ارسال پیامک برای هنر و هنرمندان

 هنر اگر که سعی دارید با خلق هنر زندگی خود را بچرخانید برایتان آرزوی موفقیت داریم. این روش زندگی واقعاً مناسب ذهن‌های خلاق است. اما برای اینکار لازم است هنر خود را تبدیل به یک تجارت نمائید و بواسطۀ آن درآمد داشته باشید. بازاریابی پیامکی یک راه ارزان‌قیمت و ساده برای این منظور است. با استفاده از پیامک می‌توانید هنر خود را تبلیغ کنید و مشتریان و هواداران بیشتری برای خود بدست آورید. بگذارید جامعه بیشتر با هنر شما آشنا شود.

اهمیت ندارد که در چه هنری تخصص داشته باشید، در هر صورت یک راه وجود خواهد داشت تا از پیامک برای افزایش درآمد خود استفاده کنید. البته یک صنعت که نیاز به تفکر خلاق دارد، نیاز به یک بازاریابی خلاقانه نیز دارد. بنابراین در اینجا چندین ایدۀ مختلف بازاریابی را با شما مطرح می‌کنیم.

  • موسیقیدانان – انتشار آلبوم و برگزاری کنسرت در شهر‌های مخلتف دو بخش عمدۀ کار یک موسیقیدان یا گروه موسیقی را تشکیل می‌دهند. با استفاده از پیامک، زمان انتشار آلبوم جدید یا کنسرت‌های در پیش روی را به اطلاع هواداران برسانید. اگر واقعا می‌خواهید یک بازاریابی موفق داشته باشید، حتی می‌توانید از سایت‌هایی استفاده کنید که اجازه می‌دهند بخشی از موسیقی خود را در اینترنت آپلود نمائید. نمونه موسیقی خود را در این سایت‌ها بگذارید و از طریق پیامک لینک آن را میان مخاطبان پخش کنید. بگذارید هواداران از موسیقی شما به عنوان زنگ گوشی‌های خود استفاده کنند تا جامعه بیشتر با شما آشنا شود.
  • نقاشان و عکاسان – گوشی هواداران می‌تواند یک بوم نقاشی عالی برایتان باشد تا کار خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. هر از چند گاهی یک لینک برای مخاطبان ارسال کنید که در آن کارهای شما و همچنین اطلاعاتی برای خرید آنها در اختیار افراد قرار گیرد. همچنین اگر قصد دارید یک نمایشگاه برگزار کنید، با استفاده از پیامک می‌توانید زمان و مکان دقیق آن را به مشتریان خود اطلاع دهید. کاری کنید که گالری شما شلوغ‌تر از همیشه باشد.
  • نویسندگان – مهم نیست که برای روزنامه، مجله یا بلاگ قلم بزنید یا اینکه فقط در فیسبوک و سایت‌های اینچنینی فعال باشید، طرفداران شما دوست دارند از انتشار نوشتۀ جدید شما مطع شوند. با  این اطلاع‌رسانی را انجام دهید و در صورت امکان لینک مطلب خود را نیز برای مخاطبان ارسال کنید. به این ترتیب قبل از اینکه مطلب شما در زیر مطالب جدیدتر دفن شود، عدۀ بیشتری آن را مطالعه می‌کنند. اگر مخاطب بتواند نوشتۀ شما را بروی یک گوشی موبایل بخواند که دیگر عالی است. البته شاید زمینۀ فعالیت شما ادبیات باشد و به نوشتن رمان و شعر علاقه‌مند باشید. در اینصورت می‌توانید با پیامک به تبلیغ جدیدترین کتاب خود بپردازید و اگر قرار است طی مراسمی آن را رونمایی کنید، طرفداران را از زمان و مکان این مراسم با خبر کنید. شما حتی می‌توانید تخفیفی برای کتاب خود در نظر بگیرید و از طریق پیامک این موضوع را اطلاع‌‌رسانی کنید. خلاقیت شما تنها محدودیت تبلیغات پیامکی خواهد بود.
  • مکان‌های هنری – شاید گالری یا مغازۀ شما چندان مورد توجه مخاطبان هنر قرار نگرفته باشد. برای حل این مشکل می‌توانید یک اشتراک پیامکی راه‌اندازی کنید تا به مشتریان خود در مورد جدیدترین اخبار و پیشنهادات خود اطلاع‌رسانی کنید. حتی می‌توانید برای علاقه‌مندان به هنرهای مختلف (نقاشی، سفال‌گری، مجسمه‌سازی و …) گروه‌های مختلف شماره ایجاد کنید با بتوانید مشتریان را با دقت بالاتری هدف تبلیغات خود قرار دهید و بازدهی تبلیغ خود را بالاتر ببرید. شاید راه‌اندازی یک فروشگاه آنلاین وقت و هزینه زیادی از شما بگیرد، اما ارتباط با مشتریان از طریق پیامک می‌تواند یک جایگزین خوب و کارآمد برای آن باشد.

 

ایده‌های ارائه شده تنها چند استفادۀ کوچک پیامک برای هنرمندان محسوب می‌شوند. اگر به هنر بخصوص شما در این لیست اشاره نشده است، لازم نیست نگران باشید. پیامک برای شما نیز مفید واقع خواهد شد. کافی است کمی خلاقیت به خرج دهید و خوشبختانه این توانیی جوهرۀ اصلی شغل شماست. پس دست به کار شوید و نشان دهید که هنرمندان نیز می‌توانند به اندازۀ یک شرکت درآمد داشته باشند. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید، می‌توانید با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک تماس بگیرید و سوالات خود را با تیم ما مطرح کنید.

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

پشتیبانی

لینکدین