هفت گناه کبیره بازاریابی پیامکی

هفت گناه کبیره بازاریابی پیامکی

Engagements Icon
0


تنها کافیست که برداشت نادرستی از مفهوم بازاریابی پیامکی داشته باشید تا به سرعت به جای آنکه برند خود را معروف سازید، بیشتر آن را بدنام کنید. هنگامی که از پیام کوتاه در جهت اهداف تبلیغاتی استفاده می کنید، مطمئن شوید که این هفت اشتباه را مرتکب نمی شوید تا بتوانید بهترین تاثیر را بر روی مخاطبان خود بگذارید. این اشتباهات رایج می توانند به مرور زمان تاثیرات مخربی را بر روی کسب و کار شما داشته باشند.

فراموش کردن مسیر فراخوان

هنگامی که پیامک خود را برای مشتریانتان ارسال می کنید، فراموش نکنید که مسیر را برای آنها مشخص نمایید و به آنها توضیح دهید که در مرحله ی بعدی چه اقدامی را انجام دهند. پیامک هایی که باعث سردرگمی مخاطبان شوند، مطمئنا به بازاریابی شما کمک نخواهند کرد. همچنین به یاد داشته باشید که جزییات مورد نیاز را حتما در متن پیامک خود قرار دهید. جزییاتی از قبیل : آدرس، شماره اختصاصی برای ارسال پیامک، آدرس وبسایت، شماره تماس یا کوپن تخفیف. قرار دادن یکی از این موارد هم کافی به نظر می رسد. خوب است بدانید که 75% از مردم ترجیح می دهند که پیشنهادات تبلیغاتی و تخفیف هایی که به آنها ارائه می شود را از طریق تلفن همراه خود دریافت نمایند.

فراموش کردن بررسی دوباره پیامک

پیش از آنکه پیامک های خود را به صورت انبوه ارسال کنید، ابتدا آن را برای یافتن هرگونه خطا و اشتباه بررسی نمایید. یادتان باشد که حتما متن خود را برای یافتن غلطهای دستوری و املایی چک کنید. بهتر است که شماره تماس داده شده و آدرس وبسایت خود را باز هم بررسی کنید. در انتها به عنوان مخاطب، پیامکی را که نوشته اید بخوانید و از خود بپرسید که آیا اطلاعات داده شده در آن مختصر و جامع است؟ آیا جزییات آن صحیح است؟ چگونه می توان آن را بهبود بخشید؟

نداشتن گزینه ی لغو اشتراک

حذف کردن گزینه ی لغو اشتراک شما نه تنها مخاطبانتان را عصبانی می کند، بلکه این عمل نوعی قانون شکنی نیز محسوب می شود. شما باید این گزینه را در اختیار مخاطبان خود قرار دهید که هر موقع که خواستند بتوانند از اشتراک خبرنامه ی شما خارج شوند. تبلیغات مداومی که آزردگی خاطر مردم را به همراه دارد، برند شما را بدنام خواهد کرد و در نتیجه کسب و کارتان از رونق خواهد افتاد. شما می توانید با ایجاد یک کلمه ی اختصاصی یا یک لینک از مخاطبان خود بخواهید که در صورت عدم تمایل با استفاده از این روش ها اشتراک پیامکی خود را لغو کنند. به یاد داشته باشید که هیچ نکته ی مثبتی در ارسال پیامک برای افرادی که نمی خواهند محتوای پیامک شما را بخوانند، وجود ندارد و تنها هزینه ای اضافی برای شما در پی دارد.

رفتار یکسان با همه

سامانه ارسال پیامک این امکان را در اختیار شما قرار می دهد که مخاطبان و مشترکان خود را بر اساس موضوع های مختلف دسته بندی کنید. این امکان به شما اجازه می دهد که مخاطبانتان را بر اساس سن، جنس، ملیت و ... دسته بندی کنید و بر اساس نیاز هایشان به آنها پیامک ارسال نمایید. پرهیز کردن از رفتار یکسان با همه مخاطبان مطمئنا به هدفمند شدن پیامک ها و تاثیر گذاری تبلیغاتیشان کمک خواهد کرد.

تعداد زیاد پیامک ها در یک روز

طبیعتا پیامک های انبوه برای بسیاری از افراد ناخوشایند هستند. بنابراین مطمئن شوید که حداکثر یکبار در روز به هر مشتری پیامک ارسال نمایید. تعداد پیامک های تبلیغاتی زیاد از جانب شما در یک روز مطمئنا نتیجه ای ضد تبلیغات شما را به دنبال خواهد داشت. قوانینی که باید رعایت کنید بسیار ساده به نظر می رسند:

  • یک پیامک را به صورت تکراری ارسال نکنید.
  • حداقل دو هفته برای ارسال پیامک بعدی خود صبر کنید.

تمرکز بر روی فروش

تنها بر روی میزان فروش خود تمرکز نکنید و همواره پیامک هایی جهت تبلیغات محصولات خود به مشتریان ارسال نکنید. بهتر است کمی مشتری مداری کنید و پیامک هایی که برای مشتریان مناسب می دانید ارسال کنید. می توانید اطلاعات جانبی از تجارت خود به آنها دهید، پیامک های تبریک مناسبتی برای آنها ارسال کنید، به آنها کوپن های تخفیف دهید و یا نظرات آنها را درباره ی محصولات خود بخواهید.

ایجاد یک اپلیکیشن بیهوده

با گسترش اسمارتفون ها بسیاری از صاحبان کار و صنایع به ایجاد اپلیکیشن هایی برای محصولات خود روی آورده اند. از نظر ما ایجاد یک اپلیکیشن برای ارتباط با مخاطبان بی نتیجه است مگر اینکه اپلیکیشن کاربرد مفیدی برای کاربر داشته باشد که که تا به حال دسترسی به این کاربرد برای کاربران امکان پذیر نبوده است.

***

امیدواریم که متن بالا برایتان مفید بوده باشد و با استفاده از راهنمایی های موجود در آن بتوانید پیامک هایی مناسب و هدفمند را برای کاربران خود ارسال نمایید. در مطالب بعدی سعی می کنیم که به طور مفصل تری به راهکارهای پیامکی بپردازیم.

 در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن 02188003373 تماس بگیرید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید