چگونه وفاداری مشتری را با پیامک افزایش دهید؟

چگونه وفاداری مشتری را با پیامک افزایش دهید؟

Engagements Icon
5


تلفن‌های همراه در چند سال اخیر پیشرفت‌های بسیاری را به خود دیده‌اند و در حال حاضر امکانات بسیار گوناگون و متنوعی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. بدیهی است که رفتار مشتریان نیز مطابق با این پیشرفت‌ها تغییر کرده است و تلفن همراه دیگر برایشان فقط یک ابزار ارتباطی محسوب نمی‌شود. امروزه تلفن همراه تبدیل به یک منبع شخصی از اطلاعات شده است و یک وسیله ضروری برای زندگی روزانه به حساب می‌آید. اگر به دنبال وفادار کردن مشتری با پیامک هستید راه ان را در ادامه به شما خواهیم گفت.

قدرت پیامک تبلیغاتی را دست کم نگیرید!

اگر به دنبال افزایش درآمد و گسترش کسب و کار خود هستید، با ثبت نام در ملی پیامک و ارسال پیامک تکی و انبوه، مشتریان جدیدی جذب و از آن ها نگهداری کنید و رابطه و تعاملی طولانی ایجاد کنید.
10% تخفیف!
MPC10
کپی کد
برای ارسال پیامک تکی و انبوه همین الان ثبت نام کنید
ثبت نام و ارسال پیامک آنی

حالا از طریق گوشی موبایل است که ما به ساعت، تقویم، عکس‌های شخصی، شبکه‌های اجتماعی و بسیاری امکانات دیگر دسترسی پیدا می‌کنیم و در نتیجه وقت بسیاری را به استفاده از این دستگاه می‌گذارنیم. ضروری است که کسب و کارها نیز نسبت به این تغییرات آگاه باشند و واکنش درستی در مقابل آنها نشان دهند. زیرا اکنون که تلفن همراه تبدیل به یک وسیله شخصی شده است، تبلیغات شما نیز باید شخصی‌‌تر باشد. پس اگر تصمیم دارید با پیامک‌های خود یک رابطۀ شخصی میان برند و مشتری ایجاد کنید، به خواندن این مطلب ادامه دهید. در ادامه با یادگیری تکنیک‌هایی برای وفادار کردن مشتری با پیامک همراه شما هستیم.

مشتریان خود را بشناسید

ما در ملی‌پیامک متوجه این موضوع شده‌ایم که موفق‌ترین پیامک‌های تبلیغاتی آنهایی هستند که در یک سطح شخصی با مشتریان ارتباط برقرار می‌کنند و آنها را ترغیب به حمایت از یک برند می‌کنند. اما چگونه می‌توان یک فضای صمیمی با مشتری ایجاد کرد؟ آیا استفاده از اطلاعات کاربران به وفادار کردن مشتری با پیامک کمکی می کند؟

اطلاعات مشتریان را جمع آوری کنید

در قدم اول لازم است که در مورد مشتریان خود اطلاعات مفیدی را جمع‌آوری کنید. اگر که شما از مشتری فقط شمارۀ تلفن درخواست کنید، هیچوقت در مورد او چیزی نخواهید دانست و در نتیجه نمی‌توانید در پیامک خود صمیمی باشید. اما هر چقدر مشتری خود را بیشتر بشناسید، دست شما برای ایجاد پیشنهادهای مختص به او نیز بازتر خواهد بود. تا حدی که حتی بتوانید زمان ارسال خود را نیز با توجه به نیاز مشتری تنظیم کنید. به این ترتیب شما از تمام رقبای خود متمایز خواهید شد و این یعنی وفاداری بیشتر مشتری!

دسته بندی مشتریان را دست کم نگیرید

تا اینجا گفتیم که هر چقدر بیشتر اطلاعات داشته باشید، بهتر می‌توانید مشتریان خود را دسته‌بندی و پیامک‌های خود را هدفمند کنید. واضح است که این اطلاعات حتی در روش‌های دیگر بازاریابی نیز به کار شما خواهد آمد. با این وجود اکثر شرکت‌ها (در بهترین حالت) فقط شماره مشتری را می‌گیرند و حاضر نیستند فراتر از این بروند. بنابراین اگر شما قصد دارید خود را از سایرین متمایز کنید، این یک فرصت استثنایی برای شما خواهد بود. پیشنهاد می‌کنیم که برای شروع کمی وقت بگذارید و ببینید که چه اطلاعاتی در مورد مشتری بروفادار کردن مشتری با پیامکایتان مفید خوهد بود که در وفادار کردن مشتری با پیامک موثر هستند. سه مورد زیر احتمالاً در لیست هر کسب و کاری خواهد آمد:

نام مشتری: در پیامک‌های خود مشتری را به اسم خطاب کنید و به این ترتیب یک حس صمیمیت میان دو طرف به وجود آورید.

تاریخ تولد: تولد مشتری را به او تبریک بگویید و حتی یک تخفیف ویژه نیز به مناسب این روز ویژه برایش در نظر بگیرید.

علایق: مشتریان به کدام دسته از محصولات و خدمات شما علاقه دارند؟ پیامک‌های خود را با توجه به علایق آنها برایشان ارسال کنید.

پس از این می‌توانید با توجه به اطلاعاتی که از مشتریان دارید، آنها را به دسته‌های مختلفی تقسیم کنید و تنها پیامک‌های مربوط را به هر کدام از آنها ارسال کنید. مطمئن باشید که مشتری هم قدر این تلاش شما را خواهد دانست و با وفادار ماندن خود زحمات شما را جبران می‌کند. بهتر است یادتان باشد که در وفادار کردن مشتری با پیامک، روش‌های مختلفی به کمک شما می‌آیند.وفادار کردن مشتری با پیامک

هیچ‌چیز مثل یک داستان مطلب را نمی‌رساند

فرض کنیم که شما یک فروشگاه لوازم ورزشی دارید. مصطفی یکی از مشتریان شما است که به اسکی علاقه بسیار زیادی دارد. با توجه به آنکه فصل اسکی پیش رو است، شما هم لوازم جدیدی برای اسکی آورده‌اید و البته احتمالش هست که مصطفی هم بخواهد لوازم جدیدی برای اسکی خریداری کند. درست است که سال پیش، او لوازم ورزشی خود را از فروشگاه شما خریده بود، اما بسیاری فروشگاه‌های دیگر نیز در محدوده شما کار می‌کنند. بنابراین مشخص نیست که او به شما وفادار خواهد ماند یا اینکه به سراغ مغازه‌های دیگر می‌رود. خوشبختانه شما سال پیش که مصطفی را ملاقات کردید، شمارۀ او را گرفته بودید تا اخبار و پیشنهادهای خود را برایش ارسال کنید. به علاوه این موضوع را هم ثبت کرده‌اید که مصطفی به اسکی علاقه دارد، نه به فوتبال، تنیس یا هر ورزش دیگری.

شما تصمیم می‌گیرید یک پیامک به مشتریان علاقه‌مند به اسکی خود بفرستید و به آنها خبر بدهید که لوازم جدیدی را برای فروش گذاشته‌اید. بنابراین با توجه به اینکه نام هر مشتری نیز در سیستم شما ثبت شده است، چنین پیامکی برای مصطفی ارسال می‌شود:

سلام مصطفی. فصل جدید اسکی پیش رو است!
ما هم لوازم جدیدی برای آماده کردن تو داریم.
"روز ورزش‌های زمستانی مبارک"

دسته بندی مشتریان را دست کم نگیریدایجاد احساس خاص بودن، برای وفادار کردن مشتری با پیامک

 هیچ شکی نیست که مصطفی تا همین جا بسیار تحت تاثیر قرار گرفته است، زیرا شما او را به خاطر داشته‌اید. اما بگذارید یک گام فراتر برویم و کاری کنیم که او واقعاً احساس خاص بودن کند. ما یک تخفیف ویژه برای او در نظر می‌گیریم تا او تشویق شود به مغازه شما بازگردد و هر چه برای فصل اسکی نیاز دارد را از شما تهیه کند.

مصطفی عزیز
دلتنگ شماییم. با نشان دادن این پیامک، هنگام خرید از ده درصد تخفیف ویژه مشتریان قدیمی، برخوردار شوید"
مزایای مثبت استفاده از پنل پیامک آزمایشگاهحتما بخوانید: مزایای مثبت استفاده از پنل پیامک آزمایشگاه

مصطفی هم اکنون احساس می‌کند که یک پاداش خوب از شما دریافت کرده است و به این ترتیب شما هم یک مشتری وفادار برای خود به دست آورده‌اید. و تمام این به لطف قدرت یک پیامک ساده بوده است.

تجارت شما و بازاریابی پیامکی

البته این اطلاعات فقط به کار یک فروشگاه نمی‌آید، بلکه در هر صنعتی می‌توان برای وفادار کردن مشتری با پیامک از ایجاد یک رابطه قوی و به‌دست آوردن وفاداری او استفاده کرد. پس چه شما صاحب یک رستوران هستید، چه یک موسسه آموزشی، چه هر کسب و کار دیگری، هیچوقت نباید قدرت یک پیامک درست را دست کم بگیرید. فراموش نکنید که 98% از پیامک‌ها توسط مخاطبان خوانده می‌شود و اکثریت این پیامک‌ها نیز ظرف همان چند دقیقه اول باز می‌شوند. به این فکر کنید که چطور این آمار در مقایسه با دیگر رسانه‌های تبلیغاتی می‌درخشد.

این دقیقاً همان دلیلی است که باعث می‌شود بازاریابی پیامکی اینچنین موثر باشد. در مطالب بعدی بیشتر در این مورد صحبت می‌کنیم که چگونه می‌توان مشتریان را با توجه به معیارهای مختلفی دسته‌بندی کرد. پس همراه ما باشید.

همچنین اگر دوست دارید بیشتر در مورد بازاریابی پیامکی بدانید و بفهمید که چگونه می‌توانید از این روش بازاریابی برای رونق تجارت خود استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم که با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک تماسی داشته باشید و از کارشناسان ما در این مورد مشاوره بگیرید. خوشحال خواهیم شد اگر نظرات و پیشنهادات خود در مورد این پست را نیز از طریق قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. مشاوران پیامکی ما از طریق فضای مجازی و یا شماره تماس 02163404 اماده ارائه خدمات به شما هستند.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
3دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه

 • Gravatar Icon

  صادق فروتن

  08 اسفند 1401، 12:20

  میشه برای وفادارسازی مشتریان نمونه متن پیامک بگین من میخوام باشگاه مشتریان راه بندازم

 • Gravatar Icon

  سجاد منصوری

  30 خرداد 1395، 05:34

  با سلام:
  به مطلب بسیار با اهمیتی برای یک بازاریاب یا فروشنده اشاره نموده اید.خواهشمندم بفرمایید که چگونه میشود در یک فروشگاه پوشاک فروشی زنانه با یک جمله خوب شماره تماس مشتریان را از آنها گرفت

  • Gravatar Icon

   پشتیبانی

   26 تیر 1395، 11:01

   سلام
   شما برای این کار نیاز دارید که در ابتدا اطمینان مشتریان خود را جلب کنید. سعی کنید سرویس های به خصوصی را برای افرادی که از خبرنامه پیامکی شما استفاده می کنند در نظر بگیرید (مانند تخفیف 10%) پیشنهاد می کنم، مطلب موجود در وبلاگ ما با عنوان “بازاریابی پیامکی راهکاری برای رونق کسب و کار فروشگاه ها” را مطالعه نمایید.
   با تشکر

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید