راهنمای کامل تبلیغات رستوران و فست فود: چه کنیم مشتری‌ها صف بکشند؟

راهنمای کامل تبلیغات رستوران و فست فود: چه کنیم مشتری‌ها صف بکشند؟

Engagements Icon
272

فهرست مطالب


آخرین خاطره‌ی شما از کدام رستوران شهر است؟ از آن رستوران چه تصویری در ذهن‌تان مانده؟ چه خاطره‌ٔ بدی از یک رستوران باعث شده که دیگر به آنجا نروید؟

گوشه گوشه‌ٔ ذهن ما پُر از خاطرات تلخ و شیرینی است، که در رستوران‌های مختلف سپری کردیم. قرار ملاقات‌های اول، دیدارهای خانوادگی، گپ زدن با دوستان قدیمی، شام مراسم‌های عزاداری، دوستی که آخرین بار فلان رستوران دیدیم و دیگر ندیدیمش و کلی خاطرات دیگر ... .

از آنجایی که رستوران‌ها از مکان‌هایی هستند، که با خاطرات مشتریان درگیر می‌شوند، فقط غذا خوردن در آن‌ها اهمیت ندارد. در حقیقت، رفتن به رستوران بهانه‌ای برای دور هم بودن است. با این حال، اداره کردن یک رستوران و جذب مشتری برای آن به راحتیِ خوردن پیتزا نیست.

به خاطر نوسانات شدیدی که در تبلیغات رستوران و فست فود وجود دارد، بحث مدیریت آن کمی پیچیده و در عین حال جذاب است. مثلاً وقتی میگوییم "جمعه‌های بسیار شلوغ"، "صفِ مشتریانِ در انتظار"، "آشپزخانه‌ی شلوغ" و "پرسنل خسته" معمولاً عباراتی است که آخر هفته هر رستوران را تعریف می‌کند. اما بقیه روزها چطور است؟ شنبه‌ها هم همین وضع برقرار است؟ یا "خلوت است"، "مواد غذاییِ مانده‌ باید دور ریخته شوند" و "پرسنل کاری برای انجام دادن ندارند

ما برای شنبه‌های خلوت رستوران یا فست فود که پرنده پر نمی‌زند، پیشنهادات فوق‌العاده‌ای داریم. بنابرین اگر رستوران دارید یا در فکر راه‌اندازی فست فود هستید، حتماً این مقاله را بخوانید. در این مطلب ابتدا بهترین روش‌های بازاریابی برای رستوران و فست فود را معرفی می‌کنیم و پس از آن، پیشنهاد ویژه‌ٔ ما، یعنی "پنل پیامکی ملی پیامک" را معرفی و برای‌تان شفاف می‌کنیم، که بازاریابی پیامکی چگونه می‌تواند به رستوران شما رونق دهد، پس با حوصله ادامه مطلب را بخوانید.

روش های تبلیغات

مهم‌ترین نکته در تبلیغات، مشخص کردن هدف‌ است. اولین سوالی که باید از خود بپرسید این است که: "این رستوران به چه هدفی ایجاد شده است؟"، "آیا قصدتان ایجاد یک فضای دنج و صمیمی با مشتریان تقریباً ثابت است یا رستورانی کاملاً حرفه‌ای با مشتریان متغیر و گاهی ثابت

داشتن هدف، باعث می‌شود، تا چشم‌اندازی شفاف از رستوران‌تان ترسیم کنید و با توجه به این چشم‌انداز، استراتژی مناسب تبلیغات‌تان را انتخاب و متناسب با آن تبلیغات را شروع کنید.

استراتژی تبلیغات

استراتژی تبلیغات روشی است که برای معرفی خود به جهانِ مخاطبان انتخاب می‌کنید. در تعیین استراتژیِ مناسب، عوامل زیادی دخیل هستند: مثل نیازها، ویژگی محصولات، اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت، میزان بودجه‌ای که برای تبلیغات دارید و ... .

تقریباً به ازای هر روشی که برای تبلیغات یا ارتباط با مشتری وجود دارد، یک استراتژی بازاریابی نیز وجود دارد. یک استراتژی مناسب، تمام روش‌های تبلیغاتی را بررسی می‌کند. بهترینِ آن‌ها را انتخاب و به مناسب‌ترین نحو استفاده می‌کند.

انواع تبلیغات

در چند سال اخیر، بازاریابی دیجیتالی بازار را قبضه کرده است. تبلیغات سنتی به سرعت به حاشیه رانده شدند یا موارد استفادۀ از آن‌ها محدود به شرایط خاصی شده است. یکی از دلایل، این است که بازاریابی دیجیتالی، دوربینِ بازار را از توجه مطلق به محصول و فروشنده به سمت مخاطبان گرداند و درجۀ اول اهمیت را به مخاطب اعطا کرد. این مسئله به رابطه‌ٔ انتقادی دوطرفه‌ای میان مشتری و محصول انجامید.

در نتیجه، معادلات بازاریابی به سرعت دگرگون شد و تبلیغات با سرعت باورنکردنی مسیر دیگری را در پیش گرفت. مثلاً در بحث تبلیغات رستوران و فست فود اپلیکیشن‌هایی مثل "زودفود" و "اسنپ‌فود" از راه رسیدند و سریعاً فراگیر شدند. (در حدی که مادربزرگ من هم می‌خواهد برایش از همین ماسماسکم غذا سفارش بدهم. کدام تبلیغ تلویزیونی و بیلبورد شهری در زمانی اندک چنین فراگیر عمل کرد؟).

بازاریابی پیامکی چیست؟بازاریابی در شبکه های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی فرصت مناسبی برای معرفی رستوران به عموم مردم هستند. بازاریابی در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام باعث می‌شود، تا رستوران یا فست فود توسط کاربران دیده شود.

اگر دقت کرده باشید در حال حاضر تعداد بسیار زیادی از رستوران‌ها با ایجاد یک حساب کاربری در اینستاگرام، اقدام به معرفی منوی غذا و محیط رستوران می‌کنند. اگر از شبکه‌های اجتماعی به درستی استفاده نشود به‌شدت به رستوران آسیب می‌زند و حتی می‌تواند تبلیغی منفی برای کسب‌وکار باشد.

مثلاً اگر در شبکه‌های اجتماعی‌، مدام مطالب و عکس‌های مشابه و تکراری بگذارید، چیزی طول نمی‌کشد که مخاطبان از محتوا خسته می‌شوند و صفحه‌ را ترک می‌کنند، بجای ارسال لینک‌ها و یا نقل قول‌ها یکی پس از دیگری، باید سعی کنید که روابط خود را با مشتری تقویت کنید و بیشتر از گذشته با آن‌ها در تعامل باشید. نظر مخاطبان را بپرسید، در مورد غذاها نظرسنجی کنید، انتقادها را جدی بگیرید و از پیشنهادها استقبال کنید.

برای تبلیغات شبکه‌های مجازی خود می‌توانید به سایت دیدوگرام مراجعه کنید و همه چیز را در مورد تبلیغات اینستاگرام و تلگرام در آنجا بخوانید.

بازاریابی محتوایی

محتوا یعنی هر چیزی که پیامی را به مخاطب می‌رساند، پیام می‌تواند خبری، پرسشی، تبلیغاتی و هر نوع پیامی باشد، که از سمت شما برای مخاطب ارسال می‌شود. نحوه‌ٔ ارسال هم متناسب با محتوا عکس، نوشته، اینفوگرافی، موشن‌گرافی، کلیپ و هر روش دیگر می‌تواند متفاوت باشد. محتوا واسطی بین شما و مخاطب است و مشتری از طریق محتواست که برند را می‌شناسد.

انواع روش‌های بازاریابی و تبلیغ کافی‌شاپ‌: در جستجوی روزهای شلوغ و پر مشتریحتما بخوانید: انواع روش‌های بازاریابی و تبلیغ کافی‌شاپ‌: در جستجوی روزهای شلوغ و پر مشتری

می‌توانید تبلیغات رستوران و فست فود خود را روی مطالب و محتوایی که در شبکه‌های اجتماعی می‌گذارید متمرکز کنید. این تعریف بازاریابی‌ای است که حول محور "تولید محتوا" می‌گردد. باید ایده‌ای مناسب برای تولید محتوای خود داشته باشید. این ایده‌ها به‌راحتی در تمام گوشه کنار رستوران، از برگزاری مسابقه‌ای کوچک گرفته تا تهیه یک ویدئو و نشان دادن پشت صحنه آشپزخانه رستوران به مخاطبان پیدا می‌شوند.

بازاریابی محتوا، گسترهٔ بسیار بزرگی دارد و حتی بازاریابی پیامکی که قرار است در ادامه به آن اشاره کنیم نیز به نوعی با تولید محتوا در ارتباط است. چرا؟ خب، متن پیامی که برای دیگران ارسال می‌کنید، نیز نوعی از محتوا است، اینطور نیست؟

اجاره بدهید صحبت درباره این مورد را به آینده موکول کنیم و شما را با بازاریابی پیامکی آشنا کنیم.

بازاریابی پیامکی

شاید با شنیدن نام بازاریابی پیامکی، انبوهی از پیامک‌های کلافه‌کننده تبلیغاتی به ذهن‌تان برسد که به هیچ سرنوشتی جز "نخوانده پاک شدن" دچار نمی‌شوند.

خب، اگر چنین تصوری دارید باید بگویم که شما تقریباً چیزی از بازاریابی پیامکی نمی‌دانید. در بازاریابی پیامکی روش کار به این‌صورت است که شما یک سامانه‌ٔ پیامکی برای خود ایجاد می‌کنید و با یک دایره‌ٔ کوچک از مشتریان تبلیغات را آغاز و به تدریج شعاع دایره‌تان را بیشتر می‌کنید. در نتیجه فقط کسانی که به رستوران شما علاقه‌مندند پیامک‌های شما را دریافت می‌کنند (اگر تا امروز تصور می‌کردید که بازاریابی پیامکی یعنی ارسال پیامک تبلیغاتی به هر فردی که تلفن همراه دارد، باید بگویم که سخت اشتباه می‌کردید).

از طرفی دیگر از طریق سامانه پیامکی خود به راحتی می‌توانید سایر بازاریابی‌های دیجییتال خود را هم پوشش دهید. مثلاً شبکه‌های اجتماعی خود را از طریق این سامانه به مشتریان خود معرفی کنید و با یک پیامک از آن‌ها بخواهید که در صورت تمایل در شبکه‌های اجتماعی شما عضو شوند.

همانطور که اشاره کردم بهتر است تمام تصورات اشتباهی را که درباره بازاریابی پیامکی دارید را فراموش کنید و بدون پیش‌فرض، ادامه‌ٔ مطلب را بخوانید تا ببینید چگونه می‌توانید از "سامانه پیامکی ملی‌پیامک" به بهترین نحو برای رستوران خود استفاده کنید.

بازاریابی پیامکی چیست؟

به زبان ساده، بازاریابی پیامکی به این معناست که شما از طریق سامانه پیامکی - با هدف تبلیغات، ارائه خدمات یا اطلاع رسانی - برای مشتریان‌ ‌اس‌ ام ‌اس ارسال می‌کنید. این یک روش ساده، موثر و کم‌هزینه برای رستوران‌ها محسوب می‌شود. محبوبیت بالای پیامک در بین مشتریان، به مرور درآمد را افزایش می‌دهد. کوپن‌های تخفیف، غذاهای جدیدی که به منوی خود اضافه کردید، رویدادهایی که در رستوران انجام می‌شود (مثلاً موسیقی زنده) همه و همه مثل آب خوردن و طی چند دقیقه می‌تواند به اطلاع مشتری برسد. چگونه؟ با یک پیامک!

چرا بازاریابی پیامکی بهترین روش برای معرفی رستوران شماست؟بازاریابی پیامکی چیست؟

هنوز در مورد تاثیر بالای پیامک مطمئن نیستید؟ ما در اینجا هفت دلیل می‌آوریم که چرا پیامک رسانۀ ایده‌آل برای تبلیغات رستوران و فست فود است و باعث ارتباط با مشتری می‌شود.

پیامک‌ شما با روی باز دریافت می‌شود

همانطور که در بالا گفتیم، قرار نیست برای همه‌ٔ جهان پیامک تبلیغاتی بفرستید. ابتدا برای مشتریان وفادار و ثابت خود اس ام اس بفرستید و به تدریج لیست مشتریان خود را گسترش ‌دهید. مشتریان وفادار افرادی هستند که خودشان تصمیم گرفتند، عضو خبرنامه پیامکی‌ شوند یا دوست دارند پیامک‌های شما را دریافت کنند. به همین خاطر است که پیامک‌های تبلیغاتی اینچنینی، بسیار تاثیرگذار هستند.

شما می‌توانید یک خبرنامه‌ٔ پیامکی ایجاد کنید و از مشترکین خود بخواهید در صورت تمایل در خبرنامه‌ عضو شوند، سپس برای اعضای خبرنامه، پیشنهادات جذاب ارسال کنید. مطمئن باشید نه تنها به مرور تعداد افراد عضو خبرنامه پیامکی  افزایش می‌یابد، بلکه پیشنهادات در عرض چند دقیقه مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

در صورتی که تمایل دارید در خبرنامه پیامکی ما عضو شوید عدد 1 را به همین سامانه ارسال کنید.

پیامک یک ابزار ارتباطی محبوب است

"در یک ساعت گذشته چند بار تلفن همراه خود را چک کردید؟"

قاعدتاً حداقل یکبار به آن نگاه کردید. بقیه آدم‌ها هم مثل شما هستند. این روزها موبایل پرکاربردترین ابزار انسان‌هاست و همیشه و همه جا همراه آدم‌هاست. به همین دلیل، چک کردن موبایل به عادتی هر ساعته تبدیل شده است.

بنابراین یکی از بهترین راه‌های درگیر شدن با مخاطبان‌، "پیامک" است. ارتباطات پیامکی بیشترین محبوبیت را در بین جوانان دارد. در واقع، پیامک معمول‌ترین روش ارتباط متنی بین جوانان 15 تا 24 ساله است و این جوانان، دقیقاً همان افرادی هستند که بیشتر از هر قشر دیگری به سراغ شما می‌آیند و با ارزش‌ترین مشتریان محسوب می‌شوند.

30 نمونه پیامک تبلیغاتی + چگونه با متن پیامک تبلیغاتی مخاطب را هیپنوتیزم کنیم!؟حتما بخوانید: 30 نمونه پیامک تبلیغاتی + چگونه با متن پیامک تبلیغاتی مخاطب را هیپنوتیزم کنیم!؟

اکثر پیامک‌های تبلیغاتی خوانده می‌شود

آمارها نشان داده‌اند 97.5% از پیامک‌های تبلیغاتی توسط مخاطب باز شده و خوانده می‌شوند. برای اینکه متوجه اهمیت این درصد شوید، بد نیست بدانید که تنها 10% از ایمیل‌های تبلیغاتی باز می‌شوند و بقیه یا پاک شده یا در صندوق اسپم ذخیره می‌شوند.

پیامک راحت‌، کم‌هزینه‌ و بی‌دردسرترین راه‌حل برای دسترسی به مشتریان شماست. روشی است که شخصاً پیام خود را به دست تک تک مشتریان می‌رسانید و مطمئن هستید آن‌ها از پیشنهاد شما باخبر می‌شوند.

پیامک یک ارتباط آنی را مُیسر می‌کند

یکی از آیتم‌های مهم در بازاریابی داشتن ارتباط آنی و بی‌واسطه با مخاطب است. این جمله به چه معناست؟ آمارها نشان دادند، که 90% از پیامک‌های ارسالی، ظرف سه دقیقه خوانده می‌شوند. این دقیقاً معنای ارتباط آنی است. بی‌واسطه بودن پیامک به سبب آن است که شما پیام خود را مستقیماً به دست مشتریان می‌رسانید.

این ارتباط آنی نقش مهمی را در بازاریابی ایفا می‌کند. خوشبختانه شغل شما فی‌نفسه برای آدم‌ها لذت‌بخش است. اکثر آدم‌ها رستوران رفتن را دوست دارند. شما با ارسال پیشنهاد هیجان‌انگیز و خوشمزه‌ به مشتری به سرعت این پتانسیل بالقوه را در مشتری بیدار می‌کنید. او بی‌درنگ به سمت رستوران روانه می‌شود. دقیقاً همین سرعت بالاست که به شما اجازه می‌دهد در زمان‌هایِ خلوت ظرف مدت کوتاهی، مشتریان جدیدی را به رستوران خود بکشانید.

پیامک ابزاری صمیمی برای ارتباط است

"گوشی تلفن یه چیزه شخصیه! مثل مسواک می‌مونه" حتماً این جمله را زیاد شنیدید، دقیقاً درست است. به همین دلیل است، که ما تمام پیامک‌های خود را باز می‌کنیم. زیرا اکثر پیام‌ها را از طرف دوستان، نزدیکان و خانوادۀ خود دریافت می‌کنیم. بر خلاف ایمیل یا تلفن، پیامک در یک فضای شخصی و صمیمی به دست مشتری می‌رسد.

بنابرین وقتی مشتری به دریافت اس ام اس‌های شما رضایت می‌دهد، به این معناست که با روی باز از همه ایده‌های تبلیغات رستوران و فست فود استقبال می‌کند و هر زمان که بتواند از آن‌ها استفاده می‌کند. به این ترتیب، یک رابطه‌ی دو طرفه و دوستانه میان مغازه فست‌فود و مشتری شکل می‌گیرد. مخاطب شما را به عنوان دوست خود می‌بیند: یک رستوران با کارکنانی گرم و صمیمی.

گوشی موبایل همیشه همراه افراد است

روزانه می‌بینید که چگونه گوشی‌های موبایل بخشی از وجود ما شدند و همه‌جا همراه خود می‌بریم. حتی در رخت‌خواب!

پیامک به شما اجازه می‌دهد در هر زمان و مکانی به مشتریان وفادار خود دسترسی داشته باشید. برخلاف تبلیغات سنتی مانند تراکت و کوپن‌های تبلیغاتی که اکثرا به کف پیاده‌روهای خیابان روانه می‌شدند، پیامک‌ها در گوشی مشتری ذخیره می‌شود و او می‌تواند در هر زمان و مکانی که بخواهد از آنها استفاده کند.

پیامک کم‌هزینه و مقرون به صرفه است

هزینه‌ٔ هر پیامک بسیار کم است و واقعاً یک سرمایه‌گذاری ارزشمند به حساب می‌آید. بسیاری از رستوران‌ها هزینۀ تبلیغ در رسانه‌های معتبر را ندارند. بعضی از آن‌ها هم نیاز چندانی به تبلیغات ندارند، فقط می‌خواهند در زمان‌های خلوت میزهای رستوران خود را پر کنند. اگر شما هم جزو این رستوران‌ها هستید بهتر است بدانید راه‌حلی ارزان تر و مطمئن تر از پیامک برای شما وجود ندارد.

بگذارید این طور بگویم. هزینه ارسال هر پیامک تقریباً 10 تومان است. اگر شما برای 100 نفر از مشتریان خود پیامک ارسال کنید و به آن‌ها پیشنهاد ویژ‌ه‌ای بدهید، در واقع هزینه تبلیغات شما 1000 تومان شده است. حال تصور کنید که تنها یک نفر از آن صد نفر به پیامک شما پاسخ دهند و از پیشنهاد شما استفاده کنند، سود حاصل از این 1000 تومان خرجی که شما انجام دادید، چقدر خواهد بود.

حال متوجه شدید وقتی از مقرون‌به‌صرفه بودن پیامک صحبت می‌کنیم، از چه صحبت می‌کنیم؟

کاربردهای پیامک برای رستوران و فست‌فود چیست؟استراتژی تبلیغات

خب، تا اینجا متوجه شدیم که چرا پیامک برای تبلیغات رستوران و فست فود‌ عالی است. با این حال، دقیقاً چه چیزهایی را می‌توان به مشتری پیامک کرد؟ در جواب باید گفت که یک رستوران می‌تواند استفاده‌های بسیار متنوعی از پیامک داشته باشید. در اینجا 7 روش خوب را برای استفاده از پیامک برای شما می‌آوریم.

احیا کردن وقت‌های خلوت در رستوران

می‌توانید تخفیف‌های ویژه‌ را در زمانی اس ‌ام ‌اس کنید که سرتان خلوت است و به مشتری نیاز دارید. پیامک جذابی که پیشنهادی فریبنده برای مشتریان دارد، بفرستید. در عرض چند دقیقه با سیل مشتریان شکمویی مواجه می‌شوید، که برای خوردن پیتزای ویژۀ امشب به شما مراجعه کرده‌اند.

پیتزا و همبرگر آلونگ
اگر سفارش خود را تا ساعت 6 امروز ثبت کنید 10٪ تخفیف شامل حال شما خواهد شد

تبلیغ رستوران

شما می‌توانید با پیامک، خودتان را معرفی کنید. کافیست یک پیامک به محدودۀ فعالیت خود ارسال کنید (در سامانه برای این ارسال روشی به نام پیامپ وجود دارد که برای اطلاع بیشتر می توانید به پیامپ مراجعه کنید) و از مخاطبان بخواهید به اشتراک پیامکی شما بپیوندند.

مزایای ارسال پیامک انبوه غرفه داران نمایشگاهحتما بخوانید: مزایای ارسال پیامک انبوه غرفه داران نمایشگاه

البته بهتر است این نوع تبلیغات محدود باشد، زیرا ارسال مکرر پیامک‌های تبلیغاتی بدون اجازه گرفتن از مخاطب می‌تواند باعث ایجاد مزاحمت شود. اگر به تازگی می‌خواهید رستوران خود را راه‌اندازی کنید، با یک پیشنهاد جذاب مشتریان را به مراسم افتتاحیه دعوت کنید.

بسیار مفتخریم که در افتتاحیه رستوران گیلانک شرکت کنید و از 50 درصد تخفیف برخوردار شوید افتتاحیه‌ی ما شنبه 18 آبان

کوپن تخفیف پیامکی

با ارسال یک کوپن تخفیف مشتریان را تشویق ‌کنید، که باز هم به سراغ فست‌فود یا رستوران بیایند. حتی می‌توانید مخاطب را ترغیب کنید تا دوستان‌شان را نیز همراه خود بیاورند. کافی است از مشترکین خود بخواهید با نشان دادن پیامک شما، یک تخفیف یا هدیۀ ویژه دریافت کنند.

فست‌فود آریا
با نشان دادن این پیامک نوشیدنی خود را مهمان ما باشید

غذای مخصوص سرآشپز

آیا برای روزهای هفته غذاهای ویژه‌ای در نظر گرفته‌اید؟ با یک پیامک می‌توانید این آیتم‌ها را به اطلاع مشتریان برسانید و به این ترتیب آن‌ها را وسوسه کنید، تا برای امتحان کردن بشقاب‌های ویژه به سراغ شما بیایند.

رستوران ایتالیایی بیترسویت
غذای مخصوص سرآشپز: فیله مینیوم با سس فلفل

رویدادها

در مواقعی که قرار است یک رویداد ویژه همچون موسیقی زنده در رستوران خود داشته باشید، بهتر است همه مشتریان خود را از این موضوع مطلع کنید. جای هیچ شکی نیست که برای این منظور پیامک بهترین و موثرترین ابزار برای تبلیغات رستوران و فست فود است.

رستوران سنتی آفتاب
غذای خود را همراه با موسیقی زنده میل کنید: جمعه ساعت 7 الی 10

مسابقۀ پیامکی

مسابقه یکی از جذاب‌ترین روش‌ها برای جلب مشتریان است. مسابقه، قلب مشتری را تا موقع نتایج به تپش درمی‌آورد. به همین دلیل یکی از مهم‌ترین ابزارهای تبلیغاتی بانک‌ها مسابقه و جوایز آن است.

لازم نیست حتماً جایزه‌ٔ خیلی گران قیمتی برای مسابقه خود در نظر بگیرید. می‌توانید آن‌ها را به همراه دوستان‌شان یک وعده مهمان کنید. همۀ مردم دوست دارند در یک مسابقه شرکت کنند و شانس برنده‌شدن خود را بسنجند. با برگزاری مسابقۀ پیامکی می‌توانید مشتریان را درگیر کنید و افراد جدیدی را به لیست مشترکین خود اضافه کنید.

خانهٔ استیک
شما با موفقیت وارد مسابقه شدید. برندهٔ شام 4 نفره سه‌شنبه اعلام می‌شود.

نظرسنجی

نظرسنجی نه تنها باعث درگیرشدن مشتری با رستوران و فست‌فود می‌شود، بلکه کمک می‌کند تا از نظرات نیز مطلع شوید و کیفیت کار خود را بهبود ببخشید. از مشترکین بخواهید که غذاهای مورد علاقۀ خود را انتخاب کنند، دربارۀ خدمات و غذاهای شما نظر بدهند، پیشنهاد بدهند که چه نوع غذای جدیدی به منوی شما اضافه شود و ... .

با کمک این نظرات، مطمئناً مدیریت و اداره رستوران آسان‌تر خواهد شد.

امروز مشتریان رستوران شما چند برابر خواهند بود!

با ارسال پیامک به محله و منطقه خود، مشتریان جدیدی را جذب کنید و با ارسال پیشنهادات ویژه، تبریک تولد و... به مشتریان فعلی و جدید خود آن ها را حفظ کنید.
10% تخفیف!
MPC10
کپی کد
برای ارسال پیامک تکی و انبوه همین الان ثبت نام کنید
ثبت نام و ارسال پیامک آنی

چگونه یک خبرنامۀ پیامکی داشته باشید؟

تا اینجا فهمیده‌ایم که چرا باید از پیامک برای تبلیغات رستوران و فست فود استفاده کنیم، حالا در مورد اشتراک پیامکی چیست و کاربردهای پیامک چه می‌تواند باشد، صحبت می‌کنیم، اما شاید مطمئن نباشید که ارائه یک اشتراک پیامکی چگونه است؟ نگران نباشید، جمع‌آوری یک لیست اشتراک اصلاً کار سختی نیست!

راهکارهای تبلیغاتی برای باشگاه‌های تناسب اندام و مربیان خصوصیحتما بخوانید: راهکارهای تبلیغاتی برای باشگاه‌های تناسب اندام و مربیان خصوصی

کلمۀ کلیدی و خط اختصاصی 

در ابتدا باید یک کلمۀ کلیدی را برای خود ثبت کنید. مشتریان می‌توانند با استفاده از کلمۀ کلیدی به اشتراک شما بپیوندند، این کلمه باید به راحتی در ذهن مخاطب بماند و نمایانگر رستوران شما باشد. پس بهتر است یک کلمۀ ساده و جذاب انتخاب کنید (یا حتی برای راحتی بیشتر مشتری یک عدد را به عنوان کلمۀ کلیدی خود برگزینید).

برای مثال، اگر که نام رستوران شما "خانۀ استیک پیامک" است، یک کلمه مثل "استیک" یا "پیامک" برای شما مناسب خواهد بود. پس از تنظیم این کلمۀ کلیدی کافی است از مشتریان خود بخواهید آن را به خط اختصاصی شما ارسال کنند.

کلمه کلیدی برای اشتراک رستوران

تشویق به عضویت 

اکنون که شما کلمۀ کلیدی خود را در اختیار دارید، باید به مشتریان دلیلی برای عضویت بدهید. درست است که برخی از مشتریان به خاطر این به خبرنامۀ شما می‌پیوندند که رستوران شما را دوست دارند و می‌خواهند اخبار و پیشنهادات را دریافت کنند، اما لازم است تلاش کنید تا بیشترین تعداد مشترکان را بدست آورید، زیرا هر چقدر لیست شمارۀ شما بزرگتر باشد، سود بیشتر خواهد بود.

بنابراین باید آن دسته از مشتریان که در مورد اشتراک تردید دارند را هم جذب کنید. یک مشوق کوچک می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بروی این افراد داشته باشد. در این‌جا سه راه تشویق مشتری را می‌آوریم.

 • تخفیف در ازای اشتراک: مطمئناً مشتریان دوست دارند در آینده پیشنهاد‌های رستوران را دریافت کنند. اما اینکه در همان لحظه، یک تخفیف دریافت کنند انگیزۀ بیشتری برای عضویت ایجاد می‌شود. بنابراین می‌توانید برای کسانی که عضو خبرنامه می‌شوند، تخفیف خوبی در نظر بگیرید. 

دوست دارید شام را با 15% تخفیف نزد ما باشید؟ کافی است کلمۀ "استیک" را به خط 02188003373 ارسال کنید و در خبرنامۀ پیامکی ما عضو شوید.
 • هدیه در ازای اشتراک: هیچ مخاطبی نمی‌تواند در مقابل وسوسۀ دریافت هدیه رایگان مقاومت کند، بنابراین می‌توانید در ازای عضویت، به مشتریان یک پیش غذا، نوشیدنی، سالاد یا دسر رایگان هدیه دهید.

دسر را مهمان ما باشید! کافی است کلمۀ "پاستا" را به خط 02188003373 ارسال نمایید تا این هدیه و سایر پیشنهادات ما را دریافت کنید.
 • برگزاری مسابقه: یک راه خوب دیگر برای جمع‌آوری اشتراک، برگزاری مسابقه است. یک جایزۀ خوب برای مسابقه در نظر بگیرید و این را هم فراموش نکنید، که به مشتریان اطلاع دهید با شرکت در مسابقه به خبرنامۀ پیامکی اضافه می‌شوند.

یک شام رایگان برای 4 نفر! کافی است کلمۀ "استیک" را به خط ۰۲۱۸۸۰۰۳۳۷۳ ارسال کنید تا هم به خبرنامه ما بپیوندید و هم شانس برنده شدن این شام  را داشته باشید.

چگونه خبرنامۀ پیامکی را تبلیغ کنیم؟

هرچقدر هم که تشویق‌ها برای مشتریان جذاب باشند، باز هم قرار نیست تا وقتی که مشتری در مورد خبرنامه و مزایای آن اطلاع پیدا نکند، به عضویت اشتراک خبرنامه رستوران درآید.

پس باید در هر جایی که می‌توانید، خبرنامه را تبلیغ کنید و مشتریان را از وجود آن مطلع کنید. بهتر است در تبلیغات یک درخواست مشخص از مخاطب داشته باشید، مثلاً مستقیماً از او بخواهید با ارسال یک کلمه به خط شما عضو خبرنامه شود و پیشنهادات را دریافت کنید.

همچنین خوب است اگر به مشتری بگویید که در ماه چه تعداد پیامک برای او ارسال خواهید کرد. نکته آخر اینکه باید سعی کنید مزایای خبرنامۀ پیامکی را به وضوح برای مخاطب بیان کنید، تا او دلیل خوبی برای عضویت داشته باشد. در واقع چالش اصلی در تبلیغ خبرنامۀ پیامکی این است که به مشتری نشان دهید کلیّت موضوع چقدر ساده است.

کجا خبرنامه را تبلیغ کنیم؟

برای اینکه بیشترین بازخورد را نسبت به بازاریابی پیامکی داشته باشید، باید در هر جایی که می‌توانید به تبلیغ خبرنامۀ خود بپردازید. پس سعی کنید در همهٔ تبلیغات رستوران و فست فود از مشتری دعوت کنید تا به اشتراک پیامکی بپیوندند. در ادامه لیستی از مکان‌های مختلفی می‌آوریم که برای تبلیغ  اشتراک پیامکی مناسب هستند.

 • منوی رستوران
 • رسید مشتریان
 • علامت‌های پنجره
 • وب‌سایت رستوران
 • شبکه‌های اجتماعی
 • تبلیغات اینترنتی
 • داخل رستوران
 • روزنامه و مجله
 • رادیو

روش‌های دیگری برای تبلیغ خبرنامه پیامکی

درست است که تعیین کلمۀ کلیدی بهترین و ساده‌ترین راه عضوگیری برای خبرنامۀ پیامکی است، اما تنها راه نیست. بلکه این امکان هم وجود دارد که خودتان شمارۀ مشتریان را جمع‌آوری کنید و آن‌ها را به لیست اشتراک خود اضافه کنید. در ادامه دو روش خوب برای جمع‌آوری شماره را معرفی می‌کنیم.

 • از پیشخدمت‌های خود برای یک ارتباط صمیمی کمک بگیرید. شما می‌توانید از پیشخدمت‌های خود بخواهید به مشتریان پیشنهادی ویژه برای عضویت بدهند (مثلا 20% تخفیف). کافیست بعد از صرف وعدۀ غذایی و قبل از پرداخت صورت‌حساب از آن‌ها دعوت به اشتراک کنند.

شاید علاقه داشته باشید در خبرنامۀ پیامکی رستوران ما هم عضو شوید. با عضویت در این خبرنامه هم پیشنهادهای ما را از طریق پیامک دریافت می‌کنید و هم 10% از مبلغ شام امشب را مهمان ما هستید. 
 • کارت و شمارۀ مشتریان خود را در یک صندوق دریافت کنید. می‌توانید صندوقی در رستوران قرار دهید و از مشتریان بخواهید کارت یا شماره تلفن خود را درون آن بیندازند تا  شانس برنده شدن یک جایزۀ خوب را داشته باشند.

کارت یا شمارۀ خود را درون صندوق بیندازید تا هم شانس برنده شدن کارت هدیۀ 100 هزار تومانی را داشته باشید و هم پیشنهادهای ویژۀ ما را از طریق پیامک دریافت کنید.

نتیجه گیری برای تبلیغات رستوران و فست فود

در این مطلب روش‌های مختلف برای تبلیغات رستوران و فست‌فود را نوشتیم، تا بتوانید مشتریان زیادی را به رستوران جذب کنید. اگر کیفیت غذای رستوران یا فست‌فود مناسب باشد و پرسنل خوش اخلاقی دارید، مطمئناً غذا خوردن در رستوران شما خاطره خوشی را برای مشتری رقم می‌زند. می‌توانید در سامانه ملی پیامک لیستی از مشتریان خود بسازید، آن‌ها را دسته‌بندی کرده و اس ام اس‌های مناسب با هر دسته را ارسال کنید. ظرف مدت کوتاهی خواهید دید که با یک برنامه‌ریزی تبلیغاتی منظم مشتریان جدیدی پیدا می‌کنید، مشتریان افزایش می‌یابند و کسب‌وکارتان رونق می‌یابد.

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید، یا سوالی برای‌تان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن ۰۲۱63404 تماس بگیرید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
85دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه

 • Gravatar Icon

  زهره میناوند

  31 شهریور 1400، 19:31

  درود بر شما
  رستوران گل گلی جدیدا فضای داخلی رستوران رو تغییر داده و موسیقی زنده اضافه کرده به برنامه هاش
  برای تبلیغات و همچنین اطلاع رسانی به مشتری های قدیمی پنل پیامکی نیاز داریم
  شماره تماس پشتیبانی جهت انتخاب نوع پنل میفرمایین

  • Gravatar Icon

   ایمان عمادی

   04 آبان 1400، 12:24

   سلام وقتتون بخیر
   شماره تماس به درخواست شما تقدیم شما 02163404 !

 • Gravatar Icon

  احمدی

  28 شهریور 1400، 18:07

  ببخشید چجوری میشه یکاری کرد که طرف به شماره ما یه کد بفرسته ما هر روز ظهر بهش بگیم امروز غذای روز چیه؟

  • Gravatar Icon

   ایمان عمادی

   04 آبان 1400، 12:26

   سلام وقتتون بخیر
   برای این مورد می‌تونید از ماژول پاسخ زماندار استفاده کنید که روی پنل تجاری این امکان برای شما فراهم خواهد شد.

 • Gravatar Icon

  برزو ضربتی

  26 شهریور 1400، 15:56

  سلام من برای تبلیغ نیاز به ارسال پیامک به کل کشور رو دارم برای انتخابات نظام مهندسی هستش
  شرایط رو میفرمایید
  برای پشتیبانی باچه شماره ایی میتونم تماس بگیرم؟

  • Gravatar Icon

   ایمان عمادی

   04 آبان 1400، 12:28

   سلام وقتتون بخیر
   اگر منظورتون از شرایط، در واقع همون هزینه ارسال هر پیامک هست، هر پیامک روی پنل‌ها با تعرفۀ متفاوتی ارائه میشه!
   پیشنهاد می‌کنم با شماره 02163404 و بخش فروش ملی پیامک تماس بگیرید.

 • Gravatar Icon

  رستوران نقره

  24 شهریور 1400، 10:27

  امکان ارسال کد ussd هم دارید برای نمایش منو رستورانمون میخوام از این امکان استفاده کنیم؟

  • Gravatar Icon

   ایمان عمادی

   08 آبان 1400، 09:24

   سلام وقتتون بخیر
   متاسفانه سرویس ussd در حال حاضر ارائه نمیشه و برای این مورد باید از سمت بانک‌ها پیگیری بفرمایید.

 • Gravatar Icon

  بابازاده

  21 شهریور 1400، 09:27

  سلام وقتتون بخیر من قصد خریداری پنل رو دارم که هم بتونم توی ماطق تبلغات انجام بدم و هم بتونم پنل رو به نرم افزارم متصل کنم ایا برای این دو امکان باید پنل جدا خریداری کرد یا با یک پنل هم میشه از این امکانات استفاده کرد.

  • Gravatar Icon

   ایمان عمادی

   08 آبان 1400، 09:25

   سلام وقتتون بخیر
   برای این مورد با یک پنل میشه هر دو تا کار رو انجام داد. حداقل پنلی که به کار شما میاد، پنل اقتصادیه و اگر میخوایین که دسترسی کامل به بانک‌های شماره موبایل داشته باشید، پنل شرکتی و تجاری مناسب شماست.

 • Gravatar Icon

  حسن قنبری

  13 شهریور 1400، 10:05

  سلام و خسته نباشید
  می خواستم بدونم با خرید سامانه ی پیامکی شما می تو.نم تخفییف ارسال کنم این مورد فیلتر نمیشه بابت فیلتر بودن کلمات راهنمایی بفرمایید که چه کلمه هایی فیلتر می شوند که در متن پیامک درج نکنیم

  • Gravatar Icon

   ایمان عمادی

   08 آبان 1400، 09:26

   سلام ممنون از دلگرمی شما
   دوست عزیز، ارسال کلمه تخفیف مشکلی نداره و فیلتر نیست. در خصوص کلمات فیلتر، لطفا با بخش پشتیبانی به شماره 02163404 تماس بگیرید.

 • Gravatar Icon

  زارعی

  04 شهریور 1400، 10:24

  سلام وقتتون بخیر من فست فود دارم و ارسال رایگان و پرداخت در محل دارم میخوام پیامکی ارسال کنم که این موارد رو داخلش گذاشته بشه حتما. شما ارسال پیامک خودتون انجام میدید؟

  • Gravatar Icon

   ایمان عمادی

   08 آبان 1400، 09:30

   سلام وقتتون بخیر
   بله می‌تونید داخل پیامک بنویسید و ارسال کنید.
   ملی پیامک از حداقل 100,000 پیامک ارسال میکنه که برای مشاهده شرایطش به صفحه “ارسال انبوه” مراجعه بفرمایید.
   اما پیشنهاد میکنم مثل سایر رستوران‌ها، فست‌فودها و کافی‌شاپ‌ها یک پنل پیامکی تهیه بفرمایید، هم برای باشگاه مشتریانتون و ارائه اشتراک به مشتری‌ها خوبه؛ هم برای تبلیغات مناسبتی؛ هم برای ارائه منوی رستوران با پیامک! و البته کلی کاربرد دیگه؛ معمولاً پنل شرکتی برای شغل شما کافی و مناسبه!

 • Gravatar Icon

  هیوا ساجدی

  04 شهریور 1400، 08:43

  سلام ممنون از مقاله ی خوبتون
  می خواستم بدونم ارسال از روی نقشه برای شهر اهواز امکان پدیر هست که توی یک منطقه از شهر اهواز بتونم پیامک خودمو ارسال کنم و بانک شماره ها چه زمانی اپدیت شدند

 • Gravatar Icon

  لعیا باقری

  01 شهریور 1400، 10:04

  با عرض سلام و خسته نباشین خدمت تیم خوب ملی پیامک
  مقاله رو خوندم و واقعا عالی بود
  امکانش هست همین متون نمونه رو کپی و استفاده کنیم؟

  • Gravatar Icon

   مونا هادی

   01 شهریور 1400، 11:20

   سلام دوست عزیز، بله که می‌تونید استفاده بفرمایید.

   • Gravatar Icon

    عرفان سواعدی

    30 شهریور 1400، 11:16

    آیا نمونه متن های دیگری هم دارید که ما بتونیم برای ارسال پیامک هامون ازش استفاده کنیم؟

    • Gravatar Icon

     ایمان عمادی

     04 آبان 1400، 12:29

     دوست عزیز، برای نمونه‌های بیشتر می‌تونید از پیج اینستاگرام ملی پیامک پیگیری بفرمایید.

 • Gravatar Icon

  رضا کلانتری

  31 مرداد 1400، 14:35

  سلام
  من رستوراندارم و چند ماهی میشه برای سایت رستورانم از وبسرویس شما استفاده میکنم میخواستم بدونم آیا امکانش هست وقتی محصول به دست مشتری رسیده بعد از یک الی دو ساعت یک پیامک نظر سنجی بره و مشتری بتونه به محصولات و خدمات ما امتیاز بده؟

  • Gravatar Icon

   مونا هادی

   01 شهریور 1400، 11:21

   سلام دوست عزیز،
   بله میشه این کار رُ انجام داد. بی‌زحمت برای موارد فنی با بخش فنی 02163404 تماس بگیرید تا راهنمایی دقیقی ارائه کنن!

 • Gravatar Icon

  رستوران میخک

  30 مرداد 1400، 18:33

  روز بخیر
  امکان ارسال لینک از پنل شما قابله انجامه؟
  من هدفم اینه منو رستورانمو در قالب لینک در یک متن پیامک ارسال کنم ایا چنین کاری قابل انجام میباشد؟

  • Gravatar Icon

   مونا هادی

   01 شهریور 1400، 11:23

   سلام بله این امکان وجود داره، شما برای این کار می‌تونید از خط 50004 یا 3000 برای ارسال لینک استفاده بفرمایید.
   فعلاً و در حال حاضر، همین دو اپراتور، امکان ارسال لینک رُ دارند.

 • Gravatar Icon

  علی یزدی

  29 مرداد 1400، 11:32

  سلام برا من پیامک میومد که اگه میخوای منو رو دریافت کنی عدد 5 رو بفرست و از این حرفا
  میخواستم بدونم که چجوری اینکارو میکنن
  من ارایشگرم برای کار خودم میتونم از این پیامک ها استفاده کنم؟
  نحوه فعالسازیش چجوریه؟

  • Gravatar Icon

   مونا هادی

   01 شهریور 1400، 11:25

   سلام
   با استفاده از پنل‌های پیامکی این کار صورت می‌گیره! پنل شرکتی و تجاری، یه قابلیتی دارند به نام “تحلیلگر” که این امکان رُ به شما ارائه می‌کنه! نحوه خرید و فعال‌سازی سامانه، کاملاً آنلاین و اینترنتی است و پیشنهاد می‌کنم قبل از خرید، با بخش فروش 02163404 هم مشاوره بگیرید.

 • Gravatar Icon

  سودا صیادی

  27 مرداد 1400، 19:26

  درود
  من یک کافه ون سیار دارم چون جای ثابتی نداشتم فروشم خیلی خوب نبود اما به پیشنهاد یکی از دوستان با شرکت شما آشنا شدم و با بازاریابی پیامکی که برام انجام دادین فروشم فوقالعاده افزایش پیدا کرد و تونستم خودمو تو این اوضاع کرونا از ورشکستگی نجات بدم
  خییلی ممنونم از تیم قوی ملی پیامک

 • Gravatar Icon

  جمال پور

  21 مرداد 1400، 09:20

  سلام وقتتون بخیر. ما اگر بخواییم یه اس ام اس کلی به همه مردم تهران بفرستیم، هزینش چقدر میشه حدودا با چه تعرفه ای برامون محاسبه میشه؟
  و چندتا کلمه میتونیم داخل متن اس ام اس بنویسیم؟

  • Gravatar Icon

   مونا هادی

   01 شهریور 1400، 11:30

   سلام وقت شما هم بخیر
   برای 6089223 شماره موبایل همراه اول شهر تهران، حدوداً 143,750,000 تومان محاسبه میشه! برای تخفیفات بیشتر هم با پشتیبانی در ارتباط باشید.
   در محاسباتی که انجام دادم، تعرفه حدودی محاسبه شده 23 تومان برای هر پیامک در نظر گرفته شده!

 • Gravatar Icon

  جهانگرد

  18 مرداد 1400، 09:44

  سلام
  ممنون از مقاله ی خوبتون می خواستم بدون به جز تبلغات به این صورت میتونم پنل را به سایت فروشگاهم متصل کنم بتونن محصول خودشون رو به صورت اینترنتی سفارش بدن

  • Gravatar Icon

   مونا هادی

   18 مرداد 1400، 09:55

   سلام
   ممنون از شما، بله شما می‌تونین حداقل پنل اقتصادی رُ تهیه بفرمایید و به وب سایت خودتون متصل بفرمایین!
   پیشنهاد می‌کنم احراز هویت شماره موبایلی یا به عبارتی، کد تایید شماره موبایل(OTP) رُ هم اضافه بفرمایید.

 • Gravatar Icon

  علی براتی

  31 تیر 1400، 18:53

  اقا ختم کلام من ماهی 40.000 تا پیامک میفرستم و تونستم جذب مشتری خوبی رو انجام بدم
  و اینکه به نظرم با تعداد ارسال کم هیچ اتفاقی نمیوفته و همکارا نعزیز با توجه به مغازتون تعدا بیشتری ارسال کنید
  البته متن پیامکتونم خیلی مهمه تو این ضمینه
  فعلا

  • Gravatar Icon

   نیلوفر اکبریان

   03 مرداد 1400، 09:46

   بله کاملاً درسته! ممنون از نظر خوشحال‌کننده شما

 • Gravatar Icon

  کریمی

  29 تیر 1400، 22:13

  دریافت هدیه در حالت اشتراک رو هستممممم
  هدیه و تحفیف که باهم باشه که اصن عالی…

 • Gravatar Icon

  پرویز فراز

  28 تیر 1400، 16:06

  سلام؛ یک رستوران رو تازه افتتاح کردیم توی اینستاگرام تبلیغات رفتیم و ارسال پیامک هم به مشتری های قدیم داشتیم و از نمونه متن های افتتاحیه شما استفاده کردیم من باید چه روش های دیگه ایی برای ارسال پیامک امتحان کنم که بهتر باشه.
  ویدئو بازاریابی پیامکی شما رو نگاه کردم و گفتیدکه پیامک تست ارسال کنید به منطقه اگه این مورد هم بهم توضیح بدید ممنون میشم

  • Gravatar Icon

   مونا هادی

   01 شهریور 1400، 11:58

   سلام
   برای تست، منظور ارسال با متون مختلف و با بودجه تبلیغاتی کمتر است.
   مثلاً اگر شما قصد ارسال 100,000 پیامک رُ داشته باشید، بهتره که با تعداد کمتر مثلاً 5000 تا تست کنید، سری بعدی، محله رُ تغییر بدین، و هر سری، یکی از عوامل تاثیرگذار (مانند متن پیامک، زمان و تاریخ ارسال، جامعه هدف و…) رُ تغییر بدین تا به یه نتیجه عالی برسید، بعدش حجم تبلیغات رُ افزایش بدین!

 • Gravatar Icon

  محمدی

  20 تیر 1400، 12:20

  واقعا با این وضعیت کرونا رستوران ما عملا ورشکسته شده بود ولی به پیشنهاد یکی از دوستان و سرچ راجب مشتریان شما از شما پنل پیامکی تهیه کردیم و بصورت بیرون بر فقط کارمون رو مجددا راه اندازی کردیم
  ممنون و خسته نباشین

 • Gravatar Icon

  مهرداد هادی

  19 تیر 1400، 10:01

  سلام من اگر بخوام پنل بگیرم چطوری شماره های مشتری های ثابتمونو که پاتوقشون کافه رستوران منه وارد کنم ارسال پیامک انجام بدم مثلا کد تخفیف ارسال کنم یا اطلاع رسانی کنم یا رزرو هاشونو اطلاع بدم چون خیلی تعدادشون بالاست قطعا دونه دونه نمیتونم وارد کنم.تشکر از راهنمایی

  • Gravatar Icon

   نیلوفر اکبریان

   19 تیر 1400، 12:04

   دوست عزیز بعد از دریافت پنل، شماره مشتریاتون رُ از طریق دفترچه تلفن روی پنل ثبت کنید
   در قسمت ارسال انبوه هم می‌تونین برای بقیه شماره‌های همراه اول و ایرانسل ارسال داشته باشید

 • Gravatar Icon

  حمید خواجوی

  20 اسفند 1399، 15:13

  من یه فست فودی کوچیک توی میدون شاپور دارم و میخوام به تازگی یه قرعه کشی و مسابقه برگزار کنم باید چه کاری انجام بدم

  • Gravatar Icon

   نیلوفر اکبریان

   10 فروردین 1400، 15:48

   اگر پنل ملی پیامک دارید، از قسمت ابزار ویژه وارد ابزار قرعه‌کشی بشید. توضیحات به زبان فارسیه و نمونه فایل برای آپلود شماره‌ها هم براتون گذاشته شده

 • Gravatar Icon

  آشپز کوچولوی شمرون

  19 اسفند 1399، 16:36

  سلام من از شما پنل پیامکی تهیه کردم و دقیقا بر اساس مقاله شما پیشرفتم. اولا که دست مریزاد و خسته نباشید، اثربخشی مقاله‌تون رو به مرور دیدم. ولی فقط برای بخش مسابقه ، هرکاری میکنم متن من ارسال نمیشه و هی میره توی قسمت پیامک های فیلترشده.
  دقیقا مشابه متن خودتون رو کپی میکنم بازم مینویسه فیلتر شده.
  علتش چیه واقعا؟

  • Gravatar Icon

   نیلوفر اکبریان

   20 اسفند 1399، 10:34

   دوست عزیز برامون متن پیام رو بفرستید لطفا تا ببینیم کدوم کلمه فیلتر شده رُ استفاده کردید

 • Gravatar Icon

  بهمن موسوی

  19 اسفند 1399، 13:32

  سلام خسته نباشید ببخشید اگر من پنل پیامکی تهیه کنم این امکان رو به من میده برای رزرو جا توی رستورانم از سیستم اتومات استفاده کنم ؟ به این شکل که اگر کسی مثلا اسم رستورانم رو با سامانه ام اس ام اس کرد براش شماره میز ش ثبت بشه رزرو بشه و دوباره بهش اطلاع رسانی بشه و البته به مدیر رستوران هم اطلاع رسانی بشه تا بتونیم مدیریت کنیم به صورت پیامکی میزهامونو چون خیلی شلوغ میشیم بعضی روزها و ساعت ها

  • Gravatar Icon

   نیلوفر اکبریان

   14 فروردین 1400، 13:49

   بله دوست عزیز از ابزار نوبت‌دهی، در قسمت ارسال ویژه پنل کاربریتون، می‌تونید استفاده کنید

 • Gravatar Icon

  test@gmail.com

  18 اسفند 1399، 18:45

  تو هیچ کدوم از این نمونه متن هایی که گذاشتید شماره تماس یا لینک وبسایت نذاشتید
  میخواستم بدونم این امر ممنوعه؟

  • Gravatar Icon

   نیلوفر اکبریان

   14 فروردین 1400، 14:10

   خیر دوست عزیز، اگر خط 3000 یا 50004 داشته باشید، می‌تونید برای مشتری لینک هم بفرستید

 • Gravatar Icon

  مونا ربیعی

  16 اسفند 1399، 15:17

  من یک مغازه کیک پزی (کیک خونگی) کوچیک داخل شهر خودمون دارم که الان جدیدا پیج اینستاگرام هم راه اندازی شده میخوام هنگامی که پیامک های تبلیغاتی می فرستم لینک پیج هم بذارم که مخاطب بتونه کلیک کنه وارد پیج بشه ایا این امکان پذیر هست؟ برای این مورد چه پنلی را باید خریداری کنم؟فرقی نمیکنه

  • Gravatar Icon

   نیلوفر اکبریان

   17 اسفند 1399، 08:47

   دوست عزیز پنل شرکتی یا تجاری تهیه کنید و درخواست خط 3000 یا 50004 بدین تا بتونید ارسال لینک از طریق پیامک داشته باشید

 • Gravatar Icon

  طباخی کاج

  15 اسفند 1399، 17:13

  سلام خسته نباشید من یه سوالی برام پیش اومده این هستش که ایا ساعت5 صحب میشه پیامک تبلیغاتی فرستاد؟
  اخه ما طباخی داریم سمت محله پاسداران و مشتریامون اغلب صبحا مراجعه میکنن و باید تو این ساعات ارسال پیامک انجام بدیم
  ایا شما راهکاری برای کار من دارید؟

  • Gravatar Icon

   نیلوفر اکبریان

   16 اسفند 1399، 12:38

   دوست عزیز منظورتون ارسال انبوهه یا از ماژول دیگه‌ای می‌خواین استفاده کنید؟

 • Gravatar Icon

  کافه یلدا

  11 اسفند 1399، 09:52

  من میتونم عکس منو کافمو داخل پیامک ارسال کنم؟
  ایا امکان ارسال عکس داخل پیامک برای سامانه شما مقدوره؟
  تشکر

  • Gravatar Icon

   نیلوفر اکبریان

   12 اسفند 1399، 10:07

   دوست عزیز بهتره خط 3000 یا 50004 تهیه کنید و لینک پیج اینستاگرامتون رَ برای مشتری بفرستید

 • Gravatar Icon

  پورتقی

  11 اسفند 1399، 09:29

  سلام
  جدا از این مقاله من تو اینستاگرامتون( melipayamak ) هم چند تا فیلم درمورد بهترین متن ها برای رستوران دارها و فست فودی ها دیدم که خیلی کمک کننده بود
  بنظرم اونایی که حصوله خوندن مقاله ها رو ندارن به اینستاگرامشون یه سر بزنن خالی از لطف نیست.

 • Gravatar Icon

  کافه گودویاس

  26 بهمن 1399، 23:07

  چجوری میشه که یکاری کنیم ینفر وارد یه مکانی شد پیامک خوش آمدگویی دریافت کنه.
  من یه کافه دارم بخاطر کرونا منوی کاغذی رو حذف کردم و میخوام منو رو پیامکی دریافت کنند.

  • Gravatar Icon

   نیلوفر اکبریان

   29 بهمن 1399، 12:15

   دوست عزیز می‌تونید سامانه داشته باشید و در بدو ورود از مخاطب بخواین تا عددی مثل 1 یا کلمه منو رُ ارسال کنه و بعد منو براش پیامک بشه. با این روش می‌تونید شماره مراجعان رُ هم داشته باشید

 • Gravatar Icon

  صابر سهرابی

  20 بهمن 1399، 19:51

  سلام
  من چند سال هستش که توی قرچک (ورامین) یک رستوران دارم به اسم مارلیک قبلنا رستورانم شلوغ بود ولی الان دیگه اون شور و حال قدیمو نداره البته شرایط حالا هم توش دخیل هستش الان راهکار چی هستش برای بیرون بر شدن غذا ها آیا ارسال پیامک انبوه داشته باشم به سطح قرچک خوبه یا نه؟ رستوران ما هم جوری هستش که هرکی قرچک میاد رستوران مارو میبینه چون جای شلوغی هستش.

  • Gravatar Icon

   نیلوفر اکبریان

   21 بهمن 1399، 08:41

   بله دوست عزیز، ارسال منطقه‌ای و ارسال با کدپستی رو می‌تونید استفاده کنید

 • Gravatar Icon

  میراث

  20 بهمن 1399، 09:11

  درود بی پایان من یک رستوران دریایی دارم در شمال شهر تهران که می خوام برای افرادی که تو مناطق نزدیک به ما زندگی می کنند پیامک تبیلغاتی ارسال کنم علاوه می خوام در متن پیامکی که ارسال میکنم حتما لینک سایت رودرج کنم با تصاویر غذاها رسپی غذاها و قیمت ها نیز آشنا بشنن ایا این مورد در حال حاضر امکان پذیر است ؟

  • Gravatar Icon

   نیلوفر اکبریان

   05 اسفند 1399، 11:42

   دوست عزیز با ابزار ارسال منطقه‌ای در محله خودتون می‌تونید تبلیغات کنید

 • Gravatar Icon

  امرالهی

  13 بهمن 1399، 22:12

  سلام وقتتون بخیر باشه انشالله.سوال بنده این هستش که ساعت ارسال پیامک به چه صورت هستش؟
  برای اینکه برای کافه مون میخوایم تبلیغات بکنیم برای صبحانه میخواستم ببینم به مشکل میحوریم یا نه و مزاحم خواب مردم نشیم.

  • Gravatar Icon

   نیلوفر اکبریان

   14 بهمن 1399، 08:23

   دوست عزیز بهترین زمان ارسال پیام به نوع کسب‌وکارتون بستگی داره، مثلا برای کافه میتونید شب قبل پیام بدین که فردا صبحونه منتظرتونیم یا برای صبحونه روزای خاصی تخفیف بذارید و دعوتشون کنید. صبح زود زمان مناسبی برای پیامک تبلیغاتی نیست که البته مفصل تو این ویدئو که لینکشو گذاشتم براتون توضیح دادیم

 • Gravatar Icon

  ارجمندنیا

  13 بهمن 1399، 10:02

  درود بر شما من یک رستوران در محدوده خیابان شریعتی تهران دارم و مقالتونو خوندم و خیلی تاثیرگذار بود و حتما از پیشنهادتون بابته تبلیغات پیامکی استفاده میکنم البته لازمه بگم پنل شمارو دارم و واقعا هم راضی هستم و بیشتر از ارسال انبوه به شماره های خودم استفاده میکنم از این به بعد میخوام تبلیغات هم انجام بدم حالا سوالم اینه میشه به صورت خودکار و انلاین هر کس در محدوده رستوران من بود همون لحظه یک پیامک تبلیغاتی براشون ارسال بشه این امکان برای پنل ملی پیامک قابل انجامه؟پنلی هم که از ملی پیامک عزیز دارم پنل اقتصادیه؟تشکر

  • Gravatar Icon

   نیلوفر اکبریان

   14 بهمن 1399، 08:36

   دوست عزیز میتونین از ابزار ارسال منطقه‌ای استفاده کنید و در هر محله که دوست دارید، تبلیغات انجام بدین

 • Gravatar Icon

  مصطفی

  13 بهمن 1399، 10:01

  سلام در حال حاضر به خاطر وضعیت کرونا امکان تبلیغ برای رستوران بصورت حضوری وجود داره یا نه؟
  شما برامون ارسال پیامک رو انجام میدین هزینه اش رو پرداخت کنیم و پنل رو نخریم؟مصطفی

  • Gravatar Icon

   نیلوفر اکبریان

   02 اسفند 1399، 14:48

   دوست عزیز باید خودتون پنل داشته باشید و ارسال پیام انجام بدین
   محیط کاربری پنل سادست، نگران نباشید

 • Gravatar Icon

  رئوف هاشمیان

  11 بهمن 1399، 23:36

  سلام و درود بر شما
  من چند سال پیش یه پیامک تبلیغاتی موقعی که دانشجو توی یه شهر دیگه بودم، دریافت کرده بودم، نوشته بود که ( دلت برای غذایی خونگی با طعم دستپخت مامان‌پز تنگ شده؟ آبگوشت سنتی – کوفته – دلمه – انواع آش و سوپ – … خانه آشپزان گل بانو واقع در میدان اصلی شهر ) ، نه تنها خودم رفتم، بلکه همه دوستامم بردم، چون کیفیتشون خوب بود، پیامکش هم که خیره کننده بود.
  دوست داشتم حالا که دارم فست‌فود خودمو افتتاح کردم، از تجربم بگم.

 • Gravatar Icon

  nasim tavakol

  11 بهمن 1399، 11:40

  سلام ممنون از مقاله تون
  من فست فود دارم و برای مشتریانم قرعه کشی گذاشتم که هر شخصی به سامانه من عدد 1 رو بفرسته توی یک گروه از دفترچه نلفن من شماره اش ذخیره بشه و در آخر از بین همه ی شماره هام قرعه کشی میکنم.
  پنل پیامکی خیلی امکانات خوبی برای تبلیغات و حفظ مشتری داره تا بتونیم با مشتری ارتباط برقرار کنیم و مشتری رو به مشتری ثابت تبدیل کنیم.

 • Gravatar Icon

  جوانمرد

  02 بهمن 1399، 00:11

  سلام و درود
  یکی از بهترین راه حل های پیامک های تبلیغاتی ارسال به دکل های مخابراتی ایرانسل یعنی روش بی تی اس است با ارسال بالا بازخورد بی نهایت عالی دریافت می کنید من باورم نمیشدبا دو تا ارسال ۵۰،۰۰۰ تایی بی نهایت بازخورد عالی گرفتم واقعا ممنونم

 • Gravatar Icon

  مجید چچکلو

  30 دی 1399، 15:55

  ممنون از مقاله عالی و مفیدتون خیلی برای من جالبه که یک خبر نامه پیامکی کوتاه چقدر می تونه به یک رستوران سوت و کور کمک کنه که حداقل مشتری های قدیمی خودش رو حفظ بکنه . من هر وقت که رستوران مورد علاقه ام برام پیامک میزنه و به مناسبت های مختلف برام تخفیف می فرسته محاله بهش سفارش ندم . کافیه رستوران یه کم کیفیت غذاش خوب باشه دیپه با تبلیغات و بازاریابی دیگه می تونه بترکونه و حسابی مشتری جمع کنه.

 • Gravatar Icon

  میلاد حسنی

  30 دی 1399، 15:47

  خدا وکیلی اینو راست می گه من خودم هر وقت برام پیامک از اسنپ فود یا ریحون یا چلیوری بیاد تا 70 درصد حتما ازشون خرید می کنم. و خیلی تاثیر داره اس ام اس مخصوصا اگر تخفیفی یا آفر ویژه ای ارسال بکنن. به نظر من کسی که رستوران داره باید حتما شماره کسایی رو که زیاد بیرون غذا می خورن مثل کارمند ها یا دانشجو ها و محصلین رو به هر نحوی جمع آوری کنه و بهشون پیامک بده . ممنون از مقاله خوبتون

 • Gravatar Icon

  لیلا علی پور

  08 دی 1399، 01:24

  سلام وقتتون بخیرمن به دنبال یک پنل پیامکی بودم برای شغل مادرم که هنگام سرچ کردن با سایت شما اشنا شدم و مقالتونو خوندم خوب گفته هاتون برای کسانی که کافه و رستوران و اغذیه فروشی دارن خیلی کارامد بود برای مادر من که شغلشون پخت غذاهای خونگیه هم پنل پیامکی میتونه تاثیر داشته باشه؟راستش ما یه پیج اینستا داریم که دنبال کننده های خوبی هم داریم و خداروشکر تونستیم مشتری های خودمونو به لطف دستپخت عالیه مادرم جذب و حفظ کنیم اما خوب برای رونق فروش غذاهای خوشمزه و سالم مادرم به نظرتون پنل پیامکی هم برای تبلیغات حداقل توو محدوده خونه خودمون موثرخواهدبود؟

  • Gravatar Icon

   نیلوفر اکبریان

   08 دی 1399، 10:33

   بله دوست عزیز، شما هم می تونین لینک اینستاگرامتون رو از طریق پیامک برای مشتری‌های جدید ارسال کنین و هم اگر بازار هدف منطقه خودتون یا هر منطقه دیگه باشه میتونین از ابزار ارسال منطقه‌ای استفاده کنین تا خونه‌ها و شرکتای اطراف با کارتون آشنا بشن و بهتون سفارش بدن.

 • Gravatar Icon

  مهدیه اکبری

  05 دی 1399، 17:04

  سلام، من رستوران ندارم ولی این قدر مقالتون خوب بود تا آخرش خوندم. من کارم فروش لباس و شال هستش و به پیشنهاد تیم پشتیبانی شما اومدم مقاله هاتون رو خوندم. میشه گفت الان ایده های خوبی دارم برای تبلغات کسب و کارم و راهکار های شما رو تست کردم و جواب هم گرفتم واقعا ممنونم از تیم خوبتون.

 • Gravatar Icon

  فریدون مقدم

  02 دی 1399، 21:38

  سلام دوستان من مشتری ملی پیامک هستم تا الان بهترین راه برای تبلیغات برای کسب کار من که یکی از شعبات هایدا هستش ارسال bts بوده به شما هم پیشنهاد میکنم استفاده بفرمایید.

  • Gravatar Icon

   نیلوفر اکبریان

   03 دی 1399، 08:54

   ممنون نظرتون رو با مخاطبین ما در میون گذاشتید

 • Gravatar Icon

  علیرضا

  02 دی 1399، 09:18

  دقیقا بازاریابی پیامکی به ما هم خیلی کمک کرد
  ما رستورانمون رو پارسال وقتی افتتاح کردیم همزمان شد با شیوع کرونا و ترسیدیم هزینه زیادی بابت تبلیغات حداقل بیرون بر بدیم و نتیجه ای نگیریم. ترسیدیم تبلیغ در شبکه های اجتماعی هم بریم و سرمایه گذاری کنیم و یه دفعه فیلتر کنن
  به خاطر همین سامانه های پیامکی رو برای تعامل با مشتری مثل دریافت منو، تخفیف اولین سفارش با ارسال کلید واژه، … تست کردیم و خدارشکر راضیم
  ممنون از شما

  • Gravatar Icon

   نیلوفر اکبریان

   06 دی 1399، 09:14

   خوشحالیم که به رونق کسب‌وکارتون کمک کردیم!

 • Gravatar Icon

  گلى جان

  30 آذر 1399، 01:24

  پنلتون يه امكان خيلى خوبى به نام تحليلگر داره كه خيلى واقعا عاليه، رستوران ما وقتى منوش تغيير كرد براى اطلاع رسانى به مشتريانمون از اين امكان استفاده كرديم و گفتيم كه براى دريافت منوى جديد عدد ١را بفرستن تا براشون ارسال بشه. واقعا عالى بود دستتون دردنكنه

  • Gravatar Icon

   نیلوفر اکبریان

   30 آذر 1399، 11:37

   خوشحالیم کارتون انجام شده، ممنون نظرتون رو با مخاطبان ما در میبون گذاشتید

 • Gravatar Icon

  arash nori

  28 آذر 1399، 18:04

  من یک فسدفوت کوچیک داخل شهر خودمون دارم که الان جدیدا سایتمون هم راهندازی شده میخوام هنگامی که پیامک های تبلیغاتی می فرستم لینک سایت هم بذارم که مخاطب بتونه کلیک کنه وارد سایتم بشه ایا این امکان پذیر هست چون من جایی خوندم که اشخاص حقیقی نمی تونن لینک ارسال بکنن
  ممنون از پاسخ گویی شما

 • Gravatar Icon

  فست فود برگر

  20 آذر 1399، 00:00

  الان با توجه به ایام کرونا و قرنطینه که رستورانا بستس و بیرون بر شده و مشتریایی که مسیرشون دوره میان دم در فست فود، من 2 تا شماره تماس گذاشتم زنگ بزنن، ولی اپراتورهام خسته میشن از تلفن.
  راهی هست که به ما پیامک بدن و منو رو دریافت کنن و بعدش دوباره با پیامک سفارش بدن؟
  من از نیاوران هستم، ممنون میشم راهنمایی کنین

  • Gravatar Icon

   نیلوفر اکبریان

   23 آذر 1399، 09:47

   بله، میتونین از ماژول تحلیلگر استفاده کنین و فشار کاری اپراتورها برای جواب دادن تماس تلفنی کمتر میشه

 • Gravatar Icon

  mohsen

  18 مهر 1396، 05:44

  خیلی خوب بود .لطفا ادامه بدین.

  • Gravatar Icon

   الینا اله‌بیگی

   23 مهر 1396، 06:27

   ممنون

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید