تا حالا به این فکر کردید که راهی برای انتقال پیامک به ایمیل پیدا کنید؟ حالا ذیگر تقریباً همۀ کارهایمان از طریق اینترنت، ایمیل، شبکه‌های اجتماعی، گوشی موبایل و لپتاپ انجام می‌شود و این‌قدر سرمان شلوغ است که شاید خیلی از فایل‌های دریافتی و پیام‌هایمان را نتوانیم دوباره پیدا کنیم.

انتقال پیامک به ایمیلاین مشکل برای بسیاری از ما به‌خصوص زمانی که دنبال پیامی قدیمی می‌گردیم، پیش آمده است. حالا چاره چیست؟ آیا می‌شود پیامک‌های مهم، پیام‌های تبلیغاتی‌ یا اس ام اس‌های شخصی و ضروری را به جایی انتقال دهیم؟ باید بگویم بله! جواب شما انتقال پیامک به ایمیل است که مفصل درباره‌اش می‌خواهم صحبت کنم.

انتقال پیامک‌ به ایمیل

خب حالا که راه‌حل یعنی انتقال پیامک‌ به ایمیل را می‌دانید، بد نیست با این روش کامل آشنا شوید. برای انتقال پیام‌های دریافتی به ایمیل شخصی دو روش دستی و خودکار پیش روی شماست که دربارۀ هردو مفصل صحبت می‌کنیم:

روش دستی

این روش بدون استفاده از هیچ‌گونه اپلیکیشنی و به راحتی انجام می‌شود. برای انتقال پیامک به ایمیل با روش دستی در قسمت‌ ارسال پیامک‌ به جای شماره تلفن پذیرنده‌ پیام (Recipients)، آدرس ایمیلتان را تایپ ‌کنید و بعد پیام خود را بفرستید.

این روش در هر دو سیستم عامل اندروید و IOS انجام شدنیست، البته در برخی اُپِراتورهای تلفن همراه، این‌کار از طریق سامانه ام.ام.اس انجام می‌شود. ارسال ام.ام.اس برای همه‌ اپراتور‌ها شدنی نیست و باید حتماً به مراکز ارائه خدمات مراجعه کنید و برای فعال کردن ام.ام.اس درخواست دهید.

روش خودکار

برای انتقال پیامک‌ به ایمیل به‌صورت خودکار نیازی به انجام تنظیمات از جانب شما نیست، چون این روش ابزار و اپلیکیشن‌ لازم دارد. در ادامه این دو نوع ابزار ارسال کننده‌ خودکار پیامک به ایمیل را بررسی خواهیم کرد.

 اپلیکیشن‌های موبایل

برای انتقال پیامک‌ به ایمیل از طریق اپلیکیشن‌های موبایل می‌توانید برای اندروید و آیفون از برنامه‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم، استفاده کنید:

 بک-آپ اس ام اس روی حساب گوگل (GMS)

جی-ام-اس پکیجی از برنامه‌های مفید گوگل است که امکان ایجاد ارتباط بین دستگاه‌های ارتباطی مختلف را فراهم می‌کند. پس شما در این روش باید به حساب کاربری گوگل یا حساب جیمیل خود، دسترسی داشته باشید و سیستم اندروید گوشی شما حتماً ورژنی بالاتر از نسخه‌ی 5.0 داشته باشد.

در این پکیج، گوگل برنامۀ SMS Backup & Restore را ارائه می‌کند که از Play Store نیز قابل نصب است و امکان ارسال بکاپ پیامک‌ها به Gmail Onedrive، Dropbox و Google Drive را فراهم می‌کند.

مراحل نصب GMS

برای نصب این برنامه ابتدا برنامه‌ SMS Backup & Restore را از پلی‌استور نصب و روی آن کلیک کنید. بلافاصله صفحه زیر مشاهده می‌شود:

انتقال پیامک به ایمیل از GSM

در این مرحله، برنامه از شما می‌خواهد که پیام‌ها و تماس‌هایی را که نیاز به بک‌آپ‌ دارند را انتخاب کنید.

نصب GSM

در مرحله سوم از تنظیمات، محل‌ ذخیره اطلاعات بک-آپ را انتخاب کنید

نصب GSM

در مرحله چهارم، برنامه امکان انتخاب زمانبندی بک-آپ را به شما می‌دهد که به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه قابل تنظیم است و در مرحلۀ بعد باید کلمه عبور، زمان و زبان برنامه را انتخاب ‌کنید.

نصب GSM برای انتقال پیامک

در این صورت بک-آپ شما طبق تنظیماتی که انجام دادید، تکمیل می‌شود و می‌توانید ریزپیام‌های ذخیره شده در قسمت View Details را ببینید.

نصب GSM برای انتقال پیامک به ایمیل

برنامه‌ IFTTT

یکی از اپلیکیشن‌های اندورید برای انتقال پیامک‌ به ایمیل برنامه IFTTT است. برای نصب این برنامه اول با وارد کردن ایمیل و کلمه‌ عبور، برای خودتان حساب کاربری بسازید.

برنامه IFTTT

در مرحله بعدی صفحه‌ای که شاید کمی گیج کننده به نظر برسد، باز می‌شود. نگران نباشید و تنها روی علامت مثبت پایین صفحه، کلیک کنید تا وارد مرحله بعدی شوید.

انتقال پیامک‌ به ایمیل در اندروید

حالا برنامه از شما می‌خواهد تا یک‌بار دیگر، آیکون با علامت مثبت را که روی آن نوشته شده Start Here را طبق شکل زیر کلیک کنید.

اپلیکیشن برای انتقال پیامک‌ به ایمیل

به سراغ آیکون جستجو در بالای صفحه بروید و گزینه sms را به انگلیسی تایپ کنید.

اپلیکیشن انتقال پیامک‌ به ایمیل

گزینه Android SMS را انتخاب و وارد مرحله بعدی شوید.انتقال پیامک‌ به ایمیل در اندروید

در این بخش گزینه اول یعنی Any New SMS Received به معنی “همه پیامک‌های دریافتی” را باید انتخاب کنید. این گزینه مشخص می‌کند که شما قرار است کلیه پیامک‌های دریافتی خود را ارسال کنید.

انتقال پیامک‌ به ایمیل برای گوشی‌های اندرویدی

در این بخش می‌بایست مقصد مورد نظر برای ارسال پیامک‌ها را مشخص کنیم که همان “آدرس ایمیل” است. ابتدا باید آیکون نارنجی رنگ به شکل علامت مثبت را طبق شکل زیر کلیک کنید و بعد گزینه Send me an email را انتخاب کنید.

انتقال پیامک‌ به ایمیل

در صفحه بعدی، برنامه امکان اضافه نمودن متن دلخواه به ایمیل‌های دریافتی را به شما ارائه می‌دهد.

انتقال پیامک‌ به ایمیل

و بالاخره در آخر از شما می‌خواهد که درخواستتان را تأیید کنید. برای این کار باید روی گزینه Finish کلیک کنید.

انتقال پیامک‌ به ایمیل

برنامه‌ SMS Forward

برنامه‌‌ی SMS Forward یکیدیگر از برنامه‌های انتقال پیامک‌ به ایمیل برای سیستم عامل اندروید است. با این برنامه می‌توانید تمام اس‌ ام اس‌‌های مهم و گزارش‌های تماس‌ را به ایمیل یا شماره‌ دیگری ارسال کنید.

با نصب برنامه از طریق “گوگل پلی” با شکل زیر مواجه می‌شوید:

در اولین قسمت یعنی Add Contact باید مشخص کنید که اس ام اس‌های کدام خط برای حساب دیگر، فوروارد شود. در قسمت Forward to نیز انتخاب می‌کنید که اس ام اس‌ها به چه حسابی انتقال پیدا کند. توجه داشته باشید با انتخاب گزینه Add Group می‌توانید از طریق این برنامه‌ اندرویدی حتی برای یک گروههم پیامتان را ارسال کنید.

همچنین در این بخش از برنامه، می‌توانید وضعیت ارسال پیامک را بررسی کنید و اگر پیامی ارسال نشده آن را دوباره بفرستید. در نظر داشته باشید برای فوروارد پیامک‌ها به حساب ایمیل خود باید اجازه‌ این‌کار را به برنامه بدهید. هم‌چنین، این برنامه قابلیت فوروارد اس‌ ام اس‌ها در ساعات خاصی از روز را هم دارد.

برنامه‌ Notify Pro

تا اینجا برای انتقال پیامک‌ها به ایمیل دربارۀ برنامه‌های سیستم عامل اندروید صحبت کردیم. حالا نوبت گوشی‌های آیفون و  IOS است و اولین برنامه‌ای که می‌خواهیم معرفی کنیم Notify Pro است.

برای ارسال پیامک به ایمیل در سیستم عامل IOS متاسفانه برنامه‌های کمی وجود دارد. Notify Pro یکی از این برنامه‌هاست که با قیمت مناسب 1.5 دلار ارائه می‌شود و در بایگانی i-Tunes قابل دسترسیست. مراحل نصب نرم‌افزار بسیار سادست و امکان ارسال پیامک‌ به ایمیل را فراهم می‌کند.

در ابتدا همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، برنامه از شما می‌خواهد که هزینه خدمات را پرداخت کنید و سپس وارد بخش تنظیمات شوید.

در مرحله دوم وارد قسمت تنظیمات شده، آدرس IP و کلمه عبور که قبلاً در زمان ثبت‌نام به شما داده شده را همراه با گزینه‌های ارسال در پایین صفحه انتخاب می‌کنید تا برنامه فعال شود.

در قسمت ADD HOST باید آدرس ایمیلی که برای فوروارد پیام‌ها در نظر دارید را وارد کنید.

استفاده از پنل‌ پیامکی

پنل‌‌ پیامکی نرم افزاری تحت وب‌ است که قابلیت ارسال پیامک انبوه و تکی، مدیریت، ارسال و دریافت پیام کوتاه را دارد. علاوه‌بر برنامه‌های معرفی شده در بالا، از سامانه‌های اس ام اسی هم می‌توان برای انتقال پیامک‌ به ایمیل استفاده کرد. برای همین می‌خواهم یکی از بهترین سامانه‌های اس ام اسی را به شما معرفی کنم که با 10 سال سابقه در این حوزه پیشگام است.

مزایای استفاده از پنل اس ام اس ملی پیامک 

سامانه ملی پیامک فقط ابزاری برای انتقال پیامک نیست، بلکه وظیفه‌ اصلی آن ارسال اس ام اس انبوه و تکیست. یعنی شما اگر صاحب کسب‌و‌کاری هستید به راحتی می‌توانید با استفاده از این سامانه و بازاریابی پیامکی کسب‌و‌کارتان را رونق دهید.

تعرفه های این سامانه بسیار مناسب است و پشتیبانی خوبی دارد که در تمام روزهای هفته، حتی روزهای تعطیل تا 10 شب برای پیگیری موارد مختلف به تلفن‌های شما پاسخ می‌دهند.

با استفاده از سامانه‌‌ی ملی پیامک فقط از مزیت انتقال پیامک‌ به ایمیل بهرمند نمی‌شوید، بلکه اگر سایت هم دارید با وب‌سرویس پیامکی می‌توانید سایت و پنل را بهم وصل کنید.

انتقال پیامک‌ به ایمیل با سامانه ملی پیامک

انتقال ایمیل به پیامک از طریق سامانه

حالا که می‌خواهید از سامانه ملی پیامک برای انتقال پیامک‌ به ایمیل استفاده کنید، اول باید در صفحه اصلی سایت ملی پیامک برای درخواست پنل ثبت‌نام کنید. در بخش ثبت‌نام، نام، نام‌خانوداگی و شماره تلفن را وارد می‌کنید. سپس یکی از پنل‌های ملی پیامک را بسته به نیاز و هدف خود انتخاب کنید.

ورود به سامانه و انتقال پیامک‌ها

در این مرحله و بعد از پرداخت هزینه پنل، بلافاصله نام کاربری و رمز ورود برایتان ارسال می‌شود. حالا با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور وارد سامانه شوید.

بعد از ورود، در نوار سبز رنگ روی بخش ابزار‌های ویژه کلیک کنید و وارد قسمت ایمیل پیامک شوید. با کلیک بر روی گزینه‌ی درج ایمیل پیامک می‌توانید پیامک‌های سامانه‌‌‌ی خود را به راحتی به ایمیل انتقال دهید.

حالا دیگر پیامک‌هایتان را گم نخواهید کرد!

حالا با تمام این مزایا، آیا حاضرید باز هم از برنامه‌های دیگری استفاده کنید که امنیت اطلاعات شما را تضمین نمی‌کند یا حتی هیچ‌ پشتیبانی مشخصی هم ندارد؟! حتی گاهی استفاده از این برنامه‌ها باعث اختلال در گوشی و سایر نرم‌افزارهای شما می‌شوند.

پس همین حالا دست‌به‌کار شوید، برای داشتن نرم افزاری قوی با پشتیبانی دقیق و استفاده از خدمات سامانه اس ام اس با مراجعه به وبسایت ملی پیامک یا تماس با شماره 63404-021 همه چیزی که برای انتقال پیامک به ایمیل لازم دارد را در اختیار داشته باشید.

 

آموزش کامل انتقال پیامک‌ به ایمیل در اندروید و آیفون
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید