نمی‌دانم شما تا چه حد آدم صبوری هستید ولی انتظار برای من از کار در معدن هم سخت‌تر است! اگر شما هم مثل من از صف‌های وقت‌تلف‌کن در مطب‌ها و بانک‌ها و ادارات فراری هستید باید بگویم که تکنولوژی قربانش بروم باز هم به کمک‌مان آمده است!

نوبت دهی هوشمند دقیقاً برای حل همین مشکل ایجاد شده که در این مقاله با دو نوع آن، یعنی نوبت دهی پیامکی و نوبت دهی تلفنی به همراه کاربردهایشان آشنا می‌شویم.

نوبت دهی پیامکی چطور عمل می‌کند؟

در حال حاضر مردم دوست دارند که از مزایای تکنولوژی در زندگی خودشان استفاده کنند و برای صرفه‌جویی در زمان و هزینه از امکانات جدید کمک بگیرند. از خرید آنلاین بگیرید تا انواع رزرواسیون...

یکی از بهترین انواع نوبت دهی هوشمند، نوبت دهی پیامکی است. الان دیگر هر کسی یک گوشی موبایل دارد، درست است؟ این فراگیر بودن گوشی‌های موبایل کمک می‌کند سیستم نوبت دهی پیامکی در ساده‌ترین و کوتاه‌ترین نوع ممکن انجام شود.

به‌خصوص اگر شما صاحب خدماتی (مثل بیمارستانها و مطب‌ها، بانک‌ها، آرایشگاه‌ها و ...) هستید که نیاز به رزرو قبلی دارند، این ابزار می‌تواند برایتان بسیار مفید باشد و به‌راحتی از طریق اس ام اس به مخاطبان خودتان نوبت بدهید.

مزایای نوبت دهی پیامکی

همان‌طور که اشاره کردیم مزیت اصلی نوبت دهی پیامکی در دسترس بودن آن است. ابزاری مانند ایمیل ممکن است توسط هر مخاطبی چک نشود؛ ولی پیامک روی شخصی‌ترین وسیله هر آدمی یعنی موبایلش قابل رویت است.

علاوه‌براین با نوبت دهی پیامکی هم در زمان شما و هم زمان مخاطبانتان صرفه‌جویی می‌شود و از اتلاف هزینه و ایجاد بی‌نظمی‌ هم جلوگیری می‌شود. با این دستیار هوشمند خیالتان راحت باشد و در آرامش، خدمات را به بهترین نحو انجام بدهید. چه کسی دلش می‌خواهد اطرافش همیشه پر از ازدحام و بی‌نظمی باشد؟

کار با نوبت دهی پیامکی چطور است؟

این سرویس امکانات مختلف و قابل تنظیمی دارد که در اینجا با بعضی از آن‌ها آشنا می‌شویم. به‌طور کلی برای استفاده از این پنل، پس از ایجاد یک نوبت دهی جدید و تنظیم آن، روی آیتم روزها کلیک کرده و روزها و ساعات موردنظر را تنظیم کنید؛ سپس مخاطب با ارسال کلیدواژه‌های نوبت می‌تواند نوبت‌های خالی را رزرو کند. شما هم برای مشاهده نوبت های رزرو شده باید روی آیتم نوبت‌ها کلیک کنید.

راهنمای استفاده از نوبت دهی پیامکی

 1. ابتدا روی درج جدید کلیک کنید.
 2. عنوان: در این بخش می‌توانید عنوان انتخاب کنید.
 3. گیرنده: شمارۀ اختصاصی پنل شما است که قابلیت دریافت پیامک را دارد.
 4. فرستنده: شمارۀ اختصاصی پنل شما است که با آن متن پیامک را برای مخاطب ارسال می‌کنید.
 5. کلیدواژه دریافت نوبت: وفتی کاربر این کلیدواژه را ارسال کند، نوبت برایش ارسال می شود.
 6. وقت‌ها به‌صورت تصادفی انتخاب شود: درصورتی که تصادفی بودن علامت‌دار باشد، اولین نوبت در یک‌روز به‌صورت تصادفی انتخاب می‌شود.
 7. نیاز به تائید نوبت باشد: درصورتی که مایل هستید نوبت انتخابی مخاطب را تائید کنید، کلیدواژه تائید نوبت را در این بخش تعیین کنید.
 8. متن اعلام نوبت: متنی است که در هنگام تائید نوبت به مخاطب ارسال می‌شود.
 9. متن نوبت تکراری: در صورت تکراری بودن نوبت، این متن به مخاطب ارسال می‌شود.
 10. متن عدم وجود وقت آزاد: در صورت آزاد نبودن نوبت، این متن به مخاطب ارسال می‌شود.
 11. محدود کردن به اعضای دفترچه تلفن: درصورتی که بخواهید فقط اعضای دفترچه تلفن فادر به دریافت نوبت باشند می‌توانید نوبت دهی را به دفترچه تلفن محدود کنید.
 12. اعمال بازه زمانی: زمان فعال بودن ماژول نوبت دهی را می توانید مشخص کنید.
 13. روزها: برای هرروز زمان‌های ارائه  خدمات را تعیین کنید، زمان مورد نیاز برای ویزیت هر فرد را هم مشخص کنید. دقت کنید که درصورتی که در یک‌روز می‌خواهید چند بازۀ زمانی تعریف کنید، بازه‌ها نباید هم‌پوشانی داشته باشند.
 14. نوبت‌ها: در این بخش افرادی را که نوبت دریافت کردند، می‌توانید ببینید و همچنین به‌صورت دستی می‌توانید خودتان نوبت را برای افراد ایجاد کنید. با فعال کردن گزینۀ پیامک اطلاع‌رسانی یک نوبت به شماره موبایل درج‌شده ارسال می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر به صفحۀ مربوط به نوبت دهی پیامکی در ملی‌پیامک مراجعه کنید.

نوبت دهی پیامکی

سرویس نوبت دهی تلفنی با نوبت تل

علاوه‌بر نوبت دهی پیامکی یک روش دیگر برای رزرو هوشمند، نوبت دهی تلفنی است. این سرویس را با یک نمونه برایتان توضیح می‌دهیم. یکی از نرم‌افزارهای نوبت دهی هوشمند داخلی نوبت تل است. این سرویس از طرف نوین ویپ با ایده بهبود خدمات پزشکی و راحتی حال بیماران در مراکز درمانی ایجاد شد. علاوه‌بر مراکز خدماتی شما می‌توانید برای دفتر،سازمان و شرکت خودتان هم نوبت دهی تلفنی راه‌اندازی کنید تا مراجعین‌تان با یک تماس به‌طور خودکار وقت حضور تنظیم کنند.

مزایای نوبت دهی تلفنی با نوبت تل

 • ساماندهی و تسهیل در فرآیند اخذ نوبت به‌صورت شبانه‌روزی
 • جلوگیری از اتلاف وقت مراجعین و کاهش ترافیک شهری
 • ایجاد کامل پروفایل مراجعه‌کننده
 • امکان ایجاد پرونده پزشکی برای مراجعه‌کننده
 • کاهش معطلی مراجعه‌کننده در سالن انتظار پزشک
 • اطلاع‌رسانی روزهای حضور پزشکان
 • افزایش بهره‌وری و رضایت پرسنل
 • سیستم سانترال مرکزی در صورت نصب در محل پزشک یا درمانگاه
 • امکان معرفی درمانگاه‌ها و بخش‌ها در نرم‌افزار
 • امکان معرفی پزشکان مربوط به هر کلینیک بدون محدودیت
 • امکان تعریف شیفت کاری پزشکان در طول هفته
 • امکان تعریف مدت زمان ویزیت پزشک و هزینه ویزیت
 • تعریف بیمه‌های طرف قرارداد پزشکان
 • امکان تهیه گزارش از ویزیت‌ها و درآمد
 • اعلام تاریخ و ساعت زمان حضور در درمانگاه یا مطب
 • امکان پیگیری نوبت‌ها
 • امکان نوبت‌دهی بین مریض توسط منشی در نرم‌افزار
 • امکان گذاشتن پیام‌های صوتی مورد دلخواه مشتری
 • ارسال پیامک اخذ نوبت برای بیمار
 • دادن کد رهگیری به بیمار برای پیگیری یا لغو نوبت
 • امکان ارسال تماس روی شماره تلفن منشی
 • امکان ضبط مکالمات
 • گزارش‌گیری تماس گیرندگان

آرامش در خدمات‌رسانی با نوبت دهی هوشمند

مشغلۀ زیاد، کمبود وقت، آلودگی هوا و ده‌ها دلیل دیگر ما را قانع می‌کند که از تکنولوژی نوین برای بهینه‌سازی وقت و هزینه استفاده کنیم. توصیه می‌کنیم شما هم در صورت ارائه خدمات، برای حذف صف‌های فیزیکی و ازدحام، از نوبت دهی پیامکی و تلفنی کمک بگیرید و تحول مثبتی را در سازمان خودتان ایجاد کنید. اگر هر سوالی در این زمینه برایتان ایجاد شده یا نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، با شماره 02163404 تماس بگیرید. همکاران ما همواره آماده کمک به شما هستند.

با نوبت دهی پیامکی از معطلی ها خداحافظی کنید!
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید