نکات مهم پیامکی برای افراد مبتدی

نکات مهم پیامکی برای افراد مبتدی

Engagements Icon
1


نکات مهم پیامکی برای افراد مبتدی

امروزه استفاده از تلفن همراه نه تنها به امری روزمره تبدیل شده است بلکه استفاده از آن برای افراد امری ضروری است. در چند سال گذشته کارایی تلفن های همراه به کلی تغییر کرده است و تنها به تماس و ارسال پیامک به دوستان محدود نمی شود. تقریبا می توان گفت که امروزه کاربران می توانند هر کاری را از طریق تلفن همراه خود انجام دهند. از تماشای فیلم و سریال گرفته تا برقراری تماس های تصویری به اقصی نقاط جهان و خرید اینترنتی. این کارایی جدید تلفن همراه نه تنها بر روی میزان فروش کمپانی های تولید کننده تلفن های همراه تاثیر گذار بوده است بلکه تاثیرات مثبتی بر روی ارائه ی خدمات شرکت های گوناگون گذاشته است. اکنون بازاریابی پیامکی به یکی از تاثیرگذارترین شیوه های تبلیغاتی تبدیل شده است و می توان مطمئن بود که با مزایا و کاربردهایی که تاثیر گذاریشان بر همه ثابت شده است، تا سال ها جایگزینی برای آن نخواهد آمد.

در حالیکه استفاده از سامانه ارسال پیام کوتاه بسیار آسان است اما افراد بسیاری هستند که به تازگی با این شیوه تبلیغاتی آشنایی پیدا کرده اند. این افراد می توانند به راحتی و تنها با رعایت چند نکته ساده بهترین خدمات را به مشتریان ارائه دهند. مطمئنا در ابتدای کار شما حرفه ای نیستید اما با رعایت این نکات می توانید به سرعت خود را به این مرحله برسانید. در این مقاله سعی کردیم 4 نکته مهم برای افرادی که به تازگی با این سیستم تبلیغاتی آشنا شده اند را برایتان نام ببریم. با رعایت کردن نکات زیر می توانید به راحتی و به مرور زمان مشتریان بیشتری را به سمت خود جذب کنید.

از اضافه گویی پرهیز کنید

بازاریابی پیامکی روشی بسیار مفید برای دسترسی سریع به مشتریان می باشد، با این حال شما باید مطمئن شوید که لحن پیامک شما صمیمانه است و نه محاوره. همواره این نکته را در نظر داشته باشید که یک پیامک دارای تعداد محدودی کاراکتر می باشد (160 کاراکتر انگلیسی و 70 کاراکتر فارسی). بنابراین سعی کنید که با این تعداد کاراکتر محدود، پیامکی صمیمانه را به مخاطبان خود ارسال نمایید و از هرگونه زبان محاوره و گقتگوی بیجا پرهیز نمایید. زیرا پیامک شما در نهایت باید دارای لحنی اداری و مشتری مدار باشد. متن پیامک خود را دقیق بنویسید و سریعا اطلاعات مورد نظر را به مخاطبان ارائه نمایید و در نهایت باز از هرگونه حاشیه پردازی و زبان محاوره پرهیز کنید.

متن پیامکتان ساده باشد

هنگامی که از بازاریابی پیامکی استفاده می کنید با تعداد محدودی کاراکتر سر و کار دارید. لازم نیست که حاشیه پردازی نمایید. درست است که می خواهید کسب و کار خود را رونق دهید و ما متوجه این امر هستیم. با اینحال اگر لیست مخاطبانتان واقعی باشد (یعنی افرادی که به آن ها پیامک ارسال می کنید همگی مرتبط به تجارت شما باشند) مسلما آنها از کسب و کار شما اطلاع دارند و مشتاقتند که اخبار شما را دنبال نمایند.  همچنین مطمئن شوید که نام تجاری خود را در پیامک قرار داده اید، اما احتیاجی به اضافه نمودن چیز دیگری نیست.

از جملات کوتاه استفاده نمایید

سعی کنید که در متن پیامکتان از جملات کوتاه استفاده کنید. این کار نه تنها به شما کمک می کند که سریعا به اصل مطلب بروید و اطلاعات مربوط را در اختیار کاربران قرار دهید. بلکه از سردرگمی مشتریانتان نیز جلوگیری می کنید. جملات بلند و پیچیده در یک پیامک هیچ وقت مورد استقبال کاربران قرار نخواهند گرفت. یادتان باشد که شما "پیام کوتاه" ارسال می کنید، نه یک طومار.

فراخوانی برای اقدام

پیامک ارسالی شما باید دارای گزینه ای برای اقدام مشتریانتان باشد. حال این فراخوان اقدام می تواند یک کوپن تخفیف باشد، لینکی از وبسایت شما باشد، شماره تلفنی جهت تماس و یا هرچیزی که قدم بعدی را برای مشتریان واضح می کند. این مهمترین نکته یک پیامک تبلیغاتی است که می تواند کسب و کار شما را رونق دهد.

***

نکات گفته شده در بالا ابتدایی ترین نکاتی است که در شروع استفاده از بازاریابی پیامکی باید از آنها اطلاع داشته باشید. امیدواریم که خواندن این مطلب توانسته باشد به دانسته های شما بیافزاید. خوشحالیم می شویم که ما را با نظرات و پیشنهادات خود یاری کنید.

 در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن 02188003373 تماس بگیرید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید