30% تخفیف بهاره خرید پنل پیامکی، فقط تا 31 فروردین
مشاهده تخفیف‌ها
نوبت دهی پیامکی چیست؟ خداحافظی با معطلی‌ها!

نوبت دهی پیامکی چیست؟ خداحافظی با معطلی‌ها!

58

نمی‌دانم شما چقدر آدم صبوری هستید ولی انتظار کشیدن برای من از کار در معدن هم سخت‌تر است! اگر مثل من از صف‌های وقت‌تلف‌کن و طولانی در مطب‌، بانک و ادارات فراری هستید باید بگویم که تکنولوژی به کمک‌مان آمده است!

نوبت دهی هوشمند راه‌حل این مشکل است که در این مقاله با دو مدل آن یعنی نوبت دهی پیامکی و نوبت‌دهی تلفنی آشنا می‌شویم و درباره کاربردشان صحبت می‌کنیم. صاحبان مشاغل مختلف اگر با مراجعان زیادی سروکار دارند، برای کم کردن ازدحام مراجعان می‌توانند از این سرویس استفاده کنند.

نوبت دهی پیامکی چیست؟

نوبت دهی پیامکیمردم دوست دارند از مزایای تکنولوژی در زندگی استفاده کنند، مثلاً برای صرفه‌جویی در زمان و هزینه از امکانات جدید کمک بگیرند. برای همین پنل‌های پیامکی ابزاری به نام نوبت دهی پیامکی را طراحی کردند.

اگر کاربر برای کارش، مثلاً مطب یا اداره، پنل پیامکی تهیه کند، در قسمت ابزار ویژه با فعال کردن نوبت‌دهی می‌تواند به‌صورت هوشمند به تمام مراجعانش وقت بدهد تا هم نیازی به تلفن‌های مکرر نباشد و هم در وقت صرفه‌جویی شود. حالا بیایید با مزایای نوبت‌دهی اس ام اسی آشنا شویم.

مزایای نوبت دهی پیامکی

مزیت اصلی نوبت دهی پیامکی در دسترس بودن آن است. مثلاً ایمیل ممکن است توسط هر کسی چک نشود، ولی پیامک را همه می‌خوانند.

ارسال پیامک ارزان است و از نوبت دهی تلفنی بسیار مناسب‌تر است، در ضمن به حضور نیروی انسانی هم نیاز ندارد و همه چیز خودکار است. مثلاً شما می‌توانید نوبت‌دهی را طوری تنظیم کنید که با فواصل معینی به مراجعان وقت بدهد، در صورت پر شدن وقت‌ها هشدار بدهد تا از ازدحام مراجعان هم کم شود.

کار با نوبت دهی پیامکی چطور است؟

نوبت دهی پیامکیاین سرویس امکانات مختلف و قابل تنظیمی دارد که در اینجا با بعضی از آن‌ها آشنا می‌شویم.

برای استفاده از این سرویس، بعد از ایجاد نوبت‌دهی جدید و تنظیم آن، باید روی آیتم روزها کلیک کرده و ساعات موردنظرتان را تنظیم کنید. حالا مخاطب با ارسال کلیدواژه‌های نوبت می‌تواند تایم خالی را رزرو کند. شما هم برای مشاهده نوبت‌های رزرو شده باید روی آیتم نوبت‌ها کلیک کنید. ما تمام این مسیر را قدم‌به قدم در ادامه برایتان توضیح دادیم:

راهنمای استفاده از ابزار نوبت دهی پیامکی

برای شروع کار روی درج جدید کلیک کنید. در قسمت "عنوان" کلمه‌ای را بنویسید. این عنوان فقط برای گروه‌بندی راحت پیام‌های خودتان است و برای مخاطب ارسال نمی‌شود.

در قسمت فرستنده، شماره‌ای را بنویسید که با آن می‌خواهید پیامک را برای مخاطب ارسال ‌کنید. حالا کلیدواژه دریافت نوبت را تعریف کنید تا وقتی کسی این واژه را ارسال کرد، نوبت برایش فرستاده شود.

نوبت‌دهی را می‌توانید به دو صورت تصادفی یا نیاز به تائید انتخاب کنید. اگر نوبت‌دهی تصادفی باشد، پنل اتوماتیک اولین نوبت روز را به‌صورت تصادفی به مراجع می‌دهد. برای نوبت‌های نیاز به تائید هم اول باید صاحب پنل نوبت را تائید کند تا بعد وقت مشخص شده به مراجع پیامک شود.

حالا باید متن‌هایی که می‌خواهید را بنویسید. متن اعلام نوبت، پیامکیست که با تائید نوبت برای مراجع ارسال می‌شود. متن نوبت تکراری، در صورت تکراری بودن نوبت ارسال می‌شود. متن عدم وجود وقت آزاد هم با پر بودن وقت‌ها به مراجع اس ام اس می‌شود.

البته شما می‌توانید نوبت‌دهی را فقط به اعضای دفترچه تلفن محدود کنید. برای نوبت‌دهی بازه زمانی تعیین کنید. برای هر روز زمان‌های ارائه خدمات و زمان ویزیت را مشخص کنید. فقط دقت کنید در صورتی که برای یک ‌روز می‌خواهید چند بازۀ زمانی تعریف کنید، نباید هم‌پوشانی داشته باشند.

در انتها هم به قسمت نوبت‌ها می‌رسیم. در این بخش افرادی که نوبت دارند، وقتشان را می‌بینند. البته دستی هم می‌توانید نوبت را برای افراد یک‌به‌یک ایجاد کنید. با فعال کردن گزینۀ پیامک اطلاع‌رسانی نوبت به شماره موبایل مراجع پیامک می‌شود.

سرویس نوبت دهی تلفنی

علاوه‌بر نوبت دهی پیامکی روش دیگر رزرو هوشمند، نوبت‌دهی تلفنی است. یکی از نرم‌افزارهای نوبت‌دهی هوشمند داخلی، نوبت تل است.

این سرویس از طرف نوین ویپ برای خدمات پزشکی و راحتی حال بیماران در مراکز درمانی ایجاد شد. البته علاوه‌بر مراکز خدماتی شما می‌توانید برای دفتر،سازمان و شرکت خودتان هم نوبت‌دهی تلفنی را راه‌اندازی کنید تا مراجعان با یک تماس به‌طور خودکار وقت حضورشان تنظیم کنند. حالا شاید بپرسید گه غیر از تنظیم وقت، این سرویس دیگر چه مزایایی دارد؟

ارسال تبلیغات پیامکی پربازده در سراسر گلستان با پنل اس ام اسحتما بخوانید: ارسال تبلیغات پیامکی پربازده در سراسر گلستان با پنل اس ام اس

مزایای نوبت دهی تلفنی با نوبت تل

نوبت دهی پیامکیاگر از نوبت تل برای نوبت‌دهی به مراجعان استفاده کنید، هم در زمان صرفه‌جویی کردید و هم می‌توانید 24 ساعته به مخاطب وقت بدهید. نوبت تل به کاهش ازدحام بیکاران و ایجاد پرونده و پروفایل پزشکی هم کمک می‌کند و هم امکان اطلاع‌رسانی روزهای حضور هر پزشک را دارد.

سانترال تلفن در محل نصب می‌شود و استفاده از آن خیلی آسان است. در ضمن امکان پیگیری نوبت هم برای سیستم تعریف شده است. در انتها هم خوب است بدانید که مکالمات ضبط می‌شود و بعد از گرفتن وقت "کد رهگیری" برای بیمار صادر می‌شود.

خدمات‌ تعیین وقت با نوبت‌دهی هوشمند

مشغلۀ زیاد، کمبود وقت، بی‌حوصلگی و لزوم دوری از ازدحام جمعیّت همراه با ده‌ها دلیل دیگر ما را قانع می‌کند تا از تکنولوژی‌های جدید برای بهینه‌سازی وقت و هزینه استفاده کنیم.

توصیه می‌کنم شما هم در صورتی که کسب‌وکارتان مثل مطب است و مراجعان زیادی رفت‌وآمد می‌کنند، برای حذف صف‌  و ازدحام، از نوبت دهی پیامکی و تلفنی کمک بگیرید و تحول مثبتی را در سازمان خودتان ایجاد کنید. اگر هر سوالی در این زمینه برایتان پیش آمده یا نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، با شماره 02163404 تماس بگیرید تا همکاران تیم پشتیبانی راهنمایی‌تان کنند.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
2دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه

 • امیرحسین بشری

  04 خرداد 1400، 09:28

  من پنل شما را خریداری کردم ولی خبری از نوبت دهی پیامکی داخل پنلتون نیست!

  • نیلوفر اکبریان

   05 خرداد 1400، 08:27

   دوست عزیز چه پنلی خریدید؟
   نوبت‌دهی پیامکی در قسمت ابزار ویژه و فقط برای پنل تجاری فعاله، برای ارتقای پنل با 02163404 تماس بگیرید تا کارهاشو براتون انجام بدن یا شمارتون رُ به صورت خصوصی اینجا برامون بگذارید تا تیم پشتیبانی تماس بگیرند

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.

پنل خود را انتخاب کنید