راههای متفاوتی برای اتصال به شبکه اینترنت وجود دارد که همه ما برحسب نوع دستگاهی که میخواهیم با آن متصل شویم، یکی از این راهها را انتخاب میکنیم. اما گاهی امکان انتقال ترافیک تینترنت از یک دستگاه به دستگاه یا دستگاههای دیگر هم وجود دارد که در این مقاله به روشهای اتصال اینترنت سیم کارت به لپ تاپ می پردازیم.

چند هفته پیش، یکی از پروژه هایی که بطور مشترک توسط من و گروهی از همکاران انجام می شد، به دلیل نرسیدن به زمان تحویل پروژه، مشمول جریمه تاخیر در تحویل شد و همگی از این بابت زیان کردیم. علت این بود که یکی از افراد گروه، در شب آخر که باید جمع بندی و کنترل نهایی کار تیم را انجام می داد، نتوانسته بود از طریق اینترنت خط تلفن ثابت و نیز مودم وای فای که در منزل داشت، آنلاین شود و تا صبح با تحمل بی خوابی، بطور کاملا بیهوده منتظر شده بود. همگی ما فردا صبح از اینکه او روی گوشی موبایلش اینترنت داشته و نمی دانسته که میتواند آن را به لپ تاپش منتقل کند، ناراحت و متعجب شدیم؛ اما دیگر کار از کار گذشته بود!

آموزش روش‌های مختلف اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر

اگر شما هم در مواردی مشابه گرفتار شده اید، با سه روش زیر برای استفاده از اینترنت گوشی در لپ تاپ، آشنا شوید.

اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر در اندروید

ابتدا مسیر Settings> Connections> More Networks Tethering and Mobile hotspot را در تنظیمات گوشی اندرویدی خود دنبال کنید.

حال با توجه به روش مورد نظر، مراحل مربوطه را به شرح زیر انجام دهید.

اتصال با استفاده از کابل USB

این روش، ساده ترین راه برای انتقال اینترنت گوشی به لپ تاپ است. موبایل و لپ تاپ خود را با کابل USB به هم متصل کنید. سپس گزینه USB Tethering را که روی گوشی ظاهر شده، فعال کنید. حالا اینترنت گوشی شما در لپ تاپ نیز قابل استفاده است.

اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر با بلوتوث

گرچه این روش، کمی وقت گیر است، اما در صورت عدم کارایی روشهای دیگر، قابلیت اطمینان بیشتری دارد.

گزینه Bluetooth tethering را فعال و تا ظاهر شدن علامت بلوتوث در بالای نمایشگر گوشی صبر کنید. پس از اطمینان از روشن شدن بلوتوث گوشی و قابل رویت بودن آن توسط سایر دستگاهها، از مسیر Control Panel > Hardware and sound > Devices and printers وارد تنظیمات بلوتوث در لپ تاپ شوید و پس از کلیک روی آیکون تلفن، مسیر زیر را دنبال کنید:

Connect using > Access point

https://cdn.gsm.ir/static/files/image/2015/12/7/%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D8%B1%D8%A7%DA%A9%20%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C%20%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA%20(6).jpg با تکمیل مراحل جفت شدن گوشی و لپ تاپ، میتوانید از اینترنت گوشی درلپ تاپ خود استفاده کنید.

اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر با Wi-Fi

این روش، ساده ترین و سریعترین راه برای اتصال اینترنت گوشی به لپ تاپ است.

ابتدا تیک گزینه Mobile Hotspot را بزنید و سپس از طریق وای فای لپ تاپ به وای فای گوشی متصل شوید و ... تمام!


اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر در iOS

در سیستم عامل iOS مراحل اندکی ساده تر از اندروید هستند. ابتدا یکی از مسیرهای Settings> Personal Hotspot یا Settings> Cellular را دنبال کنید.

https://support.apple.com/library/content/dam/edam/applecare/images/en_US/iOS/ios12-iphone-x-settings-personal-hotspot-enabled.jpg

سپس دکمه لغزنده مقابل Personal Hotspot را فعال کنید.

اتصال با استفاده از Wi-Fi

در دستگاهی که با آن میخواهید به گوشی متصل شوید، مسیر Settings Wi-Fi را اجرا و دنبال وای فای گوشی خود بگردید. سپس آن را لمس و رمز وای فای گوشی را وارد و پس از تکمیل اتصال، از اینترنت گوشی استفاده کنید.

اتصال با استفاده از بلوتوث

برای اطمینان از قابل رویت بودن گوشی برای سایر دستگاهها، مسیر Settings Bluetooth را اجرا و روی صفحه باقی بمانید. سپس در دستگاه دوم، یک اتصال بلوتوث با گوشی برقرار کنید.

اتصال با استفاده از USB

ابتدا مطمئن شوید که آخرین نسخه iTunes را روی لپ تاپ یا مک خود دارید. سپس گوشی خود را با کابل اصلی آن به دستگاه دوم متصل کنید. در صورت رویت پیغام Trust this computer? گزینه Trust را بزنید.

در این مقاله به معرفی روش‌های مختلف اتصال به اینترنت در کامپیوتر با استفاده از گوشی پرداختیم و دانستیم که چگونه در شرایط بحرانی که دسترسی به اینترنت ADSL در منزل یا محل کار برای ما فراهم نیست، چگونه از اینترنت همراه برای اتصال به اینترنت با استفاده از کامپیوتر بپردازیم. در صورتی که شما هم روش‌های دیگری برای این منظور سراغ دارید یا اینکه مشکلی در استفاده از هر یک از این روش‌ها دارید می‌توانید در بخش دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

آموزش کامل اتصال اینترنت کامپیوتر با استفاده از گوشی
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید