افزونه صدور فاکتور حرفه ای ووکامرس آی فکت
 • طراح افزونه سیدرضا صالحی
 • نسخه افزونه 11.0.2
 • تاریخ انتشار
 • آخرین بروزرسانی
 • تعداد دانلود 3008
 • وبسایت zhaket.com
دانلود افزونه

راهنمای استفاده از ماژول

ابتدا افزونه را از توسعه دهنده تهیه و سپس داخل سایت وردپرسی خود نصب و مطابق راهنمای استفاده بفرمایید.

اطلاعیه مهم

افزونه صدور فاکتور حرفه ای ووکامرس آی فکت می‌بایست از توسعه دهنده خریداری شود و به صورت رایگان ارائه نمیگردد.

افزونه صدور فاکتور حرفه ای ووکامرس آی فکت

در سایت‌های فروشگاهی که با وردپرس راه اندازی شده است، ارائه فاکتوری مناسب و کامل برای سفارشات یک نیاز ضروری می‌باشد. افزونه صدور فاکتور حرفه ای ووکامرس iFact به شما این امکان را خواهد داد تا برای سفارشات ثبت شده بر روی سایت خود یک فاکتور حرفه‌ای و کامل ایجاد و چاپ نمایید.

پلاگین iFact برای شما امکان ارسال فاکتور از طریق پیامک و ایمیل به مشتری را فراهم می‌کند.

افزونه صدور فاکتور حرفه ای ووکامرس توسط سامانه ژاکت به فروش می‌رسد و برای تهیه آن می‌توانید بر روی خرید افزونه کلیک کنید یا از طریق دانلود مستقیم در این مقاله وارد صفحه خرید افزونه شوید.

نکته) افزونه فاکتور حرفه ای ووکامرس iFact برای نصب و فعالسازی نیاز به وارد کردن لایسنس ارائه شده توسط ژاکت دارد.

قبل از اینکه به سراغ امکانات این افزونه و نحوه اتصال آن به سامانه ملی پیامک برویم، پیشنهاد می‌کنم ویدئوی آموزش اتصال افزونه صدور فاکتور ووکامرس iFact به پنل اس ام اس ملی پیامک را در کانال آپارات ملی پیامک مشاهده بفرمائید.

امکانات افزونه فاکتور حرفه ای ووکامرس iFact

برخی از امکانات پرکاربرد پلاگین صدور فاکتور حرفه‌ای ووکامرس iFact به شرح زیر است:

 • سازگار با سامانه پیامکی ملی پیامک
 • پشتیبانی از سرویس ارسال پیامک از طریق پترن یا الگو (ارسال پیامک به لیست سیاه مخابرات)
 • امکان سفارشی سازی فاکتور
 • امکان ارسال فاکتور از طریق پیامک به مشتریان
 • قابلیت نمایش بارکد شماره سفارش در فاکتور
 • تاریخ شمسی
 • امکان ارسال فاکتور از طریق ایمیل به مشتریان
 • دارای برچسب مشتری
 • امکان دریافت PDF فاکتور
 • قابلیت دریافت فاکتور توسط مشتری در داشبورد کاربری
 • سازگار با افزونه چند فروشندگی دکان
 • قابلیت نمایش لیست سفارشات بر اساس استان، وضعیت و تاریخ

اتصال افزونه فاکتور حرفه ای ووکامرس iFact به ملی پیامک

پس از نصب و فعالسازی افزونه فاکتور ووکامرس، در منوی اصلی داشبورد مدیریتی بر روی گزینه "فاکتور حرفه‌ای" کلیک کنید و سپس گزینه "پیکربندی فاکتور" را انتخاب نمائید. اکنون مطابق شکل زیر وارد سربرگ "پیامک" شوید.

تنظیمات افزونه فاکتور حرفه ای ووکامرس

شکل 1 - سربرگ پیامک در افزونه ifact

حال مطابق با آموزش زیر، قدم‌به‌قدم به سراغ انجام تنظیمات پیامک در افزونه صدور فاکتور ووکامرس برویم.

تنظیمات پبامک در افزونه فاکتور حرفه ای ووکامرس

پس از اینکه وارد بخش پیامک در افزونه صدور فاکتور حرفه ای شدید، در ابتدای صفحه دو تب "عمومی" و "وضعیت‌ها" را مشاهده می‌کنید که هر کدام را می‌توانید جداگانه تنظیم کنید.

ارسال فاکتور عمومی

در تب عمومی افزونه ifact، دو حالت برای ارسال پیامک عمومی شامل "تکمیل پرداخت" و "ارسال فاکتور به فروشنده" وجود دارد.

وضعیت‌های ارسال فاکتور در افزونه فاکتور حرفه ای

شکل 2 - وضعیت عمومی ارسال پیامک فاکتور در افزونه فاکتور حرفه ای

در این لیست مواردی که انتخاب شده باشند، پس از تغییر وضعیت سفارش در ووکامرس به آن وضعیت، متن پیامک مربوط به فاکتور در افزونه، برای شماره موبایل مشتری که خرید را انجام داده است، ارسال می‌شود. به‌عنوان مثال در تصویر فوق، تکمیل پرداخت در لیست مورد نظر انتخاب شده است. اگر در این حالت در سایت وردپرسی شما وضعیت سفارش به "تکمیل شده" تغییر یابد، پیامک ارسال فاکتور برای مشتری شما توسط افزونه صدور فاکتور حرفه ای ووکامرس ارسال خواهد شد.

کلید شماره همراه

به منظور اینکه افزونه فاکتور ووکامرس بتواند برای کاربران ارسال پیامک فاکتور را انجام دهد، باید در این بخش کلید شماره همراه (یا همان شورت کد) مربوط به فیلد دریافت شماره موبایل را در این بخش انتخاب نمائید.

به‌صورت پیشفرض در ووکامرس کلید مرتبط با فیلد شماره موبایل BILLING_PHONE می‌باشد، اما در صورتیکه از افزونه دیگری استفاده می‌کنید که شماره تلفن کاربران را دریافت می‌کند، می‌بایست کلید مربوط به آن افزونه را از لیست کشویی انتخاب نمائید.

نکته) به‌عنوان مثال اگر از افزونه دیجیتس برای ثبت‌نام کاربران و مشتریان خودتان استفاده می‌کنید، کلید شماره موبایل را برابر با digits_phone یا digits_phone_no قرار بدهید.

اتصال افزونه فاکتور حرفه ای ووکامرس به سامانه ملی پیامک

در ادامه تنظیمات سربرگ پیامک در افزونه فاکتور حرفه ای ووکامرس به نحوه اتصال افزونه با پنل کاربری شما در سامانه ملی پیامک می‌رسیم.

اتصال افزونه صدرو فاکتور حرفه ای ووکامرس به ملی پیامک

شکل 3 - تنظیمات درگاه پیامکی در افزونه فاکتور حرفه‌ای ووکامرس

سامانه پیامکی

در این بخش (کادر شماره 7 در شکل 3)، برای اتصال افزونه صدور فاکتور به پنل کاربری شما در سامانه ملی پیامک، از لیست کشویی MELIPAYAMAK را انتخاب کنید.

نام کاربری سامانه

در کادر شماره 8 شما باید نام کاربری مربوط به پنل کاربری خودتان در سامانه ملی پیامک را بنویسید. این مورد در زمان ثبت‌نام و خرید پنل اس ام اس، از طریق پیامک به شماره موبایل شما ارسال شده است.

رمز عبور سامانه

رمز عبور مربوط به پنل کاربری شما در سامانه ملی پیامک می‌باشد. به‌جای کلمه عبور می‌توانید از مقدار APIKey نیز استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنم از لینک زیر درباره مقاله APIKey وبسرویس مطالعه کنید.

شماره ارسال کننده

خط اختصاصی ارسال کننده پیامک در پنل کاربری پیامکی شما در سامانه ملی پیامک است. برای مشاهده خطوط اختصاصی پنل‌تان، وارد بخش "تنظیمات" و سپس گزینه "شماره‌ها" در پنل اس ام اس خودتان بشوید.

ارسال پیامک از طریق سرویس ارسال بر اساس پترن یا الگو

برخی از افراد که سیمکارت‌های مختلفی (مانند ایرانسل، همراه اول یا رایتل) دارند، به دلایل شخصی خودشان، دوست ندارند که پیامک‌های تبلیغاتی دریافت کنند. پس بنابراین پیامک‌های تبلیغاتی سیمکارت خودشان را مسدود می‌کنند که به این افراد، "لیست سیاه مخابرات" می‌گویند. ارسال پیامک با استفاده از خط اختصاصی موجود در پنل کاربری شما (خطوطی که تبلیغاتی باشند)، قابلیت ارسال پیامک به شماره‌ موبایل‌هایی که در لیست سیاه مخابرات باشند را ندارد.

بنابراین ممکن است بخشی از پیامک‌های ارسال شده از افزونه صدور فاکتور حرفه ای ووکامرس به مشتریان و مخاطبین وب‌سایت و فروشگاه آنلاین شما، ارسال نگردد.

برای حل این مشکل، می‌توانید از سرویس ارسال پیامک بر اساس پترن یا الگو در سامانه ملی پیامک استفاده نمائید. افزونه فاکتور حرفه ای نیز از این سرویس ملی پیامک، پشتیبانی می‌کند.

ویدیو آموزش درج پترن (الگو) در کانال آپارات ملی پیامک نیز برای راهنمایی هرچه بهتر در این مقاله قرار داده شده است.

تنظیمات ارسال پیامک از طریق پترن در افزونه صدور فاکتور حرفه ای ووکامرس

همانطور که می‌دانید در در تب عمومی این افزونه، دو فیلد به نام‌های "کد الگو" و "الگو" وجود دارد که شما می‌بایست مطابق با آموزش درج پترن، نسبت به ثبت و درج پترن‌ها و الگوهای خودتان در ماژول "وبسرویس خدماتی ملی پیامک" اقدام بفرمائید. پس از اینکه پترن‌های شما درج شد، مقادری زیر را می‌توانید وارد کنید. با انجام این کار، پیامک‌های شما با خط خدماتی اشتراکی سامانه ارسال خواهند شد و از رسیدن پیامک‌های فاکتور به مشتریان یا فروشندگان یا مدیران وب‌سایت‌تان اطمینان پیدا می‌کنید.

ارسال پیامک از طریق پترن در افزونه صدور فاکتور حرفه ای ووکامرس

شکل 4 - ارسال پیامک از طریق پترن در افزونه iFact

کد الگو

در کادر شماره 11 از شکل 4، کد الگو که همان کد متن (یا کد پترن) مربوط به قالب درج شده در بخش وبسرویس خدماتی می‌باشد را بنویسید. (برای نمونه به تصویر زیر توجه بفرمائید.)

نمونه پترن افزونه صدور فاکتور ووکامرس در ملی پیامک

شکل 5 - نمونه پترن افزونه صدور فاکتور ووکامرس در ملی پیامک

الگو

در این بخش (کادر 12 از شکل 4) در صورتی که از سرویس ارسال پیامک از طریق پترن استفاده می‌کنید، می‌بایست مطابق با متنی که در بخش وبسرویس خدماتی در پنل کاربری خود درج نموده‌اید، شورت کدها را وارد کنید. در شکل زیر لیست شورت کدها قابل مشاهده هستند. فقط کافی است که هر کدام را که قرار هست در پترن شما جایگزین شود، انتخاب نمائید و هر کدام را در یک سطر جدا قرار دهید.

شورت کدهای ارائه شده در افزونه ارسال فاکتور ووکامرس
شناسه سفارش
وضعیت سفارش
آدرس
نام کامل
کد پستی
تلفن
ایمیل
تاریخ سفارش
روش پرداخت
شناسه تراکنش
شماره ملی
روش حمل و نقل
مبلغ کل
مبلغ تخفیف
مبلغ مالیات
مبلغ حمل و نقل
مبلغ نهایی
مبلغ مسترد شده
تعداد کل

تلفن گیرندگان

در آخرین بخش تنظیمات عمومی افزونه صدور فاکتور حرفه ای ووکامرس، و در کادر تلفن گیرندگان، می‌توانید شماره موبایل یا شماره موبایل‌های دلخواه‌تان را وارد نمائید. با انجام این کار (به‌عنوان مثال مدیر فروشگاه) علاوه‌بر ارسال پیامک به مشتری، برای مدیر سایت نیز پیامک ارسال می‌گردد.

گیرندگان و شماره موبایل مدیر در افزونه صدور فاکتور

شکل 6 - گیرندگان و شماره موبایل مدیر در افزونه صدور فاکتور

ارسال فاکتور در دیگر وضعیت‌ها

برای ارسال پیامک فاکتور در دیگر وضعیت‌های سفارش مانند "در انتظار پرداخت"، "در حال انجام" و... کافی است از شکل شماره 2 بر روی تب "وضعیت‌ها" کلیک نمائید تا پنجره زیر برای شما نمایش داده شود.

نکته) چنانچه فیلد مربوط به الگو را خالی رها کنید، پیامک شما با خط اختصاصی شما ارسال خواهد شد.
ارسال پیامک صدور فاکتور در وضعیت‌های مختلف

شکل 7 - ارسال پیامک صدور فاکتور در وضعیت‌های مختلف

سپس برای کدام از وضعیت‌ها که می‌خواهید پیامک فاکتور شما از پلاگین صدور فاکتور iFact ارسال گردد، کافی است آن را فعال کنید و مطابق با آموزش‌های بالا نسبت به درج پترن و متغیرهای خود اقدام نمائید.

نحوه ارسال پیامک از خط اختصاصی در افزونه صدور فاکتور حرفه ای ووکامرس iFact

توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید پیامک شما از خط اختصاصی شما ارسال گردد، صرفاً نسبت به تکمیل کادر متن پیامک در پلاگین iFact به همراه متغیرهای متن خود اقدام بفرمائید. در ادامه مثالی را برای‌تان در شکل زیر نمایش داده‌ایم.

نحوه ارسال پیامک فاکتور از خط اختصاصی

شکل 8 - نحوه ارسال پیامک فاکتور از خط اختصاصی

کلام آخر

در این آموزش و ویدئو سعی شد تا نحوه اتصال افزونه صدور فاکتور حرفه ای ووکامرس به سامانه ملی پیامک و چگونگی ارسال پیامک به لیست سیاه مخابرات (ارسال پیامک بر اساس پترن) توضیح داده شود. اگر با مشکلی مواجه شدید و یا سوالی برای‌تان پیش آمد، می‌توانید از بخش "پشتیبانی تیکت" نسبت به درج تیکت اقدام نمائید تا کارشناسان فنی ملی پیامک شما را راهنمائی کنند و یا می‌توانید با شماره 02163404 داخلی 1 و سپس داخلی 3 (بخش فنی) تماس بگیرید.

در صورتیکه تمایل داشته باشید با دیگر پلاگین‌های ارائه شده توسط سامانه ملی پیامک و پلاگین‌هایی که از ملی پیامک پشتیبانی می‌کنند آشنا شوید، می‌توانید صفحه آزمایشگاه افزونه ملی پیامک را مطالعه فرمایید.

بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید

دانلود افزونه مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی