قبل از اینکه از کار و زندگی‌تان بیفتید و برای استعلام خلافی ماشین و پرداختش راهی دفاتر پلیس +10 شوید، بهتر است چند دقیقه وقت بگذارید و مطلب زیر را بخوانید. روش‌های آنلاین و غیرحضوری که در ادامه به شما معرفی می‌کنم، می‌تواند شما را از دردسر مراجعۀ حضوری خلاص کند و کارتان را راه بیندازد.

چطور می‌توانم آنلاین خلافی خودروی خودم را بگیریم؟

چندتا روش از راه دور برای گرفتن آمار خلافی خودرویتان وجود دارد، از مراجعه به سایت بگیرید تا ارسال یک کد چندرقمی ساده. در این مطلب تمام این راه‌ها را جداجدا و به‌صورت کامل بررسی می‌کنیم.

روش اول: گرفتن خلافی از سایت راهور

اول وارد سایت پلیس راهور شوید.

تمام توضیحات لازم برای استعلام خلافی خودرو در این سایت نوشته شده، فقط کافیست تا شما شمارۀ ۸ رقمی کارت ماشین خودتان را در قسمت مشخص‌شده وارد کنید. (این شماره دقیقاً کنار بارکد قرار دارد.)استعلام خلافی خودرو

بعد از ورود به قسمت خلافی‌های خودرو، می توانید تک‌تک آنها را ببینید و پرداخت کنید . فقط توجه کنید که چون سایت راهور از سال ۹۵ به‌روزرسانی نشده، در پرداخت‌های گروهی گاهی دچار مشکل می‌شود؛ پس پیشنهاد می‌کنم برای رفع این مشکل جریمه‌هایتان را حداکثر ۳تایی پرداخت کنید و موارد زیادی را یک‌جا انتخاب نکنید.

بعد از پرداخت، یک شمارۀ پیگیری به شما داده می‌شود؛ حتماً آن را در جایی یادداشت کنید تا در صورت بروز هر مشکلی از آن استفاده کنید. راستی هنگام ورود به سایت یادتان نرود که وی‌پی‌ان را هم خاموش کنید.

روش دوم: دریافت جریمه ماشین از طریق پیامک

ارسال اس ام اس یکی از ساده‌ترین روش‌های دریافت خلافی خودرو است. مخصوصاً اگر به اینترنت دسترسی داشته باشید، خیلی راحت می‌توانید با ارسال یک پیامک آمار ماشین‌تان را دربیاورید.

برای این‌کار کد ۱۷ رقمی VIN را که در سند خودرو یا کارت ماشین‌تان نوشته شده، به شمارۀ زیر ارسال کنید.

1101202020خلافی خودرو

کد VIN در سند خودروگرفتن خلافی ماشین

کد VIN در کارت خودرو

بعد از اینکه کد را پیامک کردید، میزان خلافی ماشین شما تا یک‌روز قبل، به همراه شناسۀ پرداخت و قبض به شما ارسال می‌شود. ناگفته نماند که استعلام از طریق پیامک کاملاً رایگان نیست و یک تعرفه 3500 ریالی دارد.

روش سوم: گرفتن خلافی ماشین با تلفن گویا

یک راه ساده دیگری که می‌توانید با استفاده از آن خیلی راحت از مبلغ خلافی اتومبیل‌تان باخبر شوید، تماس گرفتن با شماره 88288888 است.

در این روش شما می‌توانید از طریق شمارۀ پلاک خودرو، خلافی ماشین را بگیرید که از این نظر با سایر روش‌ها فرق دارد.

در قدم اول شمارۀ 88288888 را بگیرید، فراموش نکنید که اگر در شهرستان هستید حتماً 021 را اول شماره وارد کنید.

بعد از شماره‌گیری گزینۀ ۱ را فشار دهید تا به بخش صدور گواهینامه، صدور کارت ماشین و خلافی خودرو وصل شوید. در قدم بعدی گزینۀ ۱ را که مربوط به خلافی خودرو است شماره‌گیری کنید، سپس با اتصال به اپراتور، شمارۀ پلاک ماشین را بگویید تا میزان خلافی ماشین به شما اطلاع داده شود.

روش چهارم: دریافت تخلفات رانندگی با استفاده از کد USSD

در این روش هم بدون نیاز به اینترنت می‌توانید خلافی خودرویتان را بگیرید؛ فقط کافیست تا #110* را با تلفن همراه‌تان بگیرید. دو گزینه برای شما نمایش داده می شود:

گزینۀ اول خدمات قابل ارایه و گزینۀ دوم خدمات در دست اقدام است. برای دریافت خلافی ماشین باید گزینۀ اول را انتخاب کنید. در مرحلۀ بعدی گزینۀ استعلام خلافی خودرو برای شما نمایش داده می‌شود. دوباره گزینۀ 1 را ارسال کنید.

حالا شبیه به روش‌های دیگر استعلام خلافی، کد ۱۷ رقمی VIN را که با IR شروع می شود وارد کنید. در مرحلۀ آخر اگر لیست خلافی خودرویتان را می‌خواهید عدد 1 و اگر علاوه‌بر لیست خلافی شناسۀ قبض و پرداخت را هم می خواهید عدد 2 را وارد کنید.

نکته: دقت کنید که شماره ها در کد USSD باید به‌صورت انگلیسی وارد شوند.

اگر با مراجعه حضوری راحت‌تر هستید...

پرداخت جریمه خودرواگر که خانه‌تان نزدیک یکی از مراکز پلیس +‌۱۰‌ است یا کلاً راحت‌تر هستید تا به‌صورت حضوری آمار خلافی‌هایتان را دربیاورید، به یکی از شعب پلیس +10 بروید. البته توجه داشته باشید که اگر خلافی خودروی شما بیشتر از یک میلیون تومان باشد باید به مراکز راهنمایی رانندگی مراجعه کنید. هزینۀ دریافت خلافی به این روش مبلغ 8150 تومان است. البته اگر خلافی شما بیشتر از ۳ برگ باشد بابت هر برگ 500 تومان حدوداً از شما می‌گیرند.

روش دریافت نمره منفی گواهینامه

برای اینکه از نمرۀ منفی گواهینامه‌تان باخبر شوید دو راه پیش رویتان قرار دارد:

راه اول: سایت پلیس راهور

بعد از واردشدن به این سایت باید در کادر خالی، شمارۀ گواهینامۀ خودتان را وارد کنید تا بتوانید استعلام نمره منفی گواهینامه‌ را بگیرید.

راه دوم: سامانه پیامکی 1101202020

شمارۀ گواهینامه‌تان را به سامانه 1101202020 پیامک کنید. دریافت نمره منفی از این طریق یک هزینۀ ناچیز 3500 ریالی دارد. بعد از ارسال، مقدار نمره منفی برایتان پیامک می‌شود.

حالا چگونه می‌توانم جریمه رانندگی را پرداخت کنم؟

راههای زیادی برای پرداخت جرایم رانندگی وجود دارد. در ادامه دوتا از ساده‌ترین روش‌های آن را برایتان توضیح می‌دهم.

فقط قبلش بهتر است بدانید که برای پرداخت جرایم از راه‌های زیر نیاز به شناسۀ قبض و شناسۀ پرداخت دارید، پس در مراحل استعلام‌گیری حتماً هر دو شناسه را یادداشت کنید.

استفاده از عابر بانک

برای پرداخت خلافی از طریق عابر بانک، در دستگاه خودپرداز شناسه قبض و پرداخت را وارد کنید و بعد از آن رسید را تحویل مراجع قانونی بدهید.

پرداخت از طریق تلفن بانک

اگر دسترسی به عابر بانک و یا اینترنت نداشتید می‌توانید با شماره گیری 2000 از خطوط ثابت، مراحلی را که اپراتور توضیح می‌دهد طی کنید و طبق آن عمل کنید. پرداخت از این طریق هم نیازمند شمارۀ قبض و شناسۀ پرداخت است.

جمع‌بندی

در آخر امیدوارم که از استعلام خلافی خودرو و همچنین نمره منفی گواهینامه سربلند بیرون بیایید و جیب‌تان هم خالی نشود. اگر نظر یا پیشنهادی دارید حتماً کامنت بگذارید تا برای بهترشدن مقاله از آن استفاده کنیم.

روش‌های ساده برای دریافت خلافی خودرو
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید