اگر فکر می‌کنید که بازاریابی پیامکی برای مهدکودک‌ها نیست، بهتر است در مورد این موضوع تجدید نظر کنید. زیرا مهدکودک‌های کوچک و بزرگ می‌توانند کارهای بسیاری را با کمک گرفتن از پیامک به انجام برسانند و اگر شما هم جزو کسانی هستید که هنوز از این رسانه برای تسهیل کارهای خود استفاده نمی‌کنید، بهتر است هر چه زودتر دست به کار شوید.

بازاریابی پیامکی و کاربرد آن برای یک مهدکودک

بازاریابی پیامکی یک شکل از بازاریابی است که در آن تبلیغ شما در قالب یک پیامک برای تلفن همراه مشتریان فرستاده می‌شود. تنها چند سال است که این روشِ بازاریابی در ایران شکل گرفته است، اما در همین مدت کوتاه مشخص شده است که این نوع بازاریابی می‌تواند برای انواع کسب و کار‌های مختلف، منجمله مهدکودک، مفید باشد.

شما می‌توانید با استفاده از پیامک به مشتریان یا مشترکان خود خدمات مختلفی را ارائه دهید. شما به عنوان صاحب یک مهدکودک می‌توانید پیامک را برای مقاصد زیر بکار گیرید:

 • به تبلیغ و معرفی مهدکودک خود میان ساکنین محل بپردازید.
 • پیامک خود را تبدیل به یک کوپن تخفیف برای والدین کنید.
 • با تبلیغات از تکمیل بودن ظرفیت مهدکودک مطمئن شوید.
 • در مورد بسته بودن مهدکودک به والدین اطلاع دهید.
 • جشن‌ها و مراسم‌های مختلف را به آنها یادآوری کنید.
 • پیشنهادات ویژه را با آنها مطرح کرده و نظر بخواهید.
 • آنها را از وضعیت فعلی کودکان‌شان آگاه کنید.
 • اخبار جدید مهدکودک را به اطلاع آنها برسانید.
 • و ...

چرا بازاریابی پیامکی؟

بازاریابی پیامکی آنقدر مزایای مختلفی دارد، که تمام مهدکودک‌های مختلف برای ارائه خدمات مناسب می‌بایست از آن استفاده نمایند. امروزه دیگر هر کسی یک تلفن همراه دارد و وقتی شما از بازاریابی پیامکی استفاده می‌کنید، می‌توانید مطمئن باشید که با تمام افرادی که می‌خواهید در ارتباط هستید.

بازاریابی پیامکی چگونه به مهدکودک شما سود می‌رساند؟ بگذارید این راه‌ها را بر شماریم.

 • مقرون به صرفه: همیشه بودجۀ محدودی به هر بخش تخصیص داده می‌شود. مخصوصاً اگر که مهدکودک شما نوپا بوده یا فضای آن کوچک باشد. بازاریابی پیامکی به شما اجازه می‌دهد با یک هزینۀ اندک به مشتریان خود دسترسی داشته باشید، چه بخواهید به یک نفر و چه بخواهید به صد نفر پیامک بفرستید.
 • راحت و کاربردی: شما می‌توانید در هر زمانی یک پیامک از طرف مهدکودک خود ارسال کنید. حتی اگر به کامپیوتر دسترسی نداشته باشید، اینکار از طریق موبایل شما نیز امکان‌پذیر است.
 • بازدهی چشم‌گیر: تقریباً اکثریت مخاطبان، پیامک شما را باز کرده و آن را مطالعه می‌نمایند. این یعنی شانس شما برای بدست آوردن نتایج رضایت‌بخش بسیار زیاد است.  
 • سرعت بالا: وقتی که شما یک پیامک را ارسال می‌کنید، مخاطبان بلافاصله آن را دریافت می‌کنند. بنابراین پیامک یک راه فوق‌العاده برای پیشنهات لحظه آخری و فوریت‌های دیگر است.

همانطور که می‌بینید دلایل بسیاری وجود دارند که بازاریابی پیامکی را برای مهدکودک شما مناسب می‌کنند. و البته این دلایل تنها یک مقدمۀ کوتاه از آنچه هستند که پیامک می‌تواند برای شما و مهدکودک شما انجام دهد. مطمئنا بازاریابی پیامکی در آینده محبوبیت روزافزونی خواهد داشت و شما هم نمی‌خواهید از مزایای این روش بازاریابی برای مهدکودک خود بی‌بهره بمانید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید