سامانه پیامک آژانس های مسافرتی

بدون شک زمان در صنعت توریست از اهمیت بسیار بالائی برخوردار است و این تجارت نیاز به برنامه‌ریزی‌های بسیار دقیقی دارد. در نتیجه حتی کوچکترین تاخیر یا تغییر در برنامه می‌تواند بسیاری از برنامه‌های فعلی را بهم بریزد. بنابراین، سرعت بالای پیامک دقیقاً همان چیزی است که یک آژانس هواپیمائی نیاز دارد.

صندلی‌های هواپیمای شما به فروش نرفته است؟ مشتریان از پرواز خود جا مانده‌اند؟ پرواز شما تاخیر خورده است و مشتریان پول خود را پس می‌خواهند؟ نتیجۀ تمام اینها کاهش میزان درآمد شما و همچنین نارضایتی مشتریان خواهد بود. اما پیامک اجازه می‌دهد تا حد زیادی این موارد را جبران کنید.

ما در اینجا ۵ تا از کاربردهای بیشمار پیامک را به شما معرفی می‌کنیم که به یک آژانس هواپیمائی کمک می‌کند وفاداری مشتریان خود را به دست آورد و در نتیجۀ درآمد خود را افزایش دهد.

۱- پیشنهادات لحظۀ آخری را از طریق پیامک به فروش برسانید.

وقتی که بحث مسافرت باشد، تغییرات در آخرین لحظه امری عادی است. دلایل مختلفی باعث این موضوع می‌شود – صندلی‌های هواپیما کامل به فروش نرفته است، یک مسافر نظر خود را عوض کرده است و … اما این نباید یک باخت برای آزانس مسافرتی باشد، بلکه می‌تواند تبدیل به یک فرصت جدید تجاری شود. پیامک یک راه ارتباط لحظه‌ای بوده و همین کمک می‌کند پیشنهادات لحظۀ آخر خود را از این طریق به اطلاع مشتریان برسانید.

شما این پیشنهاد را به مشترکان خود ارسال خواهید کرد و آنها با انتخاب لینک درون این پیامک می‌توانند سریعاً دست به کار شده و اولین نفری باشند که این معاملۀ سودآور را بدست می‌آورند. چه کسی دوست ندارد یک بلیط نصف قیمت خریدای کند، حتی اگر قرار باشد فردا به مسافرت برود؟

۲- مقاصد و زمان حرکت را مستقیماً به اطلاع مشتری برسانید.

بالا بردن آگاهی در مورد جذاب‌ترین مقاصد و آخرین پیشنهادات اهمیت بسیار بالائی دارد. مشخص نیست که مشتریان به وب‌سایت شما سر بزنند یا اخبار جدیدتان را مطالعه کنند. اما آنها همیشه یک گوشی در جیب خود دارند و به پیامک‌های خود نگاه می‌اندازند. شما می‌توانید از طریق پیامک تمام اخبار جدید و اطلاعات سفر را در اختیار مخاطبان قرار دهید. حتی می‌توان سامانه را تنظیم کرد تا با ارسال یک کلمه یا عدد، مشتری بتواند این اطلاعات را از شما دریافت کند.

مردم همیشه در حرکت هستند و در نتیجه از شما ممنون خواهند بود اگر لازم نباشد زمان زیادی را به جستجو در سایت‌ها و بروشور‌های مسافرتی بپردازند. فراموش نکنید، این تبلیغات قبل از فصل‌های سفر بیشترین بازدهی را خواهد داشت.

۳- به مشتریان در مشخص کردن جزئیات مسافرت کمک کنید.

مشتری شما یک پرواز را رزرو کرده است، اما هنوز برای سفر آمادگی ندارد؟ برنامه‌ریزی برای سفر اغلب کاری مشکل و وقت‌گیر است و اگر لازم بود خوب است به مشتری خود کمک کنید.. آیا مقررات خاصی وجود دارد که باید از آن اطلاع داشته باشد؟ آیا هواپیمای شما هنوز به فرودگاه نرسیده است و احتمالا پرواز با تاخیر روبرو خواهد شد؟ با اس‌ام‌اس می‌توانید در عرض چند ثانیه به مشتریان خود اطلاع‌رسانی کرده و مطمئن شوید که آنها کاملا برای مسافرت خود آماده هستند. مسافران این خدمات شما را فراموش نخواهند کرد.

۴- به مشتری نشان دهید به یاد او هستید و برایش اهمیت قائلید.

مشتریان دوست دارند برخوردی صمیمانه با آنها شود و البته هیچ‌چیز مثل یک پیامک نمی‌تواند شخصی باشد. تولد‌ها و تعطیلات فرصت‌های استثنائی هستند تا به مشتری نشان دهید که او را فراموش نکرده‌اید. شما حتی می‌توانید برای این روز بخصوص یک تخفیف یا پیشنهاد ویژه نیز برای وی در نظر بگیرید. به این ترتیب، شرکت شما از سایرین متمایز شده و آن ویژگی انسانی را خواهد داشت که همه می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنید. مطمئن باشید با اینکار در سفر بعدی، مشتری دوباره به سراغ شما خواهد آمد، زیرا شما بودید که او را به خاطر داشتید.

۵- خود را به مشتری یادآوری کرده و وفاداری او را بدست آورید.

مشتریان شما به سلامت از سفر بازگشته‌اند و از خدمات شما راضی بوده‌اند. اما کار شما هنوز به پایان نرسیده است. هدف اصلی این است که مطمئن شوید آنها مسافرت‌های بعدی خود را نیز با شما انجام می‌دهند. چرا پیامک را برای این منظور به کار نگیرید؟ شما می‌توانید برای مشتریان مسابقه، نظرسنجی و بازی ترتیب دهید – هر روشی که بتواند نام شما را در ذهن مخاطب حک کند. چرا یک مسابقه با موضوع سفر و شناخت جهان ترتیب ندهید و به برندۀ آن یک سفر رایگان هدیه ندهید؟ از این طریق حتی می‌توانید لیست مشترکان خود را نیز افزایش دهید.

پیامک به آژانس‌های هواپیمائی اجازۀ می‌دهد خدمات مختلفی را به مشتریان خود ارائه دهند و این موارد تنها چند راهکار ساده برای جذب مسافران با استفاده از پیامک بود. بازاریابی پیامکی را امتحان کنید و مطمئن باشید تفاوت را احساس خواهید کرد!