blogging_arms

امروزه اکثر مدیران به شما می‌گویند که هر روز بیشتر و بیشتر از روش‌های قدیمی بازاریابی مثل روزنامه، رادیو و ... خسته می‌شوند. این روش‌ها در دنیای مدرن امروز دیگر چندان کارگر نیستند و اکثر افراد در مورد تاثیر آنها در افزایش سود خود تردید دارند. آیا واقعا این نوع بازاریابی‌ها می‌توانند در رونق بخشیدن تجارت آنها در روزهای خلوت موثر باشند؟

بالعکس این روش‌های سنتی، بازاریابی پیامکی به عنوان یک روش کاملا جدید تبلیغات در حال رشد است و توانسته است تا حد زیادی نیاز این مدیران را برطرف کند. پیامک به شما اجازه می‌دهد در لحظه به مشتری خود پیغام برسانید و به این ترتیب در یک روز خلوت وی را به محیط کار خود جذب کرده و سود خود را افزایش دهید. ولی چرا پیامک برای تبلیغ در این روزهای خلوت کارآمد است؟

1- پیامک یک ارتباط مستقیم و دو - طرفه را میسر می‌کند.

در بازاریابی پیامکی، مشتری شما می‌تواند بلافاصله به پیشنهادی که برای او ارسال کرده‌اید یک پاسخ مستقیم دهید. این یک ویژگی فوق‌العاده اس‌ام‌اس است که نه تنها به شما اجازه می‌دهد در زمان‌های خلوت و کند تجارت یک ترافیک از مشتریان را ایجاد کنید، بلکه به وسیلۀ آن می‌توانید میزان بازدهی پیامک‌ها و پیشنهادات خود را بسنجید و متوجه شوید که کدام متن‌ها نتیجۀ بهتری دارند. اگر که پیشنهاد شما مستقیماً با هدف ایجاد درآمد باشد، کار شما راحت‌تر هم خواهد بود، زیرا با توجه به سود می‌توان فهمید که بهترین روش‌های تبلیغ کدام‌ها هستند.

2- بازدهی پیامک قابل ارزیابی است.

در بازاریابی پیامکی، مشتریان به سرعت در مقابل پیامک شما واکنش نشان می‌دهند، مخصوصا اگر یک حس ضرورت برای آنها ایجاد کنید. این به شما اجازه می‌دهد بررسی کنید که در حلقه‌های تجاری شما چه چیزی جواب می‌دهد و چه چیزی جواب نمی‌دهد. وقتی که متوجه شدید که کدام متن‌ها جواب می‌دهند، تعداد آنها را افزایش می‌دهید تا نتایج بهتری بگیرید.

3- آنچه مشتری می‌خواهد در اختیارش قرار دهید.

وقتی که به مشتریان خود چیز ارزشمندی را ارائه دهید و البته اگر هنگامی که به آن نیاز دارند این کار را انجام دهید، آنها عاشق شما خواهند شد! اگر شما بتوانید یک پیشنهاد با ارزش از طریق تلفن همراه به آنها بدهید، هر دوی شما برنده خواهید بود.

4- هیج نوع بازاریابی دیگری از این سریع‌تر نیست.

برای بازاریابی هیچ راهی سریع‌تر از پیامک وجود ندارد. پیامک به شما اجازه می‌دهد حراج‌های لحظه‌ای داشته باشید. حراج‌هایی که وقتی تجارت شما رونق ندارد به راحتی می‌توانند فروش شما را چند برابر کنند. متن یک پیام کوتاه با چنین منظوری به این شکل خواهد بود: "حراج مخفی از 5 تا 9 – 25% تخفیف با نشان دادن این پیامک!" این پیامک بلافاصله به دست مشتریان شما رسیده و یک مشوق برای آنهاست تا به مغازۀ شما آمده و آنچه نیاز دارند را خریداری نمایند.

5- بازاریابی پیامکی ارزان است

در مقایسه با دیگر انواع سنتی بازاریابی، پیامک یک رسانۀ به شدت ارزان‌قیمت است. یک مدیر معمولی می‌تواند تنها با پرداخت مبلغ ناچیزی یک پنل پیامک خریداری کند. اکثر تجارت‌ها به ارسالی بیشتر از 100 تا 200 هزار تومان در ماه نیاز پیدا نخواهند کرد. اگر خود شما پیامک را با روش‌های سنتی مثل روزنامه و رادیو مقایسه کنید، متوجه می‌شوید که با کمی تلاش می‌توانید بازگشت سرمایۀ بیشتری از این طریق داشته باشید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید