راهکارهایی برای جلوگیری از لغو اشتراک اعضای خبرنامه پیامکی

راهکارهایی برای جلوگیری از لغو اشتراک اعضای خبرنامه پیامکی

Engagements Icon
1


اگر در حال حاضر از بازاریابی پیامکی استفاده می‌کنید، می‌دانید که ثابت نگه داشتن فهرست اعضای خبرنامه‌تان امری مهم و حیاتی برای کسب‌وکارتان محسوب می‌شود. در واقع اگر اعضای خبرنامه پیامکی‌تان را از دست دهید، کسب و کار شما با مشکل جدی مواجه خواهد شد. به همین خاطر در این مقاله می‌خواهم دربارۀ مهم‌ترین راهکارهای لغو اشتراک خبرنامه پیامکی صحبت کنم.

لغو اشتراک خبرنامه پیامکی را جدی بگیرید !

لغو اشتراک خبرنامه پیامکیبازاریابی پیامکی راهی بسیار مناسب جهت برقراری ارتباط با مشتریان است، اما وقتی که یکی از کاربرانتان اشتراک پیامکی‌اش را لغو می‌کند، شانس ارتباط با او را از دست خواهید داد. همین مورد نشان می‌دهد چرا راهکار جلوگیری از لغو اشتراک خبرنامه پیامکی مهم است.

بیش از همه چیز، بازاریابی پیامکی برای تهیه و ارائه خدمات ارزنده به مشتریان است. اگر شما اطلاعاتی مفید یا پیشنهادهایی اختصاصی از طریق ارسال اس ام اس به مشتریان خود ارائه نمی‌کنید، به احتمال بسیار زیاد در مدت کوتاهی مشتریان خود را از دست خواهید داد. اگر هم به تحلیل و بررسی آمارهای به دست آمده از خبرنامه پیامکی خود پرداخته‌اید و مشاهده می‌کنید که تعداد مشتریانی که اشتراک خبرنامه خود را لغو کرده اند، بسیار زیاد است، می توانید از سه راهکار پیشنهادی زیر برای نگهداری اعضای و جلوگیری از لغو اشتراک خبرنامه پیامکی استفاده کنید.

راه‌حل اول، ارائه پیشنهادهای اختصاصی !

یکی از اشتباهات رایجی که کاربران سامانه ارسال پیامک انجام می‌دهند، ارائه نکردن پیشنهادهای اختصاصی و انحصاری مانند کد تخفیف یا حراج آخر فصل به مشتریان است.

درست است که شما 10% تخفیف برای محصولات خود قائل شده‌اید، اما اگر قرار باشد که این تخفیف‌ها از طریق ایمیل یا تراکت و ... به دیگران اطلاع‌رسانی کنید، به احتمال زیاد مشتریان بسیاری را از دست می‌دهید یا باید هزینه‌های گزافی بپردازید تا شاید تبلیغ شما را ببینند. از طرف دیگر، هیچ کس نمی‌خواهد که پیامک تبلیغاتی دریافت کند مگر اینکه این اس ام اس‌های دریافتی شامل پیشنهادهای ویژه باشد. مطمئناً ارائه نکردن پیشنهادهای انحصاری یکی از اصلی‌ترین دلایل لغو اشتراک خبرنامه پیامکی شماست.

کاهش پیامک‌های ارسالی

لغو اشتراک خبرنامه پیامکیگاهی اوقات، مشتریان شما عضویت خبرنامه خود را لغو می کنند، زیرا احساس می‌کنند که شما بیش از حد برای آنها پیامک ارسال می‌کنید. بیایید خودتان را جای مشتری بگذارید، اگر روزی سه بار از شما پیامک بگیرد، چقدر ممکن است کلافه شود؟ شما چقدر باید بابت این ارسالی‌ها هزینه بپردازید؟

در واقع یکی از مهم‌ترین راهکارهای لغو اشتراک خبرنامه پیامکی برنامه‌ریزی برای ارسال پیامک است تا هیچ مخاطبی اس ام اس ارسالی شما را مزاحمت تلقی نکند، چون در صورت ارسال بیش از حد، کاربر پیامک‌های تبلیغاتی شما را اسپم تلقی می‌کند. البته گاهی هم ممکن است که پیامک ارسالی‌تان طولانی و گیج‌کننده باشد، در نتیجه مخاطب دیگر هیچ اشتیاقی برای دریافت پیامش ندارد. پس سعی کنید در هفته یک پیامک به اعضای خبرنامه ارسال کنید، مگر اینکه موردی ضروری و مهم را بخواهید به اطلاع آن‌ها برسانید. همچنین برای جلوگیری از لغو اشتراک خبرنامه پیامکی حتماً متن پیامک‌های خود را کوتاه نگه دارید و در انتهای اس ام اس شماره تلفن یا یک لینک قرار دهید تا مشتریان بتوانند با استفاده از آن اطلاعات کاملی درباره پیشنهادتان به دست آورند.

برای مشتریان وفادارتان جایزه در نظر بگیرید

هدیه به مشتریبرای جلوگیری از لغو اشتراک خبرنامه پیامکی می‌توانید با ارسال اس ام اس شخصی‌سازی‌شده به مشتریان وفادار خود جایزه بدهید همچنین پیشنهاد می‌شود به راحتی و تنها با ارسال یک پیامک در روز تولد به آن‌ها تخفیف ویژه بدهید. هنگامی که مشتریانتان، پیامک‌های شخصی‌سازی‌شده شما را دریافت می‌کنند، متوجه خواهند شد که مشتری‌مداری برایتان اهمیت ویژه‌ای دارد و شما سپاسگذار وفاداری آن‌ها هستید. این امر سبب می شود که مشتریانتان بیش از پیش به کسب‌وکار و حتی خرید از شما علاقمند شوند.

جمع‌بندی

مشترکین خبرنامه پیامکیاگر علاقه دارید یک کمپین پیامک تبلیغاتی راه‌اندازی نمایید، می‌توانید با ما تماس بگیرید. اگر هم پیشنهادی برای لغو اشتراک خبرنامه پیامکی دارید، خوشحال می‌شویم برایمان در انتهای متن، قسمت نظرات بنویسید. تیم پشتیبانی و کارشناسان فنی ملی پیامک می‌توانند بر اساس نوع فعالیت و تجارتی که دارید، برای شما بهترین روش استفاده از بازاریابی پیامکی و خبرنامه را توضیح دهند تا در مسیر برندسازی، افزایش فروش و کسب درآمد بیشتر یاری‌تان کند.

در صورتی هم که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک 02163404 تماس بگیرید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید