونده پزشکی برای مراجعه کننده
 • کاهش معطلی مراجعه کننده در سالن انتظار پزشک
 • اطلاع رسانی روزهای حضور پزشکان
 • افزایش بهره وری و رضایت پرسنل
 • سیستم سانترال مرکزی در صورت نصب در محل پزشک یا درمانگاه
 • امکان معرفی درمانگاه ها و بخش ها در نرم افزار
 • امکان معرفی پزشکان مربوط به هر کلینیک بدون محدودیت
 • امکان تعریف شیفت کاری پزشکان در طول هفته
 • امکان تعریف مدت زمان ویزیت پزشک و هزینه ویزیت
 • تعریف بیمه های طرف قرارداد پزشکان
 • امکان تهیه گزارش از ویزیت ها و درآمد
 • اعلام تاریخ و ساعت زمان حضور در درمانگاه یا مطب
 • امکان پیگیری نوبت ها
 • امکان نوبت دهی بین مریض توسط منشی در نرم افزار
 • امکان گذاشتن پیام های صوتی مورد دلخواه مشتری
 • ارسال پیامک اخذ نوبت برای بیمار
 • دادن کد رهگیری به بیمار برای پیگیری یا لغو نوبت
 • امکان ارسال تماس روی شماره تلفن منشی
 • امکان ضبط مکالمات
 • گزارش گیری تماس گیرندگان

آرامش در خدمات‌رسانی با نوبت دهی هوشمند

مشغله‌ی زیاد، کمبود وقت، آلودگی هوا و ده‌ها دلیل دیگر ما را قانع می‌کند که از تکنولوژی نوین برای بهینه‌سازی وقت و هزینه استفاده کنیم. توصیه می‌کنیم شما هم در صورت ارائه خدمات، برای حذف صف‌های فیزیکی و ازدحام، از نوبت دهی پیامکی و تلفنی کمک بگیرید. و تحول مثبتی را در سازمان خود ایجاد کنید. اگر هر سوالی در این زمینه برایتان ایجاد شده، و یا نیاز به اطلاعات بیشتر دارید با شماره تماس 02163404 بگیرید همکاران ما همواره آماده کمک به شما هستند.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید